Opinie o AB Industry S.A. w Macierzysz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie AB Industry S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w AB Industry S.A. o rekrutacji.

Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AB Industry S.A. w Macierzysz

Jaka jest stawka początkowa w AB Industry S.A.? 30 lipca na Pracuj.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Web Developer.

PracowniK

To zależy od wielu czynników, np. doświadczenia, stanowiska, a najbardziej od ustaleń na rozmowie.

Amy
@PracowniK

Aha, czyli stawkę się negocjuje? A czy firma posiada jakieś widełki w przedziale, których jest w stanie zaoferować wynagrodzenie? Czy przez okres próbny trzeba się spodziewać jednak niższej stawki?

@Amy

Tak, negocjuje się. Nic mi nie wiadomo o "widełkach".

Gucio
@PracowniK

Jak nie wiesz nic o widełkach, to jak wyglądały Twoje negocjacje? Zgodziłeś się na kwotę, którą zaproponowali, czy było na odwrót, Ty podałeś ile chcesz zarabiać, a oni na to - zgoda?

Wiecie, czy AB Industry S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

pracow_nick

Firma zapewnia pracownikom laptop z odpowiednim oprogramowaniem oraz telefon komórkowy. To czy pracę będzie się wykonywać zdalnie zależy od powierzonych zadań oraz indywidualnych uzgodnień z przełożonym.

@pracow_nick

No a ten sprzęt, to dość nowe modele, czy jakies takie stare ze starym oprogramowaniem? To lekkie laptopy czy małe netbooki?

PracowniK

Netbooków nie mamy, są nowsze jak i starsze laptopy. Firma wciąż się rozwija i sprzęt jest wymieniany na nowszy.

Gabi
@PracowniK

Ok, a czy ten sprzęt jest jakoś ubezpieczony? Np. od kradzieży, jak pracownik ma włam do domu i ktoś ukradnie. To kto za to zwraca?

Urszula

Można jeszcze aplikować na Kosztorysanta instalacji przemysłowych? Bo firma na swojej stronie ma takie ogłoszenie ale nie wiem czy wciąż aktualne. Piszą tam o atrakcyjnym wynagrodzeniu, czy z perspektywy pracowników też je tak oceniacie? i czy atmosfera w biurze w porządku? Można się z każdym dogadać?

@Urszula

Jeżeli jest na stronie, to jest aktualna.

Czy są przyjęcia w Puławach?

@Michał

Tak. Na jakie stanowisko chcesz aplikować?

Automatyk

Firma średnio zorganizowana, mój rekruter średnio miał czas na mnie, choć podobno specjalnie został dłużej w pracy. Nazwa stanowiska nieadekwatna do obowiązków - w praktyce to raczej "elektromonter terenowy".

Padło kilka pytań które paść nie powinny m.in. o stan zdrowia, czy palę. Techniczne: programowanie PLC, schematy elektr., pseudo-logiczne. Nie wiem po co to skoro moja praca miała się ograniczać do łącznia kabli na obiekcie. Jakieś HR-owe g**** czy jestem uczciwa, czy gotowa to ciężkiej pracy, słabe, mocne strony, jaki powinien być mój szef / współpracownicy - niezadowolenie przy próbie udzielenia dokładnych odp. i wchodzenia w szczegóły. Zrezygnowałam z dalszych etapów.

Czy można liczyć w AB Industry S.A. na prywatną opiekę medyczną?

PracowniK

W chwili obecnej nie ma takie możliwości. Jest dofinansowanie do nauki języka obcego, dofinansowanie do okularów, karta FitProfit.

@PracowniK

Dofinansowanie czyli jakąś część i tak pracownik za to płaci? Czy pracodawca opłaca wszystkie benefity w stu procentach?

@Urszula

Część finansuje pracodawca, część pracownik.

Widzę ofertę pracy na inżyniera elektryki. Czy to praca etatowa czy jakiś akord? Oraz czy praca stacjonarna w oddziale czy delegację?

@Michał

Praca etatowa, w oddziale jak i są delegacje. Ilość delegacji zależy od prowadzonego projektu.

@PracowniK

Dokąd przeważnie są te delegacje? Są one jakoś ogólnie lepiej płatne jak ktoś jedzie na delegację?

@Bożena

Delegacje są do różnych miejscowości, w zależności od prowadzonego przez spółkę projektu. Spółka umożliwia przejazd samochodem wynajmowanym. Standardowo jest płacona dieta i w przypadku przejazdu własnym samochodem - stawka za kilometr. Są to ogólne informacje.

Student

Czy firma zatrudnia studentów studiujących zaocznie na stanowisku inżyniera? Czy odrzuca takich kandydatów że względu na częste delegację?

Student
@Student

Czy wymogiem koniecznym jest ukończenie danego stopnia studiów?

Nie jest to konieczne.

@Student

Firma przyjmuje takie osoby.

Bożena

Super, ale przyjmują normalnie do pracy czy poczatkowo jest to staż? Dasz znać?

@Bożena

Przyjmujemy od razu do pracy u nas nie ma stażu. Praktyki owszem są, ale to raczej dla osób które nie myślą o dalszej współpracy. Forma współpracy jest do ustalenia. Aczkolwiek studenci często wybierają umowę zlecenia (wyższe wynagrodzenie netto).

@Student

Jestem studentem z jakimś już doświadczeniem w branży, aplikowałem drogą mailową i żadnego odzewu. Chociaż prosiłem o informacje zwrotną czy moja aplikacja dotarła. Jak narazie pozostaje mi czekać na kolejne ogłoszenia. Pozdrawiam

@Paweł

Kierownik danego działu weryfikuje CV. Proszę próbować. W chwili obecnej są prowadzone rekrutacje.

Czyli mail Rekrutacja@Abindustry.com jest nadal aktualny w celach rekrutacyjnych, mimo braku informacji zwrotnej?

Kandydat na stanowisko techn.

Na rozmowie z członkiem zarządu dowiaduje się ze dla firmy najważniejszą wartością jest uczciwość, podczas rozmowy brak negocjacji warunków, a następnego dnia przez telefon dostaje informacje że proponują umowę ZLECENIE bądź B2B. Szanowni Państwo jak można tak traktować kogokolwiek i poponowac wykształconej osobie umowę tzw. śmieciową. Zero profesjonalizmu, nie polecam nikomu marnować czas na nic nie wnosząca rozmowę rekrutacyjną, na której tylko można usłyszeć kłamstwa i wizję nowoczesnej firmy.

@Kandydat na stanowisko techn.

Można podpisać umowę o pracę na okres próbny. Wszystko zależy od ustaleń między dwiema stronami.

@Kandydat na stanowisko techn.

Trochę nie rozumiem oburzania, osobiście nie zależy mi na umowie o pracę jeśli stawki wynagradzają ten stan rzeczy. Jak tu wygląda na rozmowie kwestia stawki - jaką ci zaproponowali na tych "śmieciowych" jak to określasz umowach?

Jak dużo osób pracuje na stanowisku Inżynier Sprzedaży w firmie AB Industry S.A.?

pracow_nick

Wydaje mi się, że w tej chwili jest to ok 15-20 osób.

@pracow_nick

A jakie są tu zarobki? Dają jakieś premie? Jak tak, to jak wygląda system premiowy?

@Bożena

Dla inżynierów sprzedaży premia handlowa za wygranie projektu, na zakończenie projektu, która jest zależna od zysku. Podwyżki wynagrodzenia są co roku. Premia za oceny może się zwiększyć co kwartał.

Inżynier

Witam Widzę, że firma poszukuje inżynierów m.in. projektu. Na jakie wynagrodzenie można liczyć w przypadku doświadczenia/stażu pracy 5-6 lat? Jakie auto służbowe oferują? Oczywiście jak rozumiem standardowo z kartą paliwową i również do użytku prywatnego :) Nie wiem czy warunki rynkowe czy szkoda czasu na aplikację :)

Św. Jacek
@Inżynier

Niestety prawdopodobnie źle rozumiesz, o ile nic sie nie zmieniło to delegacje robisz wlasnym autem i za wlasne pieniadze. Po tym uruchamiasz proces biurowy i wypelniasz papiery. Po jakims czasie i blogoslawienstwie z gory Twoje pieniadze i diety trafiaja na konto. Zdecydowanie nie polecam, z doswiadczeniem jest duza szansa ze znajdziesz cos lepszego, bez “zadaniowego czasu pracy”, obietnic premii i skapienia na wszystkim :)

Teresa
@Św. Jacek

No czasem trzeba własne autko użyć, a nie oddają za paliwo przypadkiem? To chyba uczciwe wyjście?

@Teresa

Oczywiście za przejazd własnym autem w celach służbowych wypłacane są delegacje. Stawka za przejazdy służbowe własnym autem jest ustawowa i wynosi ok 83gr/km. Dodatkowo do wynagrodzenia za miesiąc w którym miały miejsce przejazdy służbowe własnym autem wypłacana jest premia wyrównująca stawkę kilometrową do kwoty 1,1zł czyli ok 27gr/km.

@pracow_nick

A jak to sie przekłada na spalanie auta? Wychodzi się na tym dobrze czy jednak są jakies straty mimo tego?

pracownik_01
@Urszula

Obecnie pracownicy nie jeżdżą prywatnymi samochodami. Samochody są wynajmowane, dodatkowo jest do użytku samochód służbowy.

@Urszula

W teorii jak gdzieś jedziesz 100km a auto spala 7l/100km to Twój koszt przejazdu to (7l x 7zł/l) 49zł, a zwrotu dostajesz 110zł. Jednak koszty auta w dłuższym okresie czasu to naprawy, wymiany płynów filtrów. Koszty te są różne w zależności od auta jakim jeździsz i sposobu przeprowadzania napraw. W moim przypadku obecna stawka rekompensuje te koszty i jeszcze coś zostaje.

@pracownik_01

Pracownicy mają możliwość wynajęcia auta, ale również mogą jeździć swoimi.

Planuję aplikować na stanowisko Inżynier do firmy AB Industry S.A.. Jak wygląda rekrutacja i z ilu etapów się składa?

pracow_nick

Najczęściej rozmowa rekrutacyjna odbywa się z późniejszym bezpośrednim przełożonym (kierownik działu). W szczególnych przypadkach (np: wysokie oczekiwania odnośnie wynagrodzenia, czy chęć pracy na innych zasadach niż standardowe) ma miejsce jeszcze bezpośrednia rozmowa z prezesem.

Joanna
@pracow_nick

rozmowa z kierownikiem dzialu to jest jako 1 etap jedynie? bezposrednio w siedzibie firmy ? mozna sobie od razu firme ogladnac od srodka?

@Joanna

Jeśli aplikujesz do Oddziału to rozmowa najczęściej ma miejsce w Oddziale do którego aplikujesz i często kończy się na jednym etapie. To czy wymagany jest II etap rozmowy z Prezesem zależy od indywidualnej oceny rekrutowanego (jego wymagań, umiejętności - wyników I etapu).

Czy rozmowa rekrutacyjna w AB Industry S.A. odbywa się również w języku angielskim?

pracow_nick

AB Industry S.A. jest polską firmą w 100% z polskim kapitałem. Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w języku polskim choć często jest on niezbędny do kontaktu z kontrahentami.

Teresa
@pracow_nick

Tylko w polskim? Na żadne stanowisko nie sprawdzają innego języka czy coś?

@Teresa

Z tego co się orientuję znajomość języków obcych wskazanych w CV nie jest weryfikowana na rozmowie rekrutacyjnej.

Ilona

Ale czy w umowie jest taki zapis że pracownik odpowiada za swoje błędy? Że ubezpieczenie tego nie obejmuje?

Inżynier

Ja wspominam bardzo dobrze okres pracy w AB Industry. Pracowałem tam przez 6 lat. W AB jest tak – jeśli pilnujesz pracy, to jesteś szanowany i zarobisz. W bardzo krótkim czasie możesz wiele się nauczyć. Stawiane zadania nie są łatwe, ale możliwe do wykonania, i przy pomocy doświadczonych pracowników szybko pojmujesz, o co chodzi. Zwolniłem się z AB, bo tak pokierował moim życiem los. Po zwolnieniu zatrudniłem się już w kolejnej drugiej firmie. Pracuję, ale myślami wracam do AB. Teraz zarabiam mniej niż AB i nie mogę odnaleźć atmosfery, jak panowała w AB.

@Inżynier

A jak oceniasz swoje zarobki tam? Również lepsze niż w nowym miejscu pracy?

Agacie

Widzę, że jest oferta pracy w Trzebini.Jestem dopiero co po studiach podyplomowych i szukam pracy gdzie moglabym nabyć praktyki. Aplikować??

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w AB Industry S.A.?

Telefon, laptop, szkolenia.

john

Witam Na jaką stawkę może liczyć Monter instalacji elektrycznych (z doświadczenim)na start ?

Uczciwy i profesjonalny

Czas leci a jak widac w AB caly czas te same standardy... nic dodac nic ujac.

Marzena

Hej @Rafał, powiedz jak długo współpracowałeś z AB Industry i na jakim stanowisku. Mówisz o słabej atmosferze w firmie, w jakich konkretnie działach? Mam nadzieję, że znajdziesz czas by odpisać.

Michał Tobiś

Dzień dobry, Dziękuję za wypowiedź, ale nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem o złej atmosferze w pracy. Wszyscy jesteśmy kumplami, i każdemu z nas zależy na jak najlepszym wykonaniu projektu, co przekłada się również na wynagrodzenie, a to dodatkowa motywacja. Jeśli chodzi o projekty to nie mamy żadnych reklamacji od klientów. Wykonywane są zgodnie z umową. Nie porywamy się z motyką na słońce, skoro podpisujemy kolejne kontrakty to znaczy, że spełniamy określone wymagania klienta. Wykonywanie większych i nowych projektów to nie ryzyko, tylko rozwój. Przykro mi , że tak odebrałeś pracę u nas ( skoro byłeś naszym pracownikiem, to chyba mogę mówić per Ty :) ) życzę powodzenia w kolejnych etapach kariery. Pozdrawiam ! Michał Tobiś.

Wiecie może czy w AB Industry S.A. szukają chętnych na staż?

Marzena

Cześć @Pilecki, mam problem z interpretacją Twojego wpisu. Podaj proszę więcej informacji o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej w AB Industry. Napisałeś, że miałeś dwie- w jakich odstępach czasu?

Marzena

Widzę, że AB Industry poszukuje specjalisty ds.umów i zakupów. Czy możecie podać dokładny zakres obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku? Pomoże to realnie ocenić atrakcyjność oferowanego wynagrodzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o AB Industry S.A. - Macierzysz

• Jak się pracuje w AB Industry S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AB Industry S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AB Industry S.A.?

Kandydaci do pracy w AB Industry S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AB Industry S.A.
2.9/5 Na podstawie 62 ocen.

AB Industry S.A.