counter
2 74 99 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 89 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w Bwe-Polska Sp. z o.o.?

piotr

9-miesiecy pracowałem u nich i co zus im oddał moje składki i karze im mnie i pewnie co najmniej 100-ke ludzi ubezpieczyć w DE nie wierze

kamelia
@piotr

w de firma ubezpieczy cię w KK krnakenkasse. Sprawdz sobie jak będziesz ubezpieczony w DE

Tak9Nie

Medina Nowy wpis
@piotr

To prawda, ja pracowałam blisko 4 lata. Nie ma nic złego w tym, że składki zostaną odprowadzone do niemieckiej instytucji; nie przepadną i dostaniemy kiedyś z Niemiec kawałek emerytury, oprócz polskiej. Ale niestety wiek emerytalny dal kobiet w Niemczech to 66 lat (tak mnie to wyliczyli) , czyli na ten kawałek emerytury będę czekać kilka lat. Gdyby zliczyć ten kawałeczek emerytury za sześć lat (od 60 do 66 lat) to wyjdzie razem kilka tysięcy złotych. I to jest właśnie to, co straciłam z powodu nieudolności BWE. Na pewno jest więcej pań w podobnej sytuacji, można by jakiś zbiorowy pozew o odszkodowanie złożyć w oparciu o kodeks cywilny.

olo Nowy wpis
@Medina

Sprawdz czy w ogóle zapłaca ci składki emerytalne.

Tak12Nie

felek Nowy wpis
@Medina

Aby dostac niemiecką emeryturę musisz min 5 lat pracować i to dostaniesz najniższa moze 50 euro.

Tak10Nie1
Joanna

@Jadwiga Zaguba a jak wyglądają kwestie wsparcia opiekunek przez Bwe-Polska? Firma organizuje transport do docelowego miejsca pracy i wsparcie przy załatwianiu wszelkich formalności? Czy jest z agencją dobry kontakt przez cały pobyt za granicą? @Lidia od twojej wypowiedzi minęło już trochę czasu. Czy Twój problem został już rozwiązany?

Jadwiga Zaguba

Polecam firmę, ja pracuję dobrze więc mam wszystko dobrze wypłacone. Zmieniałam kiedyś "super opiekunkę", którą rodzina musiała pijaną wynosić z domu siłą. Zostało jej obcięte wynagrodzenie. Pracowała na moim miejscu 2 tygodnie i to co zastałam - tragedia, o rzeczach które zniknęły (biżuteria babci itd nie wspomnę). Wydzwaniała do mnie bo chciała mnie podać za świadka do sądu. WSTYD. Ja bym takiej sama sprawe założyła. Rodzina oczywiście nie zapłaciła za jej "usługi". Kij ma 2 końce

Tak2Nie3

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa istotną rolę. Czy tak samo jest w Bwe-Polska Sp. z o.o.? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Lidia
@Administrator

W chwili rekrutowania opiekunki atmosfera jest super,koordynatorki niczym stare ,dobre znajome ale po podpisaniu umowy sytuacja zmienia się diametralnie.Miałam taką sytuację w ubiegłym roku,potrzebowali kogoś na zastępstwo na 2 tyg. ,pojechałam,poinformowano mnie,że będę się opiekować starszą panią,ktora porusza się samodzielnie,na miejscu okazało się,że pani jest leżącą pijaczką,firma poinformowała rodzinę,że przyjechałam na 2 mies. a ja miałam umowę na 2 tyg.,gdy prawda wyszła na jaw,córka pdp. wyrzuciła mnie z domu o godz. 22,firma nie była zainteresowana tym co dzieje się ze mną,nie zwrócili mi za bilet powrotny .Po powrocie do domu otrzymałam pocztą kartę z AOK,musztarda po obiedzie,dziś otrzymałam pismo z AOK,wzywające mnie do zapłaty 516e,zadzwoniłam do firmy ,sprawa miała być załatwiona dziś,wydzwaniam od godziny inic,panie koordynatorki nie odbierają telefonu i to jest właśnie ta miła atmosfera,która umiera z chwilą podpisania z nimi umowy.Ostrzegam przed tą firmą

Tak11Nie

Co powiecie na temat wynagrodzenia w Bwe-Polska Sp. z o.o.? Czy od dodania ostatniej opinii uległo ono zmianie?

opa

daj sobie spokój z tą firma

Tak15Nie

IWETKA
@opa

Ta firma to oszusci...Nr.1.Nie wywiazuja sie z obietnic.Nie placa wynagrodzenia tyle co bylo ustalone.Zganiaja na niemiecka firme....ze nie placi...OSZUSCI!!!Glupa udaja!!!!Nic dobrego NIE JEZDZIC NA ZLECENIA PRZEZ TA FORMĘ....KATEGORYCZNIE ODRADZAM.

Tak14Nie

Joanna

@llll - na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski o Bwe-Polska Sp. z o.o.? Co jest powodem Twojego negatywnego nastawienia do firmy? Według Ciebie firma jest 'działa nielegalnie'. Co przez to rozumiesz? Czy możesz uargumentować swoją wypowiedź?

lll
@Joanna

firma nielegalnie ubezpiecza w polskim zusie. Nie wiem jak jaśniej to okreslac nie wypłacaja calości wynagrodzenia ani skladek zus.

Tak12Nie

korek
@Joanna

Nie rozumiem twoich pytań. Jeśli masz wątpliwości to napisz do zusu pismo. Zus wyjaśni tobie czy firma działą legalnie.

Tak4Nie

Darek

To oni jeszcze istnieją ? Szok

Tak7Nie

Paulo

Oszusty, i złamasy szkoda nerwów ????

Tak16Nie

Barbara

Polecam firmę. Współpracuję z firmą Bwe- Polska już od 3 lat i jestem zadowolona, a co najważniejsze wypłata na czas i dobre zlecenia.

TakNie2

oro
@Barbara

chyba pracujesz w biurze i szefowa kazałą ci pisac

Tak5Nie

byly pracownik BWE

nie polecam firmy, nie wyplacaja naleznego wynagrodzenia. wlasnie jestem zmuszona zlozyc pozew do sadu. w czasie pracy.. nie odpowiadaja na maile. Umywaja rece od odpowiedzialnosci gdy cos sie stanie, chodzi o ubezbieczenie. nie interweniuja. mnie osobiscie oklamali w sprawie kontaktu z ubezpieczycielem, w efekcie kazano mi samej zaplacic rachunki na ponad 600 euro, gdy jak zadzwonilam i zapytalam ubezpieczyciela, jasno powiedziano mi iz nikt z firmy nie dzwonil, nie podjeto nawet yednej proby interwencji.

Tak13Nie

Joanna

@kkco masz na myśli pisząc, że Bwe-Polska Sp. z o.o. nie spełnia wymogów? Firma jest zarejestrowana w Rejestrze agencji zatrudnienia. Merytoryczne komentarze będą dla nas bardzo istotne.

llll
@Joanna

oszuści, nie wyplacaja calości wynagrodzenia ani ubezpieczenia, nie dzialaja legalnie

rysiek

Taki młodszy specjalista ds. mediów społecznościowych ma całkiem niezłe zatrudnienie, bo oprócz dostępu do prywatnych świadczeń medycznych i zajęć sportowych jest jeszcze szansa na dwuskładnikowe wynagrodzenie. Dla mnie ważne jest to, żeby wypłata była terminowa.

olo

proszę sie wybierz lub zadzwon do zusu do świdnicy to ci powiedza zadaj sobie troche trudu

Tak4Nie

opa

masz wszystkich w domu ze u oszustów chcesz pracowac

karola123

To prawda ze oszukuja na wyplatach,potracaja pod byle jakim pretekstem,ja tez naslalm na nich PIP aby odzyskac swoje 2000 tys.bo na tyle mnie chcieli oszukac ze niby popelnilam przewinienie ze zjechalam szybciej,nie maja prawa tak robic.sztele maja dobre swoim tylko.uwazajcie bo pozniej to jeszcze i zdjecie wasze rozesla po innych agencjach ze niby jestescie nie godni zaufania.

Tak5Nie

Tak1Nie

kp

człowieku idz do zusu i zapytaj nie umiesz czytac po polsku nie spełniają wymogów ustawodawstwa polskiego

kk

firma dziła nielegalnie nie spełniaja wymogow do delgowania pracownikaow zagrnaice

kk

człowieku ty nie umiesz czytac jakie premie to sa oszuści i dziłaja nielegalnie dotego, inspekcja pracy musiała sciągac reszte wynagrodzenia

Zostaw merytoryczną opinię o Bwe-Polska Sp. z o.o. - Świdnica

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Bwe-Polska Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 74 ocen.