COMAU Sp. z o.o

Tychy

Opinie o COMAU Sp. z o.o

Edyta

@ingwspominasz o bonusach na jakie mogą liczyć pracownicy firmy. Możesz powiedzieć co się na nie składa?

ing

Czy COMAU Poland jest dobre dla młodych pracowników - nie wiem, zależy od działu firmy, w niektórych to może być kompletna porażka. Firma jest ogólnie bardzo źle zarządzana, przez co marnuje swój potencjał, nie rozwija się tak jak powinna, pracownicy nie są motywowani ani do lepszej pracy ani do rozwoju - mnie się wydaje jednak że szkoda tracić czasu na COMAU. Źle dobrana kadra kierownicza marnuje potencjał pracowników - w pewnym sensie mam wrażenie, że firma straciła kontakt z rzeczywistością, traci najlepszych pracowników a nie przyciąga młodych i utalentowanych... Oczywiście są plusy - pieniądze na czas, płatne nadgodziny, trochę bonusów - ale to dzisiaj nie wystarczy aby przyciągnąć i zatrzymać dobrych pracowników.

Edyta

@Michał Moświdzę, że były to dla Ciebie ciężkie chwile, a Twój wujek, był dla firmy cennym pracownikiem. Jednak jeśli dobrze rozumiem, Ty nie pracowałeś w COMAU. Czy ktoś z osób obecnie zatrudnionych w firmie może powiedzieć coś więcej o aktualnej sytuacji i warunkach zatrudnienia? Takie informacje będą cenne dla osób, które właśnie szukają pracy i na ten wątek trafiły szukając opinii o swoim potencjalnie przyszłym miejscu zatrudnienia.

Michał Moś

Ta firma to jest jakiś horror! Może i poziom wytwarzanych przez siebie maszyn mają wysoki, ale nie o to tutaj chodzi. Z bólem stwierdzam, że to jest firma, która wysysa z pracownika ostatnie siły. Gonią do roboty, nie dadzą ci odpocząć nawet w niedziele. Są przy tym okrutnie niesamodzielni. Pamiętam jak mój wujek, który pracował u nich, był swego czasu u swojej mamy i odebrał od nich jakieś 20 telefonów w ciągu godziny, bo coś tam wyskoczyło. Mi się co prawda cholernie śmiać chciało, ale to raczej z nich, że bez niego są jak dzieci we mgle. Niestety nie obchodził ich pracownik, jego zdrowie itd. Proszę sobie wyobrazić, że wujek w 2007 roku zachorował na raka płuc. Pies z kulawą nogą nie przyszedł z tej firmy, żeby się nim zainteresować, zapytać, jaka to choroba i czy w ogóle wyjdzie z tego. Dopiero po 2 latach odchodzący szef, pan Hubert, nieco zaprzyjaźnił się z moim wujkiem i nieco postarał się nadrobić straty. Przyszedł pan Rossi i zaczęła się harówa. Wujek na chwilę wrócił, żeby niejako pozamykać swoje sprawy przed pójściem na emeryturę. Byłem przerażony, jak słyszałem, że ów nowy szef, jakakolwiek pierdoła wyskoczyła, pytał "Gdzie Adam?"...tak, jakby inni byli totalnymi laikami. Wujek w końcu umarł. Byłem na tym pogrzebie z moją babcią a jego mamą. Była też tam delegacja z Comau. Żaden skurczybyk nie kwapił się, żeby pomyśleć, że ta prawie 90-letnia babcinka, w sumie moja babcia, z którą ja siedziałem w kościele, to moja mama. Nikt do nas nie podszedł. Nie domyślał się, że może czyjeś ciepłe słowa osłodzą smutek pożegnania syna mojej babci. Apeluję o obudzenie ludzkich odruchów!

vhyj

@pracek no to może przybliżysz co sie dzieje??????

pracek

cos dziwnego sie dzieje w tej firmie,sporo umysłowych sie zwalnia w ostatnim czasie.

robo

Czołem ogin. Nikt nie pisze bo mamy wiele projektów i moc roboty. Często wyjazdowej roboty...chcesz pracowac - przychodź i daj coś z siebie. PS - na delegacjach można nieźle dorobić a ostatnio projekty po całej Europie i nawet w USA robimy.A jak chcesz narzekać to daj sobie spokój - nie potrzebujemy kolejnego z dwoma lewymi rękami, który będzie jęczał jak to źle bo pracować trzeba

młoda

Witam czy może się ktoś wypowiedzieć na temat pracy na stanowisku młodszego kontrolera (controlling)?

zaplatana

Dostalem propozycje pracy z comau.czy mozecie napisac cos o dodatkach,premiach na swieta,paczkach mikolajowych dla dzieci itd.czy nadgodziny sa platne,delegacje itd

nowy

Tymon - jak rozważasz przyjście do firmy to trzeba uczciwie przyznać że kasa zawsze jest na czas i jest ciekawa robota. Czasem jak wszyscy są zawaleni robotą to klimat jest ciężki - ale na delegacjach można nadrobić - generalnie kierownicy są spoko, można się dogadać do wielu rzeczy a kumple z roboty jeszcze lepsi - na kogo jak na kogo ale na kumpli możesz zawsze liczyć - jak jesteś zielony w jakimś temacie to nie ma tak że ktoś pokazuje jaki to jest mądry (co mi się zdarzyło w innej firmie) - w comau zawsze ktoś pomoże, wyjaśni, generalnie nie ma 'spuszczania po kiju' - jak masz problem kumple pomogą.

były pracownik prywaciarza

Bzdury na biegunach - podwyżkę można wywalczyć - fakt, trzeba powalczyć i może nie od razu taką kwotę jak się chce... ale która firma na rynku z otwartymi rękami rozdaje podwyżki?! a ci tzw. specjaliści z 5 latami doświadczenia - to nie są czasem specjaliści od "nic nie robienia"? jak ktoś jest dobry zarabia, a jak nie to cicho siedzi i wypisuje bzdety na forach - skoro taaaki spec zarabia tak mało to po jakiego siedzi?zamiast wypisywać bzdury niech pójdzie do prywaciarza gdzie dostanie w palnik i nie będzie że 8 godzin, że nadgodziny, że się nie da...tylko motywacje w postaci kopnięcia w....

długoletni pracownik przed emeryturą

To prawda z tymi podwyzkami. specjaliści pracujący ponad 5 lat zarabiają ok 3000zl do 3500zl na reke teraz jak przyjmuja nowych to dostają 4500zl na reke i wiecej Nie rozumiem polityki kadrowej tej firmy Wygląda na to że Comau jest po to by zdobyć doswiadczenie i potem dostac łatwiej lepszą pracę.Czy to jest dobre dla firmy jeśli pracownik sie podszkoli i po paru latach odchodzi gdzieś indziej. A i atmosfera jest do bani. Niektórzy już po pół roku sie o tym przekonali

były pracownik

Ogólnie firma dobra, ale z płacą i podwyżkami wszystko tak jak napisał Doświadczony Inżynier; -Zdarzają się pracownicy pracujący 10 lat na tej samej stawce -Dziwny system pracy w sobotę za wolne w tygodniu (w systemie 3 zmianowym) -3 lata brak podwyżek dla pracowników szeregowych (bo kryzys) -Jedyna możliwość zarobienia to nadgodziny nadgodziny nadgodziny, chyba że na delegacji wtedy można odłożyć coś z diety (ustawowej) Jest też parę plusów: -można się dużo nauczyć -akceptowalna atmosfera -kursy -firma przyjmuje "prosto po szkole" Reasumując firmę polecam młodym niedoświadczonym i tym którym uda się coś wywalczyć od razu na rozmowach; stanowisko czy stawkę, starzy pracownicy w tym względzie dla firmy nie istnieją

kierownik

hej doświadczony inżynier, chyba jesteś od nas z Ob1 :) W każdym razie masz trochę racji. Ile sobie wywalczysz na początku tyle masz potem na lata i o podwyżkę ciężko bo nie ma z kim rozmawiać. Kadrowa mówi że ona już nic nie może bo to wszystko to Turyn. (usunięte przez administratora)

Doświadczony pracownik COMAU

Polecam!!!. Firma oferuje linie technologiczne na całym świecie. Polski oddział to jedna z większych organizacji. COMAU POLAND instaluje linie zrobotyzowane w Niemczech, Belgii, Brazylii - zarobki są bardzo dobre dla dobrych ludzi, którym chce się pracować. Kierownictwo sprawiedliwe i idące 'w stronę pracownika' - rozumie dzień wolny z powodu choroby dziecka czy innej sytuacji losowej. Ogólnie - jeśli ktoś potrafi i chce pracować - zarobi i zdobędzie międzynarodowe doświadczenie i nauczy się języków.

Doświadczony Inżynier 10lat w Comau
@Doświadczony pracownik COMAU 20.05.2014 08:07

Tą opinię napisał chyba kierownik albo kadrowa. Dobrzy specjaliści którzy chcą pracować są olewani przez kierownictwo i kadrową przy podwyżkach. Zasada w COMAU jest taka, że jak się zatrudnisz to potem nie licz na podwyżki. Jeśli coś potrafisz i jeszcze to pokażesz innym to ci wrzucą na głowę więcej obowiązków, ale już nie wynagrodzenia. Firma jest dobra dla studentów żeby zdobyć doświadczenie, albo dla dziadków którzy chcą spokojnie przesiedzieć do emerytury. Osoby które nie mają nic do roboty przez cały miesiąc, mają święty spokój i nikt się ich z kierownictwa nie czepia, że nic nie robią. Dla przykładu Jacek K. albo Grzegorz Dz. Roboty za granicą są i ludzie wyjeżdżają ale kokosów nie zarabiają i 3 miesiące w domu ich nie ma. Zdobycie doświadczenia - tak. Wynagrodzenie na odpowiednim poziomie za ciężką pracę - NIE. Motywacja - 0

Marcin
@Doświadczony Inżynier 10lat w Comau 16.06.2014 09:47

ale bzdury. Kto mądry już dawno uciekł z tego obozu.

Firma duża - międzynarodowa; Pracodawca to Włoch no i jak na Włacha przystało - choleryk, zawsze żle, mało, niedokładnie, najlepiej potrafia pracować Włosi (w/g niego). Wszystko trzeba 'wyrywac' siłą (dodatki, podwyżki..). Natomiast pracownicy, kierownicy, mistrzowie - OK ! - jak najbardziej. Ogólnie firma rozwojowa choć jest bardzo nerwowo, a często gęsto mogłoby tak nie być :-). Jezeli chcesz mieć doświadczenie w połapac trochę kontaktów z zagranicznymi firmami - to jest to okazja, ale nie polecam jako firmę docelową.

Zostaw opinię o COMAU Sp. z o.o - Tychy

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie COMAU Sp. z o.o