Opinie o Wacker Neuson Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Wacker Neuson Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wacker Neuson Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wacker Neuson Sp. z o.o. w Szczecin

Zuzia

Od pięciu lat nikt nie zdaje relacji z rozmowy? Dlaczego? wiem, że jeszcze na początku roku potrzebny był PH i myślałam, że sobie cos tu poczytam na temat tej pracy. posiadam wyksztalcenie logistyczne, reszty będę musiała się douczyć? Do jakiego stopnia będzie to możliwe? jakie są w praktyce te kursy z oferty?

Witam, czy Pani Mężowi udało się już skontaktować? Czy będą przyjęcia teraz od stycznia? Zastanawiam się czy wszystko przypadkiem z powodu okresu świątecznego nie jest teraz zamrożone? Praca byłaby dostępna?

To jak w tym Gdańsku sobie ludzie radzą skoro z pięciu zostały dwie osoby? jak ogarniają sprzedaż i klientów? zastanawiam się także co z tymi innymi oddziałami, o których napisała pewna Pani. tam już nic w handlu się nie dzieje? Ja z Gdańska jestem akurat, wiec podchodzę pod świeża sprawę? Tam teraz nikogo nie szukają? Tez widzę tylko te dawniejsza ofertę

Małgorzata

Prawie cala załoga została wymieniona? A co mogło być takim kluczowym argumentem co do tego? sporo do teraz się zmieniło w warunkach zatrudnienia albo może sporo dopiero się zmieni? Ciekawi mnie jak wpłynie to na dalsze rotacje

Administrator Nowy wpis

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Wacker Neuson Sp. z o.o.? Z tego, co widzę, poszukują kogoś na stanowisko Obsługa Klienta

Pisali jakiś czas temu o jakichś redukcjach i ewentualnych wyjaśnieniach co do nich a ja to zastanawiam się czy to pierwsza taka sytuacja, która mogła mieć miejsce? Jest tu może ktoś kto pracuje o wiele dłużej i by się ustosunkował do takich zdarzeń? Sam średni staż ile może wynieść?

Boguś

tak damo zostal zairyany oddzial w Szczecinie dwa lata temu. Kraków 7 lat temu i Lodz 6 lat temu

Marcysia

a co tam teraz się dzieje w Gdansku. kto tam robi, kieruje, zarzadza ? ciekawe sa te opinie i się zainteresowalam tą sprawą

mechanik
@Marcysia

to co się dzieje w Gdańsku i działo lub będzie dziać nadal w grupie,, W,, , to jest kwestia niewłaściwych parametrów i składników pensji. Nie da się wiecznie gonić za króliczkiem bo ludzie zwyczajnie nie mają już sił lub mają te premie daleko w nosie. Dochodzą do wniosku że prawdziwa premia leży na ulicy tylko trzeba się po nią schylić i schować głęboko w kieszeń. Pozdro serdeczne dla konstruktora systemu premii. Choc z drugiej strony przyjdą inni młodsi z pełnym zasobem sił i ich będzie można eksploatować przez pare lat i tak do skutku. genialne

Ktoś
@Marcysia

Teraz tam rządzą osoby, które nie mają pojęcia o maszynach budowlanych ani o niczym innym. Taki kogiel mogiel. Ciekawe co na to klienci, którzy w tym oddziale mogli zawsze liczyć na jakość.

Kazimierz Nowy wpis

Powtórzę raz jeszcze bo WN usuwa moje wpisy. Cały skład załogi zmienia się w Gdańsku co 4-5 lat. Wywalają ich dyrektorzy lub pracownicy zwalniają sie sami z powodu braku życia prywatnego.

A mimo to już się nie zatrudniasz? Możliwe, że więcej osób miało podobnie, że było im ok ale sami z siebie poszli gdzieś indziej i wcale nikt nie redukował tak jak sugerowali powyżej? Po prostu widziałem, że rok temu za mechanikiem się oglądali a ze znam się na maszynach budowlanych to myślałem czy by się teraz na dniach nie zgłosić

Nick Nowy wpis

Witam, czy tutaj obecnie funkcjonuje jakiś większy dział IT i nie ma w nim żadnej rotacji? miałem taka wzmiankę w przeglądarce, że było wystawiane ogłoszenie na takie stanowisko pod nazwa spółki ale wejść się w jego szczegóły już nie dało. Teraz to handlowców głównie szukają z tego co widzę. zatem czy informatycy są teraz potrzebni?

Mordor

Po zwolnieniu trzech najważniejszych osób zostali jeszcze tylko mechanicy i handlowiec. Za dobrze działał Oddział w Gdańsku to zwolnili wszystkich tych co to rozkręcili. Głowa nakręcająca wszystko spadła. Znaleźli jakiś banalny pretekst, aby tylko ich zwolnić. Tylko w tej firmy niszczy się kurę, która znosi złote jajka. Jakaś głupia polityka prowadzona przez trzech młodych wilczków namaszczonych przez głównego twórcę na Olimpie. Tak naprawdę to ładne budynki, ładna oprawa z wierzchu profesjonalizm a w środku (usunięte przez administratora) Oddział Gdański pikuje w dół jak i cała reszta taka logika. Tam się nie zarobi dobrych pieniędzy takie wymyślili regulaminy.

@Mordor

Wypisujesz głupoty, nie będąc zapewne zaznajomiony z sytuacja, jaka miała miejsce w Gdańsku. Powody były wystarczające do zwolnienia tych ludzi w trybie natychmiastowym. Firma ma się dobrze, zarobki są na tyle konkurencyjne, ze mogą ściągać ludzi z innej części Polski, niż oddział docelowy. Najpierw się doinformuj, zanim zaczniesz oczerniać firmę na forum.

@pracownik

A co to za cudowny pracownik Wacker Neusona nie mający pojęcia o niczym tutaj się wypowiada? Podstawiony pewnie. Gdyby to była normalna firma to by nie zwalniała świetnych pracowników i fachowców. Wielu klientów to potwierdzi. Najłatwiej przychodzi oczernianie ludzi. Zostali tylko mechanicy, ale bez jednego z tych co zwolnili słabo to widzę. To znana marka więc się odbuduje , ale bardzo dużo straci za nim się odbuduje. Konkurencja już zagospodaruje i byłych pracowników i klientów

@pracownik

Ja słyszałem, że zwolnili z Gdańska, bo wykryli przypadkiem, że zaginęła zagęszczarka klientowi i okazało się , że to znajomy jednego z tych "rządzących". Zamietli pod dywan a pracowników zwolnili. Pewnie za dużo wiedzieli. A Mario o niczym nic nie wie.

Bodzio
@Andrzej

czesc, jak mozna zatrudnienic sie na oddziale w Gdansku?. potrzebuje pieniędzy bo mam kredyt na mieszkanie a czytam ze w WN Gdansk idzie zarobic.

adonis
@Mordor

a dlaczego nie wypowiedzial się jeszcze zaden ze zwolnionych w Gdansku osób. Niech napiszą co tym sądzą, kogo to sprawka. czy dyrektora serwisu, czy skarga klienta czy pomysl prezesa coby zaoszczędzić pieniądze na etatach ?!. Ni dalej piszcie

Małgorzata

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Wacker Neuson Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Doradca techniczno - handlowy?

To można tak rządzić i nie znać się przy tym jednocześnie na tych maszynach budowlanych o których piszą? A jak to od strony handlowca by wyglądało? Właśnie poszukują ich do siebie i zastanawiam się w jakim stopniu kładą tu teraz nacisk na szkolenia?

Czyli jak ostatecznie idzie tutaj zarobić? teraz po przejrzeniu opinii widzę, że ktoś z kredytem chciałby przyjść do pracy twierdząc, że kasa chyba jest ok. tak na marginesie po jakim czasie teraz dostaje się umowę na czas nieokreślony? i czy tutaj tez by mi dali pożyczkę?

Zuzia

Gosia
@Zuzia

Tam jest zamordyzm. Właśnie zespół Gdansku zeszczuplał o 3 osoby z 5 . Rewelacja. Rok temu było tak w oddziale w Szczecinie. Położony na łopatki.Pare lat temu Krakow I Łódź. Do reorganizacji zarządzanie personelem technicznym. Z poziomu centrali zupełnie niewłaściwe zarządzanie pionem. Czekamy na kolejne ciekawostki z oddziałów . Klimat grozy, zniżenia i apatii pracowników. Tak to teraz widzimy.

Slawek
@Gosia

u nas w oddziale bylo tak samo. gonitwa za przychodami, plany na wynajm skrojone na Bawarię a nie Pomorze i placili za to zwykli ludzie posądzani o lenistwo (usunięte przez administratora) i brak samokontroli. az weszcie nowy szef zwolnił dyrektora serwisu. przyszedl nowy spoza excela i wyniki oddziału pooszybowaly w gore. bez zwolnienia ludzi i tak jest do tej pory. Wniosek - panie prezesesie, zarządzie jak plany są (usunięte przez administratora) dyrektorzy zamiast pomagac szkodza byle tylko sie utrzymac to i nie dziwota ze szukaja (usunięte przez administratora) wewnątrz organizacji

@Slawek

Dyrektorzy cieszą się, że mają władzę, ale każda firmę nawet z takim logo może upaść. To są "Managerowie" a ich polityka jest nastawiona na wykończenie firmy.

Mordor

Teraz w Wakerze wymienią wszystkich i nie istotne jak dla tej firmy pracowali i się poświęcali. Nowi będą zaciągnięci w trybiki nielogicznej i chorej wizji rodem z lat 90tych XX wieku. Mają pracować tak aby słupki rosły i za małe pieniądze. Pracodawca ma mieć kasę a pracownik to tylko koszt- tak zawsze powtarzali super dyrektorzy. Taka polityka. Pewnie mąż ma już innego pracodawcę i odetchnął.

aplikant

idę na rozmowę, dam znać po jak mi poszło.

Wanda

@TTB, rozmowa kwalifikacyjna jest ważna, ponieważ jest to pierwszy kontakt z pracodawcą. Z Twojego opisu wynika, że przebiegła ona w Twoim przypadku pozytywnie. Rozumiem, że nie udało Ci się zatrudnić w Wacker Neuson Sp. z o.o. Czy mimo wszystko mógłbyś przytoczyć treść kilku pytań, które zostały Ci zadane? Będą one wskazówką dla osób, które czekają na własną rozmowę kwalifikacyjną w tej firmie.

TTB

Byłem na rozmowie na doradcę TH. we Wrocławiu. Rozmowa przebiegła bardzo pozytywnie i profesjonalnie. Bez zbędnych pytań naruszających prywatność. Obiecana informacja zwrotna do wyznaczonego terminu. Jeśli całość tak funkcjonuje to szkoda iż się nie udało.

Były stachanowiec

Omijajcie z daleka. Z daleka. Normalnie (usunięte przez administratora). Przeżyją tylko handlowcy. Ewentualnie mechanicy. Reszta w szczególności kierownicy oddziałów to normalnie mięso armatnie. Ogólnie firma z łysym prezesem i debilnymi dyrektor To miejsce stracen lub powołanej śmierci z przepracowania.Caly zarządzie bądźcie przekręcić za to co nam robicie/zrobiliscie

były mechanik

najlepsza praca jaką miałem wyposażenie warsztatu rewelka .lecz po zmianach i nowych wymaganiach finansowych kicha.można było zarobić ok 2500 netto ciężko coś więcej .średnio polecam

hajto

rzeczywiście szefowie wackera dają radę. Z tego co wiem to firma teraz poszukuje mechaników. Może warto byłoby się w końcu zainteresować bo oferty nie wiszą wiecznie

MB

Zgadzam się z przedmówcą obiecywali góry złota a niestety było to lekko wyminięcie się z prawdą.

toja

Były dobre zarobki. Teraz następują zmiany na gorsze, chcą obciąć 50% wynagrodzenia pracownikom czyli proponują jałmużnę !!!! Fachowcy zarabiają mało a biurokracja się rozrasta.

Zostaw merytoryczną opinię o Wacker Neuson Sp. z o.o. - Szczecin

Wacker Neuson Sp. z o.o.