Omtech Sp. z o.o.

Omtech Sp. z o.o.

Opinie o Omtech Sp. z o.o.

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Czy ktoś wie, jak aktualnie prezentuje się Omtech Sp. z o.o. na tle innych przedsiębiorstw? Może okazać się to cenną informacją dla osób mieszkających w Warszawa i okolicach oraz poszukujących zatrudnienia.

Programista

Pracowałem ponad rok jako programista na B2B. Firma jest OK. Na swoją pensję nie narzekałem i nie uważam by była "juniorska". W samym Omtechu dobra atmosfera między ludźmi i z przełożonymi. Umowa B2B była z mojej inicjatywy i nie było z nią problemów (dla mnie liczyło się "na rękę", dla szefa całkowity koszt) - byłem traktowany tak samo jak etatowcy. Projekt (monitoring cctv) ciekawy i nieźle napisany. Największym problemem dla mnie była lokalizacja na Okęciu. Druga sprawa to współpraca z NSS (firmą matką) która objawiała się stale rosnącymi wymaganiami bez przesuwania deadlinów. Przez to nie można było polegać na części (10-20%) pensji wypłacanej po zakończeniu etapu. Plusy: ludzie, fajny projekt, dobry kod Minusy: lokalizacja, nieregularna część "bonusowa" pensji

Andrzej

Ciągła rekrutacja wynika z zwiększenia zatrudnienia o połowę. Oprogramowanie dla Chińskich części dla NSS - wyssane z palca. Omtech to dział R&D, który tworzy sam urządzenia do zabepieczania obiektów stałych i ruchomych (zarówno centrale, jak i urządzenia GPS, nadajniki). Dodatkowo tworzymy system monitorowania floty. Rzeczywiście cenimy młodych, ale zatrudniamy też ludzi z doświadczeniem kilku lub kilkunastoletnim. Nie należymy też do firm, gdzie jest duża rotacja pracowników.

Janusz
@Andrzej 01.12.2014 12:06

Błahahahahaha... Dawno się tak nie uśmiałem,( usunięte przez administratora )Zastanawia mnie kto tak właściwie jest tym specjalistą z kilkunastoletnim doświadczeniem? Każdy kto miał trochę oleju w głowie i nie lubił powiedzenia "( usunięte przez administratora ), dawno stamtąd uciekł. Młodzi, nie dajcie się nabrać!!! Są inne znacznie lepsze firmy, gdzie się znacznie więcej nauczycie.

Cybula
@Andrzej 01.12.2014 12:06

BZDURY..... Omtech = Pulson = NSS = Solid Security... ci sami zarządcy, te same krętactwa, ta sama atmosfera (bez uszczegóławiania co jest złe a co dobre). Jak ktoś przeszedł przez którąkolwiek z tych firm to tak jakby przeszedł przez wszystkie.

@Cybula 26.04.2018 13:57

Wymienione spółki Omtech i Pulson rzeczywiście są Spółkami zależnymi od NSS i wspólnie tworzymy grupę, o czym piszemy na stronach i jest dostępne w KRS. Natomiast trudno jest porównywać te spółki między sobą, bo każda z nich skupia się na czymś innym i posiada wiedzę z innej dziedziny: Pulson produkuje urządzenia i bardzo blisko współpracuje z Omtech. Omtech posiada za to 3 działy rozwojowe, które zajmują się tworzeniem oprogramowania lub urządzeń elektronicznych. NSS za to też operuje w szerokiej branży zabezpieczeń elektronicznych, ale zajmuje się przede wszystkim dystrybucją sprzętu CCTV. Wszystkie te informacje są jawne i dostępne między innymi na stronach WWW. Za to połączenie z Solid jest zaskakujące ze względu choćby na wielkość. Nasza grupa Spółek ma ca. 100 osób, natomiast Solid jest o 2 rzędy większy. Nie ulega wątpliwości, że Solid jest naszym klientem co poczytujemy sobie za atut, w końcu to największa polska agencja ochrony. Zatem Omtech, Pulson można ze sobą łączyć i jest to naturalne, tak NSS jest odrębną firmą, choć sprawuje nad pozostałymi spółkami nadzór właścicielski. Nie wiem jaka jest atmosfera w Solid, za to wiem, że u nas dbamy, aby programiści, konstruktorzy i inni pracownicy mieli dobre warunki do pracy: elastyczne godziny pracy, kawę, parking, prysznic, opiekę medyczną, możliwość pracy na etat lub współpracy na zasadach B2B. Cieszę się również, że mogę odpowiedzieć na komentarz do mojego postu sprzed 4 lat.

Lidia

@Wiktor skorzystałeś z linka podanego przez powyższego rozmówcę? Daj znać, na czym się skończyło. Jeśli zaaplikowałeś do Omtech to mógłbyś w kilku zdaniach opisać atmosferę podczas spotkania oraz dać jakieś wskazówki dla przyszłych pracowników? Każda sensowna wypowiedź będzie przydatna.

Wiktor

Czy firma prowadzi jakieś rekrutacje?

@Wiktor 18.03.2018 12:51

Prowadzi na programistów i testerów: http://pulson.pl/omtech/kariera/

dev

Firma ma potencjał, o ile zostanie wykorzystany. Można wyciągnąć maksymalnie 5 tysięcy na rękę. Dobra na start, zatrudniani są głównie juniorzy, ze względu na niskie wymagania płacowe, przez co rośnie dług technologiczny. Kierownictwo w porządku, firma zaczęła dogadzać pracownikom ze względu na problemy kadrowe. Podwyżki rzadko, brakuje systemu premiowego bądź mentoringu w temacie rozwoju, dopiero po znalezienia innej pracy zaczynają się rozmowy. Swobodna atmosfera, niezły work life balance.

Grażyna

Czy macie powód, że od dawna nikt nie pisze?

asdf

Umowy łączone, umowa o prace minimalna stawka reszta zlecenie. Wymagają od ciebie podpisania umowy o zakazie konkurencji na 2 lata, która jest wliczona w pensje. Tak też nie powinno być. Ludzie uciekają ponieważ za mało płacą. Jeśli chodzi o prace to jest spokojna i dużo mini zlecenia na już. Słabe warunki z umowami, słabo płacą. Straszne kręcenie ludzi z podwyżkami i motanie im w głowie. Nie polecam.

Lidia

Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w Omtech Sp. z o.o.? Jakie warunki zatrudnienia sa oferowane na stanowisku Programisty?

ertg

no na pewno wynagrodznie jest dobre zwlaszcza ze zatrudniaja to glownie kierownikow no i programsitow a to zawsze mozna duzo zarobic na takich stanowiskach

tester

Ludzie i atmosfera bardzo fajna. Kwestie formalne już nie do końca - umowy łączone, umowy o zakazie konkurencji o których nie informują, że będą wliczone w pensję (ekwiwalent z tytułu takiej umowy powinien być dodatkiem do pensji). Cebula motzno. Wynagrodzenie - średnie. Zarządzanie - coraz lepiej. Dużym plusem jest swobodna atmosfera i dość elastyczne podejście do pracownika, zawsze można się dogadać z kierownictwem (lub przynajmniej spróbować).

ziggy

Czytając wszystkie komentarze, wnioskuję że Omtech to jakaś firma krzak szukająca frajerów za miskę ryżu.

ziggy

Zarobki na stanowisku kierowniczym w granicach 5tys są warte śmiechu.

ziggy

Czy oferta pracy na kierownika r&d jest spowodowana rozwojem firmy, czy zwolnieniem poprzedniego?

Arkadiusz K.

Pracowałem w tej firmie. Jeśli się znasz na swojej robocie to nie ma żadnych problemów. Osobiście mi się pracowało B. dobrze. Odszedłem wyłącznie dlatego, iż miałem propozycję "kierownikowania" w dziale na Śląsku. Prezes jest naprawdę ok Facetem. Nawet jak ograniczał koszty to brał pod uwagę Czy dziewczyna ma szanse dostać pracę. Zostawił starsząwiekiem choć młodszą stażem. Wiedział, iż miałaby problem ze znalezieniem nowej pracy.

Andrzej

@include HR to dużo powiedziane, firma ma niecałe 40 osób i nie ma jako takiej komórki HR. Ja jestem managerem i dbam o kadrę w swoich projektach. I tak, zależy mi na tym, jak jest postrzegana moja firma w sieci. Co do widełek lub średniej. Takich informacji nie mogę udzielać, ale przy rekrutacjach prosimy o wymagania przed podjęciem decyzji o rozmowie wstępnej u nas w biurze i zapraszamy kandydata dopiero w tedy, kiedy jesteśmy pewni, że my mamy budżet, a kandydat potencjał. Zawsze można też odpowiednio dobrać godzinę spotkania tak, by nie brać całego dnia wolnego, jeżeli mieszkasz/pracujesz w Warszawie lub okolicach.

Andrzej

Dzięki za wspomnienie naszej rekrutacji w dobie dużego popytu na specjalistów IT, każda pomoc się liczy. Rzeczywiście poszukujemy kolejnych specjalistów ze znajomością C++ i Qt. Na naszej stronie znaleźć można jeszcze inne ogłoszenia, dlatego polecam dział kariera. W ogłoszeniu jest mowa o wynagrodzeniu adekwatnym do umiejętności. Po więcej informacji o firmie zapraszam do kontaktu przez naszą stronę lub portal ogłoszeniowy. Chętnie opowiem o firmie i projektach, a na spotkaniu można zobaczyć i ludzi i same biuro. Nieustannie zapraszam!

Anonim

Mała firma z nawykami korporacyjnymi, firma w Warszawie i możliwa w przyszłości filia w Siedlcach to to samo. ( usunięte przez administratora ). W sumie, prawdziwych pieniędzy wychodzi bardzo niewiele. Brak szkoleń, brak możliwości rozwoju. Natłok pracy często wykraczający poza zakres obowiązków. Osoby prowadzące projekt, hmm... chyba pierwszy projekt w ich życiu, brak wiedzy i obeznania z dobrymi praktykami. Często podejmują błędne decyzje, które następnie odbijają się na zdrowiu projektu. Poziom przedszkola. Jedynym plusem jest ciekawy projekt ale pracuje w nim za mało osób niestety. Radzę także zwrócić uwagę na opiekę medyczną, na okresie próbnym nie obowiązuje. Szkoda zdrowia na pracę w tej firmie. Nie polecam.

Janusz

Spoko ludzie z zespołu, bardzo ciekawy projekt na nowej technologii (ogólnie interesujący), niestety na tym się plusy kończą. Zarządzanie leży i kwiczy, na każdym kroku próbują cwaniakować. Zero możliwości rozwoju/awansu - można zapomnieć o jakichś premiach (chyba, że wliczone w pensję - które można zabrać). Kiepskie zarobki na umowie łączonej!!! Ogólnie nie polecam.

coder

Ja również polecam. Pracowałem tam przez 2 lata i jestem bardzo zadowolony.

XXL_D

Może dlatego negatyw, bo ci sami ludzie kreca lody i kantuja co w NSS Ciagla rekrutacja pracowników a gdzie sa ci ludzie zatrudnieni w poprzednich miesiącach? Jestes mlody i naiwny idz tam ONI naucza Cie zycia. A firma robi oprogramowanie do CHIŃSKICH czesci dla NSS. Odradzam pracę w tych firmach!

Nie wiem skąd ta negatywna opinia. Ja serdecznie polecam.

D_king

Omtech + Pulson + Nss > ten sam adres, prezes i wszystko inne. Poczytajcie o Nss to będzie jasne ! Ustalenia i obiecanki na gębę a potem sprawy w sądzie.

Zostaw opinię o Omtech Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Omtech Sp. z o.o.