Opinie o Damco w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Damco. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Damco o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Damco w Gdynia

Karolina Nowy wpis

Dzień dobry, myślę o stanowisku HR Specialist. Nie chcę przesadzać, ale lista obowiązków jest tak obszerna, że zastanawiam ię jakie widełki płącowe firma przewiduje na stanowisko, i na jakieś zasadzie działa system premiowy?

Mc-Kinney Møller

Obserwując to co sie dzieje w tej firmie mogę napisać, nepotyzm a Pani Alexa jest najsłabszym jej ogniwem wiec Pan Piter powinien znaleźć rozwiązanie tej sytuacji

Ktoś
@Mc-Kinney Møller

Się rozwiąże samo w przyszyłym roku ;-)

Papa Moller Nowy wpis
@Ktoś

już się rozwiązło ? :V

Rozczarowany

Wielkie rozczarowanie. Słyszałem co nieco o klimacie korpo ale zetknięcie się z tym klimatem osobiście było bardzo traumatycznym doświadczeniem. Podstawowa sprawa to udawanie zarobionego. Wychodzisz o 16.30 to wyglądasz jak dziwak. Nie pokazuj, że się wyrabiasz z pracą bo kierownictwo stwierdzi, ze masz jej za mało. W dobrym tonie jest więc kwitnąć po godzinach i manifestować swój trud. Jesteś szybki i wyrabiasz się z robotą? Lepiej nie korzystaj z Internetu w sprawach prywatnych bo będą ci patrzeć przez ramię i zwrócą uwagę: "Nie masz co robić to pomóż kolegom". Pracuj więc wolno i dawkuj pomału swój wysiłek. Wisienką na torcie patologiczny klimat codziennych odpraw w języku angielskim, podczas których każdy jest zmuszany do wypowiadania się na temat swojej bieżącej pracy. Nawet jeśli nie masz nic do powiedzenia to musisz się wypowiadać. Kolejna kpina to przyklejanie na tablicy znaczka nt. swojego aktualnego samopoczucia. Lepiej bądź zadowolony bo jeszcze się będziesz musiał tłumaczyć dlaczego jesteś nie w humorze. Pięknym obrazkiem jest też cotygodniowe ogłoszenie KPI. Nie ważne co ważnego i pilnego masz akurat do zrobienia, musisz wstać od biurka i iść na apel, żeby się dowiedzieć jakie mamy kejpiaje. Podsumowując, jeśli dla kogoś poczucie pracy w międzynarodowym środowisku, oglądanie Hindusów na skype, karta multisport, darmowe jabłko w środę i doroczne chlanie gdzieś w hotelu to szczyt marzeń to polecam. Jeśli oczekujesz normalności i chcesz pozostać w zdrowiu psychicznym to nie polecam.

Dorota Nowy wpis
@Rozczarowany

Lepiej bym tego nie ujęła !

Krzysztof Nowy wpis
@Dorota

Widzę, że potwierdzasz tę opinię, dlatego może na podstawie swoich doświadczeń opiszesz, czym Twoim zdaniem powinna legitymować się osoba chcąca zrobić karierę w firmie Damco? Myślisz, że osoby, które liczą na rozwój zawodowy odnajdą się w tym miejscu pracy?

Dora

Czy ktoś wie jak wygląda praca zdalna? Czy w Damco raczej stawia się na przychodzenie do biura?Sa teraz jakieś rekrutacje?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Damco.
logo firmy Specjalista Ds. Marketingu
Service Jobs Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
Izabela

W jaki sposób objawia się ten brak szacunku do pracownika?

Przemek

Jako były pracownik zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie i nie mówię tego dlatego, że - nie jestem już pracownikiem - ale po to by uchronić ludzi którzy mogą sobie zniszczyć swoją przyszłą karierę. Firma broni się tym że ma socjal który tak naprawdę zapewnia każda duża firma - nic nadzwyczajnego - a kadra zarządzająca opowiada o tym jak bym co najmniej była jedyną firmą w Polsce zapewniającą podstawowe rzeczy pracownikom. I to by było na tyle "plusów" tej firmy. Minusów jest baaardzo dużo tak jak moi przedmówcy napisali - bezczelne kierownictwo, romanse, brak szacunku do pracownika(!!!!!!!!!!!!), donoszenie na siebie, dążenie do celu po trupach, nawał pracy, nadgodziny - to wszystko potwierdzam. Damco w CV nie jest absolutnie żadnym atutem a wręcz przeciwnie - w branży logistycznej wiele firm ze sobą współpracuje i wiele firm się zna i wie co się dzieje, wiec kariery po Damco nie zrobicie. A kariera w Damco .......... pozwólcie ze to przemilcze. Reasumując firma nie zapewnia należytego szacunku do pracownika i work-life balance nie istnieje. Nie życzę nikomu żeby trafił do tej firmy, zwłaszcza teraz po niedawnych zmianach które weszły.

Damcowicz

Damco Poland sp. z o.o. to porządna i profesjonalnie zarządzana spedycja. Pracownikom oferuje się dobre wynagrodzenie (powyżej średniej krajowej) w oparciu o umowę o pracę oraz standardowy pakiet socjalny (ubezpieczenie, usługi medyczne, Multisport, owocowe środy i nieograniczony dostęp do porządnej kawy z dobrego ekspresu). Dwa razy do roku organizowane są imprezy z noclegiem w ciekawych miejscach, gdzie większość pracowników bawi się do bladego świtu. Dodatkowo raz na jakiś czas organizowane są wyjścia lokalnie (kręgle, bilard, Zoltar, knajpy, itp.) Dzięki temu zespół dobrze się zna i świetnie dogaduje. Atmosfera w biurze jest bardzo pozytywna. Wszelkie paszkwile nt. tej organizacji są nieprawdziwe. Pracownicy są szanowani przez managerów i kolegów z biura. Jeśli wykonujesz swoją pracę sumiennie i rzetelnie nie musisz obawiać się nieprzyjemnych rozmów lub tym bardziej zwolnienia. Zdecydowanie polecam pracę w naszych strukturach!

Młoda

Firma mega spoko jak jesteś laską która wygląda atrakcyjnie i chcę być posłuszna swoim Panom i ich kocicą. Szybki awans z recepcji na wyższe stanowisko. Jeden wyjazd firmowy z odpowiednią personą i masz stanowisko jak się bardzo postarasz. Typowa korporacyjny szlam nie polecam.

Przemek

Na atmosferę sami pracujemy więc nie przerzucajmy odpowiedzialności na firmę. Damco to akurat dobry pracodawca.

Krzysztof

Zdecydowanie odradzam prace w tej firmie, od wielu lat jest taka sama zła atmosfera. Nie szanuje się pracownika a co więcej , pracownik powinien - według kierownictwa - dziękować i całować po stopach że może tam pracować!. Jedna Pani Aleksa. jak i druga uważają się za lepsze od wszystkich. Nie wspomnę już o związkach damsko-męskich i romansach korporacyjnych. Dopóki kadra zarządzająca się nie zmieni łącznie z Panami na czele - Uciekać jak najdalej!

Krzysztof
@Krzysztof

Wymieniłeś minusy pracy w Damco, może znajdą się też jakieś pozytywy? Czy firma oferuje jakieś szkolenia? Jak prezentuje się płaca w tym miejscu? Liczę że powiesz coś więcej, czekam na Twoją odpowiedź.

Nie Krzysztof
@Krzysztof

Weekend :D

Avi

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko pracownika ds. administracji?

Jaka umowa obowiązuje w Damco podczas okresu próbnego?

n

3 miesiące, kolejna rok, a później to zależy ale przeważnie kolejny rok

Krystyna
@n

@Collection A umowy na czas nieokreślony nie można dostać w Damco? Są takie osoby w firmie, które taką właśnie posiadają?

N
@Krystyna

Można ale raczej jako 3 umowę.

Jacek

Zawsze pozostaje możliwość zmiany pracy skoro w dobrej firmie komuś jest źle!!

Maria

Szczerze odradzam prace w biurze Damco w Gdyni. Buractwo i prymitywizm panstwa (usunięte przez administratora) jest wręcz legendarne. Nieplatne nadgodziny, manipulowanie ludźmi i bardzo zła atmosfera jest czymś co utrzymuje się od wielu lat w tej firmie. Nie ma żadnych widoków aby to się zmieniło, omijać szerokim łukiem.

@Maria

Aleksandra.....ha ha ha fakt:) Taka dama, taka modna och i ach a słoma z markowych butów wystaje:D Chyba też zapomina ile ma lat, głowa siwieje a ..........:D

@Maria

Spokojnie niebawem niczym sieć Piotr i Paweł, przeminie tandeta i buractwo managementu, to kwestia najbliższych miesięcy :) takie podejście do ludzi ma krótkie nogi i na dłuższą metę i zdaje egzaminu

Anonymus
@Marek

Oby bo ich zachowanie to żenada. Jeszcze by wypadało coś zrobić z Aleksandra, jakiś kurs współżycia społecznego, dobrego wychowania?

Anonymously
@Anonymus

Aleksandra to współżycie ze „społeczeństwem” akurat ogarnia ;)

Stefan
@Anonymously

Proszę Was o trzymanie się głównego tematu wątku. Rozmawiamy tutaj o warunkach pracy. Atmosfera jest oczywiście jej ważnym aspektem, ale przy jej omawianiu łatwo poruszyć wątki niezwiązane z tematem. Proszę o nie komentowanie prywatnych spraw pracowników. Zamiast tego powiedźcie lepiej, czy od października atmosfera w firmie się poprawiła? Jak to w tej chwili wygląda?

Anonimously
@Stefan

Cześć, Sytuacja nie uległa poprawie. Obecnie można znaleźć duzo lepsza pracę, zarówno jeżeli chodzi o atmosferę jak i warunki finansowe. Szkoda marnować swój czas na rozwój zawodowy w tej firmie.

Spedytor
@Maria

Dalej jest lipa, zła atmosfera, niskie zarobki i wykorzystywanie ludz na maxa. Szefostwo to synonim braku kultury i manipulanctwa, po prostu źle się tu pracuje i człowiek nie ma satysfakcji ani moralnej ani finansowej.

Weronika

W Internecie jest ogłoszenie o pracę dla magazynier - operator wózka widłowego. Możecie powiedzieć coś więcej o pracy na tym stanowisku? Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma i jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pracę? Czy firma oferuje dodatkowe benefity pozapłacowe, fundusz świadczeń socjalnych, system premiowy? Jak wygląda system czasu pracy, nadgodziny? Czy praca jest w przyjaznej atmosferze?

Antoni
@Weronika

W Internecie jest ogłoszenie o pracę na stanowisku magazynier - operator wózka widłowego w Damco Gdynia??? Wow:) Wątpię, żeby osoby piszące na tym wątku miały jakąkolwiek wiedzę o pracy na tym stanowisku, bo zwyczajnie w Gdyni firma Damco nie ma magazynu:)

Tadek

Bardzo duża ilość pracy przekłada się na nadgodziny, szczególnie w dziale obsługi klienta. Nadgodziny bezpłatne, ale to Twoja wina że nie wyrobiłaś się z pracą na czas. Są premie uznaniowe, ktore rzekomo mają zrekompensować brak wynagrodzenia za nadgodziny.

Anonymus
@Tadek

Co? Nadgodziny to wina pracownika? Raczej menagerow. Proponuje jeszcze więcej spotkań,jeszcze więcej analizy KPI to napewno poprawi sytuacje.

Weronika

@Baaaardzo zadowolona Każdy ma prawo napisać swoją opinię na temat pracy w firmie Damco, jeśli jest ona merytoryczna. Twój wpis natomiast nie wnosi nic do wątku na temat pracy tutaj. Zatem czy możesz napisać swoją opinię na temat pracy w firmie Damco? Gwarantuję Ci, że ten wpis będzie bardziej merytoryczny, niż podważanie opinii innych. Pozdrawiam.

Zadowolona

Ika...jesli masz problemy z jezykiem polskim i piszesz rzadnego zamiast zadnego to co sie dziwisz, ze Cie nie wybrali? Franek ma racje piszac, ze czasami sie nie nadajemy na pewne stanowiska. Ja bralam udzial w tej rekrutacji i chociaz nie zostalam wybrana to bardzo dziekuke panu P. za tak profesjonalna rozmowe rekrutacyjna.

Baaaardzo zadowolona
@Zadowolona

Nie ma to jak komentarz pisany przez jednego z pracowników.

Weronika

@Zadowolona Dziękuję za Twoją wypowiedź. Chciałabym spytać o to, czy dostałaś bezpośrednio informację o tym, że wybrano kogoś innego na stanowisko, na które aplikowałaś? Wiele się słyszy o tym, że rekruter twierdzi, iż niezależnie od wyboru, na który padnie, to i tak skontaktują się z każdym, aby przekazać informację na temat rekrutacji. A w rzeczywistości wygląda to różnie. Natomiast nasz czas jest bardzo ważny, dlatego takie kwestie są istotne. Gdybyś mogła napisać jak było to w przypadku Twojej rekrutacji do firmy Damco, to będę wdzięczna.

Zadowolona

A ja jestem bardzo zadowolona z rekrutacji i choc nie zostalam wybrana to bardzo dziekuje panu P. ze w tak zyczliwy i profesjonalny sposob przeprowadzil ze mna rozmowe. Franek przedstawil bardzo dobry komentarz, ze trzeba czasem przyznac, ze sie nie nadajemy na dane stanowisko.

Zostaw merytoryczną opinię o Damco - Gdynia

• Jak się pracuje w Damco?

Zobacz opinie na temat firmy Damco tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Damco?

Damco