Danwood S.A.

Opinie o Danwood S.A.

Bogdan

Firma danwood to wyzysk (usunięte przez administratora) a brygadzisci stosują mobbing.niedajcie się zwieść obiecankom o dobrych pieniądzach.warunki mieszkaniowe to lepsze zwierzęta w klatkach mają

Tedy

Najłatwiej jest narzekać i zawsze znajdzie się powód. Firma spoko dla chcących pracować!

Natalia

@zniesmaczona, a czy ostatecznie przyjęłaś ofertę pracy, mimo tego, że nie podobało Ci się zachowanie pracowników podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jeśli tak, może opowiesz nieco więcej na temat pracy w firmie? Jeśli są na forum byli i obecni pracownicy, to zachęcam do podzielenia się informacjami o rodzaju oferowanej umowy. Czy jest szansa na rozwój w strukturach Danwood?

DAWNwood
@Natalia

Nie ma żadnych szans na rozwój bo niema na to czasu.(usunięte przez administratora) od rana do nocy to kiedy masz się szkolić?

jhsbkuhysbl

hej! aktualnie Danwood poszukuje Księgowej/Księgowego. Jeśli masz doświadczenie w zakresie księgowości to spróbuj aplikować do Białegostoku, mylse ze warto :)

aa
@jhsbkuhysbl

Zauważyłam ze ogłoszenie przez cały czas jest odświeżane i to juz ponad 3lata. Ktoś wytłumaczy o co chodzi? To ludzie odchodzą czy są zwalniani?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Danwood S.A.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
Nowy 20

Witam, zastanawiam się nad pracą w tutejszej firmie w Niemczech ( podobno 7.000zl) czytałem te posty itd. ale widzę tutaj bardzo dużo sprzecznych informacji. Dlatego pytam czy warto zawracać sobie głowę ta firma na jakiś pół roku 1 rok by zarobić nie powiem niedawno skończyłem szkołę i dostałem taką ofertę pracy u nich. Niestety nie wiem jak to wygląda na miejscu jakieś opinie? Czy mocno w CH.... Wala i brygadzista konował itd. czy może jednak da się coś tam zarobić i jakieś umiejętności wynieść z tej firmy? Dzięki za opinie

DAWNwood

Hej dawnwoody jak u was z pogodą w raichu bo w Polsce straszne upały i nie chce się robić...

ktos wkurzony

firma ta dla zachety reklame puscila wczoraj podeszla do mnie sasiadka i mowi do mnie ciezko tobie bez meza ale maz przynajmniej 8 tys. zarobi a tu co u nas w polsce a ja jej mowie jakie 8 tysiecy moz 5 dostaje wyplaty a ona dalej swoje mowi ze za5 tys. to w polsce mozna zarobic a co najwazniejsze byc przy dzieciach i zonie przestancie bajki reklamowac oszusci wykorzystujecie ptacownikow nie dajecie premi jak brygada zrobi przed czasem czemu nie placicie rozlakowego czemu nie ma placonego za oddelegowanie pracownikowi diety to tez sie nalezy czemu odliczacie pieniadze za dojazdy do pracy to wszystko dla pracownika oddelegowanego nalezy sie a za nadgodziny tez nie placi firma w soboty tez brygady pracuja a nie ma placonego w biurze balagan niedouczone dzieci siedza jak pracownik zajszie to wysylacie z pokoju do pokoju pensjony tez dobra kase odliczacie to i warunki powinny kazdy pracownik miec super lepiej krowy w oborze paja niz ludzie wasza firma to calkowity (usunięte przez administratora) jak to bylo kiedys we wloszech

znająca sytuacje z obu stron
@ktos wkurzony

to niech mąż się zwolni i w Polsce zarobi 5000, albo niech założy firmę i zobaczy jak się płaci pracownikom i na ZUS samemu zarabia. Już tak kolorowo jest - wszystko Pani się należy a zarobki 8000 to realna wypłata. Znam kilka osób, które wyjeżdżają - ciężko pracują ale takie właśnie pieniądze przywożą - brygadziści jeszcze więcej - ale trzeba pracować!!! Jeśli chodzi o atmosferę w pracy w Polsce teraz bywa różnie ponieważ zaczęli pilnować wydawania swoich pieniędzy (np. zwolnili bardzo dużo ludzi na zwolnienia lekarskie), ale ten kto ma własną firmę wie jak jest z pracownikami dzisiaj - każdy pilnuje aby w jego przypadku kodeks pracy był dopilnowany, urlopy, zwolnienia lekarskie, nadgodziny się należą, ale już jak sami się za to odwdzięczają swoją pracą to już byle jak. Mój mąż ma własną firmę od 8 lat zatrudniał przez ten okres bardzo dużo osób i jak pracował od 7 do 22 tak pracuje a pieniędzy po odjęciu zus za siebie pracowników, vatów, podatków, napraw sprzętu, który zakupił do działalności, napraw samochodów, itp często nie wychodzi mu 5000 a jak wyjdzie 8000 to święto. Gdyby nie sytuacja rodzinna pewnie dawno byłby zagranicą albo np. w Danwoodzie - a specjalista jest bardzo dobrym. Więc łatwo wymagać od pracodawcy nie dając nic w zamian!! Znam wykonawców, którzy mieli w Polsce firmy po kilkanaście lat i zostali oszukani przez duże firmy typu Polbud, pobankrutowali, pojechali do pracy w Danwood do Niemiec i się odbili od dna ( a jeśli chodzi o dodatki to wszystko otrzymywali, rodzinne itp. - może pani mąż robi panią w banbuko, albo może trzeba wam pomóc dostać te zasiłki, poskładać dokumenty aby otrzymać te dodatki). Nie usprawiedliwiam firmy Danwood i nie mam żadnych powiązań z nią - tam pracuje dużo moich znajomych, ale wiem, że w dzisiejszych czasach jest mnóstwo ludzi, którzy nauczyli się tylko wymagać o to przykład, pracownik zatrudniony od kilku dni dzwoni do kierownika w firmie w poniedziałek po imprezie (przypominam, że zatrudniony od kilku dni), że on dzisiaj nie przyjdzie do pracy bo on pijany z kobietą w łóżku jeszcze leży - to przykład solidności i oddania dla pracodawcy (zastrzegam) niektórych pracowników w dzisiejszych czasach - a ja przypominam komuna się skończyła gdzie mottem było hasło " czy się stoi czy się leży 2000 się należy". Tyle w temacie!!

murarz
@znająca sytuacje z obu stron

No właśnie ja się zwolniłem rok temu i zarabiam w Polsce ponad 5tyś i wcale nie zakładałem firmy.Teraz mnóstwo ludzi poszukują firmy do wykończeniówki przy dociepleniach ,elewacjach itp a 5 tyś to teraz normalne miesięczne zarobki.Może niech pani mąż się przebranżowi jak ma taką biedę.Albo zamknie swoja firmę i się zatrudni w innej lepiej prosperującej,pozdro!

Łuki

Jakie są warunki pracy w tej firmie ? Zarobki? ubezpieczenie? Co Ile są zjazdy do Polski? Czy jest możliwość zjazdu wcześniej niż inni ? Akurat jestem po szkole średniej profil technik budownictwa Proszę o jakieś opinie

Szymki
@Łuki

Szanowny Panie, Po szkole średniej myślę, że jest to poprawny kierunek. Brygadzista taki czy owaki - prawdopodobieństwo sprzeczności charakterów identyczne jak gdziekolwiek. Kierownik budowy będzie pomocnym kierunkiem w przypadku "błędu statystycznego/personalnego". Opinie na tej stronie są wynikiem frustracji z braku umiejętności rozwiązania problemu. A problem tkwi najczesciej w trudnosci komunikacyjnej lub we wlasnej osobie. To znaczy tyle, że ludzie szukaja winnych w inncyh a nie w sobie samych. Nie twierdze, że jest lekko ale zawsze można samemu się przekonać przez te 1,5 miesiąca. Pozdrawiam i polecam. były pracownik

Światowiec

Dziś na Pracuj.pl kolejny raz pojawiło się ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds. marketingu. To już trzeci raz w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

gość
@Światowiec

mamy rok 2019 i sytuacja bez zmian - ogłoszenia o pracy na tym stanowisku pojawia się dosłownie miesiąc w miesiąc No i chyba nie trzeba mówić nic więcej na temat tego jakie warunki oferuje danwood :)

Kartofel

Zrobic porzadek z brygadzistami Bo kradna na potege znam takiego jednego pracowalem z nim kiedys nazywa sie (usunięte przez administratora). I jest z Elku Kradnie wszystko co mozna w szczegulnosci narzedzia firmowe typu drabiny mlotki itp nie wspomne juz o materialach Najbardziej to drazni ze pobiera nowe drabinki z magazynu zostawia je sobie w domu a kaze robic na starych. Do tego jest pijakiem ktory nie ma umiaru nie jezdzi do roboty ludzi popytajcie to powiedza wam prawde A jak mu uwage zwrucilem to sie obruszyl i wywalil mnie z brygady bo prawde mu powiedzialem ze jest pijak i nic nie potrafi dobrze zrobic w wykończeniowce bo taka prawda zadzwoncie po osobach ktorzy z nim robili albo robia Pytanie jedno kto zrobil jego brygadzista bo ten chlop zielonego pojecia na to stanowisko nie ma on wie tylko jak krasc popytajcie ludzi to powiedza

Robert
@Kartofel

Wiem coś o tym każdy brygadzista kradnie ale jak mi trzeba było jedną tubke silikonu do domu to wielką aferę zrobił. Ja to bym zrobił inaczej niech po wszystkich brygadzistach przejadą się po ich stodołach co mają i ile nakradli I bym od razu ich (usunięte przez administratora) z roboty.

@Kartofel

Pod żadnym pozorem nie powinieneś w taki sposób wypowiadać się o innych osobach. Koniecznie zapoznaj się z regulaminem serwisu pod poniższym linkiem: https://www.gowork.pl/regulamin W tym miejscu chcemy poznać fakty dotyczące samej pracy i pracodawcy. Jeśli zauważyłeś w firmie niestosowne zachowania, powinieneś to zgłosić kierownictwu. Ale skoro już postanowiłeś wypowiedzieć się w tym miejscu, to może powiesz nam chociaż jak długo pracujesz już w tej firmie?

Elektryk el dom
@Kartofel

To prawda chłopacy pracują na połamanych drabinkach sam brygadzista z połamanej drabinki spadł ciekawe gdzie są nowe bo rok temu jak byłem u niego na budowie to miał te same. Powiem tylko tylko że jest bardzo chamski i wolgarny nie docenia pracy innych ludzi i nikogo nie szanuje niech w biurze się nie zdziwią jak ktoś kiedyś go w ciemnym koncie go złapie i oboje mu mordę bo chłopacy już są na niego cięci tak że czasami trzeba ich stołować żeby mu krzywdy nie zrobili Jestem pełen podziwu że cały czas z nim robia

@Natalia

Pracuje w tej firmie ponad 5 lat a z brygadzista P.K pracowalem ponad rok. Do niego trafilem z 3 letnim starzem w firmie na chwile obecno mam za soba 6 brygadzistow i powiem tylko tyle 4 z nich bylo super do rany przyluz A pozostalych dwoch to pozal sie boze nie wiem z kad sie wzieli tacy zlodzieje i ze pozwole sobie na okreslenie idioci bo takich kretyaow w zyciu to ciezko spotkac

chory

Po co wy głupie robita? na zwolnienie idzta i do domu na świeta!

Natalia

@O patrz, czy na umowie masz podaną kwotę wynagrodzenia? Jeśli coś się nie zgadza, warto wyjaśnić to bezpośrednio z pracodawcą. Napisz proszę, czym dokładnie się w firmie zajmujesz. http://pracapodlasie.pl/oferty-pracy Pod tym linkiem można znaleźć aktualne oferty zatrudnienia, pracodawca oferuje umowę o pracę oraz pakiet benefitów, co dokładnie się do nich wlicza? Danwood zajmuje się budową domów, czy w związku z tym zatrudnione osoby mogą liczyć na jakieś zniżki na przykład na materiały budowlane?

O patrz
@Natalia

Nie wiesz czym się zajmuje gnuj wale teraz już wiesz ... durne pytania zadajesz.

@O patrz

Twój wpis nie jest do końca jasny, mógłbyś go rozbudować tak, by stał się zrozumiały dla innych użytkowników portalu? Będę wdzięczna także za odpowiedzi na zadane przeze mnie wcześniejsze pytania. Takie informacje są ważne dla wielu osób. Proszę o merytoryczne wpisy na temat warunków pracy w firmie Danwood.

O patrz

Tak jest już ogon ciągnie za sobą. A właśnie jak to jest ? Dlaczego ja mam tylko 11 zl na godzinę polska umowa oczywiście. Jak najniższa krajowa to ma 13.20 hmmm??? A już parę lat pracuję. Dobry KANT z umowami robią co ?

Czesc u mnie sprawa wygladala zupelnie inaczej,w 2010 roku zbalazlem ogłoszenie w kurier poranny ze firma budimex danwood poszukują elektrykow do pracy ba terenie Polski oraz Niemiec.Gdy zadzwoniłem pod wskazany numer okazalo sie ze to numer firmy elektromontaz wschod i wten oto sposob krecili wałki.Tzn.umowe podpisywales z Budimex Danwood w jezyku polskim i niemieckim ze stawką wtedy 9.60 netto €,i tak wczesniejsi pracownicy wyzej wskazali bulo to za 40g tygodniowo.Narzedzia i auto firmowe dala firma elekttomontarz ubranie robocze takze i kazali mowic ze jak ktos na budowie zapyta dla kogo pracujecie to ze dla danwood.Brygadzista na budowie byl czlowiek z elektromontarzu ktory codziennie pił po kolka sztuk =minimum 6piw .Wyruszylismy z Bialystok po drodze mielismy zgarnoc chlopaka z Legionowa i co sie stalo po drodze.brygadzista nie sprawdzil auta przed wyjazdem tzn.opony byly lenie wycieraczki zamarzly bo i plynn byl letni a wyjezdzalismy 31pazdziernika wiec sprawdzicie sobie jaka wtedy byla pogoda sniezyca wiec do Legionowa jechalismy pobad 6godzin a czemu tyle bo wycieraczki zamarzly na szybie i lyse opony utrudnialy jazde.Po odbiorze pracownika skierowaliśmy sie do Niemiec ,brygadzista zapytal mnie w poznaniu czy umiem jezdzic i od Poznania oni chleli a ja pojechalem do niemiec do frankfurtu an mein czy jakos tak.Dotarliśmy do Berlina o 20.30siedzielismy w aucie oni chlali wiec mowie do brygadzisty zadzwon po pokój to po 30min zadzwonil. Lecz tamtem kto mial nam podac adres nie odebral a brygadzista stwierdzil ze nie bedzie mi wlazil w tylek.na drugi dzien po nocy w aucie o 10znalezlismy sie na budowie majac dzien obsuwy co wiazalo sie z tym ze czas pezexnaczony na prace slrocil sie o dzien czyli bylo trzeba nadganiac.Brygadzista chlal w najlepsze.nagodzin nie pisal a mowil ze napisze.bylem kierowca przez 21dni pobytu w Niemczech.obsuwa gonila obsuwe.I stało sie wracalismy o 21 z budowy a brygadzista nie zalatwil na kluczy zeby nie brygada z danwood bysmy spali w aucie no pijak nie umial nic ogarnac.I to nieprawda ze byly dni wolne bo nie bylo a niedziela byla nie platna i przrzmaczona na podroz na inna budowe z 3tygodniu mialem 1niedziele wolna.Zdarzyła sie jedna przygoda brygadzista z tym z legionowa nawalili sie mocno brygadzista kozystal z komputera bo mial raport przeslac i zasnal na siedzaco ja podwyzszylem temperaturę ogrzewania podlogowego na 32° bylo goraco a wiadomo ze pijaki nie usna i bwda chodzic lac co chwile ,przebudzalwm sie i ja pol snem.Nagle obudzil mnie ten z Legionowa bo sie obijal o łóżka i zamknalem znowu oczy i slysze jak ktos leje taki odglos jakby na lozko i potem jak by na pidelko plasyilowe otwieram oczy a on na laptopa i twarz brygadzisty lal,obudzil sie brygadzista a ci ty k.... Robisz tamtem sie ocknal i mowi o sory.heh.Myskalem ze buchne. Smiechem.wiec oprocz usterek niepłatnych tak wspomaliscie byly i akcje filmowe.Po powrocie okazalo sie ze za 21dni zarobilem bez nadhodzib 3ooo a za nadgodziny nikt nie zaplacil a bylo ich 67 zaznaczam w 21 dni.Gdy danwood przelal mi za nalezne 2dni urlopu po pobycie w niemczech okolo 600zl to elektromontarz domagal sie zebym im oddal te pieniadze jako ze podpisalem weksel czysty przed wyjazdem a te (usunięte przez administratora) wpisaly dokladnie te kwote jak cena za wynajecie od nich auta które mialo byc darmowe.sprawa znalazla sie w sądzie elektromontarz od 8lat nie oddal mi 6000zl o ta firma dalej oszukuje ludzi

zniesmaczona

Witam, byłam w lipcu w Danwood na rozmowie do działu marektingu. Pierwszy kontakt i rozmowa z HR- bardzo dobre wrażenie. Druga z paniami z działu marketingu, żenada i wiocha. Zadały mi jedno pytanie i na tym się skończyło. Jedna, paniusia, (długie włosy blond) siedziała ze zniesmaczoną miną. Uważam, że obie panie zachowały się bardzo nieprofesjonalnie, nie zadały mi żadnych konkretnych pytań, po których mogłyby stwierdzić czy jestem odpowiednią kandydatką, nie było żadnych zadań "praktycznych". Nie wysiliły się nawet by udawać, że są zainteresowane rozmową ze mną, wygładało to tak jakby musiały odhaczyć odpowiednią ilość spotkań. NIE POLECAM.

Światowiec

Od dziś na Pracuj.pl znów krąży ogłoszenie na specjalistę ds. marketingu. A przecież poprzednie - identyczne - ogłoszenie było publikowane całkiem niedawno, bo w październiku. I raczej na pewno nie chodzi o to, że firma się rozwija i poszerza dział marketingu. Czy "nowy" z jakichś powodów zrezygnował lub też "zrezygnowano z niego"?

@Światowiec

Danwood ma własnych specjalistów od marketingu. Ich umiejętności i wiedza nijak mają się do wspólczesnych realiów (a juz na pewno nijak mają się do potrzeb i standardów rynku niemieckiego) ale są to tzw. "swoi". W branży firma ma dobitą opinię. Ani się w niejrozwijać, ani zaprezentować. Nie wierzysz? To przejrzyj dotychczasowe projekty i osiągnięcia ich "specjalistów". Targi, jedna z najważniejszych dziś imprez to dno dna. I na koniec - stawka. Oferta danwood to 1/3 kwoty, jaką możesz dostać za tego typu pracę. Bo wbrew pozorom budowlanka to jedna z trudniejszych branż.

Natalia

@Stella, co konkretnie masz na myśli, o czym należałoby porozmawiać z kadrą zarządzającą? Wiadomo, że wiele kwestii da się w ten sposób wyjaśnić. Możesz zdradzić, czy byłaś lub jesteś pracownikiem Danwood? Jaki jest Twój pogląd na pracodawcę, czy dobrze go oceniasz? Czy aktualnie firma zatrudnia w oparciu o umowę o pracę?

On

Witam

Stella

Czy w całej firmie nie ma osoby która mogłaby porozmawiać z szefostwem jeśli ta sytuacja jest tak męcząca?

Natalia

@Jasiek udało Ci się nawiązać kontakt z firmą Danwood? Daj znać, na czym stanęło, z chęcią się dowiemy. Może ktoś inny miał możliwość pracy w tej firmie i zechciałby się podzielić swoimi wnioskami na temat warunków jakie tam zastał? Pamiętajmy o merytorycznych wpisach.

Zostaw merytoryczną opinię o Danwood S.A. - Białystok

• Jak się pracuje w Danwood S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Danwood S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Danwood S.A.?

Danwood S.A.