Opinie o Bricoman w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników na temat firmie Bricoman, oraz Klientów firmy. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Bricoman o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bricoman w Warszawa

Gramofon

Pracowałem na Połczyńskiej 3 lata. Jedno słowo opisuje całość mojej "kariery" tam - dramat. Moja sytuacja życiowa zmusiła mnie do tego żeby tam pracować. Ścieżka awansu to fikcja. Dyrektor o zarządzaniu nie ma zielonego pojęcia. Promuje swoich ludzi, z którymi pracował wcześniej. Jak już ktoś niżej pisał stara gwardia ma się dobrze, a młody musi zapieprzac. Jeśli interesuje Cię praca do końca życia za 2500 tysiąca, gdzie nikt się zbytnio Tobą nie przejmuje, ma Cię gdzieś, to polecam. Jeśli masz większe ambicje- omijaj to miejsce z daleka. Śmierdzi tam czasami PRL i typowym kolesiostwem. Pozdrawiam mitomana koordynatora z sanitarnego, który opowiadał w całym sklepie, że był kierownikiem w OBI, gdzie zarządzał 50 osobami, ale znudziło mi się to i przyszedł do Bricomana jako szary pracownik :)

Jesli ktos chce konkretow o tej firmie to prosze: Jestem pracownikiem od 3lat nie zdradze w ktorym oddziale. Kiedys firma mogla sie chwalic stabilnoscia w zatrudnieniu i dobra opinia na rynku pracy ale to juz przeszlosc. To co sie dzieje obecnie powoduje zwalnianie sie kilkunastu osob rocznie w tym sa to takze osoby doswiadczone i dobrze pracujace niekiedy od poczatku istnienia sklepu. Rekrutacja to zwykle przyjmowanie znajomych lub kogos z rodziny. Obietnica rozwoju to klamstwo, jakikolwiek awans tylko na zasadzie kolesiostwa a nie doswiadczenia,wiedzy czy zaangazowania w rozwoj dzialu. Premie w zaleznosci od wielu czynnikow finansowych przyznawane sa kwartalnie ale zwykle ich nie ma lub sa niewielkie. Same zarobki nie sa zle jak na prace w markecie nikt tu nie pracuje za najnizsza krajowa gorzej z atmosfera w pracy. Firma niby chwali sie ze jest przejrzysta, ze dzielimy sie wiedza, wspieramy sie nawzajem i jestesmy rowni. Niestety prawda jest inna. Pracownicy sa jak smieci, nic nie znacza nie zwalnia sie ich bo to zle wyglada robi sie wszystko zeby sami sie zwolnili, stanowiska koordynatorskie obejmuja ludzie ktorzy juz maja plecy a nie ci ktorzy naprawde na to zasluguja jeden drugiemu noge by podlozyl zamiast wspierac, swinstwa i hamstwo szczegolnie wsrod koordynatorow i kierownikow. Szkolenia produktowe bywaja 2-3 w roku sprzet ktorym pracujemy czesto bywa zepsuty ale dyrektora to nie obchodzi bo nie chce wydatkow dlatego robimy zdjecia zeby w razie wypadku nie uszlo mu na sucho. Co do kursow na wozki to robia nam uprawnienia ale tylko wewnetrzne. Mamy Multisport i opieke medyczna za ktora placimy sami .Ogolnie pracuje sie tu zeby miec na zycie ale ani to praca ktora daje satysfakcje ani nie jest rozwojowa. Dlatego takie rotacje pracownikow, nikt na dluzej z ta firma juz nie chce sie wiazac.

Kandydat Nowy wpis
Kandydat

Aplikowałem na początku roku do Bricomana na Wilanowie. Śmiech na sali. Po rozmowie wydaje mi się, że kierownik był mało kompetentny. Poza tym pierwszy raz spotkałem się z tym żeby dzwonić do byłego pracodawcy o opinie przy zatrudnieniu kogoś na stanowisko doradcy klienta - to jakiś kiepski żart ! Firma powinna się zastanowić, bo coś takiego zniechęca.

mixx Nowy wpis
Kandydat

Pracował ktoś jako magazynier lub pracownik kompletacji zamówień - Bricoman Warszawa Połczyńska i może się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Pytanie Nowy wpis

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Bricoman?

@Pracownik

Należy Ci podziękować za ten niewątpliwie wyczerpujący komentarz na temat aktualnej kondycji firmy Bricoman. Poruszasz wiele kwestii, a z niektórymi chyba można byłoby polemizować. Ale powiedz Nam najpierw: czy w takim razie firma ta będzie odpowiednim miejscem pracy dla osób, które poszukują jedynie tymczasowego zajęcia, tj. na przykład dla studentów?

@Edyta

Dla stutenta na wakacje bardzo dobra fucha spoko polecam szczegolnie plytki ciekawy dzial.

@Pracownik

Hmmmm z tego wynika ze zadowoleni sa tam tylko kierownicy. Hehe norma

Misiek Nowy wpis
@Pracownik

W Polsce pracujesz taki kraj chcesz awansować i zarabiać to tylko na "swoim"

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

On
Kandydat

Jakie są badania do pracy na stanowisko koordynator działu kas? Jakieś zagrożenia są?

Ciężko jest w systemie 12/12 w Bricoman?

Przewodniczący

Pracownikom, którym jeszcze się chce coś zmienić i chcą mieć wpływ na dalszy wygląd naszego miejsca pracy zapraszam do kontaktu z Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Bricoman Polska sp. z o.o. Ze względu na brak możliwości umieszczenia takiej informacji na workplace szukamy nowych źródeł kontaktu z resztą pracowników. Związki aktualnie działają już w Jaworznie i tam możecie szukać kontaktu.

Joanna
@Przewodniczący

Dziękuję za informację o działalności związku zawodowego na terenie firmy Bricoman. A możesz powiedzieć, co Twoim zdaniem powinno się zmienić w tym miejscu pracy?

Prawda
@Przewodniczący

Chcecie coś zmienić to zacznijcie od dyrektora. Bo chłop tylko faworyzuje ludzi, z którymi razem kradł we wcześniejszej firmie. Nawet konkurencja to wie haha. Kto ma głowę niech ucieka czym prędzej, szkoda waszego zdrowia ludzie

Gramofon

Adri, Prawilny
@Gramofon

Myślałem, żeby zacząć nagrywać co tam się dzieje ale centrala chyba o wszystkim wie. Straty na jednym dziale ponad 100 tyś. hahaha beka straszna i piękne świadectwo obecnego dyrka. W życiu czegoś takiego nie widziałem. Jego pupile wpędzą go do grobu w końcu haha. Stare narzędzia do pracy, robiłem zdjęcia ale w sumie po co jak tam widać, że ręka ręke myje. ,, Kordynator " działu sanitarnego chciał uprawiać na mnie mobbing kiedy on sam cały dzień pije tylko kawkę z swoją małą koleżanką. Pocisnąłem tego frajera i dlatego mi umowy nie przedłużyli pomijam fakt, że miesiąc wcześniej sam oficjalnie powiedziałem każdemu, że jednak mam ambicje i szkoda czasu na ten (usunięte przez administratora) więc i tak bym odszedł ale oni zagrali to tak jakby niechcieli ze mną pracować. Bezczelność dyrka i mitomana co dawno nie dostał nie zna granic. Premie kwartalne. Mogą padać rekordy sprzedaży itd. to może wam 50 zł na miesiąc tej premii wyjdzie hahah. Na święta Bożego narodzenia dali nam po 100 zł ( ta jakże chojna tradycja trwa podobno 10 lat ). Firma (usunięte przez administratora)i krzak to mało powiedziane. Tak jak ktos pisał dyrek pyrek promuje tylko ludzi, z którymi wcześniej pracował i ich chętnie wysyła na szkolenia. Nowi pracownicy powinni mieć pierwszeństwo to takich szkoleń. Brak socjalu ( nawet przepisy jakoś omineli). Szatnia gdzie 10 albo więcej osób przebiera się na dosłownie paru metrach kwadratowych. Stołówka mała i brudna, często trzeba jeść na stojąco bo dyrek zabrał krzesła na zebranie semitów w sali konferencyjnej hahahahaha. No i te wymagania do nowych pracowników aby cały dzień towar wykładali a stara gwardia w alejce obok siedzi na paletach. Także tyle. Większości nawet ręki nie podam jak spotkam, nie mój poziom. Pozdro dyrka pyrka i leszcze z sanitarnego. Gratuluję epickich strat. To wasze świadectwo pracy AHAHAHHAHA. Nawet butów nie dał bym wam do czyszczenia sieroty bricomańskie :DDDDDDDDDDDD

heniutek
@Gramofon

ten sklep to jest najgorszy kibel jaki se mozna wyobrazić, (usunięte przez administratora) kiła i mogiła, wiekszość to konfidenci , albo durnie

Harry
@Gramofon

No teraz czas na inwenture.o będzie się działo. A winni jak zwykle, stara gwardia trzyma się:)

Czy często w firmie Bricoman zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Dario
@Pytanie

Tak, prowadzona jest często

Luty

Moze to zamkna i bedzie spokoj.

@Luty

Zapewne większość obecnych tu osób przyzna mi rację, że Twój komentarz jest zbyt ogólnikowy i w związku z tym nic nie mówiący na temat Bricoman jako pracodawcy. Może zatem wyjaśniłbyś Nam, co właściwie miałeś na myśli? Jeśli wypowiadasz się z perspektywy pracownika tej firmy, to napisz coś dodatkowo o warunkach pracy, na jakie mogą liczyć jej pracownicy.

eta
Klient
@Edyta

W treści piszemy nam, a nie - "Nam" (zaimek) Te wstawki tekstowe zachęcające do odpowiedzi na pytania itp. są bardzo sztuczne. Upraszczajcie, Szanowni Państwo. I dbajcie o polszczyznę także

Edyta

Chciałabym zapytać jak wygląda ścieżka rozwoju w Bricoman? Czy wewnątrz firmy są również organizowane szkolenia dla pracowników?

Anonim
@Edyta

Pracowałam w brico prawie 5 lat. Praktycznie nie ma ścieżki rozwoju :( Dla Pań w ofercie firma ma szklany sufit, dla Panów podobnie. Szkoda nerwów. Zwłaszcza że ostatnio w centrali było dużo zwolnień. Osoby pracujące w sklepach raczej mogą czuć się bezpiecznie.

heniutek
@Edyta

tam jest taka ścieżka na przystanek autobusowy, żeby jak najszybciej stamtąd sie zwijać

kandydat

Cześć , mam zamiar aplikować na stanowisko ds. kluczowych klientów. Podpowiedzcie proszę jakie zarobki realnie , szefostwo itd .Za pomoc dzięki

Adi, tak to Ja :D

Pracowałem w bri na połczyńskiej i szczerze nie polecam. przez pół roku nawet jednego szkolenia nie miałem. Starzy pracownicy mogą stać cały dzień przy biurku i pić kawkę i nikt im nawet uwagi nie zwróci. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim klimatem. Kierownicy często więcej czasu spędzają na terenie tesco niż w bricomanie. Oczywiście wszystko to za przyzwoleniem dyrka, który ma wymagania tylko do nowych pracowników. Masz cały dzień dokładać towar bo tak jak wspomniałem stara gwardia nie jest tu od pracowania. BA często jak plakat szedł wydrukować taki (usunięte przez administratora) to go nawet dwie godziny nie było. Czasami jak wychodziłem do toalety w tym czasie to widziałem jak siedzieli w szatni. Nawet klientów nie chce im się obsługiwać. Ogólnie mamy tu zlepek ludzi, których pogonili z innych marketów. Elita wiejska z całej Polski. Można tam iść na trochę aby docenić innych pracodawców. Jeśli jednak ktoś ceni sobie zarządzanie i profesjonalizm to stanowczo odradzam. Szok, że tak niekompetętni ludzie mają tu poważnie stanowiska. BHP na tym obiekcie to podobnie jak zarządzanie kolejny mit.

Lecter

Pracowałem w Bricomanie jakieś 6 m-cy jako koordynator. Zacznę od płacy - 3200 netto. Czy to dużo czy mało, niech każdy sam oceni. Dla mnie było to zdecydowanie za mało na warunki, które tam zastałem. Otóż przychodząc jako człowiek z innej branży miałem zapewnienie jak i nadzieję, że odbedę szkolenia, że ktoś będzie chciał chociaż trochę swojego czasu poświęcić na to żebym mógł się rozwijać. Nic takiego nie miało miejsca. Od pierwszego dnia pracy byłem skazany na samego siebie. Nie miałem wsparcia ani kierownika ani dyrektora. Do tego na dziale trafił się "kret", który o wszystkim raportował i wszystko zgłaszał tym z góry żeby tylko wskoczyć na moje miejsce. Paradoks, zostalem zatrudniony jako koordynator a większe zaufanie zarówno kierownik jak i dyrektor miał do wcześniej wspomnianego "kreta". Było to dla mnie zmarnowane pół roku zawodowego. Oprócz tego, że poznałem kilka ciekawych osób, które dobrze mi życzyły, to nie spotkało mnie tam nic więcej dobrego. Generalnie do dziś zastanawiam się co mną kierowało, że podjąłem tą pracę.

Daro

Brawo dla Bricoman a za sprowadzenie ukraińskich płytek, super proste, to nawet nie jest 3 klasa, co to ma być!!!!!!!

@Daro

Dla kazdego cos milego mamy zapotrzebowanie na plytki w roznych klasach i cenach z roznycj polek :)

dsvnie
@Daro

to po co je kupowałeś ? nie widziałeś co kupujesz ? to do okulisty snobie !

Nowy

Chciałem zapytać jak wygląda praca jako koordynator w sklepie Wawa danego działu. Jaka kasa i jaka atmosfera teraz panuje? Po poniższych opiniach to tak średnio niby okey ale zawsze ale....? Jest szansa awansować bez plecaka?

Byly koordynator
@Nowy

Jezeli juz to robiles to polecam robota ciekawa nie monotonna scisla wspolpraca z kierownikiem zgrany kolektyw dzalu to podstawa . Kasa do ustalenia .....jezeli nie boisz sie wyzwan to polecam ...

Rekomendacja

A ktora jednostke masz na mysli w Wawie sa dwie?

KLu

Najgorsza obsługa klienta z jaka się spotkałam nie słuchają lekceważą klienta załatwiają od niechcenia Rzeczy w pudełkach popsute nie polecam

Niki

Nie zawsze wszystko jest tak jak byśmy chcieli. Warto robić dobrze swoją pracę a może poprawią się nastroje.

@Niki

Rozumiem, że wypowiadasz się z perspektywy pracownika firmy Bricoman. Co masz na myśli mówiąc, że nie wszystko jest tak jakbyśmy chcieli? Chodzi o wysokość wynagrodzenia, atmosferę w firmie?

Ciekawa

Czy pracownicy pracują na zmiany, że tydzień na rano a następny popołudniami? Jak tak, to w jakich godzinach? A jak nie, to jak wygląda tu praca pod tym względem?

Normalny
@Ciekawa

6.30 --14.45 i 12.45-21. Wg grafiku a grafik moze byc rozny trzeba byc dyspozycyjny zalezy od kierownika

Zostaw merytoryczną opinię o Bricoman - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Bricoman