RTB House SA

3.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o RTB House SA

Zadowolona

Pracuję w RTB House prawie 2 lata. Ostatnio zapytana przez znajomego o to jak mi się pracuje w firmie w porównaniu do opinii na GoWork, zajrzałam tutaj i postanowiłam się podzielić swoim doświadczeniem. Przede wszystkim nie pracowałam wcześniej w innym miejscu, które tak podchodzi do pracowników - dbając o rozwój i komfort pracy. Development plans kładące nacisk na obszary, które chce się rozwijać, kultura feedbacku, praca z ekspertami - to tylko niektóre elementy na plus. Praktyką w firmie jest szukanie kompetencji wewnątrz zespołów i awansowanie osób z organizacji, nie tylko w kontekście awansów pionowych, ale też zmiany obszaru, którym się zajmują. Każdy jest tutaj traktowany jako cenny element dużego mechanizmu, podejście do współpracowników bardzo profesjonalne i biznesowe. I ważny element z punktu widzenia kobiety - płeć nie ma znaczenia, nie spotkałam się z żadną formą dyskryminacji (z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie jest takie oczywiste na polskim rynku). Wynagrodzenie podstawowe na bardzo dobrym poziomie, a do tego premie i dodatkowe opcje dofinansowywania aktywności rozwojowych. I najważniejsze - w momencie, w którym przyszła pandemia, a na rynku zaczęły się cięcia pensji, grupowe zwolnienia, RTB House pokazało olbrzymią klasę i dojrzałość biznesową - firma była przygotowana na kryzys. CEO regularnie informował wszystkich pracowników o sytuacji firmy. Nikt nie został zwolniony z powodu pandemii, pensje i premie zostały utrzymane na pierwotnym poziomie. Firma cały czas zatrudnia nowych pracowników (z powodu rozwoju, nie rotacji) i nie wstrzymała żadnych awansów. Praca zdalna została wprowadzona przed oficjalnym lockdownem dla ochrony naszego zdrowia i tak pozostanie dopóki sytuacja nie będzie w pełni stabilna. Dla mnie to dużo ważniejsze, niż “benefity pozapłacowe” typu Multisport, czy bon świąteczny.

rtb'owiec od lat

Żeby dodać tu wpis pomyślałem po przeczytaniu artykułu na WP o tym, że internauci dzielą się opiniami na temat tego jak firmy radzą sobie w obecnej sytuacji. Jeśli miałbym ocenić w skali szkolnej, to w jaki sposób firma potraktowała zespół i jak radzi sobie z tą sytuacją, wystawiłbym dzisiaj 5+ (nie mylić z 500+) :) Wszystkie biura zamknięte zostały na początku marca, zanim stało się to "modne". Co ważne, Zarząd podjął taką decyzję we wszystkich naszych lokalizacjach (ponad 30 biur i np. w NY zamknęliśmy biuro zanim wybuchła tam epidemia). Wszystko udało się szybko przestawić na nowy tryb. Do pracy mam wszystko co potrzebuję. Jestem na bieżąco informowany, o tym co się dzieje w firmie, a także jaka jest nasza kondycja. Ostatnio CEO odpowiedział na pytania zebrane wcześniej. Widać było, że odpowiedzi były szczere i pozbawione korporacyjnego języka. Firma dalej prowadzi rekrutacje i się rozwija. Myślę, że obecna sytuacja sprawiła, że wiele firm (a przede wszystkim Zarząd / właściciele) pokazało swoje prawdziwe oblicza. RTB House tylko zyskało w moich oczach i tym bardziej doceniam to w jak fajnym miejscu obecnie jestem. Dziękuję! :)

WR

Firma bardzo atrakcyjna. Skala działalności robi duże wrażenie. Realizowane projekty dotyczą działalności na całym świecie. Ludzie raczej dobrze dobrani, chociaż widać, że mają bardzo różny background (część zdobywała doświadczenie w mniejszych firmach, a część w dużych korporacjach). Pomimo tego widać, że dobrze to wszystko funkcjonuje. Brak pozapłacowych benefitów rekompensują wynagrodzenia, które są raczej wysokie. To co mi się podoba, to duża transparentność na rekrutacji. Prowadzący manager dokładnie opisał wszystkie aspekty pracy w ramach RTB House, bez pracowniczego PR'u i niepotrzebnego pudrowania rzeczywistości. Wszystko o czym mówił okazało się prawdą. Nie zaskoczyło mnie nic, z czym spotkałam się po dołączeniu do zespołu. Zdecydowanie polecam!

Na jakie wsparcie w RTB House SA mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

a Nowy wpis
@Pytanie

Żartujesz sobie? Przecież tam wszyscy siedzą na b2b i zleceniu.

Polecam Nowy wpis

Fajna firma. Fajni ludzie. Polecam :)

Niezadowolina Nowy wpis

Odradzam, początek obiecujący, ale za fasadą usmiechów knucie, manipulowanie i (usunięte przez administratora) Realizowanie swoich partykularnych interesów, brak współpracy i szacunku. Przynajmniej w teamie polskim.

Frontend dev Nowy wpis
Kandydat

Dramat. Rekrutacja trwała 3 miesiące, a po tym czasie zero feedbacku.

In-house lawyer
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa wstępna, prezentacja własna i pracodawcy, rozmowa po angielsku, tłumaczenie pisemne komparycji umowy (proste). Po rozmowie mailowe potwierdzenie i zaproszenie do testu on line. Po teście potwierdzenie dalszego zainteresowanie. Potem wiele tygodni ciszy i informacja, że zdecydowali się przyjąć inną osobę. Brak odpowiedzi na maile ws. równoległej pozycji. Brak możliwości ponownego aplikowania po roku na to samo stanowisko przy użyciu nowego CV. Młoda dziewczyna kierująca rekrutacją może ma doświadczenie w rekrutowaniu IT ale nie prawników. Nic dziwnego, że te same 2 ogłoszenia na prawników pojawiają się od ponad 12 miesięcy (ale przyjęli inną osobę jakby co).

Pytania

Czy masz doświadczenie w zakładaniu spółek zagranicznych? Ogólnie pytania wskazujące, że prawnik ma być bardziej administratorem i punktem kontaktowym z kancelariami zagranicznymi ale silna sugestia, że prawnik polski ma mieć doświadczenie w zakładaniu spółek na takich kontynentach jak Azja i Ameryka PD, żeby móc prawidłowo nadzorować zagraniczne kancelarie. Tak, to się uda "załatwić" jedną osobą... Złe założenia.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
Kuba

Świetny pracodawca, jasne zasady i bardzo ciepłe przyjęcie do zespołu. Proces onboardingu, mimo, że przeprowadzony zdalnie, był bardzo klarowny i konkretny. Polecam!

Nick

Powodem dla ktorego odeszlam z firmy byl poglebiajacy sie brak szacunku dla pracownika. Mordercze KPIe biznesowe sprawialy ze ludzie tam poszali. Zwlaszca szczebel zarzadzajacy kompletnie oderwany od rzeczywistosci. Moim zdaniem chore trujace srodowisko na pewno nie dla ludzi z miekkim tylkiem. Knucie intrygi klamstwa (usunięte przez administratora) na porzadku dziennym

Mateo

Nie polecam. Brak doświadczonych osób umiejacych efektywnie zarządzać ludżmi. (usunięte przez administratora) Walki kogutów. (usunięte przez administratora)

Wiktoria

Atmosfera bardzo dobra, w RTB jest duże pole do rozwoju czego brakowało mi w poprzednich pracach. Ludzie nastawieni bardzo pozytywnie, wspieranie się w dążeniu do postawionych celów jest na porządku dziennym i zawsze można liczyć na pomoc. Szkolenia są prowadzone na bieżąco, więc nikt nie zostaje w tyle nowościami wprowadzanymi do firmy Zdecydowanie polecam, jest to naprawdę dobre środowisko pracy

Marzena
@Wiktoria

Fajnie, że wspominasz o nastawieniu współpracowników w pracy - dobra atmosfera jest mega ważna, na pewno wtedy się milej pracuje, jak wszyscy są przyjaźni. A jak współpracownicy odnoszą się do nowych pracowników, którzy najczęściej jeszcze nie wiedzą wszystkiego i potrzebują pomocy?

niezadowolony

Wprawdzie fajni ludzie, ale bardzo szybko zwalniają. Przeszłam z RTB z innej, świetnej firmy. Niestety po paru miesiącach rozwiązano ze mną umowę, gdyż "nie było pomysłu na dalsze prowadzenie mojego stanowiska"... Nie mogłam wrócić do poprzedniej firmy i do dziś nie mogę znaleźć niczego sensownego, jeśli chodzi o pracę. Przeszłam przez załamanie nerwowe. Ta firma zniszczyła mi życie... Nie polecam.

CiekawyPr@cy
@niezadowolony

Załamanie nerwowe? Nie przesadzasz trochę. zresztą po co rezygnowałaś z poprzedniej pracy skoro była taka super. Może po prostu masz słabą psyche.

nieciekawy
@CiekawyPr@cy

@CiekawyPr@cy Słabą psychę? Weź Ty się człowieku zastanów czasem nim coś napiszesz, bo to co lekko przychodzi Tobie, może kogoś mocno zaboleć.

Polecam

Dołączyłem do RTB House kilka miesięcy temu. Przez pierwsze dwa tygodnie brałem udział we wprowadzeniu do jej działalności, dzięki czemu można było się na spokojnie zorientować w swoich obowiązkach, czy poznać współpracowników (chyba pierwszy raz w życiu spotkałem się z firmą, która aż tak dba o wprowadzenie!). Działają w pełni międzynarodowo (w zasadzie są na całym świecie), co jest zdecydowanym atutem - praca z ludźmi zza granicy jest bardzo rozwojowa i wszystkim to polecam.

Nie polecam
Kandydat

Wszystkim onieśmielonym pozytywnymi recenzjami z goworku, sugeruje zobaczyć jak dużo firma rtb wykłada czasu na prowadzenie tego profilu. Po przejściu rekrutacji w ich firmie jestem pewna, że albo pozytywne opinie są kupione, albo negatywne są kasowane - zbyt wiele osób na grupach branżowych narzeka na to, jak wygląda u nich rekrutacja, żeby tu było nagle tak idealnie. Szczególnie, że na grupach podpisują się swoim imieniem i nazwiskiem, więc co jest bardziej rzetelne?

Ale o co chodzi?
@Nie polecam

Ale o co w sumie chodzi? Nie podoba Ci się, że rekrutacja jest trudna, czy coś z firmą jest nie tak?

Ojeja
@Ale o co chodzi?

Jaka szybką odpowiedź na negatywny komentarz! Zadowolony pracownik rtb odświeża co godziny profil, aby bronić swego pracodawcy? Czy może dział HR ma ustawiony alert, aby reagować? nie wdając się w dyskusję, zainteresowanym polecam dodać się do branżowych grup na Facebooku, tam ludzie podpisują się swoimi nazwiskami za swoje opinie, parę wątkow już jest

Arkadiusz
@Nie polecam

Jestem w tym momencie w rekrutacji RTB i porównując do innych rekrutacji w których biorę udział oceniam proces profesjonalnie: - od początku jasny proces - ile etapów, z kim oraz zapowiedź case study na ostatnim, - w pierwszej rozmowie z rekruterem sprawdzenie kwalifikacji i oczekiwań finansowych - w wielu procesach weryfikacja oczekiwanego wynagrodzenia vs możliwości firmy następuje dopiero na drugim spotkaniu z udziałem hiring managera (trudno to zrozumieć, ale tak się zdarza nawet w znanych markach na rynku), - 3 etapy z konkretnym zadaniem.

Jak długo trwa proces awansu w RTB House SA?

Darek

@Świeżak a na jakim sprzęcie pracujecie?

Nie wierzcie w negatywne komentarze na gowork, pracownicy gowork sami zostawiają takie komentarze a następnie dzwonią i proponują za kasę je skasować.

Świeżak

Proces rekrutacji i pierwsze kroki w firmie na plus, cały sprzęt dostarczony kurierem do domu. W trakcie pandemii firma stara sie pomóc pracownikom, żeby wygodniej im się pracowało z domu (np. poprzez dostarczenie ekstra sprzętu). Atmosfera według mnie bardzo na plus, ludzie dookoła pomocni, jeśli czegoś nie wiesz, a już na początek przydzielone ciekawe zadania. Co do komentarzy odnośnie formy współpracy, "urlopu" czy benefitów - kilkukrotnie zostało mi to powtórzone w trakcie rekrutacji, jeśli kogoś nie interesują takie warunki to znaczy, że nie powinien się tutaj zatrudniać.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w RTB House SA. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Rozwój w RTB House
@Pytanie

Rozwój jaki oferuje mi RTB House to jeden z czynników, który sprawia, że tak bardzo cenię sobie pracę w tej firmie i pozwala mi to być spokojną o swoją zawodową przyszłość. Pytanie jest mocno ogólne, postaram się jednak na nie odpowiedzieć możliwie precyzyjnie ???? Dostrzegam rozwój w RTB House na kilku płaszczyznach: - rozwój w strukturze: ścieżka awansu jest jasna i klarowna, a regularne sesje feedbackowe pozwalają na zaplanowanie kolejnych kroków rozwoju. Przełożeni dostrzegają i doceniają wysiłek, zaangażowanie i rezultaty. To wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze, bez wzajemnej niezdrowej rywalizacji. Firma jest daleka od usztywniających, blokujących struktur korpo, ale jednocześnie daje poczucie pełnej stabilizacji. - rozwój zawodowy: firma w krótkim czasie osiągnęła zasięg globalny i wciąż się rozwija, jej centrala natomiast jest w Polsce. Skala projektów nad jakimi pracujemy jest bardzo duża z perspektywy rozwoju biznesu, dlatego też ludzie, którzy liczą na wyzwania w pracy, są tutaj bardzo zadowoleni. Pierwszy raz pracuję w tak dużej firmie, gdzie nienarzucane są decyzję z centrali położonej poza Polską, tylko sama pracuję w HQ, gdzie mam wpływ na kreowanie rozwiązań globalnych. - rozwój osobisty: co pół roku ustalam swój development plan, który wpływa na mój rozwój zarówno jeśli chodzi o umiejętności twarde jak i miękkie. Nie mam poczucia, że jest to przymusowy, stały punkt do odhaczenia, bo faktycznie nabyte umiejętności wykorzystuję przy kolejnych projektach. Dodatkowo o osobisty rozwój firma dba również współfinansując kursy językowe na wybrany przez siebie język. Mogę również dodać, że w pewnym stopniu firma wpłynęła na poprawę jakości mojego życia, gdyż zarabia się tu bardzo dobrze.

Zadowolona

Czy w RTB House SA są paczki/bony świąteczne?

@Pytanie

jako były pracownik mogę potwierdzić że nie ma, w RTB House nie ma polityki pozapłacowej w siedzibie w PL, za granicą bywa różnie. W Polsce nie ma bo nie jesteś pracownikiem tylko kontrahentem - umowa zlecenie lub B2B.

Myopinion

Pracuje w RTB House 1,5 roku i firma ma dużo plusów jak i minusów . Dla mnie pozytywnym aspektem jest sam produkt , branża i dynamika pracy . Lubię jak coś się dzieje a w RTB House naprawdeeeee jest intensywnie. Pracują tutaj fajni ludzie ale musisz mieć szczęście do kadry menedzerskiej. Z negatywnych aspektów muszę wymienić brak możliwości pracy na UoP, nie ma żadnych benefitow. (usunięte przez administratora) Rozumiem że niektórym taki model pracy nie przeszkadza wiec tym osobom polecam RTB House. (usunięte przez administratora) A i jeszcze jedno jak słyszałeś że firma dobrze płaci to porównaj sobie zarobki b2b ,na umowie o zlecenie , 18 dni płatnego urlopu , brak benefitow i długie godziny pracy a umowę o pracę , z pełnym urlopem , ubezpieczeniem medycznym,multisportem i sporadycznymi nadgodzinami (usunięte przez administratora).

@Myopinion

(usunięte przez administratora) Moja opinia o firmie jest negatywna,(usunięte przez administratora)( Moja rada - w trakcie procesu rekrutacyjnego zapytajcie się jak wygląda ścieżka kariery, czy są jasne widełki płacowe bo może się okazać, że nawet jak Cie awansują to Twoje wynagrodzenie pozostanie takie same) Wygląda na to ze GoWork dogadał się z RTB House, żeby nie można było napisać prawdy o firmie.

Rozczarowana
Kandydat

Odrazu zaznacze ze nie byłam pracownikiem i nie będę RTB. Długo zastanawiałam się czy napisać swoją opinię - przynajmniej na temat rekrutacji. Czy warto ubiegać się o pracę w RTB z punktu kandydata? W mojej ocenie: NIE. Powód? Im dalej w procesie (6-7 etapów) wychodzi brak profesjonalizmu. Poczynając od formuły warunków zatrudnienia - umowa zlecenie lub B2B - dla mnie jako kobiety nie atrakcyjna. Finanse dobre, lecz nie powalajace, nie konkurencyjne bo wszystkie dodatkowe benefity masz sobie sama zapewnić, niby 18 dni urlopu nie mniej dla pełnej rodziny - absurd . HR wykazują się cierpliwością oraz profesjonalizmem, czego nie można powiedzieć o kadrze zarządzającej. Młody wiek, choć to nie wyznacznik, zadaje pytania i testy jakbyś miała być wielkim ekspertem w dziedzinie - choć go nie szukają, a wręcz czujesz jakbyś była konkurentem. Same testy jak to testy nie dostosowane w części do stanowiska, nie mniej do wykonania, ale uwaga pod modłe managera. Dalej to juz gorzej. Mam wrażenie iż im dalej jest się w procesie tym sami zainteresowani w RTB się gubią. Finał jest taki iż mimo zaproponowanego stanowiska, jestem w innej pracy. Gdzie nie ma od początku jacy jesteśmy wyjatkowi i szanuje się czas nie 6-7 etapów a 3 (gdzie trzecie to zaproponowanie warunków). Czemu nie w RTB bo final okazal się dla mnie mizerny - nie dziwią mnie co poniektóre komentarze tutaj. Czy warto? Moim zdaniem nie... tym bardziej jak jesteś Kobietą.

Zostaw merytoryczną opinię o RTB House SA - Warszawa

RTB House SA