The Swatch Group

Opinie o The Swatch Group

Agnieszka
użytkownik zarejestrowany

@pecorino a jak są naliczane premie do wypłaty? W każdej firmie wygląda to inaczej, czy The Swatch Group ma na to swój własny, tarty sposób? Możesz opowiedzieć coś więcej?

pecorino

Dobry rzetelny pracodawca, jeśli chodzi o sklepy Swatcha polecam fajna atmosfera, nie ma takiego zapieprzu jak w odzieżowkach, bo dostawy male, można dużo dowiedzieć się o zegarkach, jest dużo ciekawych szkolen. Kasa: całkiem spoko, dobrze ze sa premie. Maly minus, szkoda ze często jest się samemu na zmianie, za to przelozeni sa ok, nie ma tu zadnego mobingu czy chamstwa.

Agnieszka
użytkownik zarejestrowany

@Zfemotywowana, oczywiście atmosfera to bardzo ważny aspekt w pracy! A Ty na jakiem jesteś stanowisku?

Zfemotywowana

Praca w rodzinnej atmosferze niespotykane w biurach. Czasami faktycznie trzeba więcej popracować ale wszystko zależy od stanowiska- im wyższe tym więcej pracy to oczywiste. To drugi dom ale... brak podwyżek działa demotywująco po kilku latach. Premia nie na każdym stanowisku występuję więc nie ma zbyt dużego pola manewru w zarobkach.

kaja
użytkownik zarejestrowany

Pamiętaj, że to butki gdzie sprzedaje się m.in. Calvina Kleina więc musisz przede wszystkim dobrze i schludnie wyglądać, doświadczenie w branży też jest istotne @nowa

Nowa

Idę w tym tygodniu na rozmowę rekrutacyjna na stanowisko asystenta sprzedaży. Powiecie mi czego można się spodziewać? Jak z wynagrodzeniem? Ile godzin dziennie się pracuje? Jakieś wskazówki żeby dobrze wypaść?

B.

Polecam. Wypłaty na czas, podstawa na sprzedawcę porównywalna jak w innych sklepach, a nie namęczysz się jak w odzieżówce (+ fajne premie do wyrobienia). Zespoły są młode i zgrane, atmosfera w pracy naprawdę fajna w większości sklepów. Małe rotacje i mała liczba ogloszeń również świadczą na korzyść pracodawcy= pracownicy zostają na dłużej. Ja również pracowałam tam killa lat. Pojawił się komentarz, że trzeba stać w pracy po kilka godzin...a w którym sklepie można siedzieć i dłubać w nosie? To wynika ze specyfikacji branży. Możliwość rozwoju również są. Podsumowując: bardzo polecam.

Mario

nie polecam

Alicja
@Mario 26.09.2016, 21:25
nie polecam

A możesz rozwinąć swoją wypowiedź? :) właśnie zastanawiam się nad aplikacją. Pozytywnych opinii jest znacznie więcej, więc chyba nie jest tak źle

Trend

Czytam Wasze opinie i przede wszystkim trzeba rozgraniczyc prace w biurze, sklepach Swatch i salonach Hour Passion. W Swatchu jest luzna atmosfera, pracuja mlodzi ludzie, rzeczywiscie zmiany czesto 12h. Hour Passion to juz inna historia- nigdy nie jestes sam na zmianie, inny klient, pracownicy to czesto pasjonaci, przyjemna atmosfera, firma dba o pracownika - oczywiscie tez wymagajac zaangazowania i pracy. W ogole SG jest firma godna polecenia, mozna sie z nia zwiazac na lata bo mozliwosci awansu jest mnostwo.

nevermind

plusy: to umowa o prace juz od samego początku, premie do wyrobienia, benefit system, wszystko na czas. minusy: brak czasu na życie osobiste- grafiki koszmarne w ciągu miesiąca np 8 dni wolnych i tylko jeden weekend! często praca po 4-5 dni pod rzad, dzień wolnego i znów 3-4 dni pracy. Brak możliwości rozwoju (nie ma stopniowania pracowników), a na stanowisku asystenta sprzedaży za 1600zł wykonujesz zadania kierownika, sprzedawcy, VM'a i pracownika biurowego. Często zmiany układane sa tak ze siedzisz przez 5h sam w sklepie i musisz radzić sobie jak wejdzie ci do sklepu chmara klientów, możliwe ze nawet złodziej i nie będziesz miał szansy zauważyć ze zaginał ci zegarek w tym oblężeniu. Jakbyś sie źle poczuł to też nikt cie nie uratuje. O siedzeniu w pracy można zapomnieć, całe zmiany na nogach. Afery o krzywo ułożone kostki cenowe, bo jedna stona o milimetr za bardzo w lewo przesunięta, i o szlufki nierówno osadzone na zegarku...

zajka

@jarku , a może warto się zastanowić nad tym co się piszę @jarek :)

Zajka

Kaju to nie chodzi o to czy są światowym liderem czy też nie. Są niekompetentni jeśli chodzi o rekrutację która odbywa się publicznie :) Są beznadziejne!!!

bababa
@Zajka 26.02.2016, 20:54

Chyba nie ma Pani doświadczenia z rekrutacja na stanowisko sprzedawcy, w wielu markach rekrutacja odbywa się w kawiarni danego centrum handlowego. Zadawane sa proste pytania, a atmosfera kawiarni daje możliwość zobaczyć kandydata w naturalnynm srodowisku galerii (ruch, hałas etc)

zajka

Beznadziejna firma, rekrutacja odbywa się w kawiarni w obecności ludzi. Dwie dziewczyny rekrutujące w ogóle nie kompetentne zadające dużo pytań jak na stanowisko menedżerskie...Brak profesjonalizmu ze strony firmy!

Odradzam

Niestety nie polecam. Mimo niezłych warunków zatrudnienia (umowa, wynagrodzenie) trudno wytrzymać - ciężka atmosfera, nieprzyjemni przełożeni, długie godziny pracy (stoi się po 12 godzin w okreslonej pozycji, nie ma możliwości sobie usiąść choć na jakiś czas, nie ma jak normalnie zjeść posiłków będąc cały dzień w pracy, bo jest problem by wejść na przerwę, a na sklepie nie można się nawet napić), problemy z L4 (po 3 dniach telefony ze wypadało by już przyjść do pracy), ogłupiające procedury, presja wyrobienia sprzedaży

Dobry człowiek

Mam pytanie odnośnie firmy Swatch. Są może jakieś przyjecia na sprzedaż , widzieliście może jakieś ogłoszenia . HELP !!! :)

Ktoś tam

No chyba, że pracujesz w biurze a nie w sklepie.... Tu jest trochę inaczej. Jest osoba, która potrafi zniechęcić nawet najlepiej pracującego, która nie pozostawi suchej nitki jeśli nie daj Boże ma dziś zły dzień... A taki jest prawie codziennie... Przychodzisz różne stany pracując z tą osobą - od zdziwienia po załamanie...od łez do śmiechu...z bezsilności... Nie polecam.

eployee

Zgadzam się. Konkurencja na tyle się nas obawia że zdolna jest do wymyślania nieprawdziwych historii. Firma o tak bogatej historii z wieloma fajnymi wartościami coś jednak w sobie ma skoro ludzie tam pracują i są razem jak rodzina.

Praca w Swatch Group jest naprawdę przyjazna mimo b wielu wymagan. Firma bardzo dba o pracowników i duzo od siebie daje, ale pracownicy musza sie odwdzięczac tym samym. Nasza ekipa jest super zgrana, polecam! :)

Tagos

Plotki słyszałeś, plotki...

Zostaw opinię o The Swatch Group - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie The Swatch Group