Opinie o Shipco Transport Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Shipco Transport Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Shipco Transport Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Shipco Transport Sp. z o.o. w Gdynia

Robert

Firma jest zbieraniną ludzi bez doświadczenia oraz kilku osób które pracują w branży nieco dłużej co nie oznacza, że można liczyć na jakiekolwiek wsparcie czy też merytoryczną pomoc w sprawach problematycznych. Króluje zasada, że nie ma czegoś takiego jak brak doświadczenia i podstawową zasadami są prawa dżungli. Z drugiej strony pewnie chodzi o to że tak zwani mentorzy nie za bardzo wiedza jak pomóc, bo po prostu tego nie wiedzą i tu jest pewnie burek pogrzebany :) Do tego należy dodać bardzo niskie zarobki, niepłatna prace po godzinach + klimat wzajemnego obgadywania, a więc crem de la crem patologicznych klimatów pracowniczych w Polsce. Z pewnością nie jest to miejsce w którym można podszlifować swój warsztat, a raczej nabrać złych nawyków i umiejętności. Zdecydowanie nie dla tego pracodawcy.

Amy Nowy wpis

Teraz między innymi rekrutują na stanowisko accountant i zastanawiam się czy jak będę wysyłać cv to po angielsku? Bo właśnie w tym języku jest całe ogłoszenie. Kasa to niby tylko podstawa wynagrodzenia, ale zacznijmy od tego ile to w ogóle jest... Bo żadnych dodatków się nie spodziewać?

Spokój ducha Nowy wpis

Cyrk na kółkach. Shipco jest fantastycznym miejscem dla (usunięte przez administratora), których głównym celem jest doprowadzenie swoich zespołów do stanów lękowych, z czego niekompetentna pani z HR świetnie zdaje sobie sprawę i daje na to przyzwolenie. Atmosfera rodem z liceum, obgadywanie za plecami, a później udawanie wielkiej sympatii. Panuje kultura zapieprzania jakby conajmniej działalność Shipco opierała się na kardiochirurgii. Nie raz przełożony potrafi oderwać cię od posiłku/z przerwy, bo jest coś super pilnego do zrobienia. Wisienką na torcie na jest szkolenie, którego po prostu nie ma. Panuje świetna komunistyczna zasada „siedź i rób”, po dłuższym zastanowieniu można dojść do wniosku, że przełożeni po prostu tej wiedzy nie posiadają, więc nie mają czego uczyć. Radzę się trzymać z daleka. Zarobki małe, kierownictwo wadliwe. Gra nie jest tego warta. Jak machina (usunięte przez administratora) się rozkręci to już nie będzie czego ratować.

No ja się właśnie też nagrzałem na etat pracownika recepcji i jest to praca od zaraz, więc od kiedy mógłbym mniej więcej zacząć? Z kasy dają samą podstawę, ale dodatkowo można otrzymać benefity pozapłacowe. Będę wdzięczny jak toś napisze co to dokładnie jest.

Maja Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Hej, chcialabym sie dowiedziec o pracy w ksiegowosci, jak wyglada rekrutacja, jakie sa widelki? czy jest mozliwa rowniez praca zdalna? bede wdzieczna za info

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Shipco Transport Sp. z o.o. na stanowisko Senior Financial Controller / GL bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Shipco Transport Sp. z o.o.?

Bronek

Dwa dni temu pojawiło się ogłoszenie na pracownika recepcji. Komunikatywny angielski jest wystarczający czy inne języki też są mile widziane? W razie co oferują tu dodatkowe kursy językowe dla pracowników? Bo fajnie byłoby się podszkolić.

EW

Uwaga ta firma to scam pobieraja chore oplaty " za uslugi" okoloportowe" zdjecie ze statku kosztuje 3 x wiecej niz transport z chin do europy.

Szukałam ogłoszeń od firmy i trafiłam na starsze ogłoszenie na stanowisko asystent w dziale morskim. Jako, że mam obecnie prace, to podoba mi się to, że napisali o rekrutacji zdalnej. Ktoś wie, ile czasu zajmuje cała taka rekrutacja? I ile jest rozmów, ile jest zadań?? I finalnie każda osoba dostaje odpowiedź po takim procesie?

Robert

Agnieszka

Nie widziałam żadnej oferty pracy aktualnej, ale widziałam profil pracodawcy na jednym z portali. I napisali w nim, że firma zapewnia, że lubi spędzać czas wspólnie i organizuje imprezy i spotkania integracyjne dla pracowników. No właśnie, czy na te spotkania to przychodzą tylko pracownicy, czy można zabrać też partnera/partnerkę?

paulina
@Agnieszka

Jeżeli lubisz obgadywanie, nieprzyjemna atmosferę w pracy oraz niepłatne nadgodziny to miejsce dla Ciebie. Oczywiscie szalę może przechylic darmowe jabłko albo (usunięte przez administratora) party : ) Ta firma to ogólnie jeden wielki dramat , żaden z działów ( operacyjny, ksiegowość, handlowy) nie funkcjonuje prawidłowo. Cała ta firma to jedna wielka dysfunkcja. Szkoda czasu i nerwów zarówno dla osoby rozpoczynającej przygodę ze spedycja jak i tej która ma już doświadczenia.

Umowa o pracę czy B2B - co się bardziej opłaca w firmie Shipco Transport Sp. z o.o.? Jaką formę zatrudnienia wybierałeś/aś?

Agata

Dają umowę o pracę.

W firmie Shipco Transport Sp. z o.o. niedawno poszukiwano pracownika na stanowisko Senior Accountant. Czy ktoś wie, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? Chcę zarabiać powyżej 5800 .

Tak, jak Pani napisała , tak można liczyć kwotę brutto. Jeśli chodzi o urlopy, to jest mało pracowników i duża rotacja. Zadania byłych pracowników są rozdzielane na tych co pozostali. Stąd brak czasu na urlopy. Brak podwyżek. Więc przez pierwsze miesiące nie można liczyć na urlop.

HR Team

Bardzo dziękujemy pracownikom GoWork za zainteresowanie naszymi ofertami pracy :) Nie prowadziliśmy rekrutacji na stanowisko Senior Accountant. Starszych specjalistów księgowości wyłaniamy spośród naszych doświadczonych pracowników. Odnosząc się do poniższego wątku możliwości rozwoju zawodowego w naszej firmie, to ścieżki awansu wyglądają różnie w zależności od działu. Natomiast osoby rozpoczynające swoją karierę przyjmowane są na stanowiska Asystenta lub Juniora i z czasem awansują na samodzielnych specjalistów, Seniorów czy Team Leaderów. Ponieważ jesteśmy firmą międzynarodową, nasi pracownicy mogą również podjąć pracę w jednym z naszych zagranicznych biur. Odnośnie wynagrodzenia to zarówno warunki pierwszej jak i drugiej umowy są uzgadniane z kandydatem na etapie negocjacji naszej oferty pracy. Dodatkowo co roku renegocjujemy warunki finansowe z naszymi pracownikami, tak samo w sytuacji awansu pracownicy otrzymują podwyżkę. Natomiast osoby zainteresowane zapraszam do bezpośredniego kontaktu pod adresem rekrutacja@shipco.com, ponieważ to u źródła najłatwiej uzyskać rzetelne informacje. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące rekrutacji, współpracy, możliwości rozwoju i innych ważnych dla kandydatów zagadnień.

Danuta
@Ania

Aniu a możesz napisać, z czego wynika ta duża rotacja? Pracownicy odeszli z własnej woli, czy zostali zwolnieni? Myślę o zmianie pracy, ale chciałbym związać się z nowym pracodawcom na trochę dłużej niż kilka miesięcy...

incognito
@Danuta

Rotacja w dziele finansów będzie duża z powodu złego zarządzania i charakterologii osoby zarządzającej (mam mianowicie na myśli jedną pana niską blondynkę która spina oba EBOKI). Kto chce pracować z osobą która nie szanuje Ciebie jako osobę nie mówiąc o Tobie jako pracowniku ? Pierwsza umowa próbna, potem wyciągają na maska okres czasowej umowy do tych 3 lat co nie daje poczucia bezpieczeństwa. Są też osoby które tam się umościły pomimo wiecznych narzekań zamian znaleźć porządną pracę będą wiecznie narzekać krzyczeć i się frustrować. Słowem atmosfera ciężka psychicznie i to nie jest warte by się wiecznie przejmować.

Anka
@Danuta

Związać się z firmą można na dłużej ... Przy czym dość niskie zarobki jak na zadania jakie przydzielają. Stąd taka rotacja....

AnKa
@Danuta

Pracownicy odchodzą z własnej woli, bo mają dość bałaganu i hamskiego traktowania. Donoszenie i kłamanie na współpracowników to na porządku dziennym. Fe...... Niemiła atmosfera w pracy. Codziennie dorzucają nowe zadania do Twoich tego, który odszedł. Masz to zrobić wszystko w ciągu 8h pracy. Księgowanie na czas. Więcej i więcej na tę samą pensję? O urlopach zapomnij ....

Agnieszka
@AnKa

...a jak się nie wyrabiasz z robotą która określana jest na "5min" i powiesz że masz za dużo pracy i prosisz o inny przydział, to wzywają Cię na rozmowę z HR że rzekomo odmawiasz pracy - true story lol

Joe

Widzę, ze Shipco zaczęło dbać o swoj wizerunek wystawiając sobie pozytywne opinie. Śmiechu warte, nie wierzcie w te bzdury. Btw. zarobki tak mizerne, ze lepiej zatrudnić się w Żabce.

Barbara
@Joe

Nie dalej jak w czerwcu pisali, że w Wa-wie w jednej z Żabek szukają kasjera za 15-17 zł brutto. Chcesz powiedzieć, że w Shipco spedytor ma mniej za godzinę?

Nina
@Joe

Masz rację. W Żabce zarobisz więcej niż tu.

Jak w Shipco Transport Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

AnKa

Awans? Zapomnij o nim. Umowa na okres próbny na trzy miesiące za niewysoką pensję. A potem pracodawca się zastanowi czy ewentualnie przedłuży umowę na rok bez szansy na jakąkolwiek podwyżki. Na pierwszej umowie masz gołą pensję zasadniczą, nie należą się żadne benefity, ani premie. Dowalają się zadania, których nikt nie chce, lub którzy się zwolnili, Tobie dorzucają. A jak już się załapiesz na umowę roczną, to zapomni o jakich kolwiek podwyzkach i awansach.

Elżbieta
@AnKa

Co Twoim zdaniem znaczy niewysoka pensja? Najniższa krajowa, czy jednak trochę więcej proponują? ;) I na tej umowie rocznej, jeśli dobrze zrozumiałam premia jest możliwa? Ciężko ją wyrobić?

Jak obecnie wyglada sytuacja w dziale księgowości? Jak wygląda organizacja pracy? Czy są nadgodziny na zamknięcie miesiąca?

xyz
@Kandydat

Hej, ogólnie to bałagan. Nadgodziny niepłatne robisz za darmo. Odradzam

Eve

Potwierdzam, rzetelna i przyjemna rekrutacja. Bardzo przyjazna atmosfera. Szybka odpowiedz, korzystne warunki pracy. Warto spróbować i przekonać się samemu.

Natalia
@Eve

A ile było etapów rekrutacji?

HR Shipco Transport
@Natalia

Dzień dobry, W zależności od stanowiska proces rekrutacyjny zakłada od 2 do 3 etapów.

Kandydatka

Bardzo miła rozmowa, normalna rozmowa bez dziwnych procedur. Szybki kontakt. Czekam na wyniki

Grażyna
@Kandydatka

Rozmowa dziś się odbyła? Jakie stanowisko tak właściwie? ;) I czy mówili po jakim czasie dają ten cały feedback?

Widzę, ze robią teraz rekrutacje na junior accountanta. Czy ktoś może się wypowiedzieć o tym stanowisku?

X
@Kasia

Ja odradzam, ale może ktoś inny się jeszcze wypowie

Kamila
@X

A Ty dlaczego odradzasz? Nadal jesteś pracownikiem Shipco Transportu? Ja się zastanawiam jak na tym stanowisku wygląda droga awansu. Po jakim czasie możliwe jest przejście z juniora wyżej i w jaki sposób? :)

@X

Nie wiem czemu odradzasz.. Zespół bardzo fajny, atmosfera też. Zadania zgodne z tym co było na rekrutacji.

Kamila

A na jakim stanowisku pracujesz i jak duży ten zespół? :) A może też powiesz mi coś o tych awansach o które tam wyżej pytałam? :D

Czy ktoś z byłych pracowników mógłby się wypowiedzieć?

Twardowska

Nie wiem jak praca wygląda z perspektywy pracownika, ale jako kandydatka mogę polecić :) Jeden z najpłynniejszych procesów rekrutacyjnych w mojej karierze. Pierwsza rozmowa w mniejszym gronie, druga już z managerem, w całość po angielsku. Rozmowy trwają około 20-30 minut, klasyczne pytania (poza jednym, ale akurat zadanym nie przez rekruterkę), bez udziwnień - to olbrzymi plus. Sympatyczna prowadząca (i reszta uczestników, ale to pewnie zależy od działu do którego się aplikowało) :D Szybki feedback. Stawka koło średniej rynkowej, nie ma tragedii, na pewno zależy od doświadczenia. Moim zdaniem warto aplikować i samemu się przekonać :)

Zostaw merytoryczną opinię o Shipco Transport Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Shipco Transport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Shipco Transport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Shipco Transport Sp. z o.o.?

Shipco Transport Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Pułaskiego 6
    81-368 Gdynia
  • NIP: 5861930720 KRS: 0000079392

Shipco Transport Sp. z o.o.