Opinie o Idea Getin Leasing w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Idea Getin Leasing, jak również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Idea Getin Leasing o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Idea Getin Leasing w Wrocław

Anick

czy w firmie obowiązują elastyczne godziny pracy, czy jest możliwość pracy zdalnej? opieka medyczna luxmed czy medicover? na minus jak dla mnie lokalizacja, może się przeniosą?:P ciężko tam zaparkować i wieczne korki do wyjazdu :(

Anika

Czy trudno jest się dostać do firmy? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Mirek Nowy wpis

Niema co komentować, jeśli ktoś nie ma w czymś interesu to Palcem nie kiwnie

Pytanie Nowy wpis

Czy firma Idea Getin Leasing kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

gs Nowy wpis
@Pytanie

a dlaczego by miala? Wysokość wynagrodzenia ma powiązania z produktywnością oraz z ilością specjalistów na rynku...

Anick

fifi90
@Anick

W większości działów są elastyczne godziny pracy. Brak pracy zdalnej, a opieka medyczna w Medicover.

Mikołaj
@fifi90

Ciekaw jestem czy firma chętnie zapatruje się na ludzi z małym doświadczeniem zawodowym... Wiesz coś na temat szkoleń dla nowych pracowników? Mam nadzieję że mi pomożesz.

@Mikołaj

To zależy na jakie stanowisko aplikujesz. Jeśli na specjalistyczne, no to wiadomo, że doświadczenie musisz mieć. A jak na juniora to raczej przyjmują bez doświadczenia. Ważniejsza chyba jest osobowość i podejście do pracy. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie, jak sam aplikowałem do biuro we Wrocławiu.

@fifi90

A jak jest teraz z pracą zdalną? Czy praktykanci też mogą odbywać swoje praktyki zdalnie, czy zupełnie zawiesili praktyki?

@Marti

Aktualnie prawie wszyscy pracujemy zdalnie, w zasadzie tak jest od drugiego tygodnia marca. Są tylko dyzury, jak trzeba "przerzucić" jakies papiery. Nic nie wiem o praktykantach, ale jak sa to tez pewnie w pracy zdalnej, albo praktyka bedzie później? Nie wiem, tak pisze na czuja troche :)

havir
@Kama

Prawie wszyscy pracują teraz zdalnie ;)

nick
@havir

Staże też zdalnie?

@Anick

Godziny pracy elastyczne, a w pandemii to nawet bardzo :) dużo ludzi robi home office. Social ogólnie mocno rozbudowany, jak to w dużych firmach. Ubezpieczenie medyczne, szkolenia, integracje, etc., no i pierdoły typu darmowe owoce w piątki.

@george

Witam, jak wygląda obecnie sytuacja? Dalej pracujecie zdalnie?

@fifi90

No z tą pracą zdalną to już chyba nie aktualne, wszyscy siedzimy po domach z dyzurami :)

@Mikołaj

Jest trzydniowe wdrożenie dla nowych, a potem różne szkolenia, z kompetencji miękkich i twardych. Część tylko jako e-learning.

Karolcia Nowy wpis
@Anick

Pracujemy zdalnie z dyżurami w biurze, więc to bardzo elastyczne rozwiązanie. Z korkami to niestety prawda :((((, dlatego jeżdżę rowerem :) i czekam na skończenie tej nowej linii tramwajowej.

kandydat
Kandydat

Jakich zarobków można oczekiwać w Idea Leasing jako młodszy specjalista (wsparcie sprzedaży)?

Tija
@kandydat

Też się chętnie dowiem

Bogdan
@Tija

Warunki płacowe to zawsze ciekawy temat do rozmów. Mamy prawie połowę roku 2021, więc fajnie byłoby dowiedzieć się, ile za pracę w tym właśnie miejscu można zarobić. Skupmy się w pierwszej kolejności na osobach, które dopiero, co wyrażają chęć pracy u tego pracodawcy. Czy osoby te mogą śmiało ubiegać się o stawkę wyższą niż najniższa krajowa?

Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowę kwalifikacyjną w Idea Getin Leasing masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Analityk kredytowy?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ciekawwa
Kandydat

Czy w firmie pracują w większości młodzi ludzie? Jaka jest średnia wieku w firmie?

kandydat
Kandydat

Czego można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rozmowa?

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Idea Getin Leasing? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

toja

Wigilia była dniem wolnym

Krzysiek

@fifi90 a to w jakich godzinach mniej więcej można pracować ?

Lolka
@Krzysiek

Rano start 8-10, koniec 16-18 :) Dość elastycznie.

Zatrudniona
Kandydat

W takim razie mamy bardzo dużą rodzinę, grubo ponad 1000 osób :) Zostałam zatrudniona, brałam udział w normalnej rekrutacji, która była jedną z najlepszych w jakich uczestniczyłam w swoim życiu. Profesjonalizm, super kontakt i bardzo indywidualne, serdeczne i uczciwe podejście do kandydata. I wcale nie potrzeba kolesiostwa.

@Zatrudniona

Podpisuję się obiema ręcami! Ja akurat miała stres na rekrutacji, bo jestem nerwus, ale teraz ok.

Natalia

Podpowiedzcie jaka atmosfera w pracy? Czy jakieś dodatki socjalne macie ?

Rekomendacja
@Natalia

Dla mnie rewelacja :) Benefity chyba standardowe: szkolenia, e-learning, dofinansowany multisport, dofinansowany medicover, system premiowy, bony na święta, fundusz socjalny, itp.

Jakie są mocne strony pracodawcy Idea Getin Leasing?

Rekomendacja
@Pytanie

Bardzo mała rotacja pracowników, więc stabilna praca, wynagrodzenie na czas, benefity płacowe i pozapłacowe, przyjazna kultura organizacyjna. Ale coś za coś - to firma, w której naprawdę sporo się pracuje... :)

Anika

Czy trudno jest się dostać do firmy? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

ola
@Anika

Hm..wg mnie nie jest trudno się dostać. jeśli masz wykształcenie zgodne ze stanowiskiem na które aplikujesz, to reszta zależy już od tego jak wypadniesz na rozmowie kwalifikacyjnej.

mya28
@ola

ja się całkowicie zgadzam z olą. kluczowa jest rozmowa kwalifikacyjna i to jak się na niej wypadnie. bo jeśli zapraszają Cię już na rozmowę to znaczy, że wykształcenie masz odpowiednie, takie jak od Ciebie oczekują.

@Anika

Rozmowa przebiega na lajcie. Przynajmniej u mnie tak było. Standardowe pytania o motywację, doświadczenie, etc., tyle tylko, że w całkiem luźnej atmosferze. Duża w tym zasługa Pań od rekrutacji, które są raczej wyluzowane. Dużo się uśmiechają, żartują, dbają o to żeby dodatkowo człowieka nie zestresować. Tak przynajmniej we Wrocku to wygląda.

@Anika

Rozmowa raczej standardowa. Pytania o doświadczenie, motywację, oczekiwania i tym podobne. Raczej niczym cię nie zaskoczą. Jak podejdziesz na luzie i będziesz się normalnie zachowywać, to pracę raczej masz jak w banku.

@kajko

Już jakiś czas temu złożyłam aplikację na praktyki we wrocławskim oddziale, ale jak na razie odpowiedzi brak :/ Wydaje mi się, że to przez tą całą epidemię, ale mogliby chociaż napisać co i jak...

Rafał
@Marti

Jest teraz takie coś jak RODO ;) Nie składa się CV gdzie popadnie, szukaj na stronie firmy kontaktu @ do HR.

havir
@Rafał

Dokładnie. Jak masz wątpliwości co do statusy twojej aplikacji, to po prostu napisz do ich działu HR. Zazwyczaj odpowiadają sprawnie.

AM
@Anika

Rozmowa raczej standardowa, przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie. Nie starają się być na siłę oryginalni jak to niekiedy bywa :P Rekrutują ludzi bo realnie potrzebują pracowników a nie po to, żeby dział HR mógł się wykazać, że coś robi. A do tego teraz wszystko online, wiec bez większego stresu.

@AM

Ale, że rekrutacja też online? Proszę o szczegóły.

@Anika

Zależy na jakie stanowisko. Jak po prostu wysłałam cefałkę, za kilka dni zaprosili mnie na rozmowę i już po rozmowie powiedzieli kiedy mam przyjść ;) Ale z tego co mi wiadomo od znajomych, to na lepiej płatne stanowiska nieco bardziej maglują :P

kid
@Maja Z

Potwierdzam. Przyjmują, problemów większych nie robią.

Mandy
Kandydat

A jak jest z umowami w tej firmie? Najpierw okres próbny, a potem na jaki okres?

@Mandy

Ja miałam trzy miesiące próbnego, a potem na czas nieokreślony.

Sledziu

Pracuje w IGL S.A. 9 lat. Firma daje duże możliwości, trzeba tylko chcieć i dać coś od siebie a nie mieć oczekiwania z kosmosu. Świetny Zarząd stojący frontem a nie afrontem do pracownika. Dobry pakiet socjalny, kasa zawsze na czas, szkolenia za free itp etc. Wiekszość opini negatywnych pisana przez malkontentów.

Mikołaj
@Sledziu

Zainteresował mnie ten pakiet socjalny. Powiedz proszę co się na niego składa?

@Sledziu

Potwierdzam. Jestem u nich zaledwie kilka miesięcy, ale w ogóle nie ma porównania z moim poprzednim miejscem pracy. Niebo a ziemia. Jak ktoś narzeka, to musi mieć bardzo małe doświadczenie na rynku, albo po prostu nie zaznał wcześniej tego co ja.

@Mikołaj

Dostaniesz darmową opiekę medyczną w Medicover, do tego regularne wyjazdy i imprezy integracyjne, darmowe szkolenia, od czasu do czasu jakieś premie motywacyjne, no i owoce w piątki. No i jak poznasz kogo trzeba, to można załatwić sobie leasing na preferencyjnych warunkach. Niby nic nadzwyczajnego, ale jak się to wszystko doda to już jest całkiem spoko.

ciekawa
@junior

spełniam wszystkie wymagania, a moja cv ma już dłuższy czas status "rozpatrywana". Jest szansa, że się odezwą? Bo strasznie długo to trwa...

Weronika
@ciekawa

Byłam kiedyś w podobnej sytuacji i dowiedziałam się kiedyś od ich HR, że to kwestia pracuj.pl i aplikacji pracuj.pl. Jeśli odbiorą w HR Twoje CV, otworzą je, to kandydat dostaje informację z pracuj.pl, że ich CV jest rozpatrywane, a realnie wcale tak nie musi być.

@ciekawa

Może też tak być, że to przez obecną sytuację tak długo to trwa :/

As
@Sledziu

Sledziu, to chyba pracujemy w dwóch różnych firmach :)

nick
@Weronika

A jak teraz wygląda kwestia rekrutacji?

kokra
@nick

Z tego co widzę są oferty pracy w księgowości i windykacji. Ktoś podzieli się informacjami, jak to wygląda w tych działach?

@Sledziu

W jakim oddziale pracujesz? Z tego co ludzie piszą, warunki zależą w dużej mierze od konkretnego oddziału. Prawda to?

@Sledziu

Potwierdzam. Atmosfera naprawdę fajna, ludzie w większości mega w porządku. Przynajmniej we Wrocku tak jest, to jest w centrali. Gdzie indziej to trudno mi powiedzieć, bo nie miałam styczności :)

NowyPracownik

Ja pracuję w Idea Getin dopiero od dwóch miesięcy, ale póki co jest bardzo spoko. Wypłata na czas, warunki mi odpowiadają. Zobaczymy jak będzie dalej.

xyz90
@NowyPracownik

a w jakim dziale pracujesz, albo na jakim stanowisku jeśli można spytać? są jakieś benefity w firmie?

NowyPracownik
@xyz90

Ja pracuję w IT. Co do benefitów to mamy multisporta, słynne w pracy już owocowe wtorki ;) , świąteczne bony i paczki, prywatną opiekę medyczną, są też nagrody jubileuszowe, czy jakieś konkursy dla pracowników. Ogólnie oceniam, że sporo się dzieje.

@NowyPracownik

Potwierdzam wszystko co zostało tu napisane.

AM
@NowyPracownik

Nie jest to może praca marzenie, ale także nie narzekam. Wcześniej byłam już w kilku innych korpo, i na ich tle IGL wypada zdecydowanie najlepiej. Szczególnie pod względem relacji pomiędzy pracownikami jest ok, innych miejscach miałam wyścig szczurów a tu jest po prostu w miarę normalnie.

kokra
@AM

A co możesz coś powiedzieć o pracy w księgowości albo windykacji? Obecnie tylko tam rekrutują, a nie wiem czy to do końca moja bajka.

@kokra

Windykacja to typowe call center, ogólnie praca do łatwych nie należy. A księgowość to wiadomo - jak jesteś ścisłowcem to ci podejdzie, jak nie to pewnie nie. Niemniej warunki są dobre, zarówno te finansowe jak i socjalne.

Marecka
@george

W windykacji jest zdecydowanie lepiej niż call center, dużo mniejszy stres, normalne, dobre kontakty z pracownikami a nie wyścig szczurów i przede wszystkim nie ma dialera.

@Marecka

No nie wiem, ja tam zdecydowanie wolałbym chyba na sprzedaży robić. Ale to oczywiście kwestia podejścia i osobistych preferencji.

@Marecka

Dokładnie, nie ma co porównywać. Wcześniej pracowałam w call center, a teraz u nich na windykacji. Rożnica jest taka jak pomiędzy niebem a ziemią. Jak ktoś pisze, że windykacja to typowe call center, to chyba nigdy na telefonie nie pracował :)

windykator
Kandydat

ktoś może powiedzieć na kasę w jakim przedziale można liczyć na start?

Zainteresowany
Kandydat

Czy byli lub obecnie pracownicy Idea Getin Leasing mogą napisać ile mniej więcej zarabia się w dziale sądowym, albo na ile może liczyć na start osoba z kilkuletnim stażem .

Klient

Zorientowany

Pomyliłeś profile - to profil firmy leasingowej Idea Getin Leasing :) I to jest kolejny wpis, który ma wprowadzać czytelników w błąd. To celowe działanie?

Piotrek
Klient

(usunięte przez administratora) od 3 miesięcy nie można wyjaśnić problemu z księgowaniem pieniędzy aż skończyło się na wykupie samochodu(usunięte przez administratora)

Zorientowany

O rany, co to za bzdura do kwadratu? IGL nie ma, nie było i nie będzie na takiej liście. Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.

Zostaw merytoryczną opinię o Idea Getin Leasing - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Idea Getin Leasing