FUNDACJA EURO-MOST
counter
2 39 45 5 1
Nick

Jeżeli chodzi o tą "firmę" to mam bardzo złe zdanie. Firma swoją strukturą i zarządzaniem przypomina przedsiębiorstwo z lat 90'. Brak jest osoby, która zna się na zarządzaniu ludźmi, pracownik w żaden sposób nie jest doceniany przez bezpośredniego przełożonego. Firma stawia przed Tobą wymagania nie dając Ci narzędzi pracy w postaci szkolenia z zakresu Twoich codziennych obowiązków, inaczej mówiąc przychodzisz pierwszy dzień do pracy i od razu dostajesz do wykonania dokumentację konkursową, bez wcześniejszego jakiegokolwiek przeszkolenia z zakresu dofinansowań ze środków Unii Europejskiej, a później obrywasz za błędny, przełożeni wychodzą chyba z założenia, że powinieneś urodzić się z wiedzą jak przygotować Studium Wykonalności czy Wniosek o Dofinansowanie Inwestycji. Jeżeli chodzi o zarobki to jednym słowem jest to WYZYKS w biały dzień. Umowa zlecenie, pracujesz po 8h dziennie od poniedziałku do piątku zdarzają się też gorące okresy, kiedy do przygotowania jest bardzo dużo dokumentacji i trzeba zostać po godzinach i otrzymujesz 1200 zł/mc. Oczywiście dochodzi do tego umówiona "premia", która tylko z nazwy jest premią, bo nie ważne ile pracy wykonasz, premia jest stał i co miesiąc taka sama . Fundacja Euro-Most bazuje jedynie na studentach, więc jeżeli jesteś na ostatnim roku studiów lub ostatnim semestrze masz pewność, że popracujesz tam do końca trwania Twoich studiów, pracodawca nie docenia, że jego pracownik zdobył dodatkową kwalifikację, ukończył studia i będzie miał wykwalifikowaną kadrę, ważniejsze dla niego są zniżki na studenta. W firmie panuje zupełny chaos jeżeli chodzi o strukturę zarządzania. Umówienie spotkania z Prezesem trwa czasami nawet kilka dni czy tygodni, brak jest jasno określonego terminu wypłaty wynagrodzenia czy premii, zdarzają się opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia. Jedyne co trzyma tą firmę to pracownicy niższego szczebla, atmosfera jest fajna, ludzie są mili i przyjaźni, nikt nigdy nie odmówił pomocy, szkoda tylko, że osoby zarządzające Firmą EURO-MOST jak i koordynatorzy nie potrafią tego docenić, że ich Firma funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki tym ludziom. Jak dla mnie ocena to: 1 na 6. Pozdrawiam.

Tak21Nie

Robert

Ile trwa okres próbny? Czy wynagrodzenie wygląda tak jak pisaliście (1200 na początku miesiąca i 700 zł premii) czy można starać się o podwyżkę?

Nick

Tak21Nie

Biały Nowy wpis
@Nick

Pracowałem tam jakiś czas temu przez 1.5 roku.(usunięte przez administratora) O ile na początku było w porządku, to jak mu coś nie podpasuje, to praktycznie codziennie (usunięte przez administratora)na stojąco przy wszystkich z mojego i zespołu drugiego koordynatora. (usunięte przez administratora) W czasie mojego stażu było tak z 3 osobami które ostatecznie odeszły(łącznie ze mną). Odnośnie organizacji: Jest kilka zespołów, gdzie "dyrektorzy" którzy mają pod sobą 1-3 osoby (oprócz jednej osoby to wszyscy byli studentami), które nadzorują. Szkolenia praktycznie nie ma. U mnie to było w pierwszych dniach przeczytanie ustawy, a później wykonywanie zleconych zadań przez "starszego studenta", na zasadzie, masz tutaj dokumentacje od klienta, przepisz informacje do wniosku. Umowa: Śmieciówki, aby jak najmniej kosztów było. Ten jeden niestudent jedynie dostał umowę o pracę, tylko dlatego że akurat brał kredyt hipoteczny. Zarobki: tutaj mam dobre rozeznanie, bo akurat wpadły mi w moje zimne łapska wyciągi ze wszystkimi wypłatami (podziękowania dla informatyka - syna prezesa): Na start 2.1k. Po jakimś pół roku 2.5k. Rok i więcej w zależności od tego jak kogo lubią, albo bez podwyżki albo do 2.8-3 tys. , na więcej niż 4k nie ma co liczyć, bo od tego pułapu zaczynają się zarobki "dyrektorów". Szanse na awans: Żadne. Stare kocury się okopały na posadach od 2004 roku. "niestudent" jak widzę nadal pracuje i stanowisko właściwie te same od 6 lat? Więcej? W CV może i dumnie brzmi przygotowanie wniosków do dotacji, ale wiedza pod inną pracę żadna. Wnioski w 90% rolnicze. Głównie ctr+c, ctr+v, a na końcu ctr+p i stanie przy drukarce. Nie wyobrażam sobie by komuś potrzebna w innej pracy była wiedza o odzysku ciepła w chłodni owoców. Prezes blisko 70, więc jak wyżej mogę potwierdzić że pachnie firmą z lat 90'. Praca tzw. Entry level. Dobra jako pierwsza praca, chyba że trafi się pod skrzydła (usunięte przez administratora), wtedy niewarta żadnych pieniędzy. Inni koordynatorzy byli w porządku, ale nadal perspektywy zerowe, więc najlepiej od razu nastawiać się na szukanie innej pracy.

Tak12Nie1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 82 dni.

Czy firma FUNDACJA EURO-MOST w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Luk Luk

Firma ma jakąś dziwną strukturę. Ogłoszenia są publikowane jako spółka z o. o. a umowy potem z jakąś inną firmą. Umowa zlecenie na początek bez żadnych składek, premia uznaniowa z innej firmy. Wynagrodzenia są w cały świat. Wypłaty z opóźnieniami, brak płynności, czasem wypłacane w gotówce. Brak jakichkolwoek profitów, słaby dojazd komunikacją.

Kamila
@Luk Luk

Z jaką konkretnie firmą miałeś podpisaną umowę? Można nazwę? Jest ona zarejestrowana w PL?

Euro
@Luk Luk

Panie Luk Luk Ciekawe co by powiedział twój nowy pracodawca, jakby dowiedział się jak się Pan rozstał z poprzednim. Jeżeli ktoś nie jest zadowolony z wysokości premii, jaką otrzymał to nie znaczy, że od razu robi wpis. Może przedtem należało jednak porozmawiać ? A ponadto na czym polega nieregularność wypłat, skoro regulamin przewiduje wypłatę wynagrodzenia do 10 – go każdego miesiąca, a Pan z reguły otrzymywał wynagrodzenie wcześniej ? Życzymy wysokich premii i dobrego dojazdu do pracy, najlepiej służbowym samochodem oczywiście z kierowcą.

Ola Nowy wpis
@Luk Luk

To tak, firma Euro-Most to 3 firmy a nawet jakby wejść głębiej 5 w jednej. Stad tez inne ogłoszenie i inny podpis na umowie, a dojazd jak najbardziej jest wygodny, bo od przystanku jest góra 5 minut drogi :)

xwyz4747

W ciągu ostatniego tygodnia pracownik firmy przeprowadził ze mną ''rozmowę'' o pracę. Nigdy nie spotkałam się z takim brakiem profesjonalizmu i rzetelności. Podczas rozmowy nie przedstawiono żadnej oferty, jedynie zadawano bardzo nieistotne pytania. Forma dialogu bardzo zniechęca do współpracy z tą firmą.

Euro Nowy wpis
@xwyz4747

Rozumiem, że rozmowa byłaby bardziej profesjonalna, gdyby Pani otrzymała propozycję pracy. Niestety musimy bardzo starannie dobierać kandydatów uwzględniając ich dotychczasowe doświadczenie, kwalifikacje jak też predyspozycje do pracy doradczej. Zaufało nam blisko 500 firm z całego kraju, które obsługujemy.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 183 dni.

Czy zdarzają się nadgodziny w FUNDACJA EURO-MOST?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 326 dni.

Obecnie FUNDACJA EURO-MOST do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Asystent. Na Nuzle.pl dodano ogłoszenie 19 września.

Kasia

Jak to jest z tym rozwojem? Jedni piszą ze da się rozwinąć i są premie a inni ze nie ?

Robert

@Robert

Studenci mają 2 tygodniowy okres próbny i na starcie 1500 + 1000, co do podwyżek to jest to sprawa indywidualna.

Marek
@Adam

Masz może wiedzę na jaką umowę zatrudniani są studenci? Istnieje możliwość pracy w niepełnym wymiarze czasu? Czekam na informacje.

@Robert

0kres próbny trwa 2 tygodnie, wynagrodzenie na rękę na start 1500+1000, potem lepiej bo o podwyżkę zawsze można się starać.

@Marek

Studenci na początku są na zleceniu i mogą pracować w niepełnym wymiarze czasu.

@Robert

W firmie nie ma osoby, która nawet będąc jeszcze studentem zarabia mniej niż 3000.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 427 dni.

Jak wygląda temat awansu w FUNDACJA EURO-MOST? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Asystent?

Kama

W firmie brak jakichkolwiek możliwości rozwoju! Nie ma szans na awans czy podwyżkę. Zgadzam się z opiniami osób wyżej.

Tak16Nie
@Kama

To jest po prostu mijanie się z prawdą w firmie jest co najmniej kilka przykładów osób które zaczynały pracę jako studenci a teraz są Koordynatorami Zespołów.

Tak2Nie1
Michał

Współpracujemy z Fundacją od kilku lat i dzięku tej współpracy uzyskaliśmy kilka milionów złotych na modernizację i rozszerzenie działalności. Pracownicy są kompetentni i odpowiedzialni - najwyższa jakość. Polecam

Tak4Nie
Wanda

Ktoś jeszcze wypowie się na temat firmy? Obecnie są prowadzone rekrutacje w FUNDACJI EURO-MOST? Czy oprócz pensji podstawowej można liczyć na dodatkowe premie bądź benefity? Pomóżcie proszę innym użytkownikom podjąć słuszną decyzję.

Prz.
@Wanda

Sytuacja wygląda tak na początku miesiąca otrzymujesz wynagordzenie 1200 zł a pod koniec miesiąca "premie" 700 zł. I tak co miesiąc. Premia jak pisali koledzy poniżej jest tylko umowna. Nie jest uwarunkowana Twoimi osiągnięciami czy wykonaną pracą. Czy zrobisz w miesiącu jeden czy dwadzieścia projektów premia jest stała.

Tak4Nie

@Prz.

Niestety premie nie są stałe i wąchają się w różnych przedziałach, m.in. w zależności od stanowiska, wymiaru czasu pracy itd.

@Paweł

Dziękuję Ci za odpowiedź. Być może @Prz. miał na myśli konkretnie swoją premię, nie znając sytuacji innych pracowników. Co jeszcze mógłbyś powiedzieć o pracy w FUNDACJI EURO-MOST? Od czego zależy ilość projektów, przypadających na jednego pracownika?

Paweł

Profesjonalna obsługa w miłej atmosferze.

Wanda

@Krzysio piszesz, że atmosfera wśród pracowników jest bardzo dobra, a jak wyglądają relacje pomiędzy nimi, a przełożonym? A poza tym, czy jest możliwość uzyskania awansu? FUNDACJA EURO-MOST organizuje szkolenia, które pozwalają pracownikom podnieść kompetencje? Dla osób poszukujących pracy takie informacje mogą być kluczowe.

Krzysio

W firmie jest kilka działów, które są kierowane przez koordynatorów. Pracują tu w większości ludzie młodzi. Atmosfera wśród pracowników jest bardzo dobra. Często urządzają pomiędzy sobą jakieś wyjścia integracyjne. Średnia wieku to ok 30 lat. Jeśli chodzi o opiekę medyczną - owszem jest ale nie oczekujcie, że dostaniecie ją od razu. Firma daje umowę o pracę po okresie próbnym. Premie są zależne od koordynatorów - więc jeśli się przykładasz do pracy możesz liczyć lepsze pieniądze. Większość komentarzy jest prawdziwa ale jeśli potrafisz walczyć o swoje to to dostaniesz.

Tak3Nie
Wanda

@Rysiek A jakie są warunki zatrudnienia w FUNDACJA EURO-MOST? Można liczyć na umowę o pracę? @W czy według Ciebie ta fundacja jest dobrym miejscem na rozpoczęcie kariery zawodowej i zdobycie pierwszych doświadczeń na rynku pracy? Forum czyta wiele młodych osób i taka informacja będzie dla nich pomocna przy planowaniu ścieżki zawodowej.

ga

Poproszę o informacje na temat firmy: wielkość zespołu, orientacyjne zarobki, atmosfera, możliwości rozwoju, itp.

Tak9Nie

@ga

Firma funkcjonuje od kilkunastu lat i ma bardzo dobrą pozycję na rynku funduszy UE. Na niektórych obszarach, jak np. Przetwórstwo rolno-spożywcze jest zdecydowanym liderem z wręcz dominującą pozycją na rynku. Firma ma też bardzo duży ponencjał i zbudowane relacje z klientami na obszarze energii odnawialnej, gospodarki energetycznej i innowacji.

Tak6Nie

Wanda

@Prz, a jaka jest atmosfera wśród pracowników, polecasz? Czy mozna liczyć na dodatkowe bonusy od Fundacji? Moze jest możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej? Bardzo proszę o podzielenie się z innymi użytkownikami opiniami. Jak można aplikować do Fundacji Euro Most? Nie widzę żadnych informacji na stronie.

Prz
@Wanda

Na prywatna opieke medyczna ani inne bonusy od Funadcji nie masz co liczyc. Brak informacji na stronie internetowej idealnie obrazuje jak dziala w rzeczywistosci Firma. Aplikowac mozesz wysylajac cv mailem na adres fundacji lub odpowiadac na ogloszenia na popularnych serwisach z ogloszeniami, jezeli takowe sie pojawia.

W
@Wanda

Tak jak napisal ktos ponizej. Firma tylko zewnatrz przypomina standardowa korporacje z XXIw. Jezeli chodzi o zarzadzanie to mamy do czynienia z Firma ktora zatrzymala sie w latach 90 ubieglego stulecia. Takze na opieke medyczna, karty multisportu czy inne bonusy nie masz co liczyc.

Rysiek
@W

Ta informacja mija się z prawdą, zarówno pracownicy zatrudnieni na umowy o pracę, jak i studenci pracujący na podstawie umowy zlecenia od lat mają dostęp do prywatnej opieki medycznej, są tu również przyznawane premie. Zatem albo Pani nie pracowała w tej firmie albo zakończyła prace na okresie próbnym.

Tak5Nie

W
@Rysiek

Szanowny Panie, pracowałam w Firmie na umowie zleceniu - jako studentka i nie przypomniam sobie abym miała dostep do prywatnej opieki medycznej.

Tak1Nie2

Wanda

@Prz, dziękuję za informację. Napisz jeszcze proszę jaka jest atmosfera w EURO-MOST? To też jest bardzo ważne. Ktoś jeszcze z was napisze coś o pracodawcy? Jak wygląda okres próbny w firmie?

Oly
@Wanda

Proponuje przeczytac opinie ponizej. Atmosfera wsrod pracowniku nizszego szczebla jest bardzo dobra. Nikt nigdy nie odmowil pomocy, pracownicy czesto organizuja we wlasnym zakresie wyjscia integracyjne.

Zuza

Podpowiedzcie czy fundacja potrzebuje pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o FUNDACJA EURO-MOST - Warszawa

FUNDACJA EURO-MOST