CBM test

Gdynia

Opinie o CBM test

Marta

@Katarzyna - dziękuję za wyjaśnienie. Czyli pracodawca nie wywiązał się z początkowych ustaleń? Wspominasz też o nieprzyjemnej atmosferze. Czy według Ciebie panuje ona w całej firmie, czy w określonych działach? Takie dodatkowe informacje mogą być ważne dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w firmie.

Marta

@Katarzyna - czy w ramach praktyk otrzymałaś szkolenia zawodowe? Czy po zakończeniu stażu miałaś możliwość przejścia na normalny etat? Odpowiedzi będą pomocne dla osób poszukujących stażu/pracy :)

Katarzyna
@Marta 21.07.2017 16:07

Mylicie praktyki ze stażem. Praktyki są dla osób które chcą zgłębić temat od postaw. Przyjechałam do firmy z wolnej stopy. Nie pamiętam, genezy - ale najpierw chyba zadzwoniłam albo napisałam meila. Żałuję, że byłam taka ugodowa. Ludzie robili pseudo praktyki w firmach spoza branży, ale przynajmniej dostawali pensję za swoją pracę. Żadnego szkolenia zawodowego nie było. Jeśli ktoś nie jest alfa omegą ze statystyki, a chce wykonywać ambitne zadania to szkoda czasu. Szanowna Marto to były praktyki, nie było żadnej możliwości "przejścia na etat". Ludzie pojawiali się i znikali - tylko po to, by zaliczyć praktyki. Nie chciałam kontynuować "współpracy": 1 bardzo zła atmosfera w pracy - same kobiety, jedynie Konrad Samula Szef, ale on siedział za ścianą. 2 Za daleko. 3 Oszukali mnie w kwestii wynagrodzenia 4 Nie widziałam tam osobiście możliwości rozwoju.

Katarzyna

Byłam tam na praktykach. Bardzo dużo czasu i energii zajmowało mi dotarcie do firmy. Ponad 4 h dziennie dojazdy! Spotkanie rekrutacyjne? 5 dziewczyn obsiadło dookoła i zadawały pytania. To było mega dziwne! Przeprowadzałam ankiety w pomieszczeniu gdzie pracowało jeszcze 2 innych praktykantów i 4 pracowników etatowych. Na początku umówiliśmy się na znacznie wyższą kwotę . Ostatecznie za miesiąc pracy otrzymałam 700zł brutto na umowę o dzieło. Doświadczenie oceniam jako kompletne rozczarowanie. Niczego nowego się nie nauczyłam. Wymagano ode mnie sporo ponadto jak na praktykanta. Za swoje umiejętności , sposób pracy i wykonywania obowiązków powinnam otrzymać min. najniższą krajową i umowę pracę.

bea

firma nieuczciwa,oszust ,przeciągała płatności a potem wcale nie płaciła za faktury.Nikomu nie polecam bo to naciągacze a Pan Konrad Samula wyzywa przez telefon jak człowiek dopomina się płatności za wykonane badania.

krzyś

UWAGA! Handlują danymi! Prywatny mail, używany od 4 lat, zawsze rozsądnie - teraz usiany jest spamem. Oczywiście wszystko zaczęło się zaraz po próbie nawiązania współpracy

d

nigdy przyznam szczerze nie pracowałam jako tajemniczy klient ale już kilka osób mnie zachęca żebym sobie tak dorobiła - czy tutaj warto zacząć próbować skoeo trwa obecnie rekrutacja? napiszcie szczerze jak taka robota wygląda

Lwiczka

Firma NIEUCZCIWA !!! NIE płaci za badania, nie reaguje na maile z upomnieniem się o wypłatę. Przed badaniem koordynatorka Burchacz wydzwaniała i błagała o pilność, minęły 4 miesiące wypłaty nie ma a Burchaczowa milczy jak zaklęta reszta ludzi też. NIE POLECAM współpracy z wykorzystywaczami.

E.

Robiłam dla nich 3 badania. Za pierwsze wynagrodzenie dostałam po kilku miesiącach, teraz czekam już ponad 2 miesiące i wynagrodzenia brak. Niby niedużo, 25 i 30 zł. Współpracuję z 3 innymi firmami i tam wynagrodzenie wpływa na konto jak w zegarku. Słowem 0 jedna z gorszych firm w tej branży.

silent

Witam, jak na razie pieniądze otrzymałem terminowo. Nie mogę narzekać.

silent

No to zniszczyliście moje marzenia o pieniążkach na wakacje a są mi winni sporą kasę...

ewcia

Anka
@ewcia 27.03.2015 23:55
nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!badnie robione w styczniu mamy juz prawie kwiecień i zero kontaktu pieniędzy też brak :(...

Myślę, że studentów zatrudniają (to zależy od określonego badania bo czasem są wytyczne dotyczące wieku). A jeśli chodzi o wynagrodzenie to nie oczekuj kokosów. Wynagrodzenia też zależą od badania - średnio od 20 zł netto do 50 zł. Możesz też zgłosić się do innych firm (np. Vision Secret Client, Hr Tec, Dive Polska). Poszukaj jakie potrzebują taj. klientów. Stawki w tych firmach są zbliżone.

Anka

Ja nie przychylam się do tych opinii. Wykonałam kilkanaście audytów dla tej firmy i za wszystkie otrzymałam wynagrodzenie. Owszem, pieniądze wypłacane są z opóźnieniem - do dwóch miesięcy, ale nie zdarzyło się żebym ich nie otrzymała.

M.

Od wczoraj tj. 14.02.15 nie działa im portal do wpisywania ankiet. Próbowałam się skontaktować kilkakrotnie z koordynatorką i nic....zero kontaktu. Wpis jest taki: Fatal error: Call-time pass-by-reference has been removed in /home/cbm/public_html/engine.php on line 1999. Płacą rzeczywiście z opóźnieniem.

była audytorka CBM

Najgorsza firma, z jaką miałam "przyjemność" współpracować. Brak kontaktu, ignorowanie maili, problem z otrzymaniem niezbędnych materiałów, czy nawet podpięciem ankiety w systemie. Po wykonaniu badania zaczynają się większe schody - przedłużający się brak wynagrodzenia, brak kontaktu, niemiły ton głosy osoby, która odbiera telefony. Firma zajmująca się kontrolą jakości obsługi powinna świecić przykładem, a tu mamy ogromny przykład niekompetencji, braku uprzejmości i nierzetelności.

Agnieszka

żałuję, że nie przeczytałam tych opinii wcześniej... niestety jestem kolejną ofiarą tej firmy, choć czekam chyba najkrócej z Was wszystkich- audyty wykonałam w czerwcu, wynagrodzenie powinnam otrzymać w drugiej połowie lipca, a mamy już sierpień... koordynatorka pisała (i dzwoniła) do mnie co rusz przed audytem, po audycie zadawała pytania, na które odpowiedzi były w raporcie z wizyty, odpisywałam, przysyłała te same pytania (nie potrafi odebrać poczty?), a kiedy spytałam o zaległe wynagrodzenie cisza... ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!!! Banda naciągaczy, o kontroli jakości zielonego pojęcia nie maja- mam porównanie, bo robiłam już audyty w innych firmach i nie było żadnego problemu z badaniem i wynagrodzeniem... Na szczęście wiem jak radzić sobie z takimi naciągaczami. RADZĘ FIRMIE CBM TEST ZACZĄĆ WYPŁACAĆ ZALEGŁE WYNAGRODZENIA INACZEJ KOMORNIK DO NICH ZAPUKA, KTO NIE WIERZY NIECH SPYTA O MNIE NG2 :)

Rafał

Akcje wykonuję sporadycznie, jednak po kilku zleceniach wiem, że ta firma jest kompletnie niewypłacalna. Zrobiłem chyba 6 zleceń, a już 2 razy czekałem na środki ponad 2 m-ce, bo "mają opóźnienia z płatnościami". Teraz też czekam, a audyt robiłem w lutym(!)

Ł

Czekam na swoje pieniądze od dwóch miesięcy, nawet nie wiem czy poprawnie wykonałem badanie. Od tamtej pory zdążyłem wykonać jeszcze kilka w ISC i VSC i już mam pieniążki. CBM nie polecam wcale!

M.

Współpracuję z wieloma firmami, ale CBM Test podziękowałam. Znam realia pracy w branży, wiem jakie są terminy płatności, często czekam na pieniądze dłużej, ale wiem o konieczności czekania wcześniej. Tu spotkacie się z ciągłym przeciąganiem płatności, czekanie na pieniądze 4 miesiące.. Pracownicy ignorują, kiedy dopytuje się o pieniądze, kontakt żaden, na maile nie odpisują. Mają ewidentnie problemy finansowe, bo często część audytorów dostaje pieniądze, a reszta czeka nawet miesiąc dłużej. Sytuacja, kiedy dostaje się maila, że "wypłaty opóźnione, wszystkie przelewy już przygotowane i w ciągu 3 tygodni zostaną zrobione" jest naprawdę absurdalna.

ona11

Ja niestety zawiodłam się na tej firmie. Badanie przeprowadziłam w październiku, w grudniu najpóźniej powinnam dostać wynagrodzenie, a tu niestety kiszka. Zero kontakt z firmą - nie odpowiadają na maile, przelewu brak. Nie polecam

Konus

Przychylam się do tej opinii - wszystko się zgadza, oprócz tego, że od tego roku zamiast w CATI pracuje się zdalnie (z domu) i jeszcze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dziej to wygląda.

Rachela

W CATI nie jest to praca rozumiana jako określona część etatu, bo ilość godzin tam była zmienna. Forma: tylko um. o dz. (najchudsza wersja). Można wykonywać audyty, traktując to bardziej jako coś robionego \"dla przyjemności\" :)

danka

Znam, robiłam dla nich badania. Myślę, że można to traktować jako dodatkowy zarobek, ale nie ma co oczekiwac jakichs kokosow.. bardziej mozna traktpwac ta prace jako cos dorywczego.

Zostaw opinię o CBM test - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CBM test