Opinie o Blue Idea Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Blue Idea Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Blue Idea Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Blue Idea Sp. z o.o. w Kraków

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Blue Idea Sp. z o.o.?

Ola Nowy wpis

Nie

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Blue Idea Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Ann

Są zwalniani

Ilona
@Ann

Dlaczego?

Sami rezygnują bo ta firma to syf

Helena
@Tomek

(usunięte przez administratora) A dookreślisz to?

@Km
@Tomek

Zgadzam się. Porażka. To nie ma nic wspólnego z dobra atmosfera pracy, managerowie od 7 boleści… szkoda zachodu.

Łucja Nowy wpis
@Tomek

Piszesz tutaj o atmosferze między pracownikami, zarobkach czy podejściu szefostwa? Do czego się odnosisz?

Kasia Nowy wpis
@@Km

Potwierdzam

Izabela

To są te punkty na środku galerii?

Xxx
@Izabela

Tak

@Izabela

Tak, nie polecam.

Czy nowo zatrudnione osoby w Blue Idea Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Zbigniew Kowalski

Dzień dobry, Wszystkie umowy o pracę podpisywane są przed rozpoczęciem pracy / minimum 1 dzień. Pierwszą umową zazwyczaj jest zawsze umowa na okres próbny - 3 miesiące. Z poważaniem Zbigniew Kowalski W-ce Prezes Zarządu

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Blue Idea Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Nigdy więcej kontaktu z wami!

Bardzo źle wspominam kontakt z tą firmą! Prowadziła mój proces rekrutacji na pewne stanowisko, otrzymałam telefon, że go nie dostałam, po czym pani która się ze mną skontaktowała zaczęła głosem katarynki klepać formułkę, że jej przykro itp. Na moje pytanie o feedback zrobiła się nerwowa i nieprzyjazna, nie potrafiła niczego odpowiedzieć. Miałam styczność z kilkoma firmami rekrutującymi pracowników i do dobrego tonu należy poinformować kandydata nad czym może popracować, albo czego mu zabrakło, żeby dostać daną posadę itp. A firma Blue Idea leci po najmniejszej linii oporu, nie polecam nikomu ani startować w procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez Blue Idea, ani korzystać z jej usług. Są lepsze, bardziej profesjonalne alternatywy na rynku.

ING Express

Firma współpracuje z bankiem ING, jest odpowiedzialna za zatrudnienie w punktach ING w galeriach handlowych. Punktem bankowym można nazwać te miejsca tylko w teorii, bo w praktyce jest to jeden wielki żenujący ściek. Pół biedy w galeriach o sporym ruchu, gdzie da się w miarę normlanie pracować, ale firma lubi oszczędzać i wynajmować miejsca w galeriach, gdzie przechodzi 10 osób na godzinę, w tym dwóch ochroniarzy, sprzątaczka i czterech bezdomnych mieszkających w galerii (tak było, nie zmyślam). Punkty w takich norach mają praktycznie takie same plany jak w miejscach, gdzie jest 40 razy więcej osób, dodatkowo w lepszych miejscach połowa planu robi się sama na klientach "przychodzących". Regionalny i kierownicy robią zawsze nadzieję na przeniesienie punktu w lepsze miejsce i jakim cudem zawsze akturat galeria zmienia zdanie,np piąty raz z rzędu i pracownicy dalej zostają w tym chlewie. Regularne obcinanie prowizji i zwiększanie planów to żadne zaskoczenie dla pracowników. Firma bardzo lubi obcinać premie za pewne produkty i wprowadzać następnego miesiąca niesamowity konkurs, dzięki któremu można zarobić mniej niż w poprzednich miesiącach wykonując więcej czynności. Szanse na rozwój w tej firmie to też jakaś kpina, wystarczy być na dobrej galerii i każdy nieudacznik zrobi warunki do "awansu" po prostu przychodząc do pracy, na gorszych galeriach można pracować jak głupi i nie dostanie się awansu bo "konta są zbyt mało jakościowe", a przecież bankowi zależy na jakości i zadowoleniu. W praktyce na gorszych galeriach nie jest możliwe utrzymanie jakiejkolwiek jakości i zadowolenia klientów. Aby zrobić chociaż mininimalny plan i zarobić normalne pieniądze trzeba wciskać konta na (usunięte przez administratora) każdemu, od kogo można wyczuć chociaż cień braku asertywności (lub (usunięte przez administratora) Firmie zależy na tym, żeby zatrudniać młodych ludzi bez doświadczenia, którzy pozakładają konta rodzinie, a po zauważeniu że są traktowani jak śmieci zarówno przez bank, jak i "agencję" (nie wiem jak nazwać ten śmietnik) zwalniają się. Ostatnia sprawa to premie świąteczne, na myśl o których można dostać wylewu. Każdy sześcioosobowy zespół dostaje raz w roku maila ze zdjęciem choinki z życzeniami (chyba pierwszy wyniki z google grafika) oraz powalającą kwotę 150zł dla całego zespołu na wyjście integracyjne. Oczywiście podstawa i prowizja jest taka sama dla każdego, nie ważne czy pracuje tam miesiąc, czy 5 lat. Warto też wspomnieć o tym, że niektóre punkty były tak złe, że nie było chętnych nawet na kierownika. Ostatecznie zatrudniona została osoba, która chyba jako jedyna się zgodziła. Człowiek bez jakichkolwiek kompetencji, z IQ poniżej dna, wieśniaczka przeklinająca przy klientach nie mająca nawet matury był wyborem na kierownika placówki reprezentującej bank (Gratulacje) Jedynym plusem tego szamba jest to, że jest tam sporo świetnych ludzi, niestety nie wytrzumują oni zazwyczaj więcej niż roku/ dwóch. Podsumowując, jedyny sens zatrudnienia w tym ścieku to wpis do CV aby łatwiej było się zatrudnić w jakimś banku po kilku przepracowanych miesiącach.

Iwo

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje i warto aplikować?

Łukasz Walerjan

Szanowni Państwo, Szanowny Pracowniku, Dziękuję za przesyłanie opinii na temat Blue Idea Sp. z o.o. Bardzo nam na nich zależy i za wszystkie dziękujemy. Szczególną uwagę przywiązujemy do tych negatywnych. Bardzo zależy nam na ich szczegółowym wyjaśnieniu . W tym celu bardzo proszę o bezpośredni kontakt do mnie: lukasz.walerjan@blueidea.pl tel :600900906 Pozdrawiam serdecznie Łukasz Walerjan Prezes Zarządu

Natalia

Jak oceniacie zarobki w tej firmie? Jest Ok?

ona

Witam, Czy ktoś pracuje w Blue Idea Sp. z o.o. księgowość Katowice - możecie coś napisać o pracy, ludziach, atmosferze ?

Kasia Ż

Jestem pod dużym wrażeniem procesu rekrutacyjnego przeprowadzonego przez tą firmę w osobie pani Katarzyny Walerjan. Pytania konkretne i rzeczowe mające na celu poznanie i wyłonienie odpowiedniego kandydata a jednocześnie zadawane z dużym taktem i kulturą i z dbałością o dobre jego samopoczucie. Rozmowa rekrutacyjna która większości z nas kojarzy się ze stresem i przepytywaniem w tym przypadku była jakby spotkaniem dwóch osób które chcą się bliżej poznać i porozmawiać o swojej drodze zawodowej. Na bieżąco byłam informowana telefonicznie a następnie otrzymywałam potwierdzenie mailowe o kolejnym etapie rekrutacji. Całość szybko i sprawnie- rekrutacja została zakończona w 2 tygodnie. Gratuluję profesjonalizmu, rzetelności i dużej dbałości o miłą atmosferę podczas rozmowy.

Firma totalnie niekompetentna i bez pojęcia o stanowiskach na które prowadzi rekrutacje ,kto normalny przeprowadza 3-4 etapy rekrutacji skoro normalne i poważne firmy przeprowadzają tylko jedna rozmowę rekrutacyjną a tutaj mamy do czynienia z niekompetencją i szopką rekrutacyjną ,zwykły kierownik w normalnej w firmie potrafi po jednej rozmowie wybrać kandydata i zatrudnić go a w takich firmach jak ta będzie przeprowadzana rekrutacja 3-4 razy tylko po to żeby Panie z HR miały wypełniony grafik mimo tego że nie mają pojęcia o danych stanowiskach,menadzerowie z firm zachodnich potrafią zrekrutować ludzi przez telefon i i nawet nie chcą słyszeć o Hr-ach bo co takie HR mogą wnieść do rozmowy - tylko w Polsce ludzie z HR-ów urośli do rangi Panów Życia i Śmierci kandydatów aplikujących o prace,ludzie w firmach zachodnich śmieją się z takich oszołomów jakimi są Polacy i co wyrabiają na rekrutacjach i co z tego uczynili - ktoś kto 3 -4 razy zaprasza Cię na rozmowę marnuje twój urlop czas a także nie ma do drugie człowieka szacunku Gratuluje firmie nowej oferty Sales Superhero tylko w Polsce są takie żenujące oferty pracy, nikt inny się tak nie szanuje nawzajem jak ten naród i nie ma tyle radosnej twórczości co ludzie z HR

@Ewa

Dzień dobry Pani Ewo, Kładziemy bardzo duży nacisk na obszar candidate experience i pozytywne doświadczenia Kandydata po rozmowach rekrutacyjnych. Pani opinia nie jest zgodna z obranym przez nas kierunkiem, w związku z czym chcielibyśmy prosić by opisała Pani zaistniałą sytuację i przesłała informację bezpośrednio do Prezesa firmy Blue Idea Łukasza Walerjana (e-mail: lukasz.walerjan@blueidea.pl). Ta sytuacja z pewnością zostanie wyjaśniona, a dla nas będzie doskonałą wskazówką do dalszej pracy. Bardzo dziękujemy za Pani opinie.

T.
@Ewa

Zgadzam się z powyższą opinią.

Firma bez pojęcia w sprawach rekrutacji i kto normalny robi 3-4 etapy rekrutacji

@Ewa

Oferta Sales SuperHero także pokazuje jaki poziom ma firma i co oferuje bo nikt normalny nie wystawia takich ofert tylko oszołomstwo z polski coś takiego robi i ma taką radosną twórczość w głowie.Tyle etapów rekrutacji i marnowania ludziom kilku dni urlopów to totalny brak szacunku do ludzi ich czasu i energii gdzie normalne firmy robią 1 etap i podejmują konkretną decyzje

j@

Witam, byłam u Państwa na rozmowie kwalifikacyjnej. Jestem zadowolona z przeprowadzonej rozmowy. Wszystko wyjaśnione, oczekiwania stron przedstawione. Odpowiedź otrzymałam w ciągu kilku dni. Profesjonalnie i na poziomie. Polecam!

Cześć, w trakcie zmiany pracy z dobrej na lepszą, po wysłaniu przez mnie kilkunastu różnych zgloszeń aplikacyjnych skontaktowało się ze mną wiele biur doradztwa personalnego i pomiędzy nimi również biuro o pobudzajacej fantazję nazwie, a mianowicie biuro BlueIdea z Krakowa. Czy sam firma z Krakowa tego nie wiem, w każdym razie biuro tam jest, może to jeden z oddziałów. Już od pierwszej rozmowy było jakoś lepiej i inaczej. Pierwsza rozmowę odbyłem z sympatyczną panią która nakreśliła ogólne oczekiwania firmy i spytała o moje zaintersowanie. Potem jeszcze krótki sprawdzian angielskiego i umówiliśmy się na nastepna rozmowę z jej koleżanką. I ta następna rozmowa odbyłą sie w umówionym terminie, już bardziej szczegółowa i jeszcze bardziej miła. Było taktownie i dyskretnie jednak bez zbyt wysoko podniesionej poprzeczki utajnienia i sekretów potencjalnego pracodawcy. Czasami w trakcie procedur kwalifikacyjnych trafia się pracodawca który oferuje dość proste wyroby czy proponuje proste usługi a odnieść można wrażenie kandydowania do CIA… Tutaj w przypadku BlueIdea było o niebo lepiej czyli zamiast listy pytań z kwestionariusza potoczyłą sie kulturalna, dyskretna, taktowna i miła rozmowa, urozmaicona humorem i naturalną życzliwością. Obie strony miały równe szanse na pytania i odpowiedzi. Następne rozmowy odbywaly się w podobnej atmosferze i dość jasno dało się odczuć i w konkretach, i między wierszami, iż moja urocza rozmówczyni jest osobą wysoce kompetentną i dośwadczoną. Pani Agnieszka miała od początku na uwadze oczywiście dobro pracodawcy ale co istotne, również i moje a klimat szczerości i wzajemnego szacunku oraz swobody pomagał w tym dialogu. Aspekty kompetencji osobowościowych i specjalistycznych były dla pracodawcy i BluIdei równie istotne. Oczywiście przyszedł czas i na konkrety personalnej ankiety ale w formie bardzo strawnej. Odczułem, że musi to być firma z klasą jeśli od samego początku proces rekrutacji przebiega na tak wysokim poziomie. Teraz, po 3 tygodniach pracy wygląda na to, iż jest tak jak to sobie obie strony wyobrażały, czyli jst dobrze i oby było jeszcze lepiej. Chyba z czystym sumieniem mogę polecić biuro doradztwa personalnego BlueIdea wszysttkim tym, którym zależy na dobrej obsłudze, przekładającej się na dobre rezultaty procesu rekrutacji. I choć być może zadziałał tu czynnik osobowy – wzajemnej sympatii, ponieważ obie strony chyba przypadły sobie do gustu – to obiektywne kryteria oceny pracy biura dają nadzieję, że to standardowy model. Jak tak teraz sam siebie czytam to wygąlda to prawie jak reklama biura ale zapewniam, że żadnej tantiemy za ten tekst nie otrzymałem, przynajmniej na razie cha cha ???? a do napisania go skłoniła mnie czysto ludzka uczciwość. A może po prostu warto te moje słowa sprawdzić ? ???? Wszystkim życzę aby odnaleźli to czego szukają i oby szukali tego czego naprawdę chcą.. ale to już inny temat, na duuużo dłuższą pogaduchę :) Pozdrawiam wszystkich czytających te slowa i życzę dobrych decyzji na codzień bo to z nich składa się nasze życie, Andrzej

Manager

Polecam Blue Idea w Krakowie. Bralam udzial w rekrutacji na stanowisko menadżerskie w maju 2018. Pan Sebiastian B. Przeprowadził ze mną rozmowę kwal. Następnie miałam rozmowę w danej firmie w wyniku czego dostałam atrakcyjne stanowisko spełniające moje oczekiwania. Wszystkie ustalone wcześniej terminy kontaktu ze strony Idea Blue były dotrzymane. Rozmowa kwal. Byla bardzo rzeczowa i profesjonalna.

Daniel

Jaką macie atmosferę w pracy?

Dział Rekrutacji Blue Idea
@Daniel

Panie Danielu, bardzo się cieszymy z Pańskiego zapytania :) Zachecamy do rozmowy z naszymi Rekruterami, myślę że będzie to najlepszy sposób na zweryfikowanie atmosfery panującej w Blue Idea. Pozdrawiam serdecznie, Zespół Blue Idea

ksiegowa23

Potwierdzam wpisy powyższe w temacie braku kontaktu... W pierwszym etapie była rozmowa telefoniczna, dość dogłębna i długa. Po ustalonej stawce Pan zaprosił mnie na rozmowę na II etap. Podczas II spotkania odbyła się weryfikacja wiedzy (dość obszerny test) oraz rozmowa z Panią Menedżer. Generalnie na plus, ale stawka bardzo Panią zdziwiła (wow) pomimo, iż była świadoma jakie są moje oczekiwania i pomimo zaproszenia na rozmowę. Bardzo prosiła bym przemyślała stawkę raz jeszcze i mieli dzwonić... Tak mija kolejny tydzień. Szkoda czasu, dojazdu i prezentacji swojej osoby - nie potrafią tego docenić i nie mogą nawet oddzwonić, by poinformować chociażby o negatywnej decyzji... Przykre!

Dział Rekrutacji Blue Idea
@ksiegowa23

Dzień dobry, bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, jesteśmy w trakcie jej wyjaśniania. Prosimy o kontakt. Z wyrazami szacunku, Dział Rekrutacji Blue Idea

@ksiegowa23

?

Zainteresowana

Czy firma prowadzi aktualnie jakąś rekrutację?

Blue Idea
@Zainteresowana

Dzień dobry, serdecznie dziękujemy za zainteresowanie. Odpowiadając na Pani pytanie, tak, aktualnie prowadzimy procesy rekrutacyjne. Jak najbardziej zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem +48 12 26 77 199, bądź też na naszą stronę internetową do zakładki "Oferty Pracy" tam znajdują się informacje odnośnie trwających procesów rekrutacyjnych: http://blueidea.pl/pl.aktualne_oferty_pracy.html chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Z wyrazami szacunku, Dział Rekrutacji Blue Idea

kkl

Pani na rozmowie miła, rzeczowa. II etap - odpowiedź miała być do 13.10, bez względu na wynik, do dziś.. cisza :) szkoda czasu.

Zniesmaczony
@kkl

Potwierdzam w 100%. Niby profesjonalna rekrutacja a brak jakiejkolwiek odpowiedzi...

Zespół Blue Idea
@Zniesmaczony

Dzień dobry, bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Dokładamy wszelkich starań, by każdy Kandydat, z którym rozmawiamy otrzymywał od nas informację zwrotną po rozmowach rekrutacyjnych. Bardzo prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Pozdrawiamy, Zespół Blue Idea

Zespół HR
@Zespół Blue Idea

Szanowni Kandydaci - Dział HR stara się przekazywać wszystkie decyzje dotyczące statusu kandydatur w ustalonym terminie. Jest to dla nas ważne, dlatego przykładamy do tego szczególną wagę. Niestety często opóźnienia z tym związane nie zależą od nas. Zawsze jednak pozostawiamy kontakt telefoniczny do osoby prowadzącej rekrutację - prosimy o korzystanie z możliwości kontaktu. Pozdrawiamy, Dział HR Blue Idea

Zostaw merytoryczną opinię o Blue Idea Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Blue Idea Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Blue Idea Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Blue Idea Sp. z o.o.
3.9/5 Na podstawie 36 ocen.

Blue Idea Sp. z o.o.