Opinie o Time S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Time S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Time S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Time S.A. w Warszawa

Jakub

Cześć, Chciałbym całkowicie przestrzec wszystkie osoby aplikujące do tej firmy aby zdecydowanie poszukały lepszej oferty i innego pracodawcy. W Firmie Time S.A jakiś czas temu doszło do bardzo dużej ilości zmian kadrowych co za tym idzie aktualnie zatrudnia się dużo pracowników, ale jednocześnie zwalnia. Jak możecie się domyślać w firmie pozostają osoby, którym w żaden sposób nie chodzi o zoptymalizowanym rozwoju firmy a jedynie na wykonywaniu zadań w ciemno. Działy nie są ze sobą bezpośrednio połączone strategią oraz działaniami co za tym idzie, obie strony mają swoje odmienne spojrzenie na prowadzenie wszystkiego co jest tam tworzone. Z przykrością musze dodać, ze największym rozczarowaniem w firmie jest zatrudnianie osób nie posiadających kompetencji na stanowiska zarządzające, przez co zdarzały się sytuacje, że wszyscy współpracownicy byli poinformowani o nie przedłużeniu komuś umowy a konkretna osoba dowiadywała się o tym na 7 dni przed końcem. To co dodam nie jest żartem i w przeciągu 4 miesięcy 3 różne osoby były potraktowane w ten sam sposób. Wracając do tematu największych rozczarowań na 100% będzie brak jakichkolwiek wdrożeń w sposób funkcjonowania firmy. Jak możecie się domyślać firma sama do końca nie wie jak chce funkcjonować i wiele zasad nie zostaje przekazanych aby w odpowiednim momencie wielka korporacja mogła pogrozić Ci palcem że jest coś zrobione wbrew ich woli. Jeżeli jest wam znajome pojęcie "quiet quiting" to śmiało mogę powiedzieć, że Time S.A jest firmą, która też to wspiera! Sytuacja wygląda tak, że do czasu jak nie będzie wam przeszkadzało pracowanie po 10-12h dziennie i masa nowych zadań, która nie została z wami uzgodniona przy podpisywaniu umowy to wszystko jest w normie, ale jak tylko wyrazicie swoje zaniepokojenie tym stanem, to wasz przełożony zrobi wszystko byście czuli się najgorzej jak to możliwe wymyślając dla was coraz to kolejne raporty oraz podsumowania, nie dając przy tym grama feedbacku czy robicie coś źle, albo czy osiągane wyniki nie są w żaden sposób zadowalające. Czyli jak się domyślacie praca 8-16 super fajnie ale tylko w regulaminie pracy i teorii :) Jeżeli jesteś osobą, która w życiu ceni sobie "zdrowe" korporacyjne gierki oraz cykliczne wywieranie presji na wyniki nie przedstawiane w żadnym etapie waszej współpracy to śmiało się tam odnajdziesz. Pamiętaj jednak, że w momencie gdy będzie się coś źle działo, twoja psychika zacznie podupadać a presja będzie jeszcze większa, ty będziesz chciał liczyć na pomoc HR, to całkowicie zapomnij o tym! Na koniec przyjdzie do Ciebie HR business partner czyli osoba z zewnątrz i całkowicie nic nie zostanie przekazane dalej :)

Hej, czy to prawda z tym jakimś likwidowaniem działów i tworzeniem ich na nowo? Jeśli tak to co z samym stanowiskiem PR Managera, bywało podobnie czy jednak mogę się czuć bezpiecznie? Planuje aplikować na ofertę ze strony. Po opisie zastanawiam się czy mogę od razu zatrudnić się na umowie o pracę czy jednak jakiś okres próbny mi wprowadzą?

Były pracownik Nowy wpis

Niekompetentne działanie szefostwa; Upozorowane likwidacje działów, zatrudnianie z powrotem i wystawianie ogłoszeń na pozornie zlikwidowane stanowiska.

W jaki sposób oceniacie tamta wspomniana taktykę? I czy to prawda, że z premedytacja nie dają tu feedbacku? Chce aplikować na Grafika. Na stronie wisi oferta. jakie macie porady co do samej pracy? co składa się na całość wynagrodzenia?

Kornela

Słuchajcie jest teraz oferta dla speca od social mediów i ja reflektuję. Po dawniejszych opiniach widziałam, że do kogoś odezwano się po dwóch miesiącach… tyle czy to niestety nie mam. Istnieje jakaś możliwość żeby od razu otrzymać negatywny feedback? I czy trudno jest się dostać? jakieś porady co do samej rozmowy?

Jakub Nowy wpis
@Kornela

Tak jest, co chwilę szukają. Popularna taktyka na znalezienie strategii z zadań rekrutacyjnych a potem czesc i zero kontaktu. Polecam zerknij na mój wpis z wczoraj, ta firma może ma markę ale niestety inni pracodawcy wiedzą co się dzieje w Time i traktują doświadczenie tam jakoś coś mało znaczącego

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Time S.A.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Co jaki czas w Time S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

Jakub

Pytanie o podwyżkę równa się zmiana podejścia do pracownika i z tym, że będą szukali zastępstwa za Ciebie od tego momentu.

Jakub

Cześć, było zapytanie o czas trwania rekrutacji dla redaktora, a co ze stanowiskami IT? Widzę, że wisi oferta dla.NET Deva i chce czasowo się zorientować. Jak długo trwa sama rozmowa? I czy trudno jest się dostać? widzę ze oferta widnieje od początku września. Praca jest oznaczona jako stacjonarna, co z późniejsza ewentualną hybryda?

Em

Szybki proces rekrutacji i obiecany feedback. To duży plus.

Kandydatka
@Em

A jak dokładnie wygląda u nich rekrutacja? Jakieś zadania też są?

Przem
@Em

Podbijam pytanie. Ile trwa rekrutacja na redaktora lub wydawcę?

Han
@Kandydatka

U mnie nie bylo

Rw
@Han

U mnie około 2 tygodnie

Iza
@Rw

To rzeczywiście niedługo w porównaniu z niektórymi firmami. Raz odezwali się do mnie po 2 miesiącach gdy zdążyłam już dostać i przyjąć inną ofertę

Ala
@Rw

Rekrutacja jest zdalna?

K

Pracowałam tutaj jakiś czas dla Radia Eska w dziale handlowym. Praca jak wszędzie na takim stanowisku, czyli dzwonienie po ludziach i firmach, tak by zdobyć klienta. Jak ktoś to lubi, to zajęcie może być w porządku. Organizowanie kampanii reklamowej w dużym radiu dla moich znajomych zawsze brzmiało "wow", pewnie spodziewali się, że za tym idą dobre pieniądze. Niestety podstawa na umowie wynosiła 2000 zł BRUTTO (nowi dostawali 2500, co nam, starszym pracownikom jeszcze bardziej uwłaczało) - minimalna wtedy wynosiła 2800-3010. Oczywiście były obiecywanki, że przecież z prowizji sobie wybijemy (usunięte przez administratora) siana i będzie spoko. Zależy od filii, ale po nawet bardzo dobrym miesiącu często dobijało się z bólami do 3800-4200 brutto. A no i zasady premii były średnie.. Okolice 10% brutto od każdej wartości umowy liczonej netto przy założeniu, że w ogóle wyrobi się target. A jak w handlu bywa - nie zawsze się uda. Robota sama w sobie w miarę okej, ale jeśli się to lubi, to warto poszukać stanowisko handlowca w firmie, w której lepiej płacą. A takich z pewnością na pęczki, bo Time płaciło grosze w stosunku do sytuacji na rynku. Może to się zmieniło.

@K

No tak faktycznie od boku fajnie taka robota może brzmieć ale finanse, które opisujesz... Dziwię się trochę tym różnicom stary - młody pracownik jeśli chodzi o podstawę, oni nie bali się, że doświadczeni po prostu odejdą? No tak z prowizją to też raczej loteria, od nich jakieś wsparcie w tym się dostaje?

@Paulina

Myk był taki, że zalecano, by się zbytnio nie chwalić przed starszymi pracownikami, że dostało się więcej. Choć to i tak nadal były grosze.

@K

Ciekawy "myk" widzę.. No niby groszowe ale wiesz tu nie chodzi o pieniądz raczej tylko o poczucie własnej godności, mnie to by uwierało akurat... Ciekawa w sumie jestem jak to na wyniki później wpływało. Jeśli o samą prace chodzi to niezależny mocno tu jesteś czy firma jakoś dodatkowo wspiera?

@Paulina

Miałam dosyć sporo swobody działania, co było plusem. Ale w zawodzie przedstawiciela handlowego to raczej norma.

@K

(usunięte przez administratora) dla desperatów. Taka firma powinna mieć 0 pracowników!!!! (usunięte przez administratora)nie miejsce pracy

@Kandydat

A co Ci powiedzieli teraz na rozmowie? W sumie ciekawa jestem samego przebiegu rekrutacji, przybliżysz jak obecnie prowadzą? Stawki niezmienne? A czy w pozostałych warunkach pracy cokolwiek zmienili?

Sales
@K

Jakie zarobki w sprzedaży dla osoby początkującej? Jakiej umowie?

@Sales

Skoro o osobach początkujących jest tu juz mowa to w jaki sposób jakies przeszkolenie się odbywa? Na co mogę się nastawiać przy samym wdrożeniu?

Mateusz

Brałem udział ostatnio w rekrutacji na operatora montażystę. Najlepiej przeprowadzony proces z jakim byłem. Szybka akcja i spotkanie z szefem wideo juz na drugim spotkaniu. Julia jest mega profesjonalna i pomocna rekruterka co rzadko się zdarza w tej branży. Dodatkowo firma placi za wykonanie zadania rekrutacyjnego co jest już w ogóle jakimś wyjątkiem. Pomimo ze udało mi się dostać tej pracy co zostało merytorycznie wyjasnione, umówiliśmy się ze będziemy działać przy innych freelancerskich projektach, więc elegancko że nie zamykają się na inne tematy.

Kandydatka
@Mateusz

Nadal szukają osób do dodatkowej współpracy przy wideo? Jakie stawki wtedy są możliwe?

Kamila

Niedawno aplikowałam na stanowisko do działu wideo w Time S.A. i muszę przyznać, że było to jedno z milszych doświadczeń rekrutacyjnych jakie miałam do tej pory. Proces był bardzo jasny, feedback otrzymałam bardzo szybko, a same rozmowy z koordynatorką rekrutacji Yuliyą Rosiak były przeprowadzone w fajnej atmosferze! Miło, że ktoś podchodzi do rekrutacji profesjonalnie i ma na uwadze człowieka po drugiej stronie.

@Kamila

Kamila jest krewną członka zarządu :D

Julia
@Marta

Kamila jest pracownikiem działu wideo, zatrudniona w Time S.A. na stanowisku Team Liderki.

@Julia

Tak szybo by awansowała? Dacie znać czemu to podważacie w pewnym sensie? I wracając do awansów jakie tu są jeszcze wyższe stanowiska, na które można przeskoczyć?

Iz
@Kamila

Super,brzmi bardzo pozytywnie. Feedback po rekrutacji to ważna sprawa a wiele firm o tym zapomina. Brawo Grupa Time

Wideo
@Kamila

Jak długo trwała Twoja rekrutacja? Ile spotkań?

Aplikuj do firmy tylko wtedy jeśli chcesz stracić czas, nerwy i dostać pensję poniżej rynku. W firmie panuje bardzo rodzinna atmosfera, co oznacza dosłownie, że zatrudniani są krewni i znajomi królika bez wiedzy, kompetencji i poszanowania dla pracownika znajdującego sie na nizszym stanowisku. Ci którzy się szybko orientują w temacie odchodzą, ci którzy z jakiegoś powodu pracują dłużej stają się bardzo sfrustrowanymi ludźmi, którym 20-tego każdego miesiąca w portfelu hula wiatr.

Sylwia

Nie można z nikim pogadać o ewentualnych podwyżkach jeśli komuś zarobki nie pasują? Czy poza podstawą są tu chociaz jakieś dodatki albo premie?

Potwierdzam, odrzucili mnie mimo że spełniam celująco wymagania, prócz tego że chce średnie rynkowe wynagrodzenie, a z tego co czytam to jest żebraczo-głodowe. Ludzie którzy dają się tak wykorzystywać powinni się wstydzić zamiast tam pracować.

Rafał
@Kandydat

O to słabo. Ale to, co miałeś rozmowę rekrutacyjną? Jak tak to mocno maglowali i sprawdzali Twoje umiejętności, czy luźna rozmowa?

@Sylwia

Jest się wyśmianym i zaczyna tłumaczenie że nie ma kasy i można zapomnieć

Emilia
@Anonim

Z jakiego powodu wyśmianym? Przecież to chyba normalna sprawa, że pracownicy cyklicznie pytają o takie rzeczy. A może jakieś awanse albo rekrutacje wewnętrzne są możliwe żeby poprawić to wynagrodzenie?

@Sylwia

Można, ale jak już wspomniano wyżej, masz się cieszyć, że pracujesz za (usunięte przez administratora) w najwspanialszej grupie mediowej w tym kraju. Jaka podwyżka? przecież nie robisz nic kreatywnego (autentyczna odpowiedź jednego z szefów, która przeszła już do legendy). tyle ile wynegocjujesz na początku, tylko zarobisz przez kolejnych 10 lat pracy w tej firmie. Awanse? Tak, jeśli jesteś z rodziny.

@Marta

Skoro już tak piszesz, to co tak właściwie ma największy wpływ na te wstępne negocjacje? Jaką stawkę maksymalną da się wyrwać i za jakie kompetencje?

Łukasz

Polecam pracę w tej firmie. Świetna atmosfera i pozytywny i zgrany zespół.

Łukasz

Pracuję od ponad roku w spółce Time w dziale wideo. Nasz dział bardzo, bardzo się rozwija i prowadzona jest kolejna rekrutacja na stanowiska operatora, montażysty oraz różnych specjalistycznych stanowisk do studia TV. Zapewne trudno w to uwierzyć, ale trafiają tu sami niesamowici ludzie. Dzięki temu mamy zgrany zespół twórczych i pracowitych ludzi. Pomimo pracy w szybkim tempie w branży wymagającej odpornościowi na stres - fruniemy do pracy i uśmiechamy się do innych. Mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży wizualnej i takiej atmosfery nigdzie nie spotkałem. Jestem ciągle pod wrażaniem. Nie wiem jak jest w innych działach, ale widzę ciągle uśmiechniętych ludzi :)

Marina

Bardzo profesjonalne podejście do procesów recytacyjnych w dziale wideo, transparentność i stały kontakt z rekruterką. :)

Aneta

Brałam udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko koordynatorki pracy studio wideo. Jestem zadowolona z indywidualnego podejścia rekruterów firmy Time. Polecam.

Irena

Webmaster (HTML+CSS) nadal poszukiwany? Widziałam ogłoszenie, a skoro już tutaj jestem, to przy okazji fajnie byłoby wiedzieć, jak rekrutacja wygląda, z ilu etapów się składa i tak dalej. Pozdrawiam.

Omijać szerokim łukiem. Świat mizoginów, (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)na wyższych szczeblach z zacofanymi poglądami. Zero rozwojowych rozmów z przełożonym, jak masz szczęście dostaniesz podwyżkę, chociaż mój przełożony głosił pogląd, uwaga, że pieniądze według niego nie są motywacją, dlatego nie uznaje podwyżek. Nie zezwalał na pracę zdalną w najgorszej pandemii! Ludzie, którzy pracują tam dłużej stają się sfrustrowani zażenowani i przygnębieni atmosferą, nie tylko przez brak szacunku, ale i brak kompetencji ludzi na górze.

Paulina

No to ciekawie mawiał a skoro pieniądze motywacją nie są to co tak naprawdę jest? I to tak w sumie skoro podwyżek brak to jak można było tutaj więcej zarobić?

Widzę, że firma poszukuje osoby do HR, zastanawiam się czyaplikowac. Czy w firmie istnieje miękki HR czy to nowe stanowisko? Czy praca w jest całkowicie stacjonarna ?

Już-Nieobecny

Absolutnie nie polecam pracy w tej firmie. Całkowity wyzysk, firma zacofana do granic możliwości, stary sprzęt, stare oprogramowania, rozpadające się meble, monitory pamiętające początki Billa Gatesa. Wymagają wiele, ale niestety od siebie nie daja kompletnie nic. Nie ma ŻADNYCH benefitów, dodatków. Kultura pracy bardzo niska, kadra zarządzająca składa się w 90% z ludzi, którzy pracowali X lat, mają słabe kompetencje, albo ich brak - absolutne kolesiostwo. Zero rozwoju technologicznego, zero rozwoju personalnego. Szkolenia tylko wewnętrzne. Zakup czegokolwiek absolutnie niemożliwy - poza tym zawsze znajda sposób aby zapłacić mniej, albo uniknąć płacenia. Korpo po polsku w najgorszym tego słowa znaczeniu.

Hanna
@Już-Nieobecny

Wyzysk to bardzo poważny zarzut względem firmy. Czym konkretnie się objawia? Pytam, gdyż nie napisałeś, co konkretnie uważasz za to zjawisko i jak przejawia się on według Ciebie w firmie Time. Czy jako pracownik czułeś się wykorzystywany przez tego pracodawcę? Pamiętaj proszę, że na tym forum liczą się opinie rzetelne. Napisane nie pod dyktandem frustracji po stracie pracy, a zwyczajnie z punktu widzenia doświadczenia. Czy inni pracownicy tej firmy zgadzają się z komentarzem dodanym przez użytkownika Już-Nieobecny? Jak dla Was wygląda sytuacja w firmie? Można zaliczyć jakieś aspekty pracy tam na plus? Zachęcam do zabierania głosu.

Obecna
@Już-Nieobecny

Nie czuję się wykorzystywana w żadnym względzie, ludzie super. Nie wiem, w którym konkretnie miejscu pracowałeś, ale ostatnio jedno piętro było gruntownie remontowane, wszystko jest nowe i świeże :) Nie wiem też, o co chodzi z benefitami, bo jakoś od początku (pracuję od kilku lat) mam prywatną opiekę medyczną i Multisport. Jest dobrze. Ja - jako zwykły trybik w tej maszynie - nie narzekam.

Hanna
@Obecna

Możesz napisać na jakim stanowisku dokładniej pracujesz w Time? I w Warszawie, tak? Bo chyba zatrudniają też w innych miejscowościach?

Wciąż obecna
@Obecna

Pracuję w tej firmie ponad 10 lat a jedyny powód jest taki, że muszę gdzieś doczekać emerytury. Przez ten czas nigdy nie czułam się naprawdę doceniona. Systemu motywacyjnego i oceniającego kompletnie brak. Perspektywy rozwoju - nawet patrząc z perspektywy 30-latka żadne. Pracownik jest trybikiem, który ma wydajnie pracować. Ale nawet najlepsi nie mogą czuć się bezpiecznie - tzw. ,,papier" (w przeciwieństwie do premii) można dostać w dowolnym momencie i z pod dowolnym pretekstem.

Zostaw merytoryczną opinię o Time S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Time S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Time S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Time S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Time S.A.