counter
2 16 160 5 1
Luna Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Co sądzicie w zmianach po zwolnieniach pracowników?

Zmiana Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.

Jak odczucia po restrukturyzacji w firmie i wśród regionalnych?

Pytanie Nowy wpis

Czy firma Gatta - Ferax Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Szkolenia? Jakie szkolenia.takie cos nie istnieje. Raz na jakis czas najczęściej jak przyjdą kostiumy dostaniemy ksiazke jak je dobierać i tyle...

Mirek

Zakładajcie zwiazki, walczmy o godna i sprawiedliwa pracę

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ed

Ktoś powinien zrobić porządek we franczyzach, tam dopiero są samowole i problemów nawet dyrektor nie chce zauwazyc.

Lolek

Po ile osob pracuje na jednej zmianie?

Zbigniew
@Lolek

Interesuje Cię zatrudnienie i stąd Twoje pytanie? Obecnie Gatta-Ferax szuka operatora maszyn dziewiarskich i operatora maszyn do formowania. Praca jak słusznie zauważyłeś jest w systemie zmianowym. Jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie opisz swoje doświadczenia z pierwszych dni pracy.

TakNie3

Czy w Gatta - Ferax Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Nat
@Pytanie

Nie, olewają. Wiem z doświadczenia.

Marta

@flo a czy można wybrać inny system? np 8 h pracy? czy narzucone jest 12/12 ?

TakNie

Ciężko jest w systemie 12/12 w Gatta - Ferax Sp. z o.o.? Ktoś coś?

Flo
@Pytanie

Taki system może być bardzo męczący. Jak masz salon, w którym jest ruch to wiadomo ze musisz się nachodzic, nagadać. Jeden dzień na regenerację to za mało. Z kolei jak masz salon, w którym się nic nie dzieje to te 12h może być paradoksalnie bardziej męczące, niż gdyby się nabiegac przy klientach. Chociaż to zależy co kto lubi. Niby mówią ze jak się nudzisz to posprzątaj, poukladaj, ale przy braku ruchu to szybko się sprząta i układa i co potem :p

lol
@Pytanie

Praca po 12 godzin jest bardzo męcząca.Cały dzień jesteś na pełnych obrotach. Jak pracujesz w salonie w którym jest max 30 paragonów to jeszcze okej, ale gdy masz większy ruch to jesteś wykończona. Tym bardziej, że klienci z roku na rok są coraz gorsi i bardziej wymagający, chociaż starasz się jak możesz to zawsze coś komuś nie pasuje niestety. Do tego dochodzi większa dostawa, więcej towaru i więcej pracy. Wszystko zależy do jakiego salonu trafisz. Praca w handlu jest specyficzna.

Jolanta

Jaką macie atmosferę w firmie? Warto starać się o pracę?

luna
@Jolanta

Atmosfera zależy od tego jakich będziesz miała współpracowników. Z reguły na sklep są trzy, cztery dziewczyny wiec łatwiej jest się zgrać i dogadać. Tak samo zależy czy trafisz do salonu franczyzowego czy regularnego :) Kierownicy regionalni zwykle są okej, wiadomo, że muszą być pewnie rzeczy zrobione i trzeba dokładnie wykonywać swoją pracę. Z rozmowy kwalifikacyjnej mało co jest prawdą, wiadomo, że trzeba troszkę podkoloryzować, aby tego nowego pracownika zachęcić do pracy, tym bardziej kiedy jest on potrzebny na już. Zachęcam pytać na rozmowie o wszystko, jeżeli coś jest nie jasne to od razu należy rozwiać wszelkie wątpliwości.

@luna

Można Ci śmiało przyznać rację co do tego, że atmosfera jest zależna od tego, jacy współpracownicy nam się trafią. Mnie natomiast ciekawi system wynagradzania i premiowania w Gatta - Ferax. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Ellen
@Jolanta

Najważniejsze aby przypasować regionalnej i możesz nic nie robić i cię nie zwolnią albo być jedna z najlepszych w wynikach ale nie przypasowałaś i do zwolnienia

@Ellen

A odpowiesz na moje pytanie wyżej? Nie otrzymałam żadnej informacji. Jak to jest z wynagrodzeniem i premiami w Gatta - Ferax?

@Jolanta

Atmosfera zależy od salonu do jakiego trafisz. U nas jest dobra, tylko kiepskie wynagrodzenie, a wymagania ze strony firmy ciągle rosną. O coraz mniej przyjemnych klientach nie wspomnę.

Zbigniew
@pracownik

Rozumiem, że praca z klientami wymaga zdolności interpersonalnych. Czy masz prowizje od sprzedanych towarów lub zniżkę na asortyment sklepu?

PRACOWNIK
@Dominika

PODSTAWA - NAJNIŻSZA KRAJOWA I PREMIA OD SPRZEDAŻY, KTÓRA JEST JUŻ SPRAWĄ INDYWIDUALNĄ, W ZALEŻNOŚCI DO JAKIEGO SALONU TRAFISZ - MNIEJSZY LUB WIĘKSZY % OD UTARGU - SZAŁU NIE MA. I WBREW POZOROM W SALONIE Z GORSZYMI UTARGAMI, MOŻESZ ZAROBIĆ TYLE, CO W SALONIE LEPIEJ PROSPERUJĄCYM. MA NA TO WPŁYW KILKA CZYNNIKÓW - TEN GORSZY SALON LEPIEJ WYPADNIE W REALIZACJI SWOJEGO TARGETU - (WYŻSZY PROCENT), MNIEJ PRACOWNIKÓW NA CAŁY ETAT, A OSOBY NA ZLECENIE - NIE DOSTAJĄ PREMII - MNIEJ OSÓB DO DZIELENIA SIĘ KASĄ. STRASZNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

kk
@Dominika

podstawa z najniższej plus premia za obroty. Nie spodziewaj się kokosów. Zmienił się system premiowania i podejrzewam, że od stycznia 2020 też się zmieni.

Pracownik1

Dziewczyny, co sądzicie o deputacie na maj? Czy tylko ja mam wrażenie ze zmierza to w złym kierunku...

Problematyczna
@Pracownik1

Nie no super jest, będziemy żywa reklamą co najwyżej rajstop za 17.90! Bo po co prezentować wzory.

Gatta1
@Pracownik1

Uwazam że firma chce abyśmy sprzedawały i polecały rajstopki które same nosimy :-D ale biorąc to pod uwagę to czego firma daje targety na inne modele niż przeznacza na deputat? Jedno z drugim nie idzie w parze.

@Problematyczna

Dokładnie, a tez nie ma co prezentować... kilka wzorów z letniej kolekcji wszystkie czarne a w ciągu dnia kilka oburzonych klientek „jak taka firma może nie mieć beżowych wzorzystych rajstop na kolekcje wiosna/lato”. Lepiej zajac się sprzedażą szali

Pracownik3
@123

Ejjj no przecież dostaniemy Tattoo cieliste ,ha ha ha ha ha ha ha ,laski co się tak przejmujecie ,macie pracę ,macie wypłaty sprzedajemy co oni chcą ,skoro mają taką swoją politykę firmy ,mądrzy siedzą tam na górze i wymyślają co nowe pomysły ,jeden głupszy od drugiego ,ja mam to gdzieś nawet mi pasuje że mogę chodzić w gładkich rajstopach a nie koszmarnych wzorach (nie których oczywiście),przerzucają się na ciuchy proszę bardzo jak mi będzie źle to się zwolnię teraz jest taki rynek pracownika że tylko przebierać.

luna21

Pracuję w salonie Gatta parę lat i zastanawiam się od dłuższego czasu jaki firma na plan i co jest jej celem ? marka Gatta jest kojarzona z produktami pończoszniczymi , których głownie produkcją się zajmuje. na sezon W/L 2019 tylko 3 modele rajstop i to czarne ?!!!!!!!!!!!!! żadnych skarpetek, czy podkolanówek we wzorki... a na pytanie czy coś będzie słyszę tylko odpowiedzi, ze to się nie sprzeda bo 10 lat temu było tego dużo i nie sprzedawało się.. No jak tak podchodzimy do biznesu i nie robimy badań rynku, to za parę lat będziemy w ogonie polskich firm z branży. Konkurencja pnie się do góry działy projektowe prześcigają się w pomysłach ...a Gatta produkuje rajstopkę z wiskozową podeszwą, której nikt nie chce kupować :(

Tak8Nie
Prawda
@luna21

Jestem okropnie ciekawa gdzie to kierownik lub KR mówi ze kiedys bylo więcej i sie nie spezedawalo i ze nie powiedzial ze bd wircej nie mowmy o nowej kolekcji jak na salonie mamy jeszcze zimowe rajstop. Nigdy na raz nieprzychodzily wszystkie modele z nowych kolekcji w jeden dzien. Z resztą sie zgodzę ze happy fet nie chca sie sprzedawac a miala byc taka innowacyjna rajstopa. Zamiast nich mogla powstać jakas fajna wzorzysta. Firma tetaz żeby nie stracić każe nam sprzedawać te rajstopy ale szczerze jesli klientka nie pyta albo sama na nie nie pokaze to nie wciskam na sile i nie mowie jakie one sa fajne. Moze pomysl fajny ale wykonanie. Na deputat jak wzielam to sa ok ale ta stopa u mnie dość wysoko zachodzi. Moze dlatego ze mam dosc maly rozmiar ale nie czuje sie komfortowo w tych rajstopach i baletkach.

Ellen
@Prawda

A dlaczego nie proponujesz? Ja zawsze pokazuje klientce ok.2/ 3 opcje, mówię o wadach i zaletach i klientka sama decyduje co chce kupić. Może komuś się super sprawdzą? Nie dziwie się, że targety nie są wyrabiane, skoro jest takie podejście do sprzedaży. Nie obraź sie, ale może w takim razie lepiej sprawdzisz się na kasie w dyskoncie? Tam niczego nie trzeba proponowac.

Tak2Nie1

@luna21

Również zastanawiam się jakie są plany odnośnie przyszłości w firmie. Gatta kojarząca się z głównie z rajstopami wprowadza coraz więcej odzieży w kolekcji, a przez całą zimę nie mogłyśmy się doprosić choć kilku sztuk golfów i body golfów z kolekcji BASIC (wieczny brak na magazynie). Wygląda mi to na szukanie zarobku tam gdzie go raczej nie uda się znaleźć - a targety same się nie robią... Coraz więcej oczekiwań - szkoda, że sukcesywnie pensja nie wzrasta :|

Tak3Nie

@Ellen

Fakt, czas zacząć interesować się ofertami pracy w dyskontach. Może i mają cięższą pracę jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, ale to idzie też w parze z większą pensją. W Gatta coraz ciężej zarobić sensowne pieniądze nawet przy bardzo dobrze wyrobionym targecie.

Thomas
@luna21

Produkcją pończoch i rajstop zajmuje się firma Wola która produkuje na zamówienie Gatta

Annick
@Thomas

Przecież Wola i Gatta to marki spółki Ferax, wiec to wszystko jedno kto komu i co szyje :D

Thomas

Nie polecam(usunięte przez administratora)zwłaszcza na magazynie detalicznym dostaniesz podstawę bez premi bo kierownik i brygadzista muszą mieć więcej dla siebie nie polecam

TakNie

Dodatek świąteczny - żałosny - 150 zł, mniej niż w poprzednim roku. Jednak nie powinno to dziwić, skoro wynagrodzenia poszły w dół, to trudno ,żeby mieli gest na Święta. Teraz niby ma dojść dodatek za staż + ocena pracownicza, niby bez szału, ale zawsze coś - przez chwilę. Dopóki nie wprowadzili jakiś śmiesznych targetów, żeby przypadkiem firma nie zubożała - masakra. Oni uważają swoich pracowników za bandę imbecyli ! Rzucą jakieś ochłapy na odczepnego ,żeby za chwilę to odebrać. Gratuluję, trzeba przyznać,że cwaniactwo na najwyższym poziomie ! Rzeczywiście doceniacie pracowników, tylko tak dalej !

Tak4Nie1
zadowolona
@pracownik

ja to nie rozumiem. Ciągle Wam mało. A czy ktokolwiek zaproponował jakieś rozwiązanie od siebie? Ile musieliby dać żeby było ok? oczywiście biorąc pod uwagę realia rynku. Ludzie dajcie coś od siebie a jak jest tak źle czemu nie odejdziecie? Oni sobie poradzą bez Was...

oszukana
@zadowolona

Poradzą sobie? Nowi pracownicy po paru przepracowanych miesiącach zwalniają się, bo nie chcą pracować za najniższą krajową. Nic nie dajemy od siebie? A dzięki komu mają te obroty? Kto musi męczyć się z coraz bardziej chamskimi klientami, którzy traktują Nas jaki śmieci?! Nie chodzi o to ile maja Nam dać, żebyśmy byli zadowoleni. Chodzi o to, że skoro coś obiecują , to niech to dadzą. Miały być dodatki za staż , na które miała składać się też ocena naszej pracy. I co zrobili ? Za chwilę przemyśleli swoją " przesadną hojność" i uzależnili te dodatki od średniej wartości paragonu. Uważasz,że to jest docenianie starych pracowników? To jest (usunięte przez administratora)i robiebienie z Nas (usunięte przez administratora)!

@oszukana

Moim zdaniem może odejść każdy, ale no nie oszukujmy się że nowy pracownik będzie miał taką sprzedaż jak ten chociaż z rocznym doświadczeniem. Stale zmieniający się skład gra na niekorzyść firmy, bo mogliby zarobić więcej..

Zadowolona
@oszukana

To się zwolnij. Nie ma ludzi których nie da się zastąpić. Szczególnie na niższych stanowiskach. A praca za najniższą krajową??? Czy aby na pewno??? W takiej sytuacji znaczy ze nic nie sprzedajesz. Ja nigdy nie dostałam samej podstawy. Zawsze była to podstawa plus premia. I kasa za bieliznę. Całość no cóż. Ogólnie nie ma na co narzekać. Oczywiście chciałabym zarabiać za taka prace piątkę i więcej ale realnie patrząc jest ok

branka
@Zadowolona

za bielizne???? to chyba sama ja bralas z poza gatunku za grosze i sprzedawals na targach no coz taka prawda i niektorych moze mocno jluc w oczy

Ilona

Ciekawe ile w grudniu dodatku dostaniemy w prezencie

@Ilona

Ji ile dostaliście :D ja jestem zaskoczona .... Mniej niż rok temu

Ilona
@Pracownik

Szkoda gadać.

TakNie

Witam wszystkich. Z mojej wiedzy firma podobno duża i na poziomie. (Nie prawda).Dziewczyny wykorzystane na max za najniższą płacę.Kierownictwo słabe zrzucają prace na kierowniczki salonów...

Gat

Koleżanki, jakie macie zdanie o premiach od przyszłego roku?

Luna
@Gat

Jak zwykle zamiast nam dołożyć to zabrali . Kierownicy na tych premiach tracą niby tylko 50 zł ale tracą... uważam to za jedno wielkie oszustwo . Co innego mówiła regionalna, a wyszło co innego. Podwyżki towaru średnio 4 razy w roku coraz ciężej sprzedać ten szajs.. zamiast tylu fantastycznych promocji mogli by obniżyć ceny o te 30% i była by sprzedaż normalna

Kubek ciepłej wody
@Luna

Wielkie zmiany, ale nie wiem czy na lepsze. System premiowania niby taki sam jak u konkurencji ale czy konkurencja zarabia również najniższa krajowa z podstawy? Ceny to faktycznie, co chwila jakieś podwyżki. Akurat te lepsze rajstopy to ok, bo moim zdaniem cena jest adekwatna do jakości ale np. Dalidy za prawie 20 zl które np. W moim przypadku nie laduja na nogach po raz drugi bo sa bardzo nieładne zaciagniecia, rozciagaja sie, hacza...

nick
@Kubek ciepłej wody

Niestety, również nie jestem zadowolona systemem płac w firmie. Idąc do pracy w gattcie miałam zupełnie inne oczekiwania, podwyżki, lepsze deputaty (myślałam ze ubrania możemy sobie jakiekolwiek brać), zniżki też nie są powalające patrząc na ceny regularne. Na wyprzedaży czasem są ubrania do -70% , to dlaczego my tyle nie możemy płacić. Po tym co się dzieje, rozważam odejście, bo nie tak to miało wyglądać.

@nick

Czy na umowie był przedstawiony dokładny zapis obowiązków i ustaleń dotyczących benefitów? Czy takowy zapis różnił się od tego, jakie warunki pracy oferowano Wam na rozmowie kwalifikacyjnej? Podpowiedzcie proszę, jakie dokładnie benefity oferuje firma? Wspomnieliście o deputatach odzieżowych. Czy w dalszym ciągu są one dostępne dla pracowników?

relax

Nie wiem jak jest w salonach regularnych, pracuje w sklepie franczyzowym i nie jest najlepiej. Pracownik na cały etat dostaje tylko 150 zł więcej do najniższej krajowej i nie ważne czy pracuje 3 lata czy 3 miesiące - o podwyżce można pomarzyć... pracuje sie po 12 godzin. Weekendy i święta również w pracy, a jak masz dzień wolny to i tak do Ciebie dzwonią czy dasz radę przyjść, bo któraś z dziewczyn nie może. Za stanowisko kierownicze nawet nie wyciągniecie 2 tysięcy na rękę co jest żałosne... wszystko na waszej głowie i zero pomocy czy wsparcia. Brak docenienia dobrego pracownika, coraz gorzej się dzieje niestety. Wiem, że inne salony otrzymują premię od sprzedaży ,w salonach franczyzowych nie ma na co liczyć.

@relax

Dobrze, że podkreśliłeś w swojej wypowiedzi, że sytuacja dotyczy sklepów franczyzowych. To ważna informacja dla osób podejmujących prace w tego typu salonie. Co według Ciebie mogłoby się w firmie zmienić by praca przynosiła satysfakcje? Czy istnieją szanse na zmiany w najbliższym czasie?

Sabina
@Dominika

Nie każda franczyzna jest taka sama. To też warto podkreślić. Wiele tutaj zależy od pracodawcy. Moim zdaniem, lepiej dogadać się o lepsze warunki pracy właśnie na salonach franczyzowych z właścicielką/właścicielem niż z Feraxem.

@Sabina

Franczyzowe przedsiębiorstwa mimo jednakowych standardów, jakie wszystkie muszą spełniać, często wzajemnie się od siebie różnią. Twoja sugestia będzie na pewno cenną uwagą dla osób planujących podjąć rozmowy na ten temat. Co możesz powiedzieć na temat benefitów pozapłacowych w firmie?

Skarpetka.

Ludzie, jak tam Wam źle i tylko krytykujecie to się zwolnijcie. Kary za zwolnienie nie dostaniecie, a może znajdziecie lepszą pracę. Nie ma co stać w miejscu i się męczyć ;) Regionalna zła, wypłata zła, ruchu nie ma, obcięcia premii itd. Droga wolna!

super sprawa

Obecna regionalna- Monika to jest właściwa osoba na właściwym miejscu. Kompetentna, obeznana w tym co robi i zna odpowiedź na każde pytanie. Zawsze pomoże! Ani razu nie słyszałam, żeby podnosiła głos, krzyczała albo przeklinała... Bardzo dobrze pracuje mi się pod skrzydłami takiej regionalnej jak jest teraz. Rozumie pracownika i jeśli znajdzie na salonie jakieś niedociągnięcia to prosi grzecznie o poprawę, mówi czego mamy sobie pilnować, na co zwracać uwagę itd Polecam pracę w regionie Pani Moniki. (kierownik regionalny super, ale to od nas zależy na jaką kierowniczkę salonu trafimy)

@super sprawa

(usunięte przez administratora) jest moja druga regionalna, zaraz po agnieszce i musze przyznać ze duzo lepiej sie z nia pracuje. Nie wiem czy to kwestia doświadczenia na tym stanowisku ale nie wyobrazam sobie nikogo innego na tym miejscu. Ja bym nawet agi nie chciaala na swojego kiero w salonie, predzej bym sie zwolnila niz musialabym słuchać jej sposobu wyslawiania sie :)

gość
@super sprawa

Co znaczy kompetentna? Może wydaje ci się mądra, bo zadajesz banalne pytania - na które większość osób z większym doświadczeniem zna odpowiedź, albo nie masz pojęcia na temat danego zagadnienia i dlatego każdą bzdurę jaką ci powie w ramach odpowiedzi bierzesz za pewnik. My już kilka razy przyłapałyśmy regionalną na braku wiedzy , a wiemy też z jakimi bzdurami dziwczyny z salonów - w tym też kierownicy zwracają się do regionalnej. Argument, że nie przeklina i nie podnosi głosu jest śmieszny, to tak jakbyś napisała,że jesteś dobrym sprzedawcą, bo nie ubliżasz klientom . My odbieramy ją jako osobę, która uważa się za lepszą od Nas i zapomina,że stanowisko nie świadczy o inteligencji i wartości człowieka, tylko to co z sobą reprezentuje, a zarządzać nie oznacza patrzeć na innych z góry. Trzeba wymagać, ale też motywować , wszystkich traktować równo i być życzliwym drugiemu człowiekowi.

Tak3Nie

Pozdrawiam
@gość

Moze brak mi doświadczenia w pracy z innymi regionalnymi dlatego ja nie mam do Moniki żadnego problemu.

konstancja
@gość

Wydaje mi się ze w argumentacji, że nie przeklina itd. komuś tu chodziło o lepszą atmosferę w pracy. Ja sama nie lubie jak ktoś używa wulgaryzmów co drugie słowo, lub się po prostu drze. Można mówić ładnie, bez podnoszenia głosu i komuś zwrócić na coś uwagę. Wydaje mi się że "super sprawa" właśnie chodziło o to w tym kontekście, bo ja to tak zrozumiałam. Ale ile ludzi, tyle interpretacji. Zastanawiam się (tak ogólnie) jaki kierownik by Was zadowolił? Ideałów nie ma.

Sabina
@konstancja

Kierownik regionalny jak kierownik. Musi dbać o salony, sprzedaż. To czy go lubimy czy nie nie zmienia faktu, że wykonuje on swoją pracę. Nie leży w domu, tylko jeździ po salonach i dba o to żeby salony funkcjonowały jak należy o od tego jest. A to że się czepia o coś , to chyba mu wolno. Nie musi nas za każdym razem chwalić skoro znajduje jakieś niedociągnięcia. On nie jest po to żebyśmy go uwielbiały. Ja tam z tym nie mam problemu, może przez moje krótkie doświadczenie w tej branży. Może co innego mogą powiedzieć osoby które pracują z 2, 3 lata albo i więcej.

Zostaw merytoryczną opinię o Gatta - Ferax Sp. z o.o. - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Gatta - Ferax Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Szadkowska 4/6