Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana

2.1 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana

Jakub
Kandydat
 Pytanie

Jakie są godziny pracy inżyniera budowy?

Grażyna

Dochodzą do tego jakieś nadgodziny dla Inżyniera? Znaczy, czy są one częste czy rzadkie? I generalnie, jeśli są to płatne czy do odbioru? Interesuje mnie to.

Grażyna Nowy wpis

Jeszcze co do pracy Inżyniera budowy, to napiszcie proszę, na jakiej umowie pracuje? Jest umowa o pracę od początku współpracy, czy jest jakaś inna?

Nowy wpis

Pracodawca

@Grażyna

Forma współpracy z Inżynierem Budowy pozostaje taka sama jak w przypadku innych stanowisk, czyli umowa o pracę. Dopuszczalna jest również forma B2B.

marek Nowy wpis
Kandydat
@Jakub

10 godzin dziennie plus dojazd :)

Grażyna Nowy wpis
@marek

Co do dojazdu, to kto za niego płaci? Firma daje auto i kasę na paliwo? Finansuje bilety komunikacji? Czy pracownik sam płaci za dojazdy??

Monika
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.
Inne
 Pytanie

Czy Ktoś wie jaki to będzie hotel na Wyspie Spichrzów budowany przez Doraco? I kiedy budowa zostanie ukończona?

Krzysztof
Pracownik

Bardzo miła atmosfera, fajni ludzie i dużo szkoleń dla chętnych. Polecam.

Jacek

Z ile etapów składa się rekrutacja na stanowisko Inżyniera Budowy, który to jest teraz poszukiwany? Co prócz roku doświadczenia jest obiektem zainteresowania firmy i jaka może być propozycja wynagrodzenia?

Pracodawca

@Jacek

Rekrutacja składa się z dwóch etapów: pierwsza rozmowa odbywa się z Działem HR, natomiast druga - z przyszłym przełożonym. Pod uwagę brane jest doświadczenie Kandydata, nie tylko staż pracy, ale również zakres zadań, który wykonywał. Ważna jest rozmowa kwalifikacyjna i to jak jak Kandydat zaprezentuje się podczas niej. Propozycja wynagrodzenia jest ustalana indywidualnie.

Sekretarka
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Szczerze mówiąc bardzo obawiałam się rozmowy kwalifikacyjnej z uwagi na wielkość korporacji. Spodziewałam się szablonowych pytań, "10-ciu etapów" i kończącego rozmowę "dziękujemy, zadzwonimy". Pani Magdalena potrafiła od początku zmniejszyć dystans między nami, rozluźnić rozmowę, a przy tym być konkretną i rzeczową. Rekrutacja przeprowadzona była bardzo profesjonalnie, a zarazem w przemiłej atmosferze. Sporo stresu ale byłam bardzo mile zaskoczona.

Pytania

Pytania dotyczyły pracy i doświadczenia zawodowego

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę
Ola
Kandydat
 Pytanie

Jakie firma oferuje dodatki dla pracowników? Ktoś się orientuje, czy jest jakiś system benefitów?

Pracodawca

@Ola

Witaj Ola, DORACO dba o swoich pracowników w różny sposób i zwykle w ogłoszeniach podajemy listę benefitów. Są to: - Prywatna opieka medyczna – Luxmed - Dofinansowanie do karty Multisport - Dostęp do platformy eTutor do nauki języków obcych (j. angielski, niemiecki i hiszpański) - Dofinansowanie do edukacji - Ubezpieczenie na życie Poza tym dbamy o rozwój osobisty oraz integrację naszych pracowników. Pracownicy mogą dołączyć do naszego programu Art of Life, który motywuje do aktywności fizycznej oraz intelektualnej i odkrywania nowych aspektów życia. W tym roku odbyły się już zajęcia z samoobrony, panowania nad budżetem domowym i strzelania. Przez cały rok, raz w miesiącu czeka na pracowników szansa na posmakowanie nowej dziedziny i poznania czegoś nowego. A ciągu roku święta takie jak Dzień Kobiet, Dzień Dziecka czy Andrzejki wykorzystujemy do wspólnej zabawy i integracji, co pozytywnie wpływa na budowanie pozytywnej atmosfery w codziennej pracy.

Justyna

Powie ktoś coś o benefitach w pracy jako kierownik kontraktu? Te preferencyjne podwyżki wymienione w ogłoszeniu to jakaś solidna zniżka? Może ktoś się dobrze orientuje, bo pracował?

Pytanie
 Pytanie

Wiecie, czy Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Pracodawca

@Pytanie

Narzędzia pracy oraz tryb świadczenia zależy od charakteru stanowiska. Nie ma możliwości pracy całkowicie zdalnej, dopuszczamy możliwość pracy hybrydowej i wtedy oczywiście zapewniamy niezbędne narzędzia pracy jak laptop czy telefon służbowy.

Pytanie
 Pytanie

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

Adam
@Pytanie

Prędzej Cię zwolnią

Justyna
@Adam

Chyba jednak trochę przesadzasz. No ale mnie na ten moment interesuje inna kwestia. Dowiedziałam się, że Doraco zaprasza do udziału w "Programie Praktyk Doraco" wszystkich studentów studiów inżynierskich lub licencjackich poszukujących możliwości realizacji obowiązkowych na uczelni praktyk. Powiedz mi, czy są to płatne praktyki?

Pracownik
@Pytanie

Ja umowę na stałe otrzymałem po około 3 latach. Wpierw oczywiście okres próbny 3 miesiące.

Pracownik
@Justyna

Praktyki obowiązkowe są bezpłatne w pierwszym miesiącu trwania. Później otrzymuje się wynagrodzenie.

Budowlaniec
Były pracownik
@Justyna

Praktyki są darmowe. Dopiero staż może być płatny.

Łucja
@Budowlaniec

Ale dale jest tak, że tylko ten pierwszy miesiąc jak wyżej ktoś pisał?

Pracodawca

@Adam

W DORACO zatrudniamy w oparciu o umowę o pracę. Zwykle pierwsza umowa na okres próbny 3 miesięcy, druga na czas określony a trzecia na czas nieokreślony.

Wrocławiak
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś z Was wie jak pracujesie w ich oddziale we Wrocławiu? Wysłałem tu CV, mam rozmowę w przyszłym tygodniu. Mam oferte z konkurencji, duża firma, większ od nich. Nie mówie o Gdańsku, to tu czytam bałagan, wiem, ze Wrocław jest mniejszy. A jak tu ludzie? Dziękuje z góry za podpowiedź.

Karolina
@Wrocławiak

długo czekales na zaproszenie na rozmowe ? ile minelo od wyslania przez ciebie cv?

Wrocławiak
Kandydat
@Karolina

to akurat odbyło się bardzo szybko, dzień po nadesłaniu CV ktoś z HR umówił mnie na TEMSA z Dyrek Oddziału. Oferta była po tygodniu, warunki dogadane telefonicznie.

Tomasz
@Wrocławiak

I jak? Zdecydowałeś się? Wiesz może czy kontaktują się także w przypadku nieprzyjęcia kandydata? Taki feedback jest zawsze mega istotny.

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Czy pracodawca dopuszcza pracę hybrydową na stanowisku Kosztorysanta?

zniesmaczona
Kandydat

Do Doraco aplikowałam dwa razy na stanowisko specjalisty. Za pierwszym razem, pomimo, że dobrnęłam do kolejnego, bodajże ostatniego już etapu rekrutacji, nigdy nie otrzymałam informacji zwrotnej (nawet gdy sama o nią poprosiłam przypominając się mailowo). Za drugim razem miałam spore wątpliwości czy aplikować, właśnie ze względu na ten absolutny brak szacunku do kandydatów, ale ogłoszenie bardzo mi się spodobało. Zostałam zaproszona na rozmowę w siedzibie firmy. Rozmowa miała być przeprowadzona z moim potencjalnie przyszłym przełożonym i z osobą z HR. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pani z HR nie dotarła (nie informując o tym nawet swojego współpracownika, oboje na nią czekaliśmy nie wiedząc co się stało). Rozmowę przeprowadził zatem sam szef działu, przepraszając mnie za zaistniałą sytuację (do tego pana nie mam żadnych zastrzeżeń, próbował wybrnąć z sytuacji jak najlepiej mógł, generalnie naprawdę kompetentny człowiek). Po skończonej rozmowie obiecał, że przekaże wszystkie informacje do HR. Po ok. tygodniu zadzwoniła do mnie kobieta z HR, która nie raczyła pojawić się na rozmowie, na którą sama mnie umawiała. Zadawała te same pytania, na które odpowiedziałam już "na żywo", oceniłabym, że rozmowę przeprowadziła raczej od niechcenia. Warto dodać, że nie ukrywałam podczas rekrutacji, że mam złe doświadczenia w Doraco związane z przebiegiem poprzedniej rekrutacji, dlatego pani z HR zapewniła, że tym razem otrzymam informację zwrotną. Informacji nie otrzymałam do dziś, a wiem, że osoba na stanowisko, na które aplikowałam została już wybrana i zaczęła pracę. Żenujący brak kompetencji. To przecież spora firma, w mediach sprawiająca nawet dobre wrażenie, ale to tylko pozory. Wewnątrz okropny bałagan i brak szacunku do drugiego człowieka.

Kandydat
Kandydat
@zniesmaczona

Potwierdzam, ta firma a raczej ludzie tam pracujący to jakaś pomyłka. Są oderwani od rzeczywistości, żyją we własnym świecie. Bałagan to mało powiedziane.

specjalista2
Kandydat
@zniesmaczona

Cześć, ja też byłem w procesie rekrutacji do obszaru komunikacji. Proces był długi, i chociaż mówili, że decyzję podejmą szybko, to ja najpierw miałem rozwojowę TEAMS, potem drugą telefoniczną z kobietą z HR, która przez prawie godzine maglowała mnie, potem kazali zrobić zadanie domowe a potem kazali czekać na odpowiedź czy będą u nich w siedzibie....przeczołgali okrutnie....a potem kobieta z HR zadzowniła i powiedziała, że moje praca w procesie selekcji nie przeszła....nie wiem kogo szukają, ale sprostać im oczekiwaniom chyba będzie trudno...będą szukać długo....szczęśliwie robotę już mam :) ... rynek trójmiejski naprawdę się otwiera!

Justyna
@Kandydat

Tobie tez zawrócili głowę czy co?

babel
Kandydat
 Pytanie

Specjalista ds. komunikacji - mozna prosic o opinie i jakies widełki?

Gość
Pracownik
@babel

Jak dostaniesz średnią krajową to będziesz się cieszyć.

Administrator

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do firmy Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę?

Neron
Pracownik
@Administrator

Omijaj ją z daleka !!! Totalna niekompetencja osób zarządzających.

Jarosław
@Neron

Pracowałeś tam? Co się stało że dajesz aż taki negatyw? Chce wysłać CV i chciałbym wiedzieć czy są jakieś konflikty z kadrą zrządzającą, bo chyba o tym piszesz? Czy się mylę?

Gość
Pracownik
 Pytanie
@Jarosław

Konflikty? Kadra zarządzająca to jest jedna wielka (usunięte przez administratora)

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Administrator

A co to się ostatnio dzieje, że się tyle osób zwalnia w firmie?

Bob budowniczy
Były pracownik

No to mają okazję się wykazać przy budowie dla prezesa Kurskiego. Muszą zdążyć przed wyborami bo następcy obiecują likwidację TVP.

Mariusz
Kandydat
 Pytanie

Ciekawi mnie tylko dla czego tak często ukazuje się wasze ogłoszenie w poszukiwaniu pracowników?

Kierownik projektu
Kandydat

Firma ma poważny problem z komunikacją. Na początku myślałem że to wina HR, który po pierwszej rozmowie rozesłał informację o zakończeniu rekrutacji bez powiadomienia, które na rozmowie obiecał. Zakończeniu rekrutacji - nie odrzuceniu kandytatury ! Jakie było moje zdziwienia jednak po 3 tygodniach gdy zaproszono mnie na rozmowę nr 2 z Zarządem. Na rozmowie Zarząd obiecał kontakt po maksimum 4 dniach (do końca miesiaca z widaomych powodów) i znów nie dał w żaden sposób znać chociażby mejlem dziękując za poświęcony czas. W ten sposób wiem, że to nie HR a podejście do ludzi firmy i Zarządu jest jakie jest. Nie licz więc, że jeśli nie stać ich na telefon na który się umawiają będą Cię szanować jak będziesz dla nich pracował. Nie wiem czemu ale widać mają spory bałagan w tym co tam się dzieje i pomimo dobrej kondycji finasowej targują się o pensję specjalistów jak turysta w Egipcie.

Kandydat
Kandydat

Rozmowa kwalifikacjna pozostawiona bez żadnego feed back pomimo zapewnień. HR na poziomie firmy ratuj janusza z okresu późnego PRL. Ale mały research pozwolił na upewnienie się, że firma faktycznie jest post PRLowska. Zatem te 2 gwiazdki to i tak za dużo na ten żałosny proces rekrutacyjny. Daję 1 bo mniej nie można. Paniom z HR radzę mniej angażować się w tandetną propagandę na gowork a trochę więcej pracy w zakresie kultury rekrutacji. Inaczej jesteście tylko korporacją janusza.

HR manager
Pracownik
@Kandydat

Dzień dobry, dokładamy wszelkich starań aby kandydat czuł się w procesie rekrutacji do naszej firmy traktowany z szacunkiem i miał pełną informację o sytuacji jego kandydatury. Zapraszamy do kontaktu na adres praca@doraco.pl aby wyjaśnić sytuację.

3
Tfu
Kandydat
@HR manager

To ewidentnie zbyt mało się staracie. Żałosne tłumaczenia.

1
Justyna

@Nata, czy możesz jeszcze dodać jak wygląda proces rekrutacji? Interesuje mnie również czy pracodawca przyznaje premie do podstawowego wynagrodzenia? Jaka atmosfera pracy jest w Doraco? Każda dodatkowa informacja będzie cenna dla osób zainteresowanych pracą w tej firmie, dlatego zachęcam do wypowiedzi.

2
pracownik
@Justyna

Są benefity. Były szkolenia z prawa budowlanego czy z fidica i konferencje. Szkolenia odbywały się w grupach, robiła je firma zewnętrzna. Ja pracuję w firmie 5 lat są ludzie pracujący dłużej ode mnie więc można tu zostać na dłużej.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
@Justyna
Kandydat
 Pytanie
@pracownik

Witam. A jakie są zarobki na stanowisku np specjalisty ds.nieruchomości?

1
Justyna

@Takijeden, to dosyć surowa opinia. Czy na pewno taka sytuacja miała miejsce? Forum to miejsce publiczne, więc informacje tu zamieszczane powinny być prawdziwe. Jeśli faktycznie tak było to może warto jednak upomnieć się o wynagrodzenie? Bez względu na to o jaką kwotę chodzi. Może po prostu zaszło między Wami do nieporozumienia i szczera rozmowa wyjaśniłaby sytuację? Tym bardziej, że wspominasz o tym, że już współpracowałeś z Doraco i poprzednie zlecenia przebiegały bezkonfliktowo.

1
takijeden
@Justyna

O żadnym nieporozumieniu nie ma tu mowy. Zwyczajnie zostałem oszukany.

Hahaha
 Pytanie
@Justyna

na pewno taką sytuację sobie wymyślił. Albo mu się przyśniła. Co to za pytanie, czy na pewno taka sytuacja miała miejsce?

Justyna

@Gość, bardzo krytycznie opisałeś współpracę z Doraco. Jesteś pewien, że nie ma żadnych pozytywnych stron pracy w tej firmie? Jesteś w stanie wymienić plusy pracy w Doraco? Czy można liczyć na dodatki pozapłacowe od pracodawcy?

1
Mudzinek
Pracownik
@Justyna

Jak zapewne miałaś szanse przeczytać wyżej luxmed, zajęcia z angielskiego i paczki ze słodyczami. Nic tylko walić drzwiami i oknami.

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana - Gdańsk

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

  Zobacz opinie na temat firmy Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 2, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

  Kandydaci do pracy w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana
Przejdź do nowych opinii