Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana

Administrator Nowy wpis

Czy pracował ktoś jako Inżynier w firmie Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana? Jak oceniacie tego pracodawcę? Prowadzą właśnie rekrutację. Warto aplikować?

Wrocławiak Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.
Kandydat

Czy ktoś z Was wie jak pracujesie w ich oddziale we Wrocławiu? Wysłałem tu CV, mam rozmowę w przyszłym tygodniu. Mam oferte z konkurencji, duża firma, większ od nich. Nie mówie o Gdańsku, to tu czytam bałagan, wiem, ze Wrocław jest mniejszy. A jak tu ludzie? Dziękuje z góry za podpowiedź.

zniesmaczona
Kandydat

Do Doraco aplikowałam dwa razy na stanowisko specjalisty. Za pierwszym razem, pomimo, że dobrnęłam do kolejnego, bodajże ostatniego już etapu rekrutacji, nigdy nie otrzymałam informacji zwrotnej (nawet gdy sama o nią poprosiłam przypominając się mailowo). Za drugim razem miałam spore wątpliwości czy aplikować, właśnie ze względu na ten absolutny brak szacunku do kandydatów, ale ogłoszenie bardzo mi się spodobało. Zostałam zaproszona na rozmowę w siedzibie firmy. Rozmowa miała być przeprowadzona z moim potencjalnie przyszłym przełożonym i z osobą z HR. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pani z HR nie dotarła (nie informując o tym nawet swojego współpracownika, oboje na nią czekaliśmy nie wiedząc co się stało). Rozmowę przeprowadził zatem sam szef działu, przepraszając mnie za zaistniałą sytuację (do tego pana nie mam żadnych zastrzeżeń, próbował wybrnąć z sytuacji jak najlepiej mógł, generalnie naprawdę kompetentny człowiek). Po skończonej rozmowie obiecał, że przekaże wszystkie informacje do HR. Po ok. tygodniu zadzwoniła do mnie kobieta z HR, która nie raczyła pojawić się na rozmowie, na którą sama mnie umawiała. Zadawała te same pytania, na które odpowiedziałam już "na żywo", oceniłabym, że rozmowę przeprowadziła raczej od niechcenia. Warto dodać, że nie ukrywałam podczas rekrutacji, że mam złe doświadczenia w Doraco związane z przebiegiem poprzedniej rekrutacji, dlatego pani z HR zapewniła, że tym razem otrzymam informację zwrotną. Informacji nie otrzymałam do dziś, a wiem, że osoba na stanowisko, na które aplikowałam została już wybrana i zaczęła pracę. Żenujący brak kompetencji. To przecież spora firma, w mediach sprawiająca nawet dobre wrażenie, ale to tylko pozory. Wewnątrz okropny bałagan i brak szacunku do drugiego człowieka.

@zniesmaczona

Potwierdzam, ta firma a raczej ludzie tam pracujący to jakaś pomyłka. Są oderwani od rzeczywistości, żyją we własnym świecie. Bałagan to mało powiedziane.

specjalista2 Nowy wpis
@zniesmaczona

Cześć, ja też byłem w procesie rekrutacji do obszaru komunikacji. Proces był długi, i chociaż mówili, że decyzję podejmą szybko, to ja najpierw miałem rozwojowę TEAMS, potem drugą telefoniczną z kobietą z HR, która przez prawie godzine maglowała mnie, potem kazali zrobić zadanie domowe a potem kazali czekać na odpowiedź czy będą u nich w siedzibie....przeczołgali okrutnie....a potem kobieta z HR zadzowniła i powiedziała, że moje praca w procesie selekcji nie przeszła....nie wiem kogo szukają, ale sprostać im oczekiwaniom chyba będzie trudno...będą szukać długo....szczęśliwie robotę już mam :) ... rynek trójmiejski naprawdę się otwiera!

Justyna Nowy wpis
@Kandydat

Tobie tez zawrócili głowę czy co?

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

babel
Kandydat

Specjalista ds. komunikacji - mozna prosic o opinie i jakies widełki?

Gość
@babel

Jak dostaniesz średnią krajową to będziesz się cieszyć.

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do firmy Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę?

Neron
@Administrator

Omijaj ją z daleka !!! Totalna niekompetencja osób zarządzających.

Jarosław
@Neron

Pracowałeś tam? Co się stało że dajesz aż taki negatyw? Chce wysłać CV i chciałbym wiedzieć czy są jakieś konflikty z kadrą zrządzającą, bo chyba o tym piszesz? Czy się mylę?

Gość
@Jarosław

Konflikty? Kadra zarządzająca to jest jedna wielka (usunięte przez administratora)

@Administrator

A co to się ostatnio dzieje, że się tyle osób zwalnia w firmie?

Bob budowniczy

No to mają okazję się wykazać przy budowie dla prezesa Kurskiego. Muszą zdążyć przed wyborami bo następcy obiecują likwidację TVP.

Mariusz
Kandydat

Ciekawi mnie tylko dla czego tak często ukazuje się wasze ogłoszenie w poszukiwaniu pracowników?

Kierownik projektu
Kandydat

Firma ma poważny problem z komunikacją. Na początku myślałem że to wina HR, który po pierwszej rozmowie rozesłał informację o zakończeniu rekrutacji bez powiadomienia, które na rozmowie obiecał. Zakończeniu rekrutacji - nie odrzuceniu kandytatury ! Jakie było moje zdziwienia jednak po 3 tygodniach gdy zaproszono mnie na rozmowę nr 2 z Zarządem. Na rozmowie Zarząd obiecał kontakt po maksimum 4 dniach (do końca miesiaca z widaomych powodów) i znów nie dał w żaden sposób znać chociażby mejlem dziękując za poświęcony czas. W ten sposób wiem, że to nie HR a podejście do ludzi firmy i Zarządu jest jakie jest. Nie licz więc, że jeśli nie stać ich na telefon na który się umawiają będą Cię szanować jak będziesz dla nich pracował. Nie wiem czemu ale widać mają spory bałagan w tym co tam się dzieje i pomimo dobrej kondycji finasowej targują się o pensję specjalistów jak turysta w Egipcie.

Jak w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Kandydat

Rozmowa kwalifikacjna pozostawiona bez żadnego feed back pomimo zapewnień. HR na poziomie firmy ratuj janusza z okresu późnego PRL. Ale mały research pozwolił na upewnienie się, że firma faktycznie jest post PRLowska. Zatem te 2 gwiazdki to i tak za dużo na ten żałosny proces rekrutacyjny. Daję 1 bo mniej nie można. Paniom z HR radzę mniej angażować się w tandetną propagandę na gowork a trochę więcej pracy w zakresie kultury rekrutacji. Inaczej jesteście tylko korporacją janusza.

HR manager
@Kandydat

Dzień dobry, dokładamy wszelkich starań aby kandydat czuł się w procesie rekrutacji do naszej firmy traktowany z szacunkiem i miał pełną informację o sytuacji jego kandydatury. Zapraszamy do kontaktu na adres praca@doraco.pl aby wyjaśnić sytuację.

Tfu
@HR manager

To ewidentnie zbyt mało się staracie. Żałosne tłumaczenia.

Justyna

@Nata, czy możesz jeszcze dodać jak wygląda proces rekrutacji? Interesuje mnie również czy pracodawca przyznaje premie do podstawowego wynagrodzenia? Jaka atmosfera pracy jest w Doraco? Każda dodatkowa informacja będzie cenna dla osób zainteresowanych pracą w tej firmie, dlatego zachęcam do wypowiedzi.

@Justyna

Są benefity. Były szkolenia z prawa budowlanego czy z fidica i konferencje. Szkolenia odbywały się w grupach, robiła je firma zewnętrzna. Ja pracuję w firmie 5 lat są ludzie pracujący dłużej ode mnie więc można tu zostać na dłużej.

@pracownik

Witam. A jakie są zarobki na stanowisku np specjalisty ds.nieruchomości?

Justyna

@Takijeden, to dosyć surowa opinia. Czy na pewno taka sytuacja miała miejsce? Forum to miejsce publiczne, więc informacje tu zamieszczane powinny być prawdziwe. Jeśli faktycznie tak było to może warto jednak upomnieć się o wynagrodzenie? Bez względu na to o jaką kwotę chodzi. Może po prostu zaszło między Wami do nieporozumienia i szczera rozmowa wyjaśniłaby sytuację? Tym bardziej, że wspominasz o tym, że już współpracowałeś z Doraco i poprzednie zlecenia przebiegały bezkonfliktowo.

takijeden
@Justyna

O żadnym nieporozumieniu nie ma tu mowy. Zwyczajnie zostałem oszukany.

Hahaha
Klient
@Justyna

na pewno taką sytuację sobie wymyślił. Albo mu się przyśniła. Co to za pytanie, czy na pewno taka sytuacja miała miejsce?

Justyna

@Gość, bardzo krytycznie opisałeś współpracę z Doraco. Jesteś pewien, że nie ma żadnych pozytywnych stron pracy w tej firmie? Jesteś w stanie wymienić plusy pracy w Doraco? Czy można liczyć na dodatki pozapłacowe od pracodawcy?

Mudzinek
@Justyna

Jak zapewne miałaś szanse przeczytać wyżej luxmed, zajęcia z angielskiego i paczki ze słodyczami. Nic tylko walić drzwiami i oknami.

Czy pracodawca Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

@Pytanie

Korporacja Budowlana Doraco przykłada dużą wagę do aktywności szkoleniowych dedykowanych dla pracowników różnych specjalizacji. Odpowiedzią na potrzeby rozwoju zawodowego pracowników jest UNIWERSYTET DORACO. Jest to inicjatywa, której celem jest wspieranie pracowników w zakresie podnoszenia ich kwalifikacji i umiejętności zawodowych. W ramach Uniwersytetu Doraco proponujemy różne działania, takie jak: szkolenia otwarte dla różnych grup pracowniczych, programy rozwojowe, czy dofinansowanie indywidualnych inicjatyw związanych z poszerzaniem wiedzy. Naszym pracownikom oferujemy różnorodną tematykę szkoleniową dopasowaną do ich aktualnej roli zawodowej, warto wymienić tu szkolenia branżowe, ekonomiczno-prawne, menedżerskie, szkolenia z prawa budowlanego czy rozwoju osobistego a także lektorat z języka angielskiego, który realizujemy nie tylko w siedzibie firmy, ale również na naszych budowach.

HR Biznes Partner

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. W DORACO każdorazowo analizujemy wszelkie zgłaszane nieprawidłowości. Staramy się, aby każdy pracownik czuł się komfortowo w naszej organizacji. Działania mające znamiona mobbingu są niedopuszczalne, jednak nie jesteśmy w stanie reagować na anonimowe informacje. Prosimy o kontakt z działem HR, aby móc szerzej przyjrzeć się kwestii, którą Pani sygnalizuje.

Boshhh
@HR Biznes Partner

Nie "dedykowanych dla pracowników" tylko dedykowanych pracownikom. Skoro już mieszkacie tutaj nie kalkujcie języka dziadków na litość boską.

Czy w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana możliwa jest praca na podstawie B2B?

HR Manager Doraco
@Pytanie

Oczywiście, jest taka możliwość. Wszystko zależy od charakteru pracy i zadań, które mamy do powierzenia. W większości przypadków preferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę ale jeśli dla kogoś wygodniejsza jest współpraca B2B - warto o tym mówić podczas rozmów rekrutacyjnych. Tam, gdzie to możliwe, staramy się spełnić oczekiwania kandydatów : )

Marek

Miał ktoś jakieś problemy z ta firma

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

HR Manager Doraco
@Pytanie

Dzień dobry, rodzaj pytań zależy od rodzaju stanowiska na jakie aplikuje kandydat. Na pewno powtarzają się jednak pytania o poprzednie doświadczenia zawodowe, zwłaszcza te, które są zbliżone charakterem pracy do zadań na stanowisku, na które rekrutujemy. Z pewnością też padną pytania o motywację kandydata - co dla Niego jest ważne, czego oczekuje od stanowiska i firmy, by czuć satysfakcję w pracy. Pytania odnoszące się do kompetencji, które są istotne na konkretnym stanowisku już mocno się różnią, tak jak różnią się stanowiska w organizacji. Można spodziewać się także pytań z zadaniem do rozwiązania (np. sytuacja problemowa na budowie z prośbą o opisanie pomysłów na rozwiązanie), lub wykonania (np. zadanie z excela, czy symulacja rozmowy z podwykonawcą na zadany temat).

karaś
Klient

Witam, czy jest ktoś w stanie podać kontakt do osoby z którą można porozmawiać o ewentualnej współpracy jako podwykonawca. Pani z sekretariatu bardzo tajemniczo nie chce podzielić się żadnymi informacjami :)

Dział marketingu
@karaś

Dzień dobry, w tej sprawie proszę skontaktować się z działem handlowym - handlowy@doraco.pl

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

@Pytanie

Korporacja Budowlana DORACO oferuje swoim pracownikom cykliczne spotkania integracyjne - zarówno wyjazdowe jak i stacjonarne. Wspieramy pasje naszych pracowników, dlatego część imprez jest ukierunkowana (np. wyjazdy rowerowe, wyjścia do teatru). Organizujemy także zabawy okolicznościowe dla dzieci pracowników. Aktualnie, ze względu na sytuację pandemiczną, powyższe działania zostały zawieszone, a niektóre z nich jak np. spotkanie z okazji Dnia Dziecka odbyły się w formie online.

Zostaw merytoryczną opinię o Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana - Gdańsk

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

Zobacz opinie na temat firmy Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie klientów o firmie Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

Liczba opinii klientów firmy Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana, to 1, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana?

Kandydaci do pracy w Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana