Netwise Sp. z o.o.

Opinie o Netwise Sp. z o.o.

Troll Borekiusz

Lektura tego wątku staje się powoli lepszą rozrywką, niż oglądanie "Pamiętników z wakacji" i relacji z miesięcznic smoleńskich w TVP. Więcej postów Panowie!

nowyWNetwise

Słyszałem od znajomego że przyjmują na staże. Na mojej uczelni mawia się - ucz się ucz a być może dosięgnie Cię zaszczyt i zostaniesz stażystą w Netwise. Podobno przyjmują na staże i mają bardzo dobrych mentorów a system mentorski jest trzymiesięczny i również jest bardzo dobry. Microsoft Dynamics CRM to sztuka tajemna znana tylko nielicznym a w Polsce jest tylko jeden człowiek który potrafi prawidłowo relacje między encjami ustawić. I jest mentorem. Dlatego myślę, że warto. @Kuba O nikim nie zapomnieliście przy karaniu za nieprawidłowe wyceny? If you know what I mean :)

Cezary B.

Postanowiłem napisać komentarz, chociaż zwykle tego nie robię, ale dziwią mnie niektóre stwierdzenia, które tu padły. W Netwise pracowałem 2 lata, w opisie postaram się być obiektywny, In plus - ładne biuro, dobre lapki, wygodne fotele, nie ma problemu jak chcesz mieć dodatkowe monitory, czy jakiś inny osprzęt, - piłkarzyki, bilard - dla niektórych to może być plus, ja do pracy przychodziłem pracować, - faktury opłacone szybko, dodatkowe benefity do wynagrodzenia - super ekipa, naprawdę konkretni i fajni ludzie, od każdego tutaj można się czegoś nauczyć - marka firmy - zarobki przyzwoite, ale ja startowałem na seniora, - imprezy firmowe, obchodzone urodziny pracowników, narodziny dzieci pracowników itp. - samochody służbowe Na minus - system wynagrodzeń faworyzował wąskie grono osób (teraz już coś się tam niby zmienia) - cele i plany roczne, z których na koniec i tak nikt nie jest rozliczany, - szefostwo i menedżerstwo potrafi rzucić kąśliwym tekstem, ?żartem?, które często nie powinny mieć miejsca, sugerują brak szacunku - podwyżki to chyba standard, jak w wielu firmach, jak się nie wynegocjuje na starcie to później trzeba się "szarpać o każde 100zł", - pewna nieszczerość i kombinatorstwo w kontaktach z niektórymi klientami (zapewne częściowo o tym pisał @Obiektywny). Chyba to mi najbardziej przeszkadzało bo wchodzi w krew, a ja nie chcę tak pracować, ani taki być :-), - wmawianie głupot młodszym kolegom, kołczowanie Inne - firma zajmuje się w 99% Dynamicsem i to trzeba mieć na uwadzę przychodząc tutaj. - dużo pracy, jest intensywnie Trochę rzeczy wyłapanych z poprzednich wpisów: @Kuba - przestańcie opowiadać głupoty o innych firmach, o robieniu kawy starszym kolegom, o niepłaceniu faktur, zwalnianiu z nienacka itp. Na to się nikt nie nabierze. - nie przesadzałbym, że wszyscy dobrzy specjaliści Dynamics przeszli przez Netwise. To nie programowanie rakiet dla NASA lub jakaś tajemna wiedza, więc każdy średnio-rozgarnięty programista ogarnie ten produkt. Jednak z racji na profil firmy, napewno sporo dobrych programistów Dynamicsa jakiś związek z Netwise miało.   Ogólnie firma ma swoje + i -, jak każda inna, nie dajmy sobie wmówić, że to jakiś kołchoz czy raj na ziemi. Czy żałuję tych 2 lat? Nie bo się sporo nauczyłem i poznałem wartościowych ludzi. Czemu odszedłem? Bo zmieniły mi się potrzeby życiowe :-) Czy poleciłbym firmę? To zależy czego dana osoba szuka.

Jakub S, Netwise

Obiektywny, bardzo ciekawa opinia. Szkoda, że wszyscy tu boją się podpisać imieniem i nazwiskiem. Wiadomo - internet, więc każdy czuje się anonimowy. Odniosę się do tego wpisu, bo, w przeciwieństwie do wcześniejszych wpisów sfrustrowanych byłych pracowników i raczkujących konkurentów, zaczął naruszać już poważnie dobre imię Netwise. Co do stażystów - oczywiście, dajemy szanse wielu młodym programistom poprzez płatne staże z możliwością pozostania w firmie na długie lata. Są wakacje, a więc Netwise chce dawać i daje szanse programistom popracować w realnym środowisku (ale nie u Klientów), zdobyć wiedzę i sporo doświadczenia dzięki dedykowanemu mentorowi. Staże są odpłatne, za zgodą obu stron na warunki. Część stażystów dostanie szanse dalszego rozwoju i pracy w Netwise. Ci, którzy dostaną, będą mieli nadal szanse pracować o lidera rynku Dynamics i zarabiać tyle, ile uzgodnią ze swoimi szefami. Na pewno wyżej od rynku. Dodatkowo, ze względu na brak na rynku wykwalifikowanych specjalistów Dynamics CRM, którzy spełnialiby wymogi Klientów Netwise co do jakości, musimy stawiać na rozwój zespołu także poprzez mentoring i onboarding młodszych programistów. To jest normalna praktyka. Tyle tylko, że Netwise nie wysyła stażystów do Klientów, ani nie każe im robić kawy "starszym" kolegom, co ma miejsce w wielu firmach. Niestety, jak mówię to od 2008 roku, w którym wyszkoliłem personalnie 72 osoby, z których część teraz buduje naszą konkurencję - wszyscy dobrzy specjaliści Dynamics CRM są w Netwise, albo przez Netwise przeszli. Niestety nie ma ich w Polsce więcej niż 50 i stąd przy wyjściu ponad 50 osób, musimy budować sobie przyszłych konsultantów sami. Po to właśnie są programy stażowe. A w przeciwieństwie do konkurentów nie nakładamy na współpracowników dziwnych lojalek z karami równymi kilkadziesiąt tysięcy za opuszczenie firmy i, jeśli tylko chcą spróbować sił gdzieś indziej, mają do tego prawo. Jeśli chodzi zaś o wyceny, to ustosunkowałbym się do tego już po uzyskaniu danych osoby, która ten post wysłała z GoWork w prywatnej komunikacji. Jako, że warunki ustalane między Klientami a Netwise są akceptowane przez dwie strony i stanowią tajemnicą handlową, będziemy chcieli oprzeć się o konkretny przykład przekazany niepublicznie do naszej wiedzy. To pozwoli nam zrozumieć ten post i zamysł jego autora. Tutaj, bez konkretnego przykładu, trudno się odnieść. Jeśli w zamyśle autora jest przekazanie opinii, że Netwise jest droższy niż inni partnerzy, w tym "raczkujący" konkurenci, to oczywiście ja sam potwierdzam tę opinię - Netwise jest droższy niż inni. A mimo tego, tylko w tym roku przyjął już czterech niezadowolonych Klientów od konkurencji, która była „tańsza”, ale nie podołała zadaniu. Tak bywa, kiedy ktoś chce wygrać ceną, bo brakuje mu doświadczenia. Na to w Netwise zgody nigdy nie było i nie będzie. To, czy bycie droższym jest akceptowane przez Klientów najlepiej odzwierciedla fakt, że Netwise ma największą bazę Klientów w Polsce, bo TCO naszych rozwiązań jest niższe niż innych konkurentów. A nie sądzę, że kilkadziesiąt firm nie porównuje ofert i jest z Netwise ot tak, bo nas lubi. To byłoby za duże oczekiwanie z naszej strony :). Dobrze byłoby, gdyby "anonimowi" podpisywali się na tym forum, bo to pozwoliłoby na konstruktywną dyskusję. Inaczej trudno się rozmawia, kiedy po drugiej stronie może być pracownik wyrzucony z Netwise za brak jakości, albo próbę naciągania czasu w wycenach dla Klientów dla własnego bonusu odkrytą przez nas i ukaraną. Nie będziemy korporacją raczej nigdy, więc takie rzeczy nigdy nie przejdą, Obiektywny... :) If you know what I mean.

obiektywny

Firma ma sporo stażystów i jeżeli chodzi o HR, chyba oni są głównym targetem. Najlepiej, jeżeli chcą mało zarabiać. Ostatnio odeszło bardzo dużo wartościowych osób. To o czymś świadczy. Na plus duża kreatywność 'góry', zwłaszcza, jeżeli chodzi o wycene czasu pracy klientowi. Nie polecam.

BB

Dużo mówią, mało robią.

shg

Strata czasu

kk

@nowyWNetwise Kuba nie wygłupiaj się :)

nowyWNetwise

Wszedłem na gowork poczytać o firmie, bo dołączyłem niedawno (w tym roku). Ale jedyne co widzę, to opinie konkurencjhi, która chyba rzeczywiście ich nienawidzi, albo się boi. No bo kto inny podbija posty jak na allegro i duplikuje je z nazwą firmy, myśląc, że może tak wyszukają się w google. Ja wiele powiedzieć nie mogę, bo jestem krótko. Ale mają najładniejsze biuro ze wszystkich firm, na których byłem na rozmowach. I jak obiecywali na rozmowie, że nie wynajmują ludzi, tak robią. Praca jest na wielu projektach, z biura. Nie dowiadujesz się na urlopie, że zamiast w banku w centrum pracujesz od poniedziałku w firmie telekomunikacyjnej w mordorze. Więc na razie jest ok :) I mają bardzo dobrych mentorów, którzy wdrażają nowych ludzi przez pierwsze trzy miesiące.

An

Netwise S.A. Chaos organizcyjny, marna pensja i oczywiście na początku zapewnienia jak to będzie świetnie, niestety w żaden sposób nie pokrywa się to z tym, co wynika z dalszej współpracy. Marne perspektywy rozwoju.

bb

DNO

bb

DNO

xyz

Uhubuhu

Za Łukasza było najlepiej! O_O

julka

Teraz raczej już nic nie ma @Mikołaj ale podobno przyjmują na staże czasem, więc warto zapytać nawet o to

mario

marko, ty jestes z innej firmy, ze robisz taki czarny PR? Bylem na rozmowie, przeszedlem na test techniczny. Nie oferuja wcale 6000 brutto, tylko co najmniej 9000, ale zalezy od stanowiska. Ja przyszedlem, bo moi kumple odeszli z Outboxa i zarabiaja w Netwise po kilkanascie. Ale na pewno nie 6000 brutto...

edis

Marko, właśnie miałem wysyłać CV bo wystawili ofertę na pracuj.pl. Dzięki za informację ile płacą, nie będę marnował swojego czasu. 6000 złotych brutto przy samozatrudnieniu to 3300 złotych do ręki - programiście, który bardzo dobrze zna daną technologię? Nie chcę wiedzieć, ile zarabiają mniej doświadczeni. Raz jeszcze dzięki

sz

Chyba odnosisz sie do mojego posta. Nie dostales sie cY co, ze piszesz takie glupoty, jednoczesnie "omijajac z daleka"? ;) nie napisalem, ze nie prowadzi sie dokumentacji, tylko ze staz nie polega (jak 2 moje poprzednie) na pisaniu "glupiej" dokumentacji.

kasztelan

firma w której nie prowadzi się dokumentacji? prawdziwy januszex, dobrze że jest ten gowork, omijam z daleka

sz

Nie wiem jak jest ze stażem na HelpDesk, bo byłem na płatnym stażu programistycznym. Po 3 miesiącach dostałem podwyżkę do kwoty z początku rozmów. Rzeczywiście stażystą jest się dłużej niż 3 miechy, bo przestaje się nim być dopiero, jak mentor uzna, że można samemu zrobić części projektów. Z tego,co widzę to raczej 6 miesięcy niż 3. Mi praca się podoba, bo nie pisze sdię głupiej dokumentacji, ani nie każą tylo czytać, ale naprawfę uczy się programować prawdziwe aplikacje. Kolega, który przyszedł miesiąc po mnie też został i też dostał podwyżkę, więc nieprawdą jest, że jest jakaś stagnacja. Chyba, że uznają, że się nie nadajesz.

dominik

Gfgf, coś długo się zastanawiasz bo ostatnio żadnego stażysty nie widzialem i wcale mnie to nie dziwi, praca z dynamics crm jest bardzo nudna, studenci chyba wolą pokodować i robić coś ciekawego, kreatywnego. Która firma nie płaci teraz za staże? To chyba nie jest żaden argument ...

yoak

Z tym stażem to bym uważał. Słyszałem, że stażystą w tej firmie zostaje się na conajmniej 3 lata. Później awans na senior stażystę. Stagnacja w zarobkach.

kw

Za Adama było dużo lepiej. Teraz od obietnicy do obietnicy i na tym się kończy.

Na jakim stanowisku w firmie Netwise Sp. z o.o. pracowałeś? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami na naszym forum.

Zostaw opinię o Netwise Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Netwise Sp. z o.o.