Map Solutions Sp. z o.o.

Gdynia

Opinie o Map Solutions Sp. z o.o.

Tameq

Czy po roku czasu cos sie zmienilo?

patronek

Zawsze mam wątpliwości co do takiej firmy. Chciałem tam aplikowac, bo blisko mieszkam. Ale 3000 netto?Obecnie pracuje w centrum i mam kilka razy wiecej. Oczywiscie nie chce oceniac, na pewno sie znajda tacy, ktorym tyle odpowiada. JEsli ktos jednak ma juz spore doswiadczenie, to chyba trzeba szukac pracy w duzych firmach.

była pracownica

To ja też w temacie się wypowiem. Firma nie jest najgorszą opcją z możliwych. Jest umowa o pracę a to dużo przy umowach zlecenie proponowanych prawie wszędzie. Pensja jak to pensja, zawsze mogłaby być wyższa. Co do powrotu po macierzyńskim, to ja akurat miałam powrót, czekali na mnie. I tak naprawdę największą wadą tej firmy jest to co już ktoś napisał - fakt, że jest to interes rodzinny. I zwłaszcza Ci którzy pracowali w Legionowie wiedzą o czym piszę.

uwolniony pracownik

@Admin IT ??? az tak upadli, za Admin robi oferty i jezdzi na wdrozenia ? @pracownik - rodzinna i owszem, nie znaczy, że zła ale w tym przypadku jak najbardziej celne stwierdzenie :) Zarobki ? pfff. podstawa UoP poniżej krytyki, ze względu na wymagania co do pracownika. System premiowy ? Jeszcze gorzej, zarówno jeśli chodzi o handlowców jak i wdrożeniowców - często nie do zrealizowania jest minimum, które trzeba wyrobić aby dostać "premię" 100-1000zł. Firma ma ~20 lat, miała pracowników, którzy pracowali ponad 10 lat, których w pewnym momencie poprostu się pozbyto. Ze słyszenia wiem, że mieli oddział w Poznaniu, który zamknęli po 3?, 4? latach pomimo posiadania na tym rynku portfela z ponad 100 klientami. Samochód służbowy ? Dobre sobie, jeśli zarabiasz dla firmy, to go używasz, nawet możesz nim pojechać do domu, efektów brak to samochód zostaje w firmie. Sprzęt dla pracowników ? Kpina!!! Przechodni, jedni dostają nowy sprzęt, a inni dostają wyeksploatawany po kimś. Podobnie jest z samochodami służbowymi. Możesz dostać, chyba, że już wyprzedali, stary i rozjechany samochód. Jak tylko dojdzie do jakiejś usterki, awarii - czeka Cię srogie oko szefa i "rozmowa" obwiniająca Cię, że samochód niesprawny, a jak trzeba naprawić to szukaj jak najtaniej bo inaczej będą marudzić. Paru ludzi, którzy odeszli z firmy musiało się jeszcze spotkać z firmą MAP w sądzie. Kobiety w ciąży ? Jeśli zdecydujesz sie pójść na urlop macierzyński, to po macierzyńskim nie masz po co wracać, no chyba, że po wypowiedzenie (częsta praktyka, chyba w większości przedsiębiorstw). Pracownicy ? Duża część miła, uprzejma i z wiedzą, którą chętnie się dzielą ale jak to wszędzie bywa, a szczególnie w firmach rodzinnych, są ulubieńcy zarządu - fałszywi, mało uprzejmi i donoszący do zarządu opinie od pracowników. Umowa o zakazie konkurencji, która jest obowiązkowo podpisywana z każdym pracownikiem. Nie licz, że jeśli nie będziesz już tam pracować to, że otrzymasz pieniążki zgodnie z zawartą umową. Jak tylko zaczniesz pracować w innym "dziale gospodarki" i firma się o tym dowie, to otrzymasz pisemko, który kończy umowę o zakazie konkurencji i przelew już nie przyjdzie. Możnaby jeszcze długo ale po co, pewnie post skasują... Co do pracy? Można się wielu rzeczy dowiedzieć i nauczyć. Jako "pierwsza praca" ni to źle, ni to dobrze :) Pozdrawiam Uwolniony pracownik

@wolny pracownik - rodzinna nie znaczy zła, poza tym co jest jasne? Jak dla mnie jasne jest to że firma jest na rynku od ponad 20 lat i ma się dobrze. Sprawdź warunki u konkurencji zajmującej się oprogramowaniem dla małych i średnich firm to zmienisz zdanie co do zarobków. A frajerstwo? Co jest tym frajerstwem? Jak już piszesz to konkrety. @mały - Admin IT i oferty oraz prezentacje? czy na pewno wiesz o czy piszesz? Kokosów się tu nie zarabia, to fakt, to nie korporacja z dużymi planami sprzedaży. Zarobić można na prawdę dobrze, wystarczy się postarać (jak wszędzie). Jak ktoś liczy że samo się zrobi czy sprzeda i się zarobi to życzę powodzenia. Umowa jest o pracę, druga umowa jest już na czas nieokreślony. Źle? Może i nie ma opieki medycznej czy karty sportowej, ale powtarzam to jest mała firma, zarobki adekwatne do pozycji rynkowej. Plany sprzedaży realne, warunki premii jasno określone. Nie siedzisz nadgodzin jak w korpo. W tej firmie są osoby pracujące ponad 10 lat i wcale nie są z rodziny. To chyba o czymś świadczy.

wolny pracownik:)

Dajcie sobie spokój z tą firmą pracowałem tam bardzo długo jest to firma rodzinna więc wszystko jasne. Dobra na początek aby opłacić studia:) później będzie tylko gorzej, potwierdzam płaca podstawowa bardzo niska a wymagają dużo:) ogólnie same frajerstwo ,nie dajcie się złapać:)

mały

Bardzo niska płaca w stosunku do wymagań. Administrator IT a tak naprawdę to tworzenie ofert i prezentacje u linentów. Bez konkretów, trochę tego, trochę tamtego i płaca 2600 brutto + samochód służbowy ale bez możliwości nawet jazdy do domu.2600 brutto to 1877 netto i jak tu żyć. ale w wymogach wyższe wykształcenie certyfiakty i nie wiadomo co jeszcze. Mogliby by sobie darować. Znajoma która robi jako sprzątaczka ma więcej. Byłem na rozmowie,ale uważam że szkoda zachodu

Zostaw opinię o Map Solutions Sp. z o.o. - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Map Solutions Sp. z o.o.