AFK Centrum Obsługi Biznesu

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika AFK Centrum Obsługi Biznesu

Pracownik firmy - Firma

03.08.2023 09:08

Czym zajmuje się Państwa firma?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

Firma AFK Centrum Obsługi Biznesu jest przede wszystkim biurem rachunkowym. Prowadzimy outsourcing usług księgowych i kadrowo-płacowych. W pakiecie naszych usług znajduje się dodatkowo obsługa wirtualnego biura. Współpracujemy również z kilkoma kancelariami doradztwa podatkowego oraz prawnikami. Podsumowując, oferta naszego biura ma charakter kompleksowy i odpowiada na potrzeby klientów.

Jak wyglądały początki firmy?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

AFK działa od 2000 roku i na początku było jednoosobową działalnością gospodarczą. Z biegiem lat nastąpiło przekształcenie - jako Spółka z o.o. istniejemy od 2009 roku. Od początku chcieliśmy stworzyć „centrum obsługi biznesu” – miejsce, w którym będzie można zrealizować każdą usługę, wspierającą funkcjonowanie firmy.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe – kontrahenci, konkurencja, branża?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

Nasze biuro obsługuje klientów, którzy działają w różnych branżach. Prowadzimy księgowość oraz obsługę kadrowo-płacową zarówno jednoosobowych działalności gospodarczych czy spółek prawa handlowego, jak i fundacji oraz stowarzyszeń. Nie mamy określonego profilu klienta, dlatego też każdy może się do nas zgłosić, by otrzymać kompleksową usługę. Odległości nie stanowią dla nas problemu, ponieważ jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi zdalnie. Współpracujemy z kilkoma kancelariami doradczymi i prawnymi, które niejednokrotnie wspierały naszych klientów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

Firma składa się z działów: Księgowości, Kadr i Płac oraz Biura Obsługi Klienta. Najliczniejszym działem jest Dział Księgowości. Siedziba naszego biura mieści się we Wrocławiu. Preferujemy pracę stacjonarną, jednak w szczególnych, losowych sytuacjach, możliwa jest także praca zdalna.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

W procesie rekrutacji uczestniczą Pani Prezes oraz kierownik działu, którego dana rekrutacja dotyczy. Preferujemy kontakt osobisty, w siedzibie firmy. Po wstępnej rozmowie, najczęściej następuje test kompetencji, którego wyniki pomagają nam w wyborze odpowiedniego kandydata.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

Każdy nowy pracownik ma swojego opiekuna, który pomaga mu we wdrożeniu. Przez pierwsze dni nowy pracownik zapoznaje się z systemem, obowiązkami i zasadami pracy oraz przechodzi szkolenie BHP. Pracownicy AFK są bardzo pomocni, dzięki temu start nowicjusza staje się łatwiejszy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

Pracownicy AFK mają dostęp do kilku portali szkoleniowych, a dodatkowo uczestniczą w szkoleniach stacjonarnych. Posiadamy także prenumeraty prasy branżowej, dostępne dla każdego pracownika.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

Na tę chwilę nie planujemy zatrudniania nowych pracowników. Chcemy skupić się na wdrożeniu nowych rozwiązań i usprawnieniu pracy, oraz doszkalaniu obecnych pracowników.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

AFK Centrum Obsługi Biznesuikona wywiad

Planujemy szeroko pojętą digitalizację oraz zastosowanie elektronicznego obiegu dokumentów. Wprowadzamy także nowe platformy, usprawniające pracę. Ponadto chcemy skupić się na stworzeniu bazy wiedzy o klientach, co pozwoli nam lepiej zrozumieć i rozpoznać ich potrzeby.

Urszula Nowy wpis

znalazłam właśnie ofertę na Samodzielna Księgowa, widzę ze oferują atrakcyjne wynagrodzenie, ale fakt w ofercie brak żadnych benefitów, jak wygląda sprawa obecnie z dodatkami?i Czy w kwestii umów się coś zmieniło? Czy dalej tylko B2B, w ofercie brak info o umowie jaka oferują

Nowy wpis

@Urszula

Dzień dobry, Pani Urszulo, chyba trafiła Pani na nieaktualne ogłoszenie ;) Odpowiadając na Pani pytania - forma zatrudnienia jest kwestią do ustalenia. Istnieje możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, ale możemy także podpisać umowę o współpracę B2B. Co do benefitów, AFK oferuje pakiety medyczne, paczki świąteczne, a także wyjazdy integracyjne.

To kpina a nie firma. Jak ktoś się zwalnia to biuro wielce obrazone i robia pod górkę, albo traktują jak wroga. Nadgodziny, nadgdodziny i jeszcze raz nadgodziny. Oczywiście, dla jasności, niepłatne. Odebrac tez nie można bo przecież to wina pracowników , że siedza długo. Cyt. "zła organizacja czasu pracy". Szkoda tylko , że ta niby zła organizacja dotyczy 95 % pracowników Zero benefitów, zatrudnianie na B2b z obowiązkami jak pracownik, ale już bez przywilejow. Brak ewidencji czasu pracy, a więc brak szans na tak wielce proponowany urlop płatny w ilości dni 26

Maria
@były pracownik

Z tą "złą organizacją czasu pracy" to powszechna praktyka. To wszyscy koledzy z pracy się obrażają, jak chcesz odejść, tak nagle? Czy tylko niektórzy? Dziwne.

Alicja
@były pracownik

A jak się ten "były pracownik" nazywa, że śmie tak oczerniać AFK. Pracuję w AFK 14 lat i to co ten "były" opisuje to jakiś absurd, Niektórym osobą się w głowach poprzewracało, nic nie potrafią, zero odpowiedzialności a oczekiwania kompletnie wygórowane.

User

Tak

@Alicja

Aż 14 lat? I raczej już do końca planujesz zostać? Bo w takim razie naprawdę praca tutaj wygląda dobrze nie rozumiem w takim razie czepiania się innych osób o te wszystkie warunki

G.
@Barbara

14 LAT na stanowisku głównej księgowej. nic więcej nie trzeba dodawać. Jak się jest na czubku w hierarchii to się problemów niziołków nie dostrzega.

Natalia
@G.

skąd wiesz że ta osoba pracuje na stanowisku głównej księgowej, znacie się ?

zenada Nowy wpis
@Alicja

Sam ton wypowiedzi już wszystko wyjaśnia. Widać, że nieprzychylne opinie jednak są prawdziwe.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Afk Centrum Obsługi Biznesu Sp. z o.o.?

Oczywiście. Jesteś rzucany już pierwszego dnia na głęboką wodę. Nauczysz się sam i poradzisz sobie albo papa.

Maria Nowy wpis

Jak to, nawet nikt z kim pracujesz nie pomoże w niczym, nie wyjaśni? Próbowałeś pytać kogoś o pomoc w ogóle?

Na żadną pomoc. Umowę o prace masz, jak wybłagasz. Zdecydowanie bardziej wolą zatrudniac mężczyzn na brak problemów ciązowych

@były pracownik

No z tymi mężczyznami to się nie dziwię, bo to nie pierwsza i nie ostatnia firma, która by chciała praktykować coś takiego. Ale nie rozumiem tego takiego "wybłagiwania" , trochę nie przesadzasz?

Potwierdzam.

Jeśli na rozmowę o prace przyjdzie kobieta w ciąży i poinformuje o tym osoby rekrutującą (bądź będzie to już zauważalne na poziomie brzuszka) to nie ma co liczyć na zatrudnienie w AFK.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie AFK Centrum Obsługi Biznesu, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?

Możesz napisać na jakie stanowisko aplikowałeś? Może weryfikacja złożonych dokumentów trwa jakiś czas i dlatego nie masz jeszcze odpowiedzi. Daj znać jeśli jednak umówisz się na rozmowę rekrutacyjną.

@Marek

CV wysłane było ponad miesiąc temu, nie ma wygórowanych wymogów w ogłoszeniu, jednakże cały czas to samo ogłoszenie jest ponawiane od dobrego miesiąca czasu. Dziwne....

@Gość

To się już zmieniło. Zachęcamy do kontaktu.

Obeznana
@Gość

ogłoszenie jest ciągle ponawiane.......... bo ludzie tak szybko odchodzą. AFK ma b. dużą rotacje pracowników.

@Obeznana

Potwierdzam.

Barbara

A to te rotacje tak od roku stale się utrzymują? Wiadomo jaki jest aktualny ich poziom?

Rafał
@Barbara

Hahah co sprzedacie reszta bida ;)

@Rafał

"co sprzedacie"? Nie rozumiem chyba?

@Barbara

Utrzymują się na stałym poziomie. Zawsze dużym.

Byly_pracownik

Ekipa bardzo miła i pomocna, aczkolwiek Pani której miałam być nieprzyjemność asystentką przez niecałe 3 tygodnie to jedna wielka porażka. Byłam przez nią traktowana jak popychadło, wyśmiewana i upokarzana przy innych pracownikach. Po 3 tygodniach uciekłam stamtąd, podając powód zmiany pracy z powodu dojazdów, gdyż bałam się powiedzieć prawdę ponieważ obowiązywał mnie trzy dniowy okres wypowiedzenia, który wedle umowy miałam przepracować pod nadzorem wspomnianej wcześniej Pani. Reszta zespołu bardzo miła i pomocna, Pani Prezes także otwarta i pomocna, ale wszystko zależy od tego pod czyje „skrzydła” się trafia, mnie trafiła się osoba, która sama za wiele nie wiedziała a próbowała moim kosztem dowartościować swoją niewiedzę. Przez trzy tygodnie codziennie miałam ataki lęku i paniki kiedy wybijała godzina 9 i byłam świadoma, że moje ośmiogodzinne piekło ponownie się zacznie. Zwolnienie się było najlepszą decyzją, pomimo, iż reszta zespołu była naprawdę w porządku to osoba, której byłam asystentką skutecznie mnie zniechęciła do dalszej pracy. Strach przed zadaniem pytania, ponieważ byłam wyśmiewana przy innych pracownikach, kiedy grzecznie zwróciłam uwagę to wówczas po zadaniu przeze mnie pytania były robione miny, które pokazywały zażenowanie moją niewiedzą. Chciałam podkreślić iż była to moja pierwsza praca na stanowisku księgowego, co za tym idzie nie miałam doświadczenia praktycznego a jedynie studia, które różniły się nieco od wiedzy praktycznej. Od zawsze byłam otwarta na poznawanie oraz naukę, ale w sytuacji kiedy moje pytania były wyśmiewane po prostu bałam się dowiadywać. Umowa na okres próbny obejmowała trzy miesiące nauki, ja po dwóch dniach zostałam zostawiona sama sobie, gdyby nie pomoc innych osób, które nie zajmowały się moimi klientami nie wiem jakbym sobie poradziła, ponieważ Pani która była do tego wyznaczona, której byłam asystentką nie była chętna do pomocy. Także podsumowując, całokształt zespołu bardzo miły i pozytywny wobec nowego pracownika, aczkolwiek tak jak wspominałam na początku nie życzę nikomu trafić jako asystent Pani, której ja miałam nie przyjemność „służyć” ( myślę że ro odpowiednie określenie, adekwatne do podejścia tej pani)

@Byly_pracownik

Możesz napisać w jaki sposób Cię wyśmiewała? Co takiego mówiła?

Były_pracownik
@Andrzej

Przewracanie oczami za każdym razem kiedy zadawałam pytanie, podnoszenie głosu przy innych pracownikach bez powodu, lekceważące określenia „dziecko, dziewczynko”. Tłumaczenie jak używa się dziurkacza także przy innych współpracownikach. Jak zapytałam w jaki sposób mogę cofnąć daną rzecz w jednym z używanych programów, nie została mi udzieloną odpowiedz, ponieważ Pani sama nie wiedziała jak to cofnąć, kiedy inna współpracownica na spokojnie mi to wytłumaczyła co należy zrobić, wtedy Pani ze złośliwym uśmiechem podkreśliła „że cóż, ale jej się takie błędy nigdy nie zdarzają@, nic dziwnego jeśli pracuje się w jednym programie x lat. Zupełny brak szacunku wobec drugiej osoby.

Edyta
@Były_pracownik

Nie myślałaś o tym żeby gdzieś zgłosić takie zachowanie? Bardzo słaba sytuacja, szczególnie w miejscu pracy..

@Byly_pracownik

@.

No i co to ma oznaczać tak właściwie?

...

Ogromna rotacja pracowników jak na firmę tej wielkości

@...

Tej wielkości tzn? A znasz tę rotację tak dokładnie w ujęciu % czy po prostu z obserwacji / opinii wnioskujesz?

W biurze jak to w biurze rachunkowym na pewno można się wiele nauczyć, ponieważ robi się wszystko, a nie tylko przysłowiowy wycinek. Jest to opcja dla osób młodych, chcących zdobyć pierwsze doświadczenie w zawodzie księgowego, które mogą pozwolić sobie pracować dłużej niż ustawowe 8h/dzień i które gotowe są zarabiać trochę mniej i nie odczuwają dyskomfortu związanego z traktowaniem jako osoby nieodpowiedzialne i niedoświadczone. Osoby z doświadczeniem i obeznanie na rynku pracy raczej nie będą zainteresowane współpracą.

ZrezygnowanaKandydatka

Jakiś czas temu miałam okazję uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym na stanowisko samodzielnej księgowej. Dwudziestominutowa rozmowa kwalifikacyjna prowadzona w pozytywnej i swobodnej atmosferze. Nie padło chyba żadne pytanie, które mogłoby mnie w jakimś stopniu zaskoczyć. Głównym celem rozmowy była typowa odpytanka, czym się zajmowałam na poprzednich stanowiskach. Z rozmowy wyszłam zadowolona, jednak po chwili naszły mnie wątpliwości. Firmie zależy, by pracownik był wielozadaniowy, znał dwa języki obce, znał się na księgowości i informatyce. Gdy padło pytanie jakby wyglądała moja praca usłyszałam odpowiedz rozpoczynająca się od stwierdzeń: "ciężko powiedzieć", "jesteśmy na etapie wprowadzania zmian", "wdrażamy nowe rozwiązania". Dano mi do zrozumienia, że od pracowników oczekuje się szybkości w księgowaniu bardzo dużej ilości dokumentów. Moje pytanie o pakiet socjalny bardzo zaskoczyło kobietę prowadzącą rozmowę. Biuro rachunkowe nie oferuje w zasadzie nic swoim pracownikom. Nie ma tak podstawowych w dzisiejszych czasach dodatków do pensji jak np. karta Multisport, MyBenefit, prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do kursów językowych, studiów, obozów dla dzieci, okularów. Aktualną oferowaną formą zatrudnienia jest fakturowanie (duży nacisk). Biuro wymaga od pracownika założenia działalności gospodarczej. Wynagrodzenie bardzo przeciętne jak na oferowane warunki zatrudnienia i obecny rynek pracy w Polsce. Podczas rozmowy nikt nie zaoferował mi wody do picia.

Warum

Standardowa rozmowa o pracę, opowiedzieć coś o sobie, co się robiło, w jakim zakresie. Nie weryfikują wiedzy żadnym testem. Rozmowa na stanowisko księgowy trwała krótka 15 minut. Obiecują zadzwonić z informacją. Mija trzy miesiące, ogłoszenia ciagle jest odnawiane na portalu pracuj.pl, po trzech miesiącach telefon ze jednak mnie chcą. Łatwo stwierdzić, ze mają problemy kadrowe. Duża rotacja pracowników. Oferują umowe zlecenie bądź b2b. I nic poza tym. Nie mają żadnego pakietu socjalnego. Brak prywatnej opieki medycznej. Zostałem uprzedzony, ze pracuje sie duzo. Księgowi zostają często po godzinach i pracują w weekendy.

Gall
@Warum

Przyszedłem do tej firmy poznać system księgowy i zgodziłem się pracować nieodpłatnie. Pracowałem tam przez trzy dni. Zrobiłem prace, której nikt nie chciał. Gdy ją skończyłem podziękowano mi za współpracę.

@Warum

Szanowni Panstwo. Trochę się jednak od tego czasu zmieniło w kwestii rozmów rekrutacyjnych do naszego zespołu. Zapraszamy do weryfikacji tego, jak rekrutujemy do AFK. Pozdrawiamy.

@Warum

Szanowni Państwo. Stara opinia ze starych czasów. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania idąc z duchem czasu i myśląc o przyszłości . Stawiamy na pracowników lojalnych i chcących wzrastać wraz z organizacją.

Asdfghkl

Nie wiedziałam co myśleć ale w sumie odwiedziłam tą stronę i to nie tylko moje odczucia. Zostałam zaproszona na rozmowę, ze świadomością, że brak mi doświadczenia wiec będzie to pewnie stanowisko asystenckie z późniejsza możliwością awansu. Na rozmowie dowiedziałam się, ze w sumie to panią interesuje moja znajomość angielskiego I ze ma nadzieję ze to taka żywa znajomość a nie tylko w CV (gdyby je przeczytała dokładnie, wiedziałaby, ze obecnie pracuję w języku angielskim non stop od roku, co łatwo zweryfikować znajdując firmę w internecie!). Bardzo dawała mi do zrozumienia na każdym kroku ze jestem niedoświadczona i młoda, a co za tym idzie pewnie nieodpowiedzialna (nie zostało to powiedziane wprost, ale da się wyczuć). Prosiła o wypełnienie testu i odesłanie jej na maila (powiedziałam ze wyśle go dziś wieczorem, i usłyszałam, ze zależy jej nie na szybkości a na dokładności - czy jedno nie może iść w parze z drugim?), nie zostało doprecyzowane czy mam go wypełnić na podstawie wiedzy, czy tez mam wykazać się umiejętnością znajdowania informacji (jeżeli nie mam doświadczenia, oczywistym jest ze wielu informacji będę na początku szukać - przynajmniej dla mnie). Poprosiłam również o informacje kiedy mogę się spodziewać informacji zwrotnej, nawet jeśli będzie negatywna. Usłyszałam tylko ze Pani "musiałaby to [test] zobaczyć". I na tym koniec. Nie podważam kompetencji księgowych pani prezes, ani pracowników, natomiast szkolenie z zakresu HR zostało na pewno przegapione, przespane i zaniedbane. Szkoda czasu.

@Asdfghkl

Sposób prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej nie każdemu może odpowiadać. Weryfikacja CV to nie tylko przeszukiwanie internetu, ale również rozmowa na ten temat z Kandydatem. Ważna jest wzajemna nić porozumienia, mowa ciała, wszystko to, czego Kandydat być może sobie nie uświadamiać , a co mówi o predyspozycjach osobowościowych do wykonywania pracy w AFK. Cenimy szczere opinie nasz termat, dziękujemy za kazdą uwagę.

nowa

Własnie aplikowałam przez OLX. Także zobaczymy jak długo będę czekać na odzew,

Firma działa już od 10 lat ,więc ma bogate doświadczenie ,a do tego ma dobre opinie jako fachowcy, polecam!

Wiecie czy Afk Centrum Obsługi Biznesu Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Olaf

Nie udostępniają żadnego sprzętu.

Bolo

Czy jest jakiś powód, że tak sporadycznie piszecie na forum?

Miro

Firma z opinią dobrego pracodawcy zawsze będzie miała chętnych do pracy. Nie zawsze ludzie potrafia sprostać zadaniom stąd rotacja.

Nie ma możliwości zatrudnienia na umowę o prace !!!!!!!!!

!

Jedna z firm, która osoby poszukujące pracy ma w "głębokim poważaniu". Nie informują o wynikach rekrutacji nawet tych, którzy byli zaproszeni na rozmowę oraz pisali test sprawdzający ich wiedzę. Należy dodać także to,że pytania na teście nie były sformułowane zbyt precyzyjnie, co z kolei wiąże się z możliwością udzielenia nieprawidłowej lub nieprecyzyjnej odpowiedzi,a w konsekwencji odrzucenia kandydata ubiegającego się o pracę z uwagi na powyższe. Można pokusić się o stwierdzenie, że celowo podchwytliwe aby kogoś skompromitować lub starać się udowodnić jego niewiedzę.

Zostaw merytoryczną opinię o AFK Centrum Obsługi Biznesu - Wrocław

• Jak się pracuje w AFK Centrum Obsługi Biznesu?

Zobacz opinie na temat firmy AFK Centrum Obsługi Biznesu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AFK Centrum Obsługi Biznesu?

AFK Centrum Obsługi Biznesu