Opinie o Reca Polska sp. z o. o w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Reca Polska sp. z o. o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Reca Polska sp. z o. o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja maszyn przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Reca Polska sp. z o. o w Kraków

@kandydat @ziomek a jakie dokładnie dostałeś zapewnienia? Co na rekrutacji do firmy Reca Polska zostało Ci zaproponowane? @robert dlaczego tak uważasz? Też masz takie doświadczenia jak poprzednicy z tą firmą? Może jakiś pracownik chce powiedzieć, dlaczego są takie sytuacje?

grzegorz

witam staram się o przyjęcie do tej firmy w rejonie mazowieckim , czy ktoś mógłby podzielić się informacją jakie są warunki pracy, płacy. Z góry dzięki za odpowiedź

robert
@grzegorz

Ogólnie szkoda czasu i wiem co mówię

kandydat

Witam , muszę powiedzieć że odbyłem kilka rozmów , były ustalenia zapewnienia i z żadnych się firma nie wywiązała. Znajomy także aplikował do tej firmy i podobna sytuacja , widać firmie nie zależy . Pozdrawiam wszystkich szanujących innych ludzi

@Lumbergh rozumiem i uważam, że to był dobry zwyczaj. Jednak potencjalny pracownik nie ma prawa wymagać tego od pracodawcy Reca Polska. Dlatego możemy tylko gdybać, że w przypadku tamtej sytuacji coś rekruterowi wypadło, zapomniał i tylko z nieuwagi nie poinformował kandydata jak wcześniej obiecał.

Przedstawiciel Handlowy

Zaproszono mnie na rozmowę do firmy Reca Polska, w spotkaniu udział brała pani z HR oraz pan Kierownik i co? A no dziesiątki pytań, przede wszystkim co pan wie o naszej firmie?czym się zajmujemy?czy zdaje pan sobie sprawę że mamy produkty premium?, Najlepsze! i najdroższe!? Następnie sto pytań do !

Proszę podać trzy powody dla których mieli byśmy pana zatrudnić?, prosze nam powiedzieć co pan może wnieść do naszego zespołu?, prosze powiedzieć do jakich klientów uderzy pan z naszymi produktami (oczywiście premium!) itp..,itd..,i na koniec proszę mi powiedzieć jak by mi pan to sprzedał?(i tu scenka sprzedażowa). Po około 1,5 godziny, padło najważniejsze pytanie-ile by pan chciał zarabiać!. Jako że mam doświadczenie dość bogate w branży technicznej jako handlowiec i nie tylko, poinformowałem miłych Państwa, że minimum jakie mnie interesuje to 3500zł netto podstawy. I zapadła cisza jakbym wypowiedział jakieś magiczne zaklęcie, po chili pani z HR wypowiedziała słowa" oczywiście ma pan na myśli pensję z premią?!" No i w tym momencie zdałem sobie sprawę,że straciłem dwie godziny, do tego profesjonalnie się przygotowałem, przeczytałem wszystko o firmie, jakie narzędzia, jaka historia, etc..,do tego musiałem dojechać z drugiego końca miasta, czyli dodatkowe koszty i wszystko bez sensu, po co?.Ostatecznie miły pan Kierownik zaproponował mi 2500zł netto, ale to pod warunkiem, że w pierwszym miesiącu sprzedam narzędzia do chyba 40-klientów i to nie z bazy którą dostanę od nich, tylko do klientów których obsługiwałem w poprzedniej firmie(czyli jeszcze swoja baza klientów). No i opadły mi ręce, nogi i co tam jeszcze może opaść. w 2020r. w branży technicznej, z jednymi z najdroższych produktów Premium! 2500zł netto podstawy,człowiekowi 40+, z 20-letnim doświadczeniem, w tym 10-lat jako doradca techniczny-handlowiec 2500 no łoł!. Po prostu mnie zamurowało, czy wy nie macie wstydu? Wystarczyło napisać w ogłoszeniu płacimy 2000-2500 podstawy+ premia za marże, za obrót, za coś tam...i było by prościej, poważni ludzie widząc taką kpinę, nawet by nie spojrzeli na takie ogłoszenie, zaoszczędzili byśmy sobie wszyscy czasu i energii.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

@Ludek masz racje, że nie jest takie rozwiązanie praktykowane w firmach, ale może @kandydat oczekiwał, bo zostało mu to obiecane. Jakby nie było nie sądzę, że jest to powód do nie polecenia firmy Reca Polska, bo jak właśnie zwykle bywa firmy nie dają odpowiedzi zwrotnej negatywnej. Ktoś jeszcze chciały się wypowiedzieć na temat firmy? A Ty @Ludek jesteś pracownikiem firmy?

Lumbergh
@Karolina

W czasach kiedy ja pracowałem w Reca (ale to było daaawno) był taki zwyczaj, że oddzwaniało się do kandydatów, którzy stawili się na rozmowę - ale z różnych względów firma nie zaproponowała im pracy. Wynikało to po prostu z kultury i szacunku do ludzi.

Lol

Jak płacą w firmie i jakie dają narzędzia do pracy.pozdrawiam

Ludek

@kandydat Może nie byłeś odpowiednim kandydatem, nie pomyślałeś o tym? Powiem szczerze firmy generalnie nie dzwonią do osób które nie są zakwalifikowane przynajmniej do kolejnego etapu, więc nie wiem skąd twoje oczekiwanie?

kandydat

Byłem na spotkaniu rekrutacyjnym. Obiecali że zadzwonią po dwóch dniach, bez względu na to czy odpowiedź będzie na tak czy nie. Po pięciu dniach nie ma od nich żadnej informacji. Mnie już to nie dotyczy. Zostałem zaakceptowany do innej firmy. Konkurencji. Ofertę przyjąłem. Panowie spotkanie to nie wszystko. Nauczcie się szanować to co mówicie.

@Twix a Ty pracujesz ciągle w Reca Polska? Możesz coś więcej powiedzieć o swoich doświadczeniach z pracy? Czemu jesteś zadowolony? Jakie są mocne strony pracodawcy? Każda dodatkowa informacja może pomóc komuś w rozwiązaniu dylematu czy aplikować do firmy czy też nie.

Serio

Zawsze warto napisać a na rozmowie poprosić o ustosunkowanie się do tych wszystkich wypowiedzi - może są przejaskrawione a może szczere do bólu. Plus jest taki że kiedy już zaczniesz tu pracować będziesz widzieć czy twój przełożony który rozmawiał z Tobą na rozmowie kwalifikacyjnej to nieudolny kłamczuszek czy może szczery i opiekuńczy kierownik gotowy Ci pomóc w rozwijaniu swojej kariery.

Serio

Nadal firma Reca poszukuje osoby na stanowisko Doradca Techniczno-Handlowy. Firma oferuje szkolenia, samochód służbowy i pozostałe narzędzia pracy, również do celów prywatnych, umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną (http://www.reca.pl/de/praca/oferty-pracy.html). Czy skoro to stanowisko przewija się na forum od kilku miesięcy to może jest na nim ktoś kto pracuje i chciałby opowiedzieć jak to stanowisko wygląda w praktyce? Czy warto aplikować? Każda informacja będzie przydatna.

Leon

Czyżby wakacje odciągnęły piszących od forum? Szkoda, nowi szukają opinii o firmie bezpośrednio od pracowników. Reca ma nawet sporo ofert dla doradcy tech.-handl.

Ludek

Jaka jest przyczyna, że firma ma tak duże zapotrzebowanie na doradcę techniczno- handlowego? Jakieś nowe projekty czy tez otwieraj nowy oddział?Proszę o informacje. Chcę aplikować i zastanawiam się ?

Mądrala

Reca Polska to profesjonalista w swojej branży, firma o światowym zasięgu. Sądzę, że niektóre osoby poprostu nie dorosły do pracy tutaj i nie mogąc poradzić sobie ze stresem próbują oczerniając firmę poprawić sobie humor.

Ludek

Czy ktoś z forumowiczów ma informacje dlaczego firma ma tak dużą ofertę pracy dla doradcy techniczno-handlowego? Jakieś nowe kierunki czy nowa strategia Reca? Mam złożyć cv i dlatego tak uzupełniam wiedzę .

Ludek

Czasami lepiej jak osoba niezadowolona z pracy odejdzie, zostając na siłę tylko męczy siebie i innych współpracowników. Rozumiem, że niektórym nie przypadła do gustu praca i nie może się w niej odnaleźć. Mimo, iż firma jest bardzo fajna to nie dla każdego.

Ludek

Dobrze, że napisałeś jak krótki miałeś staż pracy w firmie. Nie rozumiem jak można pisać o firmie niewiele wiedząc? Myślę, że nie przedłużono z Tobą umowy i Twój wpis na forum to jest taki odwet na firmie.

chuck norris

No cóż jak czytam te opinie to wydaje mi się, że niektóre są grubo przesadzone. Dlaczego nie rozpisują się ludzie którzy w tej firmie dobrze zarabiają. (usunięte przez administratora) . Czasy przedstawicieli handlowych, którzy zostawiali reklamówki i znikali skończyły się. Trzeba górować inteligencją, sprytem, i zawziętością aby coś osiągnąć. Nie tylko tutaj w innych firmach również. Generalnie nie jest źle. Pozdrawiam sceptyków i tych, którzy nadużywali wolnego czasu.

Ludek

Fajna firma, i widziałem ostatnio ofertę pracy dla doradcy techniczno-handlowego. Czy warunki do pracy są w firmie w miarę przyzwoite? Może dowiem sie jeszcze coś więcej o firmie, jaka jest atmosfera w pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Reca Polska sp. z o. o - Kraków

• Jak się pracuje w Reca Polska sp. z o. o?

Zobacz opinie na temat firmy Reca Polska sp. z o. o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Reca Polska sp. z o. o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Reca Polska sp. z o. o?

Kandydaci do pracy w Reca Polska sp. z o. o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Reca Polska sp. z o. o
2.2/5 Na podstawie 93 ocen.

Reca Polska sp. z o. o