Opinie o Reca Polska sp. z o. o

Karolina

@Ludek masz racje, że nie jest takie rozwiązanie praktykowane w firmach, ale może @kandydat oczekiwał, bo zostało mu to obiecane. Jakby nie było nie sądzę, że jest to powód do nie polecenia firmy Reca Polska, bo jak właśnie zwykle bywa firmy nie dają odpowiedzi zwrotnej negatywnej. Ktoś jeszcze chciały się wypowiedzieć na temat firmy? A Ty @Ludek jesteś pracownikiem firmy?

Ludek

@kandydat Może nie byłeś odpowiednim kandydatem, nie pomyślałeś o tym? Powiem szczerze firmy generalnie nie dzwonią do osób które nie są zakwalifikowane przynajmniej do kolejnego etapu, więc nie wiem skąd twoje oczekiwanie?

kandydat

Byłem na spotkaniu rekrutacyjnym. Obiecali że zadzwonią po dwóch dniach, bez względu na to czy odpowiedź będzie na tak czy nie. Po pięciu dniach nie ma od nich żadnej informacji. Mnie już to nie dotyczy. Zostałem zaakceptowany do innej firmy. Konkurencji. Ofertę przyjąłem. Panowie spotkanie to nie wszystko. Nauczcie się szanować to co mówicie.

Karolina

@Twix a Ty pracujesz ciągle w Reca Polska? Możesz coś więcej powiedzieć o swoich doświadczeniach z pracy? Czemu jesteś zadowolony? Jakie są mocne strony pracodawcy? Każda dodatkowa informacja może pomóc komuś w rozwiązaniu dylematu czy aplikować do firmy czy też nie.

Twix

Nie ma tragedii są się tam pracować Dowodem są osoby nawet z 10 letnim stażem

Serio

Zawsze warto napisać a na rozmowie poprosić o ustosunkowanie się do tych wszystkich wypowiedzi - może są przejaskrawione a może szczere do bólu. Plus jest taki że kiedy już zaczniesz tu pracować będziesz widzieć czy twój przełożony który rozmawiał z Tobą na rozmowie kwalifikacyjnej to nieudolny kłamczuszek czy może szczery i opiekuńczy kierownik gotowy Ci pomóc w rozwijaniu swojej kariery.

Serio

Karolina

Nadal firma Reca poszukuje osoby na stanowisko Doradca Techniczno-Handlowy. Firma oferuje szkolenia, samochód służbowy i pozostałe narzędzia pracy, również do celów prywatnych, umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną (http://www.reca.pl/de/praca/oferty-pracy.html). Czy skoro to stanowisko przewija się na forum od kilku miesięcy to może jest na nim ktoś kto pracuje i chciałby opowiedzieć jak to stanowisko wygląda w praktyce? Czy warto aplikować? Każda informacja będzie przydatna.

Leon

Czyżby wakacje odciągnęły piszących od forum? Szkoda, nowi szukają opinii o firmie bezpośrednio od pracowników. Reca ma nawet sporo ofert dla doradcy tech.-handl.

Ludek

Jaka jest przyczyna, że firma ma tak duże zapotrzebowanie na doradcę techniczno- handlowego? Jakieś nowe projekty czy tez otwieraj nowy oddział?Proszę o informacje. Chcę aplikować i zastanawiam się ?

Mądrala

Reca Polska to profesjonalista w swojej branży, firma o światowym zasięgu. Sądzę, że niektóre osoby poprostu nie dorosły do pracy tutaj i nie mogąc poradzić sobie ze stresem próbują oczerniając firmę poprawić sobie humor.

Ludek

Czy ktoś z forumowiczów ma informacje dlaczego firma ma tak dużą ofertę pracy dla doradcy techniczno-handlowego? Jakieś nowe kierunki czy nowa strategia Reca? Mam złożyć cv i dlatego tak uzupełniam wiedzę .

Ludek

Czasami lepiej jak osoba niezadowolona z pracy odejdzie, zostając na siłę tylko męczy siebie i innych współpracowników. Rozumiem, że niektórym nie przypadła do gustu praca i nie może się w niej odnaleźć. Mimo, iż firma jest bardzo fajna to nie dla każdego.

BsW

Czytam te wasze opinie i to jakaś paranoja. Pracuję w firmie od kilku miesięcy i jest to wyzwanie. Nie jest różowo, bo trzeba rano wstawać i pracować. Jeżdżę 2 letnim samochodem (gdzie niby te stare złomy?). Co miesiąc mamy około 2 akcji handlowych dla klientów i drukowane ulotki. Znam osobiście kierownika, o którym jest mowa powyżej. Ma wiedzę, pomaga i wymaga. Pewnie byłeś w grupie, gdzie kierownik stawiał Ci cele i wymiękłeś. Takich miałem też w poprzedniej firmie. Pieniądze mam na koncie koło 6-7 każdego miesiąca. Stale dostajemy propozycje premii finansowej za nowych klientów lub sprzedaż nowości. Chyba piszesz o innej Rece, albo jesteś jednym z tych którzy odeszli z powodu słabych wyników. Okazuje się, ze w tym roku były tylko takie zwolnienia. Ktoś pisał też o szkoleniach. W ciągu 6 m-cy miałem w sumie 3 szkolenia. Jest trener wewnętrzny a dodatkowo trener ze specjalistycznej firmy, który w tym roku szkoli. Dla mnie ok, szukałem stabilnej firmy bo nie skaczę z kwiatka na kwiatek.

Ludek

Dobrze, że napisałeś jak krótki miałeś staż pracy w firmie. Nie rozumiem jak można pisać o firmie niewiele wiedząc? Myślę, że nie przedłużono z Tobą umowy i Twój wpis na forum to jest taki odwet na firmie.

chuck norris

No cóż jak czytam te opinie to wydaje mi się, że niektóre są grubo przesadzone. Dlaczego nie rozpisują się ludzie którzy w tej firmie dobrze zarabiają. (usunięte przez administratora) . Czasy przedstawicieli handlowych, którzy zostawiali reklamówki i znikali skończyły się. Trzeba górować inteligencją, sprytem, i zawziętością aby coś osiągnąć. Nie tylko tutaj w innych firmach również. Generalnie nie jest źle. Pozdrawiam sceptyków i tych, którzy nadużywali wolnego czasu.

Ludek

Fajna firma, i widziałem ostatnio ofertę pracy dla doradcy techniczno-handlowego. Czy warunki do pracy są w firmie w miarę przyzwoite? Może dowiem sie jeszcze coś więcej o firmie, jaka jest atmosfera w pracy?

Włodzio

Co słychać nowego w firmie? Kiedyś pracowałem w Reca i to była super praca, niestety musiałem się wyprowadzić. Poczytałem wpisy i w tym temacie nic się nie zmienia bo są ludzie , którzy zawsze muszą marudzić .

Gregor

@toolmaker Myślę, że takie uwagi byłyby bardzo cenne gdybyś przekazał je do firmy. Tak niestety jest, że czasami zatrudniane osoby są nieodpowiednio przygotowane i tylko szkodzą firmie. Później są same problemy z tego.

Karolina

Reca Polska sp. z o. o. to blisko 20-letni okres prowadzenia działalności w Polsce. To profesjonalista na skalę europejską w branży różnego rodzaju narzędzi i elektronarzędzi.

Crossel

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... jak w każdej firmie są plusy i minusy, jednak kiedyś w Rece było zdecydowanie gorzej. Ci, którzy nie przetrwali kryzysu w firmie kilka lat temu, teraz dopytują o obecną sytuację. Dlaczego? Odpowiedzcie sobie ludziska na to pytanie. Polecam firmę, ale tylko tym, którzy wyznają zasadę: "Yes, we can!" i potrafią docenić pracę z produktami wysokiej jakości, a nie jakości "marketowej".

kolega

Pracowałem w Rece 3 lata. Odszedłem kilka tygodni temu z powodów przejęcia rodzinnego biznesu. Czytam wpisy i aż mnie śmieszy, gdy wypowiadają się ludzie, którzy albo nie zostali zatrudnieni, albo byli poprostu słabi. Takich tez mieliśmy w naszej grupie, i mówiliśmy kierownikowi aby zwolnił jednego z drugim, bo tylko psuja robotę. Uważam, po tylu latach, ze praca jest dla wytrwałych, i firma dużo pomaga. Możesz dostać nowego Rapida i to nawet w miarę szybko. Jeden kolega dostał po pol roku w firmie, miał jednak wyniki i nie płakał, ze trzeba rano wstać do pracy. Jak zapieprzasz to i kasa jest fajna. Masz możliwość dobrze zarobić, tylko trzeba szukać klientów. Są rożne premie np. za klientów kupujących, albo od marzy i za zapłaconą kasę. Często tez były robione dodatkowe premie za szukanie nowych klientów itd. Co chwile jakieś promocje, czasem lepsze czasem gorsze, ale są. Możesz awansować gdy masz do tego smykałkę. Najważniejsze to mocna firma, należy do firmy w Austrii.

gość niedzielny

Dla mnie firma jest ok. Trzeba pracować ale gdzie w dzisiejszych czasach tego się nie robi. Niektórzy co tu piszą to tak jak by byli trochę oderwani od rzeczywistości. Kasa jest, auto i paliwo jest-policzcie sobie ile to kosztuje. Pozytyw.

Lila

Reca jest dla mnie jak drugi dom, tak jest tam fajnie.

Życzliwy

Nie masz racji. Każda firma ma swoje założenia i musi to trzymać, chyba że się wyłoży.Gdzie człowiek liczy na dobre zarobki musi mieć na uwadze, że będzie dużo pracy. Ja mydlę, że większa kasa daje większą satysfakcję i bezpieczeństwo, wolę więcej pracować!

Ludek

Czy Reca prowadzi jakieś rekrutacje? Nigdzie nie widziałem żadnej oferty a bardzo bym chciał się dostać do firmy? Jeśli ktoś wie to bardzo proszę o informacje. Chciałbym wiedzieć na jakie zarobki mogę liczyć jako sprzedawca internetowy?

Vespa
@Ludek 16.01.2017 10:45

Ludek, może mają rekrutacje na portalu typu właśnie gowork, ukryte bez podania nazwy firmy, a na rozmowy zapraszają osoby po wstępnej analizie przesłanych dokumentów? Zajrzałem na stronę firmy i jest tam adres na który można przesłać dokumenty.

mirek

Rzeczywiście @donald_kaczor ogłoszeń jest sporo ale ja wiem czy to rozwój? One są na różne lokalizację więc to raczej o niczym nie świadczy

SLD
@mirek 09.09.2016 09:52

Witam. Jestem pracownikiem od 2 lat. Firma faktycznie zatrudnia nowych ludzi, żeby zwiększyć pokrycie terenu. Po roku można realnie wyjąć netto 3300-3700. Auto ok. Kierownicy ok. Maili niewiele. Gadżety słabe, benefitów brak. Produkty dobrej jakości ale drogie. Marki GEDORE, Kukko, 3M. Podstawa to samoorganizacja i motywacja. Do roboty śledzie, specjaliści od ubezpieczeń, leasingów i innych batoników.

Ronaldo

Pracuję w firmie od kilku miesięcy. Rozmawiam z chłopakami co pracują dłużej. Widzę, ze za wyniki otrzymują lepsze samochody i są zadowoleni z kasy. Trzeba ostro zasuwać, żeby dobrze zarobić, nic za darmo poza szkoleniami i wsparciem nie dostaniesz. Kierownik jest wymagający, ale mówi z sensem jak należy wypracować rynek i gdzie można zarobić pieniądze. Widzę chłopaków, którzy pracują po kilka lat, jeżdżą nowymi octaviami albo rapidami. Wiec, jak czytam słowa nieudaczników, którym coś nie poszło, to pewnie nie pójdzie tez w innej robocie.

donald_kaczor
@donald_trump 04.07.2016 22:28
Jakie jarasz zioło kolo? Ponownie świeżutkie 13 ogłoszeń na 3/4 kraju. To już od początku roku zatrudnienie wzrosło o 500%!...

już wzrosło o 750%, na pracuj 12 ogłoszeń, firma się rozwija jak wirus ziko w Brazyli, niedługo jeden przedstawiciel w każdej wiosce

pomorze

Jakieś bzdury piszesz. Ja dobrze wspominam rekrutację. Konkretna i rzeczowa. Przecież to normalne, że pracodawca chce wiedzieć co się w życiu robiło-dlatego pyta o szczegóły. Ja brałem udział w rekrutacjach gdzie były testy na inteligencje i inne takie, uważasz, że to lepsze? A scenka? ona najlepiej pokazuje jak się można zachować. Mnie wyszła ok i byłem zadowolony bo sprzedaż to moja pasja. A kasa? całkiem sensowna bo zależna od tego ile i jak sprzedaję więc zależna ode mnie. Poza tym fajna atmosfera w grupie.

dobry

Głowa boli jakie pierdoły ludzie na portalach wypisujecie. Czasami wystarczy zapytać odpowiednich osób.

amator

Chyba brak profesjonalnych przedstawicieli bo po raz nie wiem który wyszło 12 ogłoszeń na kraj. Jako że moją pasją życiową nie są negocjacje z klientem nie będę mógł aplikować. Druga sprawa to z ogłoszenia nie dowiedziałem się czy firma handluje olejami, technika laserową czy może koparkami. A może jakieś narzędzia? Dobrze by było by wszyscy chętni profesjonaliści wiedzieli w czym mają być profesjonalni.

odpow

zysku czy obrotu? przyjacielu mylisz pojęcia pewnie...

moherowyninja

jak wygląda u nich dzień handlowca w terenie, wiemy juz że gps ale jakieś szczegóły? ile punktów do odwiedzenia dziennie, jakieś limity w tym zakresie? praca na ile godzin dziennie? jak z noclegami w terenie?

robot
@moherowyninja 08.03.2016 15:26

Kolego , "moherowyninja" odpowiem Ci szczerze i pozostałym : praca na godzinę dziennie, do tego dostajesz sekretarkę, hotele w marriocie, auto to co najmniej Vw Passat-na początku! Kartę do Mcdonalda(rabatową). Po 3 miesiącach pracujesz tak jak w rodzinie "Flinstonów" godzinę tygodniowo. Średnia krajowa jest minimalną dzienną stawką. Tak, że wskakuj do tego rozpędzonego pociągu i przynoś zlecenia. Widać po Twoich wypowiedziach, że szukasz właśnie takiego miejsca pracy i jesteś dobrym specjalistą i nie boisz się wyzwań. Oraz oczywiście pracy dłuższej niż 1 godzinę tygodniowo.

emil

a czy pracuje jeszcze p.Szulc?

wiem co mówię

Pracuję w Reca i wiem co mówię. Plan jest ambitny - w rok/dwa podwoić dotychczasową liczbę handlowców. (obecnie jest około 50).

wiem co mówię

Reca szuka handlowców, bo się rozwija. Nikt się z Reca nie zwalnia, po prostu firma chce zwiększyć stan zatrudnienia. To nie są ogłoszenia na wakaty po pracownikach, którzy się zwolnili.

mirek

oferuja zatrudnienie w oparciu o umowe o pracę,nie widzialam takiej informacji ze na 3/4etatu a aplikowałem na Managera Sprzedaży-Handlowca,oferują długoterminowa współpracę,wiec chyba nie zwalniaja to zalezy od ciebie samemo czy zostaniesz.

adamek

Nie, po prostu działają, zatrudniają więcej ludzi i wymieniają tych co za dużo na portalach siedzą....

@fryzjer nie nie tych ogloszen juz nie ma..sam dzis patrzylem i widoczenie szykob juz kogos znalezli, trzeba bedzie poczeakc az znowu cos wstawia nowego

wlkp

Szukają na Poznań i wlkp, czy ktoś poleciał z tego regionu, pamiętam chłopaka w ciemnej octavii jak się tu kręcił. Polecacie ten region czy też ciężka orka jak ktoś wyżej napisał?

fryzjer
@wlkp 03.12.2015 10:21

Ponownie ogłoszenie na Poznań i wlkp. Opcje są dwie. Albo warunki beznadziejne i brak chętnych albo takich "fachowców" jakich szuka firma po prostu nie ma.

jinek

dajcie proszę znać, czy warto u nich aplikować na stanowisko specjalisty do spraw sprzedaży, widzę, że pojawiła się oferta na terenie województwa dolnośląskiego a ja właśnie jestem na etapie przeprowadzki do wrocławia i szukania tam swojego miejsca na ziemi, proszę was o obiektywne opinie i rady, dzięki :)

Wurthnext

Ciekawe skąd ta wiedza

ppp

(usunięte przez administratora) jak ktoś zapieprza 7 do 19 może dostać 5-6 tyś. wystarczy sprzedawać na wysokiej kalkulacji. Nikt w teren nie wjeżdża kierownicy nie wpieprzają się. Jedyne co mogło by się zmienić to samochody a cały czas skoda Fabia zielona. Wypłaty na czas, zwroty za poniesiony opłaty przez cały mc. (usunięte przez administratora)

Nick

Napisz cos wiecej. Jak tam jest? Jak płacą?

Zostaw opinię o Reca Polska sp. z o. o - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Reca Polska sp. z o. o