Mewa Textil-Service Sp. z o.o.
counter
2 110 386 5 1
Kosa
Klient

Firma oszust Oszukuja klientów Znam tę firmę i znam jej procedury. Umowa jest zazwyczaj podpisywana na rampie lub przy odbiorze czyściwa, ponieważ klienci myślą, że podpisują potwierdzenie odbioru lub dostawy. Umowa jest na kalce, zaś OWU jest na odwrocie tej kalki. Potwierdza to zapis na tym formularzu - ostatnie zdanie pogrubioną czcionką. Generalnie nastawiona na wykorzystanie klienta. Dużo kar za wypowiedzenie umowy.

Tak13Nie
Gregor

Firma dobrze oceniana i takie też ma opinie w internecie. A poza tym to fajna jest atmosfera.

Tak1Nie24

Jak długo trwa proces awansu w Mewa Textil-Service Sp. z o.o.?

Pozytywna

MEWA jest Ok:). Lubię tam pracować, super ludzie, świetna atmosfera. Jeśli robisz co lubisz to Twój Szef i Ty sam będziecie zadowoleni. Polecam

Tak2Nie18
Kosa

Tak13Nie
Iga Nowy wpis
@Kosa

Po pierwsze nigdy w życiu klient Mewy nie podpisuje umowy na ramię... LITOŚCI ludzie. Po drugie umowę na kalce byłaby nie wazna umowa więc tutaj do czytających koleś pisze jakieś totalne głupoty. A po trzecie mamy tyle klientów w całej Polsce i nigdy nie mówimy źle na konkurencję więc wiadomo kto pisze negatywne komentarze.

"Nieważna" piszemy razem !!! Nowy wpis
@Iga

Na kalce nieważna a na druku samokopiującym to już jest ważna? Hmm, kto tu pisze głupoty? A klientów macie dużo, bo ciężko zerwać z wami umowę.

Grzegorz P. Nowy wpis
Klient

Od niedawna dołączyłem do grona klientów. Miałem pewne obawy nie ukrywam po przeczytaniu nie małej ilości negatywnych komentarzy, ale zrobiłem rozeznanie między paroma znajomymi z różnych branży w okolicy Kielc i raczej polecali firmę. Była u mnie przedstawicielka tej firmy i na początek zaproponowała jakiś okres próbny, dla mnie próba konarzy się z czymś darmowym a za tą trzeba było zapłacić. Na szczęście Pani nie była nachalna i natarczywa bo tego nie lubię, powiedziała że wyśle ofertę na maila i żebym się zastanowił. Zapewniała że po próbie jak mi nie będzie coś pasowało to mogę zrezygnować bez konsekwencji. Zdecydowałem się zaryzykować i faktycznie po czterech tygodnia przyjechała, zajrzała w kubły ile zużyłem szmat i podpowiedziała że jak chce dalej nawiązać współpracę to zmniejszymy pakiet i będzie wystarczająco. Zostałem pounformowany o długości trwania umowy i jakieś tygodniowej stawce i podpisałem z Nimi umowę. Pani wykazała się fajnym podejściem do sprawy i klienta, do tego dowcipna i myślę że to również zadecydowało o wejściu w spółpracę :-) P.S mam żone księgową, dałem jej umowę do przestudiowana, nie jest ona w 100% do końca jasna i klarowna i moim zdaniem jak jest dobrze to jest dobrze ale cóż... koledzy już parę ładnych lat używają i nie raz mówią że te jkubły ze szmatami uratowały im d..y Jak będę miał jakieś zastrzeżenia to na pewno umieszczę tu kolejny wpis

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 79 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w Mewa Textil-Service Sp. z o.o.?

Zatrudniona

Pracuję w MEWIE kilka lat, wiadomo, że czasem bywa różnie, ale pewne jest, że w czasach korona wirusa firma zdała egzamin na 5. Zatrudnienie utrzymane, wynagrodzenie utrzymane. Bardzo solidna i stabilna firma.

Tak8Nie9

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Jak długo trwa proces awansu w Mewa Textil-Service Sp. z o.o.?

Phi
@Pytanie

Nie ma żadnej ścieżki awansu , handlowiec jest handlowcem (usunięte przez administratora)

Tak15Nie
Moja Opinia
@Pytanie

To zależy po prostu od okazji, które się pojawiają i samych planów pracownika co do dalszego rozwoju i czy chce tę nagłą okazję wykorzystać. Niektórzy awansują co kilka lat, niektórzy są na tym samym stanowisku od początku zatrudnienia. Łatwiej jest zmienić stanowisko na całkiem inne, czyli rozwijać się w obrębie różnych działów, ale już awans typowo w górę pojawia się dopiero wówczas, jeśli tworzą się nowe struktury w firmie lub zwalnia się miejsce po kimś odchodzącym z firmy.MEWA nie tak jest duża, nie ma tak rozbudowanej struktury, aby możliwości awansu/ zmian pojawiały się co roku, ale jakieś możliwości zawsze są. Firma stawia na rozwój pracownika, szkolenia i rekrutację wewnętrzną w pierwszej kolejności, jeśli chodzi o stanowiska kierownicze, więc jeśli ktoś ma ambicje, to może próbować. Oczywiście nie w każdym dziale są takie same możliwości. Pracownicy operacyjni są najbardziej potrzebni, tych ofert pracy jest najwięcej.

TakNie19
Znam Mewę
@Moja Opinia

Witam. Pracowałam w Mewie przez blisko 6 lat. Chwalę sobie ten czas, bo zarobki były takie, jakich już później nie miałam i nie mam. (usunięte przez administratora)Dla mnie wtedy było warto angażować się na 100% i walczyć o wynik. I to jest fakt. Bzdurą natomiast jest kompletną, że w tej firmie jest możliwość awansu. NIE MA. Struktura totalnie płaska: - Dyrektor Handlowy (3 w Polsce, w 3 Oddziałach każdy) + każdy ma ja swoją Asystentkę Biura, znającą biegle niemiecki, - potem Handlowiec (nazywany szumnie Kierownikiem Regionalnym), - na równi z nim Asystentka Dz. Handlowego - która umawia swojemu Handlowcowi spotkania i tyle.

Tak5Nie
Znam Mewę
@Moja Opinia

NIE MA OKAZJI DO AWANSU, to bzdura, bo nie ma którym kierunku, skoro struktura jest totalnie płaska.

Tak4Nie
Plik

Cześć. Mam pytanie, jak wygląda dzień pracy PH (ile spotkań), jaka podstawa, jakie auto ( o gps nie pytam gdyż na 100% jest). Proszę o rzetelne info. Z góry dziękuję.

powaznie
@Plik

nie pchaj się tam dobra rada ,praca nie jest uczciwa względem Klientów ,pełno spraw sądowych poczytaj sobie opinie

Tak16Nie1

Tak2Nie4
OMG

Zaniedbaniu w czytaniu umów? Rzetelnym doradzaniu? To jakieś żarty są? Chcesz powiedzieć, że handlowiec dokładnie opisuje, jak wygląda umowa? A słynny „rok kalendarzowy” ? Handlowiec tłumaczy na czym to polega? Co za bzdury

Tak23Nie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 180 dni.

Czy zdarzają się nadgodziny w Mewa Textil-Service Sp. z o.o.?

Gregor

Tak1Nie24
Wtf?
@Gregor

Dobrze oceniana w internecie? Chyba mamy inne internety:)

Tak17Nie1
bzdura
@Wtf?

dobrze oceniana ,co Ty piszesz same negatywy i sprawy sadowe zakładane przez oszukane firmy ,podlizujesz się komuś czy jesteś jednym z panów dyrektorków ?

Tak14Nie
Mikuszewski Józef
@Gregor

Atmosfera to może tam jest fajna cieszą, się że zbierają pieniądze za (usunięte przez administratora) .Do mojego warsztatu przyszła pani z tej firmy zachwalała jak oni dbają o klienta i dałem się namówić na próbę dwa miesiące ,przywieźli plastikowy pojemnik ze szmatami około 1000 sztuk do czyszczenia maszyn i przez dwa miesiące spokój a po dwóch miesiącach się zaczęło co chwilę faktura do zapłaty 160 zł że niby dowożą nowy towar a od tej pory nikogo nie było oczywiście za każdy dojazd każą płacić, naliczyłem że do tej pory zapłaciłem łącznie około tysiąc złotych ,chciałem przerwać ten niby okres próbny ale okazało się że się nie da można ale po roku z wyprzedzeniem półrocznym czyli jeszcze rok mam płacić za (usunięte przez administratora) prowadzę firmę jednoosobową i dla mnie jest to duży wydatek tych szmatek wystarczy mi do końca życia a oni do końca życia będą mnie kasować za te szmaty.to jest czyste (usunięte przez administratora)

Tak9Nie
niestety
@Mikuszewski Józef

Maja usługę wynajmu, czyli płacisz coś w rodzaju abonamentu (o czym handlowiec powinien był poinformować). Nie napisałeś, czy to kwota netto, jeśli tak, to wymiana jest co 4 miesiące, jeśli brutto- co 8 msc (płacisz i tak co miesiąc). Jeśli umowę podpisałeś w tym roku, to mam złą wiadomość- będziesz z nimi do końca 2021, pod warunkiem,że wypowiesz do końca 06.2021, jeśli spóźnisz się choć jeden dzień i wypowiesz w lipcu, umowa leci kolejny rok (do końca 2022). Mechanizm jest tu gdzieś dokładnie opisany na forum.

Meehow

Najlepsze w firmie są "szkolenia" w Willingen. To co tam się dzieje, to film "wyjazd integracyjny" to przy tym domowe przedszkole.

Tak1Nie1
Michal8477

Jednym słowem naciągacze!!!!!! biorą kasę za nic

Tak15Nie
oszukany
@Michal8477

Naciagacze ,daleko od tej firmy.

Tak16Nie
Jan
@Michal8477

A czsciwo klient pierze sam właśnie zato biorą pieniadze

Prośba
@Michal8477

To chyba nie jest na temat pracy w MEWA...

Marzena

Na stronie napisali ,że przyjmują również do pracy studentów.Napisze ktoś po jakim kierunku studiów jest szansa na staż w firmie?

Tak2Nie
Moja Opinia
@Marzena

Proszę się bezpośrednio zgłosić do firmy z CV i Pani propozycją, to może się uda odbyć staż. Wg mnie najlepiej po studia ekonomicznych, logistyce i pokrewnych, germanistyce, bo to firma niemiecka i zajmuje się sprzedażą i dystrybucją usług opisanych jak na stronie internetowej.

Pozytywna

Tak2Nie18
cvf
@Pozytywna

świetnie tam pracować ,może napiszesz ile w ciągu roku zmienia się handlowców ? 40 % czy więcej ?

Tak12Nie

Tak4Nie1
XXX

Zgadzam się ,maja mnóstwo spraw w sądzie niestety wygrywają bo nikt nie czyta tych warunków które są podpisywane na okresie próbnym Potem przyjeżdża handlowiec po 4 tygodniach już z innym drukiem i Klient lub pracownik danej firmy jest nieświadomy że podpisał umowę na 2- 4 lat !

Tak3Nie

Jaki dress code obowiązuje w Mewa Textil-Service Sp. z o.o.?

Ziew, bo rano jest
@Pytanie

Do klientów chodzisz w fartuchu roboczym - to obowiązkowa cześć procesu sprzedaży

Tak7Nie
Marzena
@Ziew, bo rano jest

Dobrze zatem to wiedzieć. Mnie z kolei interesuje nieco inna kwestia. Ważną rzeczą, zapewne nie tylko dla mnie, jest stabilność zatrudnienia. Czy zatrudniając się w Mewa Textil-Service można być o tę stabilność spokojnym?

Odpowiadająca
@Pytanie

Dress code zależy od działu i stanowiska. Niektórym jest przydzielana odpowiednia odzież biznesowa/ robocza.

loka

Jak się chce pracować jest w Mewie super.

Tak2Nie19
TOMY
@loka

Raczej jak dobrze ściemniasz, to jest fajnie w tej firmie.Takich lubią.Ryba psuje się od głowy,jak wcześniej napisano.

Tak17Nie1
Janusz
@TOMY

Jesteś w stanie dodać coś więcej o pracy w firmie Mewa Textil-Service? Chciałbym mniej więcej zweryfikować, jak wygląda praca w tym miejscu. Ostatnie wpisy w wątku są dosyć ogólne bez żadnych konkretów.

TOMY

Lizodupów i tych co mają zawsze swoją wersję wydarzeń. Oni są zawsze pokrzywdzeni przez los, nie przez samych siebie. Nie umie jeden z drugim ogarniać roboty, tylko (usunięte przez administratora) i ściemniać. A ZZ i jego(usunięte przez administratora), no cóż - kto dłużej siedzi w tej firmie, to wie o co kaman, chyba,że jest ślepy, bo takich też mamy.

Tak4Nie
doinformowany

kiedy go w końcu wywalą czy tego nikt nie czyta w Niemczech??? ,zresztą ten drugi co wciskał kołdry staruszkom zaczyna go doganiać Trzeci dyrektor babeczka ok - inna klasa .Prezes też ok Tylko dwóch do wymiany i ta firma może odzyska zaufanie na rynku

Tak21Nie6
@doinformowany

W Niemczech nie czytaja. Z Z jest w Mewie od poczatku. Mydlenie oczom Niemcom razem z panem (usunięte przez administratora)diprowadzili do perfekcji. Niemcy tak jak w wiekszosci korporacji patrza na slupki. Pan (usunięte przez administratora)byl kiedys handlowcem chyba na lodzi. Kiedy zostal dyrektorem to jeszcze przez kilka miesiecy ciagnelo sie za nim opinie od klientow ze ich oszukal. Potem sciagnal swoich do mewy. Z Z jest niestety bardzo falszywy. I to jest problem. Dla tych dwoch panow Mewa to ideologia a nie praca. Teraz ponoc Niemcy chca calkowicie odciac trzy okregi od siebie. Z Z i MB zyli w komitywie wiec tu nie da rady ale mysle ze nowa pani Dyrektor na slasku jak bedzie niezalezna to pojdzie to do przodu.

Tak6Nie3
Marcin
@Jasiu

Widzę, że dosyć dobrze znacie struktury, które obowiązują w firmie Mewa Textil-Service. Ja natomiast nie mam żadnych doświadczeń związanych z tym pracodawcą, jednak znalazłem ogłoszenie o naborze na stanowisko regionalnego przedstawiciela handlowego. Wiecie może jakie warunki zatrudnienia oferuje pracodawca w przypadku tego stanowiska?

tezdoinformowany
@Jasiu

Masz dużo racji MB czyha tylko na ZZ kiedy go wyleją ,ale ten pozbył się większości ludzi którzy dużo o nim wiedzą ,jak prowadzi bar z żoną ,w sapie jakie robi numery jeszcze z panią I Podpisywania ciagle tych samych Klientów jako nowych itd ,tak dzięki temu najstarsza przedstawicielka na dolnym ślasku tak ciągnie od wielu lat i jest mu bardzo wdzieczna .Druga też wdzieczna już nie dawała rady i uciekła do obsługi klienta posprzedażowego ,tam ma w końcu wiekszy spokój MB jakby został sam to by była tragedia ,człowiek bez sumienia i duszy ,tylko cyfra Na pewno Mewa byłaby inna gdyby nie było tych dwóch Panów ,może wówczas wielu wartościowych pracowników by wróciło ,których oni się pozbywali bo byli dla nich zagrożeniem jeśli chodzi o wiedzę o nich ....

Tak9Nie1
Amy
@tezdoinformowany

W punkt!

Tak1Nie
@tezdoinformowany

To czy ZZ ma bar to w sumie nie powinno nas interesowac. Kazdy robi po pracy co chce. Natomiast kiedys bylo jakos fajniej i smieszniej. Prezes ze znikajacymi telewizorami, dyrektor ktory tak zachorowal na zoltaczke ze leczyli go w wiezieniu ????, znikajace iphony, dyrektor erotoman. I co najwazniejsze ekipa handlowcow byla zgrana. Nie trzeba bylo dyrektorow bo sami sie wspierali, pomagali sobie. Taka byla zgrana ze zeby w Wilingen bydla nie narobic to dyrektorzy noca lazili po korytarzach hotelu zeby pilnowac????. Teraz to sie chyba wszystko posypalo. Nawet ZZ byl na stopie prywatnej (usunięte przez administratora) gosciem

Tak1Nie1
@doinformowany

Nie wywala. Jak do Polski wpadaja Niemcy na kontrol czy audyt to grube teczki ze skargami klientow sa wynoszone z firmy. I wszystko jest ok.

dobrzedoinformowany
@Jasiu

No właśnie nie robi po pracy ...przynajmniej kiedyś to robił teraz może być bardziej uważny ,swego czasu 3 handlowców śledziło go jak wygląda jego dzień pracy i wiesz mi nie przemęczał się ,mieli haka na niego i wiem że gdy odchodzili fajne odprawy z tego tytułu wyciągnęli Fakt kiedyś była drużyna i był klimat i fakt odkąd pojawił się MB zaczęło się psuć a ZZ zrobił się rzeczywiście gnojkiem bez klasy

Tak3Nie1
Megan
@dobrzedoinformowany

Ci dwaj to MALI ludzie z żadnymi kwalifikacjami na stanowiskach jakie zajmują. Pani dyrektor z Sosnowca sto razy przerasta ich pod każdym względem. Niemcy czytają te wpisy, tylko nie wiadomo na co czekają? Może trzeba uderzyć do Pana W w Niemczech osobiście, żeby podziałało?

Tak7Nie
xdz
@Megan

bardzo dobry pomysł :)

Tak1Nie
doinformowany
@dobrzedoinformowany

sprostowanie z tych trzech handlowców jeden a raczej jedna((usunięte przez administratora)) została tylko uciekła do drugiego działu ,przeszła na drugą stronę i zaczęła mu donosić jak po 2 miesiącach musiała wrócić do Mewy ze spuszczoną głową z ucieczki do innej firmy Generalnie ZZ napuszcza na siebie ludzi ,mąci i kłamie Niemcy przede wszystkim powinni się przyjrzeć machlojkom w sapie jakie on robił i pani (usunięte przez administratora)latami i zwrócić uwagę jacy handlowcy na tym korzystali ,bo nieprzypadkowo byli ciagle Ci sami Wyciąganie kasy z firmy Słynne zmiany asortymentu -ogromne koszty ,ale co tam Niemcy nie widzą Jeśłi Niemcy to czytają i będzie jakaś sprawa w sądzie niech napiszą tutaj na pewno dużo się ludzi zgłosi żeby zeznać i w końcu wyrzucić czarne owce

Meggy
@doinformowany

Dokladnie (usunięte przez administratora) mąci i napuszcza ludzi na siebie. Pani N idealnie wpisuje się też w ten klimat.

Tak4Nie1
popieram

dokładnie są opisywane warunki pracy w Mewie ,jeśli ktoś chce tu pracować to pod takim dyrektorem o którym pisze Meggi Ryba się psuje od głowy Jak się zmieni głowa to warunki też się zmienia Po to jest to forum Ja bym nie pracował pod kimś takim

Tak7Nie1
i co dalej
@doinformowany

wakacje ,wakacje a po wakacjach podobno zmiany ....:) Jak myślicie wywalą czy nie ?

@i co dalej

Muszę przyznać, że Twój post jest dosyć tajemniczy i dlatego byłoby dobrze, jakbyś spróbował rozwinąć swoją poprzednią myśl. O jakich konkretnie zmianach w Mewa Textil-Service mówisz? Byłoby dobrze, jakbyś poważnie podszedł do mojego pytania, ponieważ na forum http://GoWork.pl cały czas wchodzą osoby zainteresowane aplikowaniem tam i chciałyby znać tamtejszą sytuację. Mogę zatem na Ciebie liczyć?

Dżony
@i co dalej

Nie ma żadnych zmian

tomek

jak ktos chce zerwac umowe to niech tu zostawi maila,napisze kilka opcji.

ZŁUPIONY

Witam zostawiam mail Muller@poczta.fm

xyz
@tomek

Proszę o info na scricz@gmail.com

Aleksandra

Mimo wszystko - nie powinieneś pisać o nikim w tak nieprzychylny sposób. Nie jest bowiem zgodne z regulaminem http://GoWork.pl Może zechcesz powiedzieć nam, tylko w sposób spokojny, jaki masz właściwie problem? Zachęcam serdecznie. A pozostałym przypominam o tym, że w Mewa Textil-Service poszukiwani są kierowcy kat. C i B. Ogłoszenia widnieją na stronie pracodawcy.pracuj.pl. Może ktoś z Was poszukiwał ostatnio zatrudnienia w takim charakterze? Dajcie znać!

driver
@Aleksandra

prosze o opinie ktos pracowal za kierowce?

kriss

kmmoto@neostrada.plv prosze o te opcje 515 156 873

@driver

Fajnie, że zainteresowałeś się podjęciem pracy w Mewa Textil-Service. Nie powiedziałeś jednak, czy chciałbyś pracować jako kierowca kat. B czy C - sprecyzuj to zatem następnym razem. Tak czy inaczej - czytałam, iż wybierając któreś z tych stanowisk będziesz miał: umowę o pracę na pełen etat, profesjonalne szkolenia w ramach pracy, a także prywatną opiekę medyczną i pakiet benefitów pozapłacowych. Czy takie warunki skłaniałby Cię już do aplikowania? Daj nam koniecznie znać!

irs

Zostawiam mail: irstrus@gmail.com

@irs

O co właściwie chodzi z tym zerwaniem umowy? Jest jakiś problemem w Mewa Textil-Service z dobrowolnym odejściem z pracy, czy piszecie to jako klienci? Pewnie inni też są nieco zdezorientowani.

Takie tam
@Aleksandra

Chodzi o klientów

M
@tomek

Witam poproszę o maila na jmichalski68@wp.pl . Z góry dziekuje !

@Takie tam

Rozumiem. Jest to co prawda forum pracownicze, ale opinie Klientów Mewa Textil-Service są oczywiście także bardzo cenne. A powiesz mi coś więcej na ten temat tych umów? Przydałoby się tu więcej konkretnych informacji.

Ktoś

Mam prośbę nie przyjmujcie do firmy osoby o nazwisku Maryla Cios pseudonim smeredyna cios bo bendzie wam wyrażać w internecie.

@Ktoś

Muszę Ci powiedzieć, że Twój komentarz jest po prostu nie na miejscu. Forum http://GoWork.pl nie służy do tego typu "próśb", lecz do czerpania wiedzy na temat danych pracodawców. Przejdźmy zatem do innych kwestii. Jeśli jesteś pracownikiem firmy Mewa Textil-Service to zachęcam Cię do opisania na warunków, jakie są tam oferowane. Czy oprócz normalnej, comiesięcznej, pensji macie tam możliwość uzyskania premii uznaniowej? Ciekawi mnie to.

TakNie2

Aleksandra

Uświadamiam Cię, że na forum o charakterze publicznym posługujemy się kulturalnym słownictwem. Musisz też mieć na uwadze, iż jest to forum przeznaczone raczej dla pracowników, a nie dla Klientów firmy Mewa Textil-Service. Jak jednak zrozumiałam - masz jakieś obiekcje wobec niej. Czy zatem próbowałaś wyjaśnić tę sprawę bezpośrednio z jej Przedstawicielem?

Zostaw merytoryczną opinię o Mewa Textil-Service Sp. z o.o. - Sosnowiec

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Mewa Textil-Service Sp. z o.o.