Atlas Ward Polska Sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o Atlas Ward Polska Sp. z o.o.

Daniel
użytkownik zarejestrowany

Sezon letni to zawsze jest ciężko o pracowników i firmy podwykonawcze. Jak przyjdzie zima to wtedy szukają pracy w dużych firmach bo małe fuchy się kończą. Ogólnie mają mało ofert dla indywidualnych osób?

Norbert
użytkownik zarejestrowany

W sezonie firmy budowlane zawsze miały problemy z wykonawcami. Bardziej przezorni wcześniej podpisywali umowy. Pewnie kwestia finansów to złożony temat.

Andy

Cóż, pracuję w AW od 6 lat jako kierownik projektów i mogę powiedzieć że teraz jest mega stresowa atmosfera. Rzeczywiście brakuje podwykonawców ale wiążę to z wejściem na rynek firm należących do młodych ludzi, mówiących po angielsku i nie bojących się kontraktów zagranicznych. Czasami to już drugie pokolenie w budowlance. Często słyszę, że brygady obsadzają kontrakty w Niemczech, Norwegii. Trudno nam konkurować stawkami a kierownictwo jakby nie dostrzegało tego i budżety są tak niskie, że trzeba brać firmy z łapanki. Do tego wyśrubowane terminy. Taka praca jest dobra na początek po studiach, potem trzeba szukać czegoś spokojniejszego.

Karol

Niestety Atlas Ward ma duże problemy ze znalezieniem podwykonawców od co najmniej 2 lat. Mało kto chce z nimi pracować mając do podpisu skrajnie jednostronną umowę z załącznikiem pt. wykaz kar oraz 10 stron tzw. ogólnych warunków umowy. Kierownicy projektów to młodzi aroganccy cwaniacy traktujący wszystkich z góry. Na etapie negocjacji oczywiście wszystko jest super, deklaracja płatności w terminie, umowa do negocjacji itp. Na zakończenie pracy natomiast z wielkiej łaski przygotowują świadectwa płatności oraz protokoły odbioru. Kiedyś menagment Atlas Wardu to była klasa, umowy, protokoły przygotowane na czas. Posiadam firmę montującą ściany warstwowe i od 2 lat odmawiam współpracy z nimi na ich warunkach, a wciąż wysyłają projekty do wyceny i 3 razy dzwonią ich stażyści zirytowani jak nie otrzymują wyceny. Nie wiem jak pracuje się u nich na etacie ale poziom komunikacji kierowników robót z podwykonawcami jest na żenującym poziomie. Jest na szczęście na rynku wiele mniejszych firm o wyższej kulturze organizacyjnej , o nie warto zabiegać oraz trzymać jakość.

Karol

Weronika
użytkownik zarejestrowany

@3wefrt a aktualnie pojawiają się oferty pracy na stanowisko - Asystent/ka ds. Administracji. Macie już za sobą jakieś doświadczenia z firmą?

3wefrt
użytkownik zarejestrowany

@Maciek teraz tylko jedna oferta jest dla specjalsity do spraw zakupow we Wrocławiu napsiali ze oferuja stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

anonimowo

Po rozmowie kwalifikacyjnej obraz firmy i ludzi tam pracujących w mojej ocenie jest słaby. Osobiście potrafiłem dojechać na czas stojąc w godzinnym korku, rekruterzy kazali czekać na siebie 15 minut w sali pełnej papierków po cukierkach i brudnych szklanek, może taki mają standard? Jedna z przewidzianych osób nie uczestniczyła w rozmowie. Prawie każde moje pytanie o pracę kończyło się odpowiedzią - "nie udzielam takich informacji". Pierwsze wrażenie 2 pkt na 10 i biuro w arkadach nawet tego nie nadrobi.

kaludynka

jeszce nie było firmy montażowej zatrudniającej legalnie aby współpracowała z atlasem na dłuższa metę, ceny tak zdołowane że nie starcza na sprzęt i ZUS no i jeszcze to słynne OWU (ogólne warunki umowy) czyli 100 paragrafów jak zniszczyć niepokornego wykonawcę,

Kris

Dziadowska firma zero kontaktu motto firmy sprzedać wziąć pieniądze i mieć klienta w przysłowiowych czterech literach.

MARTA Ś.

To co tutaj czytam to w niektórych przypadkach jest porażające. Firma w której pracowałam jest naprawdę jedną z nielicznych w takim stopniu dbającą o pracowników, procedury oraz przepisy prawne. Szefowie wymagający ale potrafiący wynagrodzić lojalnych, mądrych i pracowitych ludzi(usunięte przez administratora)Dziękuję za miłą atmosferę.

El Presidente

Montaż konstrukcji 50zł/kg???? Za tyle to byłbym milionerem Chyba kolego spadłeś ostatnio z huśtawki Cena 50gr/kg

Kolego. Na końcu zadałeś pytanie, na które sam sobie odpowiedziałeś! Podstawa czy płacą, jakie mają zwyczaje aby nie zapłacić itp.?!

jolka
@pracownik 17.01.2014, 22:39

przeważnie płatności są dzielone na raty 20.000 , ale zdarzaja się tez normalne płatności( w terminie) , co do cen to : montaż konstrukcji 50 zł/kg (usunięte przez administratora)

medi

Witam wszystkich, proszę o informację, dostałem propozycję współpracy z Atlasem jako wykonawca konstrukcji. chciałbym na wstepie zauważyć że nie jesteśmy "najtansi" na rynku. Jeżeli ma lub miał styczność jako wytwurnia lub montażysta proszę o opinie. Podstawa czy płacą jakie mają zwyczaje aby nie zapłacić itp.

A ja pracuję w Atlasie od kilku lat - i nie narzekam. Jak dla mnie jest super - trafiłem tu zaraz po studiach i mam stabilną pracę (i całkiem dobrze płatną). Coś mi się wydaje, że w większości wylewają tu swoje żale osoby zwolnione. Przykra sprawa, ale zasada panuje tam jedna - komu się nie chce pracować, kto się nie angażuje - ten odchodzi. Więc miejcie przede wszystkim żal do siebie. Pozdrawiam kolegów i koleżanki

chcem pracowac w W

jakie znowu kartkówki? teściki z geometrii wykreślnej?

Dostawca
@jolka 09.06.2014, 23:06
czy to o tobie krążą legendy że montujesz stal za 50 groszy , na dwie zmiany, nocą tak aby zredukować koszty wynajmu baraku ?...

Nie "Jolku" - pudło, nie zajmuję się montażem konstrukcji. Pracuję w firmie, która płaci Zusy, płace na czas, dobry socjal. Nie wiem, czemu tak trudno uwierzyć w to, co napisałem. Ale "hejterzy" wszędzie się znajdą.

worek
@Dostawca 26.11.2014, 12:15

czyli nie polecasz? chciałem złożyć tam cv , mam pare lat w biurze projektowym teraz chciałbym isć na budowę.

?

Koło muszę się z Tobą zgodzić faktycznie ta firma to perpetuum mobile… A dlatego gdyż: •Po pierwsze wytwarza więcej energii, niż sama zużywa. Potwierdzeniem tej tezy jest to forum, gdzie ilość negatywnej energii przerasta najśmielsze oczekiwania…… •Po drugie praca wykonywana przez firmę jest większa od pobieranej energii… Zakładam, że „aktywnych” uczestników tego forum można podzielić na: 1.Byłych pracowników – których postępowanie w pewien sposób jest wytłumaczalne, gdyż każdy człowiek ma „jakąś naturę”. Człowiekowi „skrzywdzonemu” w początkowym stadium bliżej jest do natury zwierzęcej, gdyż w pewnym amoku, a zarazem dynamizmie pozbawiony jest poniekąd świadomości, ulegając tym samym różnym determinantom… Ważne, aby to stadium nie trwało za długo, a tym samym, aby człowiek powrócił do natury ludzkiej i zaczął działać w sposób rozumny… 2.A także obecnych pracowników, których postępowanie trudno w logiczny sposób wytłumaczyć, gdyż, rozumna istota umie obronić się jak dzieje jej się krzywda… I tu cała zagadka czy wpisy na tym forum można nazwać „działaniem w samoobronie?”, uważam, że zdecydowanie nie, a wręcz rodzajem zamachu na swoje życie, gdyż tylko „głupiec” kruszy lód po którym codziennie stąpa. Stąd też radze przemyśleć lepiej wybranie innego „akwenu”, a nie krusznie swego. Tylko, żeby nie okazało się, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma, bo wtedy pozostaje jedynie praca nad samym sobą. Również zgadzam się Lucek z Twoją wypowiedzią(usunięte przez administratora) i tu znów się należy zastanowić na faktem czy rzeczywiście(usunięte przez administratora) podpadł tylu osobą czy może są to góra 3 osoby, które prześcigają się w wypowiedziach na jego temat…Nie ważne która odpowiedź jest prawdziwa, (chodź w przypadku, gdyby każdy nick oznaczał inną osobę to również (usunięte przez administratora) można by było nazwać perpetuum mobile…), istotne jest to, że każda odzwierciedla postać tchórzliwego zachowania, bojącego się przekazać swoje myśli, emocje twarzą w twarz….

kolo

Tak to jest w ekonomii, gdy koszty są wyższe od dochodu to nie ma takiej siły w naturze by się nie przewróciło. Tylko kto by się nad tym w Atlasie zastanawiał, jak nikt by nawet nie pomyślał o możliwościach działania ekonomii a dopiero co podjąć konkretne kroki w celu ratowania firmy. Bo kto ? Idiota(usunięte przez administratora)który skończył szkołę mechaniczną samochodową i wie jak się na TIRach jeździ? Czy kolejny Idiota (usunięte przez administratora)który nigdy nie jest winny (usunięte przez administratora)roboty? A sorry oni gaszą pożary :-)

decca
@kolo 23.03.2013, 12:43

Stara sprawdzona przez złodziei metoda. Stają do przetargu i dają niską cenę. Nawet poniżej kosztów. Z góry zakładają, że podwykonawcom nie zapłacą. I się " Wywróci". Tyle, że nie oni a podwykonawcy. I na to nie ma tych degeneratów z UE.

Do Lolo

Lolo czytaj ze zrozumieniem tekstu. Właśnie o tym pisała Lola_la. Gdybyś się podpisał a nie chował za głupkowatym nickiem czy \"byłym\" miałbyś niepowtarzalną okazję przeczytać kilka opinii o sobie :-) To forum obrazuje idelanie polskie piekiełko! Ale cóż jacy forowicze takie teksty :-( Obiektywizm opinii wątpliwy bo jak polski-wyrzucony z pracy pracownik może napisać rzetelną i obiektywną opinię o pracodawcy? Dla mnie - na chwilę socjologicznie ciekawe, na dłuższą metę nudne i żenujące.

Lolo do Lola_la

Prawde powiedziawszy to zeby dodac tu opinie o PRACODAWCY bo takie jest zalozenie tego portalu wypadaloby byc bylym lub aktualnym pracownikiem firmy nieprawdaz ?;) Ja jestem \"bylym\" i z rozbawieniem czasem tu zagladam bo w \"takiej\" firmie rzeczywiscie nigdy nie pracowalem, a czytajac te komentarze widze ze niewiele sie zmienilo ;)) Tych co juz nie pracuja jest zreszta nad wyraz duzo i to tez o czyms swiadczy.

Lola_la

Lolo tez jetem ciekawa kto to pisal? To najwiekszy problem tego portalu a dokladniej jego wiarygodnosci. Nikt nie musi sie tu podpisac. Kazdy moze wytrzec sobie tu buzke. A moze dred, rrr, 123, mimi, rys, anonim itp. to poprostu byli pracownicy?

Lolo

A to jest taki wazne ? Produkuja tam gdzie ktos jeszcze chce im wyprodukowac i nie wisza mu kasy ! :) Byly Chiny (ale goscie potrafili przeciac blachownice zeby weszla do kontenera), Czechy, Slowacja, Moldawia, Ukraina, Chiny oczywiscie i Polska cala kiedys w tzw. wytworni w Strzelacach !:) P.S. Fajny ten artykul o tym \"Dobrym Wujku Atlasie\" - kto pisal i kto tam jeszcze robi ???:)

rrr

to w jakich krajach produkują konstr. stal. ?

Gumiś
@rrr 13.11.2012, 08:16
to w jakich krajach produkują konstr. stal. ?

Atlas Ward Polska Sp. z o.o. jest firmą mającą mocno rozbudowane ISO jeżeli chodzi o papierologię, jeżeli chodzi o płatności to są na poziomie krajów bloku wschodniego. Najbezpieczniej żądać zapłaty przed rozpoczęciem robót. Pozdrawiam i radzę omijać tę firmę z daleka.

nick

Bardziej proponował bym spytać w jakich krajach są te wytwórnie. Może być ciekawie.

rrr

a jest szansa, aby dostać nazwę tych firm? może ktoś napisać na tym forum?

Tak wiemy

rrr

Czy ktoś wie od kogo biorą konstrukcje stalowe, jakich maja producentów?

htc
@rrr 09.11.2012, 13:39
Czy ktoś wie od kogo biorą konstrukcje stalowe, jakich maja producentów?

ostatnio atlas podniósł ceny o 60% , zaproponowano mi montaż blachy po 8 zł tyle ze 250 m2 na daszku + obróbki i koryto

monter

zaproponowano mi montaż blachy za 5 zł/m2 ale muszę założyć siatki , na jedną robote nie kupie a firma z piły zakłada za 3 zł/m2 no i zostało mi na montaż 2 zł , he he he ,

jolka

monterku , pogadaj z ekipa z obornik co montowali lodowisko w poznaniu to się może czegoś dowiesz

monter

zaproponowano mi współpracę , czy ktos może rzetelnie odpowiedzieć jak Atlas płaci , bo po tym forum mam zle przeczucia , do tego słyszałem ze 3-4 lata temu miał straszne kłopoty ,

Zostaw opinię o Atlas Ward Polska Sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Atlas Ward Polska Sp. z o.o.