PKO BP Finat

Opinie o PKO BP Finat

Waldi

Może trzeba najpierw pokazać co się potrafi a dopiero wówczas oczekiwać odpowiedniego wynagrodzenia?

Magneto

Kiedys wybrałem się na rozmowe z HR w sprawie zatrudnienia w PKO BP Finat - na stanowisko w IT. Rodzaj wspolpracy, miał być na zasadach B2B. Jednak warunki, które zaproponowali były wręcz smieszne :) przykladowo okres wypowiedzenia który wynosił: 0 dni, praca zdalna: 0 dni, urlop: 0 dni. i tym podobne kwiatki. Ogolnie podejscie bardzo przedmiotowe, a stawki? coś między słabo, a przeciętnie - mimo formy wspolpracy, gdzie rynek na dzien dzisiejszy, oferuje znacznie wiecej. Sam zrezygnowałem z daleszego procesu rekrutacji, bo wiało cebulą od samego wejscia. Nie wiem jak sie pracuje w firmie, ale cebuloze pospolitą wyczuwam bardzo dobrze ;)

Iwona

@Afanazy Dziękuję, że mimo wszystko postanowiłeś wziąć aktywny udział w dyskusji o tym pracodawcy. Może po prostu chciał Ci osobiście wyjaśnić, dlaczego nie dostałeś posady, o którą się ubiegałeś - nie myślałeś właśnie w ten sposób? A właściwie na jakie stanowisko aplikowałeś?

Afanazy

HR na "wysokim" poziomie. Dzwonił do mnie człowiek z HR, umawiał się na rozmowę. Potem przez dziesięć minut tłumaczył mi się, że się nie nadaje, bo nie robiłem przy Jenkinsie. Po co dzwonił, ja się pytam?

Iwona

@Mira Skoro wiesz, to na pewno musisz być zatrudniona w PKO BP Finat. Proponuję zatem, żebyś napisała nam coś więcej na temat tego pracodawcy. Jaka panuje tam atmosfera, czy jest zapewnione ubezpieczenie, jak forma umowy obowiązuje, itp. Myślę, że inni użytkownicy forum byliby Ci wdzięczni za takie praktyczne informacje.

Tester Automatyczny

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej i mimo uzupełnienia moich wymagań podczas aplikacji nie zostały one uwzględnione. Moja kandydatura została odrzucona wyłącznie przez wymagania finansowe co zostało mi powiedziane wprost po odbyciu 2 rozmów HR i technicznej. Szukają testera automatycznego z wieloletnim doświadczeniem za 7000 netto na B2B.

Mira

Są różne zdania na temat firmy. Ja wiem, że to dobry pracodawca. Pewnie opinia zależy od tego jak się pracuje!

Barbara

Dzisiaj na mój adres przyszedł list nadany w Szczecinie do mojego syna Krzysztofa Kuźmickiego. Oświadczam,że pod tym adresem mój syn nie mieszka ani nie jest zameldowany a także zakończył w 2012r swoją działalność gospodarczą,którą miał tu zarejestrowaną. Żadne pismo nie będzie do niego dostarczone,ponieważ nie utrzymujemy ze sobą żadnych kontaktów,dlatego proszę o nie przysyłanie pism do niego na mój adres. Barbara Kuźmicka, ul.Grabiszyńska 54/49, 53-504 Wrocław

A
@Barbara 23.07.2018 17:17

Proszę zgłosić to do adresata korespondencji i usunąć ten wpis ze względu na Pani bezpieczeństwo. Nie należy udostępniać publicznie własnych danych.

Ewelina

Czy tak dobrze się pracuje, że rzadko tu piszecie?

Odpowiadając na pytania użytkowników na forum powinniście mieć świadomość, że pomagacie komuś w znalezieniu nowego miejsca zatrudnienia

Iwona

@Anna oczywiście rozumiem, ale musisz też się postawić na miejscu tego działu HR w PKO BP Finat. Zapewne kandydatów było wielu na to stanowisko, jak i pewnie równocześnie trwały jeszcze inne rekrutacje. I wtedy wszystkim trzeba byłoby wysłać maila informującego o negatywnej decyzji. To bardzo dużo pracy.

Kandydat czyta opinie
@Iwona 02.02.2018 11:31

Słabo to brzmi naprawde, hr nie ma czasu wyslac kikku maili, proponuje zastanowic sie zanim sie cos napisze bo zniecheca Pani ludzi do firmy, pzdr

Iwona

@staruch akurat takie odejście, o których wspominasz są normalne, bo w każdej firmie ktoś odchodzi, a ktoś przychodzi. A możesz powiedzieć o tych zmianach? Jakie dokładnie zmiany zaszły na lepsze w PKO BP Finat? Czyli Ty polecasz pracę w PKO BP Finat? @Adam Małysz przykro mi, ale firma nie ma obowiązku informować o negatywnej decyzji potencjalnego pracownika.

Anna
@Iwona 06.10.2017 14:24

@Iwona, obowiązku nie ma, choć szacunek dla drugiej osoby wymagałby informacji zwrotnej. Jej brak źle świadczy o dziale HR.

Iwona

@Szukajacy bez wilkow ja wchodząc na tą stronę i otwierając pierwsze lepsze ogłoszenie napotykam na ofertę na Eksperta w Zespole Eksploatacji Aplikacji Kart Płatniczych i Bankomatów z numerem referencyjnym z 2017 roku. Podejrzewam, że firma nie usuwa starych ogłoszeń albo ma stały nabór na te miejsca pracy. Ale oczywiście jak dostaniesz odpowiedź od PKO BP Finat to podziel się z nami nią na forum.

staruch

Ja jestem w firmie jakiś czas i nie bardzo wiem o co chodzi z tymi zwolnieniami. Odeszły 2 osoby jeśli dobrze policzyłem. Więcej chyba nikogo nie zwolnili. Od czasu do czasu ktoś sam odejdzie, ale mają niezły team od rekrutacji i uzupełniają te miejsca. Bez przesady też z ilością. Ode mnie z zespołu nikt nie odszedł chyba z 5 lat. Sporo się zmienia na lepsze i jak ktoś chce to się angażuje, a jak nie to nie. Pracy jest sporo, ale szefowa jest ok. Z dyrektorami jak się rozmawia, to też nie ma dystansu. Normalnie przychodzisz i mówisz o co chodzi. Jeszcze nikt mnie nie wysłał na drzewo. Czasem sprawy się ślimaczą, ale to już nie jest taka malutka firemka jak 4 lata temuu.

Szukajacy bez wilkow
@staruch 02.10.2017 22:56

Czy oferty pracy na stronie http://www.finat.pl/o-nas/kariera_2/aktualne-oferty-pracy/ pt. "Aktualne oferty pracy" na pewno sa aktualne? (numery referencyjne wskazuja nawet rok 2015!) Wyslalem maila na adres rekrutacja@finat.pl z pytaniem w tej kwestii, ale nie odpowiedzieli na razie.

Adam Małysz

Po dwóch spotkaniach, które poszły nieźle nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Zapewniano mnie, że w ciągu 2 tygodni dostanę odpowiedź niezależnie od decycji. Bardzo nieładnie. Nie chodzi o odmowę, ale o sam fakt, że wysłanie maila nic nie kosztuje.

nicki

Dla mnie Finat, po tym co miałem w poprzedniej firmie, to ostoja normalności. Nie mówie raj na ziemi ale fajni ludzie + normalni przełożeni. To nie jest korpo gdzie codziennie ścigają cię za wyniki. Ale oczywiście mówie za siebie.

Iwona

@Aris masz rację, nie jest to przyjemna sytuacja, kiedy się kogoś zwalnia. Wypowiedź @zonk wskazuje, że zwolnień było sporo. Zaś z Twojej wypowiedzi wynika, że 3 osoby zostały zwolnione. To w takim razie może ktoś napisać jak było?

Iwona

@zonk czyli w jaki sposób? Dlaczego były te zwolnienia? Czy to była jakaś wina pracowników? Mógłbyś to wyjaśnić? PKO BP Finat ma sporo ofert pracy (http://www.finat.pl/o-nas/kariera_2/aktualne-oferty-pracy/), więc informacje o zwolnieniach są istotne dla aplikujących.

Aris
@Iwona 04.09.2017 11:28

W tym roku były zwolnione dwie czy trzy osoby. Przy takiej liczbie pracowników zawsze mogą zdarzyć się jakieś sytuacje kiedy przełożony decyduje się na zwolnienie, wiadomo, że to nigdy nie są miłe sytuacje i wiążą się z emocjami ale w firmie jest naprawdę fajna kadra choć oczywiście są wyjątki jak wszędzie.

zonk

kolejne zwolnienia w sposób, który nie przystoi .Ludzi skrupulatnych i sumiennych, którzy kilkanaście lat dla tej spółki zjadali swoje zęby- wywala się nie patrząc im w oczy. Oj nieładnie.

Iwona

@Stefan sprawdź linka, którego zostawił @Zespół PKO Finat 2017-04-18 12:33. Tam są wszystkie aktualne oferty pracy. Również z tego co widzę są stanowiska, na których można współpracować na zasadzie kontraktu.

leo

Sama rozmowa przebiegła w miłej atmosferze jednak firma nie jest wstanie wysilić sie na przesłanie maila lub telefon z informacją zwrotną - olewające podejście do kandydata patrz punkt 5 http://www.finat.pl/o-nas/kariera_2/jak-aplikowac/

Stefan

Czy są jakieś nowe oferty pracy w IT? Chciałbym współpracować na zasadzie kontraktu ale nie mogę znaleźć ofert dla mnie. Może ktoś wie gdzie najlepiej szukać?

nika

Po wielu latach pracy w tej firmie czuję ulgę, że już tam nie pracuję. Nie wierzcie im.Motto tej firmy ,, dla nas ważna jest każda jednostka'' jest niczym. Traktuje się tutaj ludzi jak śmieci. Odchodzą/wyrzuca się kluczowych pracowników, których na koniec miesza się z błotem.

Po wielu latach pracy dostałam wypowiedzenie ponieważ firmę nie stać na pracownika. Liczne zwolnienia doprowadzą do pogorszenia się sytuacji firmy a nie do jej poprawy, inni nie będą wiecznie pracować za kilka osób... wina zarządu czy organizacji Pana S. bojącego się własnego cienia ?

Iwona

A na jakie możliwości rozwoju mogą liczyć pracownicy PKO BP Finat?

Zespół PKO Finat
@Iwona 07.04.2017 12:19

PKO Finat dostarcza rozwiązania dla klientów biznesowych w bardzo wielu obszarach (m. in. obsługa IT dużych instytucji finansowych). Związanie ścieżki kariery z naszą firmą otwiera więc szerokie możliwości rozwoju i zdobywania doświadczenia. Zapraszam do śledzenia ofert pracy w sekcji kariera PKO Finat: http://www.finat.pl/o-nas/kariera_2/

anonimowo

Pracuję w tej firmie już ładnych parę lat, a raczej współpracuję na zasadzie B2B. Polecam, bo się nie nudzę i kurcze rozwijam się. Dzięki.

Praca w PKO BP Finat - moim zdaniem bardzo dobra firma, atrakcyjne wynagrodzenie, benefit, lux med, oraz PPE. Rozmowa kwalifikacyjna na wysokim poziomie., bardzo polecam pracę w PKO BP Finat. Ludzie bardzo pomocni i koleżeńscy.Firma dale duże możliwości, wiele uczy i również dużo daje od siebie. Pracodawca godny polecenia.

allx

Praca w tej firmie tak dobra jak atrakcyjność oferty pko bp dla klientow indywidualnych. Moim zdaniem firma reprezentuje niski poziom ...rekrutacji. Po prostu obciach

tyrion

taa, pkp na pewno kolego... nie interesuej mnie kto jest prezesem, ważne jest dla mnie jakim będę tester jak uda mi się przejść wasza bieżącą rekrutację

asdfasdfsadsf

sprawdżcie kto został prezesem pkp bp. Dobra zmiana.... No rzeczywiście warto pracować.

Zostaw opinię o PKO BP Finat - Warszawa

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKO BP Finat