Opinie o Solaris Brodowska w Środa Wielkopolska

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Solaris Brodowska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Solaris Brodowska o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Brodowska w Środa Wielkopolska

Spawacz

Jeśli chodzi o teraźniejszy Stadler a były Solaris Tram w Zagórowie po zmianie właściciela jest gorzej. Tylko normy, normy i ciągle za mało, za wolno. Zarobki mniejsze mimo śmiesznej podwyżki. A poza tym jesteśmy traktowani gorzej niż Ukraińcy przez brygadzistów a tym bardziej kierownika. Człowiek jest Polakiem a jak by pracował na obczyźnie. Ludzie szanujmy nie po to nasi dziadkowie ginęli na wojnach.

RrrrSs
@Spawacz

Brodowska to samo aby jechać i ciągle mało ciągle źle brygadzisci tylko bluzgaja i tna godziny a sami nic nie robią po za chowaniem się po kontach. Ukraincy traktowani o niebo lepiej od nas oni mogą wszystko i wręcz śmieją się z nas.... Widocznie muszą zwolnić się wszyscy żeby zrozumieli....

Fredi

Jak się pracuje i zarabia u nowego właściciela firmy?

Spawacz
@Fredi

Szału nie ma.

Mam pytanko ile płaca na start na montażu? Byłem dziś na rozmowie ale nie chcieli narazie powiedzieć ?

loiy

Dlaczego ludzie uciekają z Solarisa??? Dzieję się coś złego w firmie, że wszyscy nagminnie uciekają??? Proszę o odpowiedź.

Mikuś
@loiy

Bo to już nie jest już firma w której pracuję się za dobre pieniądze w dobrej atmosferze.

@Mikuś

Być może warto być ostrożnym w generalizowaniu. Firma w dalszym ciągu ma pracowników i są tu także osoby, które dopiero planują aplikować do Solarisa. Nie jest zatem tak, że "wszyscy odchodzą". Czy waszym zdaniem atmosfera jest główną przyczyną aktualnej sytuacji w firmie? A może jest coś innego? Proszę o odpowiedź.

Jacol
@Julita

Dodam jeszcze pomiatanie pracownikami przez brygadzistów.

Nemezis
@Julita

Są 3 rzeczy. To że Ukraińcy zarabiają lepiej od nas i brak podwyżek (znaczących a nie 200zl)no i atmosfera. Robię już parę ładnych lat i widać jak wszystko się zmienia niestety na gorsze a najlepsza to jest ta (nitka) i upór kierownika żeby jakoś to szło. Pewnie baran myśli że wszystko jest cacy.

Franciszek
@Julita

Pani Julito mam pytanie dlaczego w ciągu jednego miesiąca 3 osoby złożyły wypowiedzenie (nie mam na myśli osób które pracują kilka miesięcy tylko lat) i to z jednej zmiany. To co jest nie tak skoro teraz było wyrównanie pensji a i tak ludzie szukają innej pracy

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Solaris Brodowska.
zwariowana

czy przyjmują też kobiety ?

Rychu

Jak wygląda praca jako spawacz? Po ile godz się pracuje?

@Rychu

Do oporu :)

Witam jak wygląda praca lakiernika ?

Pan Inżynier

Robiłem w Solarisie na Kórnickiej 5 lat. Jedna wielka porażka brygadziści to pajace. W szczególności Wiśnia, Kosiara, Seba z oblachowania czy Czereśniok. Wiocha na maksa skąd ich w zieli? Ponoć na taczkach ich przywieźli. Tak na prawdę nie polecam jedynie czego możesz się dorobić do garba. Doświadczenie jakie tam na bierzesz to jedynie jak robić klamotówę. Jak można nowego pracownika bez doświadczenia nauczyć robić jeżeli brygadzista wysyła do kogoś stare na naukę a staremu samemu już sie nie chce robić. W roli starego pracownika jest zrobić swoje i iść do domu a nie uczyć nowego. Więc tam się dużo nie nauczysz. Dobra roba na przeżycie kilku miesięcy i iść dalej. Pamiętajcie ludzie którzy tam robią lub którzy chcą tam iść stać was na więcej niż być pod brygadzistą pajacem gdzie stale wam wmawiają ze jesteście do niczego same gamonie. Powodzenia chłopaki!!!!

Pan Inżynier
@Pan Inżynier

100% racji. Nic dodać nic ująć.

Adam bez zębów.
@Pan Inżynier

Nie zapomne czasów jak na nich w wc na drzwiach pisali. Jeden tekst szczególnie utkwił w mej głowie : " Igła zegarmistrz po zawodówce" . Wiecie o kogo chodzi? Ja wiem.

Majster klepka
@Adam bez zębów.

haha dokładnie chociaż ja pamiętam jeszcze ciekawszy tekst leszek z boków wychowuje cudze dzieci kohany hłop haha jeszcze z błędami napisane.

X-men
@Pan Inżynier

Wiśnia,Czereśniok,Kosiara -trzech muszkieterów Krisa.Żaden z nich uczciwie nie pracuje,tylko pozoruje.Tylko mnie zastanawia czy Baran to wie i akceptuje,czy go nic to nie obchodzi bo inni godziny na nich muszą wyrobić.Ogólnie to jedni nic nie robią,a inni (usunięte przez administratora) za dwoję.Pracowałem tam trochę i wiem jak to wygląda;obcinanie godzin,robotę swoją trzeba zrobić i za brygadzistę,cały czas mało,wszędzie kamery i drzwi na kartę jak w więzieniu,a szkoła spawalnicza ilu dała pracowników -zero,nikt w tym cyrku nie chce pracować.Baran i kierownicy lepiej traktują Ukraińca niż Polaka z kilku letnim doświadczeniem.Ogólnie atmosfera kiepska,co było wiadomo już dawno temu jak zrobili ankietę i nic się nie zmieniło.

Wiktor

Mam zamiar przyjąć się jako początkujący spawacz. Jakie opinie na temat tej firmy? Przyuczaja do zawodu czy mają głęboko w poważaniu? Proponują mi możliwość rozwoju ale wiadomo jak to jest? Prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam

Majster klepka
@Wiktor

Tyle razy było poruszane że to (usunięte przez administratora) a ludzie stałe powtarzają te same pytanie poczytaj wcześniejsze posty a się dowiesz...

Wiktor
@Majster klepka

Ponawiam pytanie gdyż w komentarzach nie ma nic o początkujących spawaczach. Czy warto iść na początkującego spawacza, nauczę się tam dobrze zawodu czy więcej stresu się nabawie i nerwów. Pozdrawiam

Pulkin
@Wiktor

Zależy do jakiego brygadzisty trafisz. Jest duże ciśnie ie więc lekko nie będzie.

Ciekawy

Czy coś może wiadomo na temat jakiś podwyżek??? Mają zamiar coś dorzucić w związku z takim rozwojem firmy?

Zmęczony

Witm czy tutaj są wypowiedźi na temat Solaris z kórnickiej cz Solaris tram ? Bo to dwie różne firmy prawda

Były

Jak tam wałki w narzędziowni nadal są?

Nie napisałem chodzi o stanowisko spawacza.

Witam jak wygląda wynagrodzenie na początek netto. Proszę o przybliżona kwotę. Dzięki z góry.

Karamba

Koledzy uważajcie na Srakola. Konfident numer 1. Na wszystkich kabluje. Bylem świadkiem jak kierownikowi skarzył na kogos. Brygadzista od siedmiu bolesci. Sprzeda kazdego żeby tylko sie podlizac. Przez to zostal brygadzista. Tak więc Zagorów trzymajcie sie na bacznosci.

Mikuś
@Karamba

Prawda. Nie pomoże i zajmuje się w trakcie pracy tylko swoją lewizną.

Kiła
@Karamba

Bo to było kierownika główne kryterium wyboru człowieka na brygadzistę :)

Szanowni Państwo, Proszę o informację na jakie wynagrodzenie netto może liczyć kontroler jakości w firmie Solaris. Z góry dziękuję bardzo i czekam na podpowiedzi.

@Michał

Kwestie wynagrodzenia są często ustalane indywidualnie na rozmowie kwalifikacyjnej. Dzieje się tak dlatego, że płaca uzależniona jest od doświadczenia, kompetencji i indywidualnych umiejętności pracownika. A może pytasz o tak zwane widełki finansowe?

@Julita

Dziękuję bardzo za informację. Jednak interesuje mnie orientacyjne wynagrodzenie netto dla pracownika z rocznym doświadczeniem na stanowisku kontroler jakości.

Niunia
@Michał

8 kpln

@Niunia

Dziękujemy za informację dotyczące stawek. Czy rzeczywiście owa stawka odnosi się konkretnie do sytuacji pracowniczej, jaką przedstawił @Michał? A może stawka dotyczy wszystkich pracowników z rocznym doświadczeniem, niezależnie od stanowiska?

Julita

@Misiu, być może warunki finansowe, które oferuje firma są sprzeczne z oczekiwaniami kandydata? Czy na rozmowie kandydat dowiaduje się jakie są tak zwane widełki płacowe w danym przedsiębiorstwie? Powiedz nam coś więcej na ten temat.

Misiu
@Julita

Tak dowiaduje się. I rezygnuje z dalszej chęci współpracy.

@Misiu

To ważne by sytuacja była jasna dla każdej ze stron. Przedstawienie warunków finansowych już na rozmowie kwalifikacyjnej ułatwia podjęcie decyzji. Mówisz o tym, że Ty zrezygnowałeś z dalszej współpracy? Bo firma w dalszym ciągu przyjmuje nowych kandydatów, prawda?

Pitul

Jestem ciekaw kiedy skończy się czas brygadzistów/poganiaczy i zatrudnia majstrow z prawdziwego zdarzenia. Co znają się na robocie i pomagają pracownikom.

Robol
@Pitul

Też mnie to ciekawi nic z tego poganiania niema aby więcej poprawek ta firma schodzi na psy ja mam na kòrnickiej 3200 podstawy a Ukraińcy ci którzy mają umowy na stałe w Solaris po 3700 3900 a bambry już są zatrudnieni przez firmy zewnętrzne aby dostać dofinansowanie z unii i po 20 zł na rękę za godzinę za mało ludzi w związkach zawodowych aby zrobić porządek

Koń
@Robol

To sa zarobki brutto czy netto na rękę?

TIK tak
@Koń

QŃ to 7 tys zgarnia. Tylko ciekawe za co

bim bam
@TIK tak

on ma umowę tak jak kierowca tira od przełażonego kilometra mu płacą xD

Pimpek
@Pitul

Wtedy gdy zmieni się ich szefostwo.

Zenek
@Robol

To na rękę ta podsawa o ktorej mowa ?

MichałQ_

Witam , jak wyglada płaca na stanowisku brygadzisty w firmie Solaris ?

@MichałQ_

Czy aktualne warunki finansowe były podane w ogłoszeniu z którego treścią się zapoznałeś? A może po prostu chciałbyś zacząć pracę w firmie ? Jeśli tak, to co skłoniło Cię do tego by podjąć zatrudnienie właśnie w tym miejscu? Masz odpowiednie kwalifikacje a może przekonały Cię opinie innych pracowników?

Julita

@ROcKY, publikowanie ogłoszeń o pracę nie musi mieć związku z bieżącą sytuacją w firmie, nie uważasz? Bardzo możliwe, że wystosowane ogłoszenia mają na celu znalezienie idealnych kandydatów na dane stanowiska. Jak rozumiem odbyłeś rozmowę kwalifikacyjną w Solarisie Brodowska? Powiesz nam coś więcej na temat przebiegu procesu rekrutacji w tym miejscu?

ROcKY
@Julita

jaka rekrutacja??? biorą teraz każdego bo nikt nie przychodzi. Pozdrawiam.

Stary wyga
@Julita

Unoszę nosa i wyczuwam gruby trolling Pani z solarisa!

Misiu
@Julita

Jeśli jest już idealny kandydat to szefostwo nie chce zapłacić tyle ile należy się fachowcowi. Z drugiej strony może boją się zatrudniać lepszych od siebie.

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Brodowska - Środa Wielkopolska

• Jak się pracuje w Solaris Brodowska?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Brodowska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Solaris Brodowska