Opinie o IBM w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie IBM. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w IBM o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM w Katowice

mhm

Smutne jest to, że jeszcze rok temu bylo tu fajnie(bylo duzo kompetentnych ludzi ze skillsami,byly szkolenia,byly busy Wroclaw-Katowice, teraz nie ma nic)... Teraz ludzie odchodza na potege a nie zatrudniaja nikogo(co za tym idzie poziom spadl drastycznie bo ci dobrzy odchodza). Z teamow liczacych po 20 osob zostalo po 8 osob. Z teamow liczacych po 8 osob zostaly po 4. W niektorych teamach dochodzi do sytuacji ze zostaje 1 osoba i potem jest szukanie ad hoc byle kogo z drogi.(bo 1 osoba to umowmy sie nawet z urlopem bedzie miala problem). W innych przypadkach nie zatrudniaja bo przeciez Polak robi za 4 i statek plynie dalej :(. Smutne co zrobili z ta prestizowa firma w Polsce. Prestiz IBM dobiegl końca...

EkspertIT

O porazce IBM w Katowicach - a odeszli juz prawie wszyscy eksperci ktory otwierali ta firme jest po prostu jej upolitycznienie. Nie wiem czy to lewackie zamowienie ale firma zaczela zatrudniac mowiac ogolnikowo ludzi skrzywionych. Pod kazdym wzgledem. Przyszla masa ludzi z lokalnych sadow okregowych i rejonowych przynoszac stamtac cala ta patologie i chore podejscie psujac dokncs IBMa. Na samym Allianzie tej sadowej patologii bylo od groma. Pracujac z tymi ludzmi zrozumialem jaka patologia jest w sadownictwie polskim. Nikomu nie polecam pracowac z tymi ludzmi a firma mocno lewacka jest przegrana i spisana na straty.

Patrycja

Widzę, że spojrzenia na pracę w IBM są mocno podzielone. @JatoJa sama zakończyłaś współpracę z firmą? To czym w zasadzie zajmowałaś się w firmie przez okres, w którym byłaś zatrudniona? Jak widać nie ma za dużej rotacji, skoro nie ma rekrutacji (jak wskazuje XYZ), więc czy inni pracownicy też mają podobne zdanie?

true
@Patrycja

rotacja jeste niesamowita(w 1 strone) z firmy co miesiac odchodzi mnostwo ludzi a ofert nie ma bo jest freeze na zatrudnienie

Michau
@Patrycja

Rotacja jest taka, że z mojego zespołu w ciągu ostatnich 6 miesięcy odeszła połowa osób. Tylko IBM uznał, że póki co nie będzie nikogo zatrudniał, a to że ludzie masowo odchodzą mało kogo na górze obchodzi.

Sombrero
@true

Firma chyli sie ku upadkowi serwis obstawiaja juniorzy. Kto mial glowe na karku z tamtad uciekl

JatoJa
@Patrycja

@Patrycja tak jak napisałam uciekłam, a więc sama zakończyłam współpracę z firmą. Byłam na stanowisku PMO przez okres zatrudnienia. Nikogo nie interesują tam ludzie, tylko, żeby zgadzało się obsadzenie projektów. A nawet jeśli to się nie zgadza, to przecież znajdą się łosie, którym każe się robić projekty przewidziane normalnie dla kilku osób.

Jeśli lubicie po godzinach lub po nocach siedzieć w szklanym wieżowcu - polecam. Jeśli jednak cenicie swoją prywatność, to, że poza firmą istnieje też Wasze życie i chcecie z niego czerpać i harmonijnie godzić z życiem zawodowym - zapomnijcie o IBMie. Kiedyś mogło wydawać się, że firma IBM niesie za sobą prestiż, dlatego i ja się na to zdecydowałam. Prawda jest jednak taka, że komukolwiek nie powiem, że pracowałam w IBMie, to mówi, że słyszał, że to wylęgarnia korposzczurów bez perspektyw i poszanowania czegokolwiek. Nie wspominając już o tym, że łamane nagminnie są prawa pracownicze i zwykła ludzka przyzwoitość. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, trzeba konsekwentnie na początku wyciągnąć od pracodawcy oczekiwaną sumę, ponieważ niejednokrotnie osoby na tych samych stanowiskach, mają różne wynagrodzenie tylko dlatego, że odpowiednio nie "zawalczyły". NIE POLECAM!

NPW
@były pracownik

Nie szukają ludzi z doświadczeniem. Test techniczny przeszedłem celująco, nie mieli się do czego przyczepić, angielski też OK ale 8000 PLN brutto okazało się dla nich za dużo. Profesjonaliści nie mają tam czego szukać

huehue
@NPW

Przeciez tam aktualnie ludzie z bieglym sqlem linuksem i angielskim pracuja za 3700 brutto :D a Ty im o 8 tys :D ;)

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Patrycja

@Dobrodzien czy Ty masz odmienne zdanie na temat pracy w IBM? Możesz napisać, jak wygląda to z Twojego punktu widzenia? Konkretne informacje pomagają wprowadzać merytoryczną dyskusję na forum.

Patrycja

@ophrafca, chodzi mi o to, że wyżej płatne stanowiska, najprawdopodobniej wiążą się z takimi stawkami, ze względu na to, że wykonywanie obowiązków wymaga od nich stresu i odpowiedzialności. Wyraziłam się skrótem myślowym stąd nieporozumienie, za które przepraszam. Nie jestem też w żaden sposób związana z IBMem, na forum pełnię rolę moderata, dlatego dopytuję o warunki pracy.

ophrafca

@Patrycja: skoro stres i nadmierną w stosunku do warunków płacowych odpowiedzialność za stanowisko pracy, nazywasz elementami dobrego zatrudnienia, to idąc tokiem Twojego rozumowania: depresja, nowotwór i HIV muszą być elementami dobrego zdrowia ... Nie wiem kto Ci płaci, ale musi płacić sporo skoro ta kasa aż odbiera rozum ... :) Co do konkurencji - napisałem wyżej ... choć wiadomo że to też trzeba umieć sobie wynegocjować, tyle że konkurencja niekoniecznie zamknęła matrycę płacową w sztucznych ramach bandów ...

Patrycja

@ophrafca wiele jest firm, w których na stanowiskach o zarobkach na poziomie już kilku tysięcy - wymagania, stres, odpowiedzialność. Często stanowi to element dobrego zatrudnieni. Czy w konkurencyjnych firmach, o których mówisz, wyglada to inaczej?

Patrycja

@Slabiutko dlaczego nie skontaktowałeś się z działem obsługi? To tak duża firma, że kontakt z nią nie jest przecież w żaden sposób utrudniony. To miejsce też służy, przecież komunikacji pomiędzy potencjalnymi pracownikami a pracodawcą więc może taka informacja spowodowałaby ułatwienie kontaktów i konkretne odpowiedzi i pytania w tym miejscu.

Słabiutko

Dział rekrutacji to jakieś nieporozumienie :) Po przesłaniu CV otrzymałem e-mail od osoby widmo (zero podpisu w mailu, adres e-mail to jakiś alias działowy) z prośbą o potwierdzenie numeru telefonu i informacją, że ktoś będzie dzwonił. Gdy zapytałem o numer otrzymałem informację zwrotną znów od osoby widmo, że numer zastrzeżony :D Może niech biorą ludzi z CBA jak lubią takie tajniackie historie :D

Ania28

Witam, może ktoś się wypowiedzieć na temat pracy w IBM na stanowisku user admin/ wsparcie klienta wewnętrznego? Jak wygląda dzień pracy, jakie są możliwości awansu?

Łukasz

Pracowałem w IBM Katowice 3 miesiące. Podsumowanie: 0 pomoc od przełożonych, pracownicy zachowują się wobec nowych osób w sposób wulgarny (przekleństwa itp.), ochrona sprawdza gdzie mieszkasz i Bóg tylko jeden wie czy przypadkiem nie szperają w mieszkaniach (ja mieszkanie wynajmowałem). Nie polecem w szczególności ludziom spoza Katowic. Nigdy więcej nie chcę mieć z tą firmą nic wspólnego.

Endrju
@Łukasz

@Łukasz: trochę za dużo ogólników w Twojej opinii nt. katowickiego IBM. Jakiej pomocy ze strony przełożonych oczekiwałeś? Onboarding dla nowych pracowników działa całkiem dobrze - do mojego teamu w ciągu ostatniego roku trafiło sporo nowych osób (proces znam od podszewki bo sam rekrutuję) i nikt nie miał problemów. Skoro pracowałeś 3 miesiące to pewnie Twoją cierpliwość nadwyrężyło requestowanie o wszelkiego typu accessy - niestety nowy pracownik na początku często nie ma co robić, bo po prostu nie ma żadnych dostępów :-) Niestety w wielu przypadkach ta przewlekłość to nie wina IBM, tylko klientów którzy są w łańcuchu approvali i często opóźniają cały proces. Dla jasności - u konkurencji jest dokładnie tak samo. Chamskie zachowanie wobec nowych pracowników? Patrząc na swój team i teamy z którymi współpracuje każdego dnia nie mogę się z tym zupełnie zgodzić. Gdzie Ty trafiłeś??? Ochrona sprawdza gdzie ktoś mieszka? Pierwsze słyszę :-) Jedyny kontakt z ochroną jaki miałem (a pracuję tutaj już trochę), to jednorazowy epizod tzw. tailgate czyli przejście przez drzwi z czytnikiem za kimś bez odbijania swojego badge'a. Pani z ochrony to wyłapała na monitoringu i grzecznie zwróciła uwagę, żeby tak nie robić ;-) (ma to sens, bo w razie ewakuacji budynku służby wiedzą ile jest osób w środku). Ochrona nie zakłóca nam spokoju - nie słyszałem nigdy o czymś takim, co opisałeś. Poważnie te wymienione przez Ciebie problemy spowodowały odejście zaraz po okresie próbnym? Ciężko mi w to uwierzyć :-)

Dobrodzien
@Łukasz

Wez sie rozplacz. Trza bylo sie za robote zabrac a nie palic fajki ;)

ni

A jakie stawki są na początek dla osoby zaraz po studiach? Proszę o kwoty netto. Dziękuje

J.
@ni

3000 brutto, czyli około 2100 netto

nick

Ibm zatrudnia tzw tania siłę roboczą i po dwóch latach zastępuje tych 2 letnich pracowników kolejna nowa tania siła robocza pomimo tego ze CI starsi pracownicy rokują na dobrych specjalistów... Dlaczego? a dlatego ze po 2 latach musiałaby być podwyżka a po co zwiększać koszty? jak klikać może nadal nowy nabór ogarniający coraz mniej....

korpo

Zatrudniają masowo ludzi po uniwerkach logistykach i innych dziwolągach do IT ważne tylko ze maja angielski. Dochodzi do sytuacji ze klient ma więcej umiejętności technicznych niż osoba mająca supportowac klientowi..... Juz nie wspomnę o fakcie ze większość pionków nie ma pewnie średniej krajowej pomimo ze maja większa wiedzę od tych co maja po 6k brutto od taka światowa firma(grunt ze nie Polak a umiejętności nie ważne).... Na wszystko freeze na szkolenie zatrudnianie czekać tylko aż będzie na papier toaletowy ...

Bomba

Cześć, Czy ktoś ma wiedzę na temat zarobków na stanowisku Service Coordinator? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Tamtalala

Zgłosili się do mnie sami, ja nie aplikowałam do nich na żadne stanowisko. Pomyślałam, a co tam, a nóż coś fajnego z tego wyjdzie. Przeszłam szereg rozmów przez telefon (rekruter rozmawiający ze mną po angielsku to jakaś kpina... moja 6cioletnia siostrzenica mówi lepiej...), potem telekonferencję z klientem, który był zachwycony faktem, że jako jedyna z teamu (zaproponowano mi stanowisko menadżerskie) mówię biegle w języku klienta. Cud, miód, orzeszki - wydawałoby się, obietnica szybkiego kontaktu, moje widełki finansowe zaakceptowane, spoko, poczekamy zobaczymy... I nagle, kiedy już zapomniałam, że w ogóle miałam taki epizod, telefon! Rekruter mi gratuluje, przeszłam wszystkie testy, mogę przyjść już teraz zaraz, załatwiać transfer z macierzystej firmy, gratulujemy oferujemy pani pobory w kwocie.... brutto, które chciałam netto - pół roku wcześniej :) na moją odpowiedź, że nie tak się umawialiśmy i jeśli już zmienię pracę, to nie po to, żeby sobie pogorszyć warunki, powiedział mi, że powinnam się cieszyć, bo IBM to prestiż i ładnie wygląda w CV. Już pędzę! Odpowiedziałam, że chętnie przyjdę, jak ich będzie na mnie stać. :D

Ibm Katowice to tragedia. Na rozmowie kwalifikacyjnej wszystko ładnie, pięknie... A rzeczywistość jest już całkowicie inna. Brak krzeseł i biurek, trzeba szukać po innych piętrach. Szacunek team leaderow do pracowników ma wiele do życzenia. Pieniądze to jedna wielka kpina. A odwalasz kawał roboty ...

exIBMer

potwierdzam

Zawiedziony

Dział HR to kompletna porażka. Otrzymałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko techniczne. Na miejscu okazało się że mam rozmowę z innym menedżerem niż bylo podane w mailu na INNE STANOWISKO. Ani jednego pytania z zakresu obowiązków stanowiska na które aplikowalem. Na odpowiedź kazali czekac 2 miesiące po czym sami nie wiedzieli na jakie stanowisko aplikowalem... Paranoja. Koniec końców nie wiadomo co się stało z moją rekrutacją bo taki mają tam bałagan.

Hej, mam pytanie. Czy pracując na stanowisku "Specjalista Obsługi Systemów Informatycznych" możną tą funkcje wykonywać zdalnie z domu ?

@ja

tzw. Home Office przysługują wg uznania Twojego przełożonego, mimo że w teorii powinno być inaczej. Do home office powinno być "biznesowe uzasadnienie"

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Katowice

• Jak się pracuje w IBM?

Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?

Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM