Opinie o Sunprogres w Nowa wieś

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Sunprogres. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Sunprogres na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sunprogres w Nowa wieś

Aneta Nowy wpis

A zdarzają się u Was konflikty między pracownikami czy nie ma takiego problemu?

Gogol Nowy wpis

Tylko ten się nie myli kto nic nie robi. Generalnie to jest forum pracownicze .

anonymous Nowy wpis
@Gogol

no wlasnie dlategio piszcie o pracy!

Edyta Nowy wpis

Wiecie jak wyglądają obecne warunki pracy w firmie Sunprogres i możliwości awansu u tego pracodawcy? Podzielcie się swoimi wnioskami na ich temat. Każda opinia, która będzie zawierać merytoryczną treść będzie przydatna dla naszych użytkowników. Pamiętajcie o regulaminie forum https://www.gowork.pl/regulamin

Rafał

Też nie jestem zadowolony z tej firmy. Omijajcie ją z daleka. Potwierdzam przewody okryte pianką która ptaki wydziobują. Obecnie mam uszkodzony czujnik w kolektorze i od stycznia b.r. nie mogę się ich doprosić aby mi go naprawili. Wszystko jest jescze na gwarancji. Ludzie omijajcie tą firme

doradca techniczny

Kiedyś profeska, obecnie bliżej kaszanki;0

Iza

Nie rozumiem dlaczego jakość usługi musiała być zła ponieważ ktoś miał zły humor??

mózg

czy znajdą się dla mnie panele z grafenem?

mózg

Polska rozpoczęła produkcję grafenu na skalę przemysłową. Technologię pozwalającą na wyprodukowanie taniego grafenu i otrzymywanie materiału o najwyższej jakości opracował i opatentował Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME). Jakie może być zastosowanie grafenu w fotowoltaice? Grafen został wynaleziony w 2004. Jest to pojedyncza warstwa atomów węgla o niespotykanych właściwościach fizycznych i mechanicznych. Atomy węgla tworzą w nim dwuwymiarową strukturę budową przypominającą plaster miodu. Materiał ten jest 100 razy twardszy od stali, charakteryzuje się niskim ciężarem właściwym, dużą elastycznością i wytrzymałością, wysokim przewodnictwem elektrycznym i cieplnym. Od krzemu wykorzystywanego w panelach fotowoltaicznych przewodzi prąd 50 razy lepiej. Dzięki wysokiej aktywności katalitycznej grafen można ponadto wykorzystać w systemach konwersji oraz magazynowania energii. Jakie będzie jego zastosowanie i co to ma wspólnego z fotowoltaiką? Do tej pory mówiło się głównie o zastąpieniu grafenem krzemu m.in. do produkcji mikroprocesorów, co mogłoby przyśpieszyć pracę komputera o około 500 razy. Zastosowań grafenu jest jednak o wiele więcej - w tym w energetyce słonecznej. Przejrzystość i znakomite przewodnictwo sprawiają, że grafen nadaje się znakomicie do wykorzystania go w systemach produkujących energię słoneczną i magazynowania jej w wysokowydajnych akumulatorach czy superkondensatorach. Doskonałe właściwości przewodzenia prądu sprawiły, że badania nad jego zastosowaniem w fotowoltaice uruchomiło wiele renomowanych instytucji badawczych z Europy czy USA. Badania nad wykorzystaniem grafenu w fotowoltaice prowadzi m.in. niemiecki instytut HZB. Jego dotychczasowe analizy wskazują na duże możliwości wykorzystania go w połączeniu z technologią cienkowarstwową. Nad wykorzystaniem grafenu w technologiach fotowoltaicznych pracują także naukowcy mi.n. z amerykańskich Michigan Technology University i Massachusetts Institute of Technology (MIT). - Grafen może pracować przy każdym spektrum światła, nie ma na świecie żadnego innego materiału, który posiadałby taką właściwość. Jest w dodatku elastyczny, wytrzymały, stosunkowo tani i można go łatwo połączyć z innymi materiałami - komentuje na łamach MIT Technology Review Andrea Ferrari z Cambridge University. - Konwencjonalne materiały, które zamieniają światło w energię, takie jak krzem, wytwarzają pojedynczy elektron na każdy zaabsorbowany foton. Foton posiada jednak więcej energii niż może przenieść pojedynczy elektron, wobec czego tracimy wiele energii zamienianej w energię cieplną. Grafen absorbujący światło może tymczasem wygenerować więcej elektronów zdolnych do przeniesienia energii elektrycznej - czytamy w MIT Review. Jak czytamy w MIT Technology Review, maksymalna sprawność konwersji światła słonecznego w energię w przypadku tradycyjnego ogniwa fotowoltaicznego może wynieść ok. 30%, natomiast w przypadku ogniwa, w którym zastosujemy grafen, maksymalna osiągalna sprawność może teoretycznie wzrosnąć dwukrotnie. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez hiszpański instytut ICFO we współpracy z naukowcami z MIT i wskazujące na duże możliwości wykorzystania grafenu w ogniwach fotowoltaicznych trzeciej generacji. Jak jednak podkreślają zgodnie naukowcy, do komercyjnego wykorzystania grafenu w fotowoltaice jest jeszcze daleka droga. Ogniwa trzeciej generacji, czyli tzw. ogniwa barwnikowe do produkcji energii wykorzystują proces fotosyntezy. Ogniwa te składają się z nanokomórek zwierających syntetyczny barwnik – odpowiednik chlorofilu. Jednym słowem działają analogicznie jak komórki na liściach roślin. Pracują zarówno przy świetle rozproszonym jak i rozbitym, a ich przeźroczysta konstrukcja pozwala na montaż np. na szklanych powierzchniach budynków. Dotychczas opracowane ogniwa trzeciej generacji są cienkie, elastyczne i łatwe w wykonaniu. Posiadają niestety jedną dość istotną wadę, a mianowicie ich głównym składnikiem jest platyna, czyli jeden z najdroższych metali na świecie, co jednocześnie powoduje brak możliwości powszechnego zastosowania tego rodzaju ogniw. Odpowiednikiem dla drogiej platyny może być właśnie grafen, ale nie w znanej dotąd strukturze 2D, a w nowo syntetyzowanej 3D. Jak twierdzą naukowcy, nowa metoda syntezy grafenu nie jest ani skomplikowana ani trudna, a wytwarzanie z niego przeciwelektrod, do czego dotychczas wykorzystywano platynę, nie jest problematyczne. Przeprowadzone badania pokazują, że ogniwo wyposażone w grafenową przeciwelektrodę potrafi przekształcić około 7,8% energii słonecznej na elektryczną, podczas gdy sprawność ogniw zawierających platynę wynosi ok. 8%.

W mojej opinii praca w tej firmie była spoko. Miła atmosfera, ogólnie panował luz. Zarobki jak wszędzie ale przynajmniej wypłacane na czas. Może nie było idealnie ale nie ma na co narzekać. Jestem zadowolona.

Były Pracownik

W Sumie wszystko prawie ok ale pretensje klientów co do wykonywanych montaż po terminach miałem dość nic nie było realizowane w terminie a mi się potem obrywalo i jakość wykonanych robót byla zła materiały nie były montowane te co na umowie i tu też były problemy a prezes i tak robił ładne oczy tylko czasem bajki opowiadał prawie żadnych montaży z polecenia firma byla nastawiona tylko na zysk kosztem klienta zysk a po wykonaniu montazu z gwarancją były straszne problemy .

Wieslaw

Widać że firma bardzo profesjonalna, każdy stara się dogodzić klientowi. Ceny są w porządku biorąc pod uwagę cenniki w Polsce. Montaż odbył się dwa tygodnie temu, więc nie rozumiem skąd pomysł o upadłości ?

solar

Moim zdaniem bardzo profesjonalna firma. Po upływie 3 lat sami przypominają o wymianie glikolu i przeglądzie (ważnym przy gwarancji). Dbają o klienta. Bardzo polecam tą firmę !

ooo
@solar

mam wrażenie że sam założyciel firmy napisał tę opinię

@ooo

miło by było być założycielem tej firmy - niestety nim nie jestem :/ firma ma wysoki poziom, wiem po swojej instalacji - a Ty kom jesteś? klientem?

@solar

Przypominają się jak za to kasuja grube pieniadze a jak Maja to zrobić bezplatnie co wynika z umowy to olewaja sprawę ja się nie Mogę doprosic wymiany glikolu serwisnt jechał do mnie jak się dowiedział że wymiana ma byc bezpłatna to juz się nie pokazal i tel nie odbiera nie odpisuja na żadne maile firma porażka

tedy42
@Oszukany

Technologia pozostawia wiele do życzenia. Ocieplenie piankowe przewodów wydziobują ptaki na gniazda,odkryte przewody elektryczne są pastwą srok i innych dzioborobów.Obsługa-potwierdzam zarzuty podnoszone jw. Słaba dbałość o klienta...(usunięte przez administratora)

Edyta

@wkurzony czy nie próbowałeś się w inny sposób skontaktować z firmą? Kontakt do firmy znajdziesz na ich stronie internetowej http://www.sunprogres.pl/sunprogres.pl/5-kontakt Czy ktoś podzieli się swoją opinią i informacjami o pracy w Sunprogres? Czy w firmie można liczyć na jakąś premię?

Klient

Uwaga na ta firmę biorą zaliczki i nie realizują umowionych montażu masakra a prezes bajki opowiada kłamie z uśmiechem na twazy jak tak można.

@Edyta

Coś mi się zdaje że ten post napisała osoba z rodziny prezesa haha

kazimierz

Zdecydowanie nie polecam . W 2014r Dokonano zabudowy instalacji solarnej , jednak już 3 lata czekam na pisemne wskazania dotyczące przestawienia poszczególnych elementów armatury w tym głównie zaworów, w określonych , szczególnych okolicznościach /obiekt usytuowany w górach i nie jest użytkowany całorocznie /. Takich ustaleń dokonałem z kierującym zespołem montażowym , przekazując mu później materiał zdjęciowy łącznie z oznaczeniem zaworów w celu ich identyfikacji. Odczekałem , ponowiłem prośbę i co ? Cisza . Rok temu przekazałem wymieniony materiał korespondencyjny bezpośrednio do tzw. firmy i co ? Cisza . W dniu 29.09.br dokonano wymiany glikolu /450,oo PLN ?! / - do chwili obecnej nie otrzymałem FV / odczekam jeszcze 3-4 dni i poproszę o pomoc miejscowy US / . Utrudniony , prawie niemożliwy kontakt telefoniczny / dzwoniłem wielokorotnie na wszystkie możliwe podane numery . Zdecydowanie nie polecam

@kazimierz

Ta firma tak działa już od dawna sprawdź sobie czy wlali Ci dobry glikol czy prawie wodę

@kazimierz

wkurzony

Brak kontaktu, poczta zapchana, nie odpisują na maile. Tragedia i rozpacza. Omijać szerokim łukiem

kazimierz
@wkurzony

Podzielam Twoją opinię . Tej "firmy" zdecydowanie nie polecam.

Edyta

@rozczarowana rozumiem, że zgłaszanie tego problemu nic nie daje. Może w takim razie warto zgłosić to do Państwowej inspekcji pracy? @aaa czy do dziś nie dostałeś zaległej wypłaty od firmy Sunprogres? Jak tłumaczył się pracodawca?

Gałek

Czekam na C.B !!! Pokaż jaką masz naprawdę twarz !!!!!!!....

Edyta

@rozczarowana czy zgłosiłaś gdzieś problem wypłat? Warto to zgłosić lub porozmawiać z pracodawcą. Czy ktoś jeszcze miał taki sam problem z firmą Sunprogres?

amak

@Ulko mysle ze o to mozesz sie zapytac na rozmowie

tomcio

Nie zaciekawię porostu masakra chaos i jeszcze raz chaos ,po prostu się ślizgają ciekawe jak dług. Kiedyś wszystko się kończy . Ado tego problemy z płatnościami dla podwykonawców uwaga na ta firmę !!!!

tomcio

Doradca Techniczny

Nie polecam tej firmy jako pracodawce. Opóźnienia, brak komunikacji, chaos.

Walldk

Jak wyglada wypłacalność firmy co do podwykonawców (solary) ?

Zostaw merytoryczną opinię o Sunprogres - Nowa wieś

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sunprogres?

Kandydaci do pracy w Sunprogres napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sunprogres