Opinie o Energotest w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Energotest. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Energotest na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Energotest w Gliwice

Nml

Dzięki Wiceprezesowi została sprzedana pierwsza sztuka eprotect. Zrobił akcję z handlowcami. Jak przyszło zamowienie to Prezes za plecami wice odrzucił zamówienie. Jak tylko się dowiedział o tym Wiceprezes kazał Panu M. dzwonic do klienta i odkręcać anulowanie zamówienia. Dzięki temu zdobyliśmy listę referencyjną. A dzięki temu i jego pismom (do wglądu u K. ) udało się, że nie odrzucili naszej następnej oferty do P. Zostało zdobyte b. ważne zamówienie na 19 sztuk . Dzięki jego determinacji firma otrzymała bardzo ważny dokument. Tak dla info dla Bońka bo mało zorientowany ????.

boniek

Ale trolujecie, dobrze że nie ma już tego vice. tak jak i w poprzedniej firmie. może kilka osób za nim tęskni ale z tego co się słyszy na korytarzu to 95% się ucieszyło. rok czasu i żadnego tematu nie przyniósł / nie skończył

Ffff
@boniek

Przestańcie. Kto to napisał? Facet tyle zrobł dobrego, że aż wstyd pisać takie rzeczy. Żeby nie docenić jego cieżkiej pracy-wstyd. Naprawdę go brakuje. Zarządzanie prezesa z lat 90 może kiedyś w się sprawdzało!!!. Myśleliśmy, że jesteśmy super. Wice naprawdę był super obserwatorem. Tyle zrobił dobrego dla firmy. Zobaczcie, mimo kłód od prezesa zmieniał nas i energotest. Przez ten jego rok poszliśmy do przodu. Możemy udawać, że jest teraz super a może lepiej. To będzie kłamstwo. Nie przetrwamy jeżeli prezes będzie dalej z nami. Nie sprawdziło się juz to. Cztery spólki w jednej firmie!!! Dyrektorom pionom to odpowiada, To nie jest dobre- dobrze wiecie i to wice nam pokazał. Wprowadził przeglądy sprzedaży. Prezes tak krytykował i co zostały utrzymane !!!!. Co byłoby choćby z Turowem gdyby nie wice!!!! Jak ruszył eprotect. Ech....

Wkurzony

Co z naszą premią!!!!!!!. Miała być premia za zeszły rok!!!! Gdzie ona jest!!!!! Mam dość !!!! Mam dość oszukiwania. Wypracowaliśmy ile ???- 4 mln !!!! Są zasady czy ich nie ma!!!!!. Powinni nam wypłacić premię. Nie obchodzi mnie Elektrobudowa. Nikt nie pyta się mnie Czy mam na chleb czy nie. !!!!! Nie mam zamiaru czekać!!!!! To już za długo trwa. !!!!

Olo
@Wkurzony

Dokładnie. Sam nie wiem ile będę pracował . Co z nami zrobi nowy właściciel - tego nie wie nikt. Stare wróciło trzeba szukac pracy. Premia powinna zostać zapłacona!!!!

Fred
@Wkurzony

Też tak uważam. Powinni nam wypłacić premię za zeszły rok

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Energotest?

Miki

Znajomi królika :))

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Energotest? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Pomocnik Budowlany (Montaż Prefabrykatów)
Job Point Sp. z o.o.
bekool

Mondzio ma rację. Firma się nie rozwija.. ale co gorsze brak perspektyw rozwoju osobistego. Rotacja młodych bo mają małe wymagania... i jakoś się kręci. Kasa przyzwoita, ale pod warunkiem że ciągiem w delegacji i w nadgodzinach. W sumie po co Ci rodzina... No chyba że jesteś dyrektorem i pracujesz tak jak "pol". :)

Bekko
@bekool

Czy w firmie są nadgodziny?

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Energotest? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

blakly

Tak zazwyczaj wigilia jak i cale święta aż do końca roku są wolne ( trzeba wybrać urlop) ,firma wtedy praktycznie nie pracuje. Jedynie dział ksiegowości i najpotrzebniejsze komórki sa wtedy obecne.

@blakly

Dzięki, że o tym napisałeś. Czy do pracy są też przyjmowani pracownicy, którzy nie mają doświadczenia zawodowego i po krótkim przeszkoleniu mogą podjąć zatrudnienie?

@Mariusz

Cześć, tak firma zatrudnia pracowników bez doświadczenia bardzo chętnie ponieważ tacy pracownicy są tani. Po czasie kiedy ten pracownik stanie się samodzielny i upomni się o wyższy zarobek następuje zwolnienie się pracownika. Taka tradycja.

Jaka umowa obowiązuje w Energotest podczas okresu próbnego?

hns

Standardowa - 3 miesiące.

@hns

Jak oceniłbyś warunki zatrudnienia i wynagrodzenia, bo widziałem na facebooku, że firma prężnie się rozwija i zdobywa nagrody na targach, ostatnio za przekaźniki wyłączające. Czy pracownicy mogą liczyć na rozwój pod kątem szkoleń branżowych?

@Mariusz

Firma się rozwija i brakuje "rąk" (a raczej mózgów) do pracy. Jeśli chodzi o szkolenia to jest dobrze, firma wysyła pracowników na szkolenia.

domino

Dobrze, że firma jest dobra dla pracowników, można spokojnie pracować!

xyz

I znów wszyscy walczymy od początku o roczny bonus ;-) Yeah!

saman
@xyz

To już przesada ;(

xyz
@saman

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Więc głowa do góry i cała naprzód..!

Bea
@xyz

Niektórzy są zawsze zwycięzcami a niektórzy zawsze przegranymi, a wszystko zależy od ... podpisanej umowy / kontraktu, ale starać się warto ;-)

saman v.2
@Bea

oczywiście, że warto się starać. W końcu to wiedzę i doświadczenie, które zdobywa będzie można sprzedać.. konkurencji.

Poinformowany
@saman v.2

Saman v.2 - Myślę, że takie rzeczy już w E-teście się nie zdarzą. Życie nauczyło Dyrekcję pokory. Zbyt dużo odejść już miało miejsce.

Beata

@Bartek, jesteś zainteresowany pracą w Energotest? Nie znalazłam żadnych ofert pracy z tej firmy. Może ktoś z obecnych pracowników mógłby mieć więcej informacje na temat rekrutacji. @inżynier, Ty jako pracownik firmy mógłbyś pomóc @Bartkowi i napisać coś więcej na ten temat. Jakie warunki pracy proponuje pracodawca i jakich kwalifikacji oczekuje od pracownika? Czy do wynagrodzenia są dodawane bonusy w postaci premii lub pakietu socjalnego? Każda informacja będzie cenna dla przyszłych pracowników.

@Beata

Niestety. Szanse na prace mają jedynie znajomi znajomych. Pobocznych pracowników pozbywają się jak najszybciej nie podając konkretnego powodu zwolnienia.

Meybe
@Anonim

Ja znalazłem pracę w energotescie niestety. Tak wyplata wplywa co miesiac ale reszta rzeczy juz niekoniecznie. Niektore osoby maja "utopione" kilka tysięcy w delegacjach, a na nastepne muszavjezdzic. Ogolnie w firmie ostalo sie kilku specjalistow ale raczej jest to podupadajaca firma z racji tego że elektrobudowa zabiera na koniec roku caly zysk i nie dba w ogóle o pracowników. Prezes mianowany de facto z ramienia elektrobudowy nie stara sie , bo zostaly mu 2 lata do emerytury. Jezeli o cos pytasz nikt nic nie wie bo to nie zalezy od niego. Ogolnie pracownicy zwalniaja sie z tej firmy nie tylko na marne zarobki ale tez ciagle delegacje i mobbing ktory tutaj nazywany jest zadaniowym czasem pracy. Pracujesz po godzinach musisz odebrac a najlepiej jak nie wykazujesz nadgodzin wtedy kierownik, dyrektor, naddyrektor i prezes sie ucieszą. Pracownikow wyrabiajacych zysk jest mniej niz polowa reszta to najbardziej potrzebne kadry i kierownictwo. Premi rocznej nie bylo od 2 lat i na ten rok tez juz wiadomo ze nie bedzie. Co innego obiecują na rozmowie kwalifikacyjnej, ale jak ktos będzie sie zatrudnial to po 5 dniach bedzie wiedzial ze popelnil błąd. Reasumując nie plecam sam zaluje ze pracowalem, bo ogolny brak poszanowania nawet dla fachowcow z 20 letnim stażem to norma.

bonzo
@Anonim

Zysk w zeszłym roku troszkę spadł, bo tylko niewiele ponad 3 mln, ale (usunięte przez administratora)się pewnie ucieszy z takiej premii

Maciek

Z tego co słyszałem to inżynierowie tam pracujący to wieczni narzekacze. Znam tam kilku i przy piwku nieraz wysłuchuję narzekania "mało kasy i dużo obowiązków" a Dyrekcja jest zbyt pobłażliwa dla nich bo boi się zwolnień więc ci stroją fochy. Rozpasanie niektórych pracowników jest ogromne. Będzie to skutkowało spadkiem wydajności pracowników, opłacalności i ogromnymi kosztami utrzymania. Jak już ktoś osiągnie duże zarobki to dąży do "migania się" od obowiązków. Spychologia stosowana. Zatrudnić młodych, emerytów wysłać na zasłużony odpoczynek i firma będzie się prężnie piąć jak konkurencja. Niestety przyzwyczajenie do pozycji monopolisty dawno już nieaktualne wciąż odbija się czkawką. W innych firmach dyrekcja nie jest tak przyjazna.

@Maciek

Maciusiu, chyba ci do tego piwka czegoś jeszcze dodali, albo chcesz zużyć całoroczny zapas wazeliny w stosunku do "Panów Dyrektorów" za jednym zamachem. Opowiadasz brednie - w tej firmie, zwłaszcza od czasu wchłonięcia jej przez wielką korporację, pracownik przestał się generalnie liczyć - liczy się tylko to, ile zysku wygeneruje dla bardzo chłonnej czapy. Podwyżek nie ma tam od 2009 roku (są jedynie dla "zasłużonych") a liczyć można tylko na stale rosnący wyzysk.

@Bolek

Boleczku Drogi, generalnie w każdej firmie pracownik służy do zarabiania (jak zwiesz - wyzysku) poprzez f-mę tak to już teraz jest- poprzedni ustrój był inny. Chcesz podwyżki ? a masz argumenty że przynosisz większy zysk od kolegów współpracowników lub f-ma dzięki Tb się rozwija? (nowe pomysły, ulepszanie działania, sygnalizacja) Czy po prostu lubisz narzekać ;-) Bo trochę swoją wypowiedzią potwierdziłeś moją. Ps szanuj Dyrektora swego bo możesz mieć gorszego.

@Bolek

Ps2: o godz 10:17 w dzień pracujący pracownicy pracują i nie mają czasu na pisanie na forach, Ty masz więc nie narzekaj bo ktoś może wreszcie śrubkę dokręcić... a i podwyżek nie będzie.

@Maciek

Drogi Maciusiu, nie bardzo miałem ochotę Ci odpisywać, ale nie chcę byś nadal tkwił w ciemnocie, więc spróbuję Cię nieco oświecić (choć podejrzewam, że jest to daremne). 1. Jeśli uważasz, że "pracownik służy do wyzysku", to mentalnie nie wyrosłeś z XIX wieku, albo "korpołajno" przeżarło Ci umysł - porządny zarządca wie, że dobry, wydajny pracownik, to pracownik zadowolony - wiem coś o tym. 2. W którym miejscu narzekałem na swojego dyrektora? Mam świetnego dyrektora, który docenia mój profesjonalizm i zaangażowanie. Nie mogłem lepiej trafić. Pisałem akurat o sytuacji, z którą miałem styczność kilka lat temu. 3. Jeśli uważasz, że płace powinny przez dziesięciolecia stać na tym samym poziomie przy 100-200%-owym wzroście kosztów, to już nie ma dla Ciebie ratunku. 4. Celowo zadbałem o to, by odpisywać o 10 ileś, aby ponownie wywołać Twój szok. Czy uważasz, że gdyby mój dyrektor był takim jełopem, który robiłby chryję o to, że wzorowo i rzetelnie wykonujący swoje obowiązki specjalista poświęci w czasie przerwy na kawę kilka minut na sprawdzenie "co w necie piszczy", nadal miałbym o nim tak dobre zdanie? Pozdrawiam.

Kykadyn

A co z pracą dla programistów .NET, bo kiedyś była tam rekrutacja na takie stanowiska. Czy programiści też muszą jeździć na delegacje?

@Kykadyn

Firma poszukuje inżynierów oprogramowania z doświadczeniem w języku C++. O .Net pierwsze słyszę. Generalnie pracownicy w dziale rozwoju nie jeżdżą na delegacje ale może się zdarzyć, że trzeba będzie jechać gdy zaistnieje taka konieczność. (usunięte przez administratora)

Bartek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Interesuje mnie na jaki zarobek można liczyć na początek?

szlesjyner
@Bartek

Prowadzi. Szukają automatyków i informatyków do pionu SA.

@szlesjyner

Mógłbyś napisać, czy nadal trwa rekrutacja i jakie warunki pracy proponują? Ja znalazłem tylko ogłoszenie na stanowisko regionalny dyrektor sprzedaży na stronie http://www.energotest.com.pl/index/kariera/ Czy według Ciebie firma daje stabilne zatrudnienie i poleciłbyś ją innym osobom szukającym zatrudnienia?

rekruter
@Bartek

Zapraszam do kontaktu: anna@talentselect.pl w sprawie rekrutacji

@Mariusz

Cześć , firma prowadzi aktualnie rekrutacje na różne stanowiska (głównie inżynierów Elektryków i Automatyków). Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć- prześlij mi swoje CV na e-mail: anna@talentselect.pl lub skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu: 579 653 263 to opowiem Ci w szczegółach o pracy.

Irek

Ogólny brak fachowców ma rynku pracy może zmobilizuje szefostwo do podwyżek? Firma jest dobrym pracodawcą, więc może?

inżynier
@Irek

Oby... bo obecnie "kilku" dobrych inżynierów odeszło już z firmy. Rynkowe stawki oddalają się od tych energotestowych.

inżynier

Dobra firma... wynagrodzenia zawsze na czas, są premie, ZFŚS, mulitsport, medicover, firmowe wyjazdy. Praca czasem stresująca jak termin goni...ale tak jest wszędzie. Jedynym minusem jest są podwyżki - bardzo ciężko dostać... paru dobrych ludzi przez to już odeszło z firmy ;(

Trafilem do Energotestu z Elektrobudowy. Od samego początku było widać, że wszyscy dyrektorzy (a jest ich niemało) i kierownicy mają ciepłe, ugruntowane posadki a kadra szeregowa musi się spinać. Tak też było ze mną, na delegacji większość czasu, 4 tematy prowadzone na raz... Ja siedzialem calymi dniami a nastawienie dyrektora było samolubne i ten wychodzil o 15 lub "zalatwial ważne sprawy" do poludnia. Ogólny niesmak. Płace konkurencyjne pod warunkiem ciężkiej pracy i delegacji. Organizacja ok. Stosunki poprawne póki tempo masz szybkie.

Były Energotestowiec

W Energoteście po studiach przepracowałem wiele lat, to jakim jestem dzisiaj inżynierem zawdzięczam tej firmie. 15 lat temu była to najlepsza firma inżynierska w polskiej energetyce. Wtedy tego nie rozumiałem bo nie znałem innych firm, w firmie była znakomita atmosfera, mieliśmy poczucie, że pracujemy w wyjątkowej firmie. Młodzi pracownicy mieli swoich opiekunów i byli intensywnie szkoleni, myślałem, że tak już zostanie. Niestety właściciele firmy sprzedali 100% udziałów Elektrobudowie i jak to w korporacji wymieniono całe kierownictwo w myśl zasady czym głupszy tym lepszy i żeby nie przynudzać ja się zwolniłem i przyczyną nie były zarobki. Dzisiaj wiem od kolegów, że dobrze zrobiłem bo z każdym rokiem jest coraz gorzej. Firma nadal nieźle prosperuje bo energetyce wydaje się, ze to nadal dawny Emergotest.

inna

@mros4 i za dużo rekrutacji nie będzie, Automatyka elektroenergetyczna i projektowanie to stała praca bardziej

maciek

Bolek kulturka to chyba nawet kilometr od ciebie nie leżała, bliżej chyba ta zakąska i wódka. Jak tacy tam pracują to im nawet kodeks etyczny nie wystarczy, taki obraz energotestu, bo jak widać uderz w stół a nożyce się odezwą.Jak widać takie "dupki" to tam pracują.Miłej pracy przy zakąsce.

@maciek

Za to z ciebie, Maciusiu, wychodzi wyjątkowo ograniczony buc, który woli obszczekiwać mnie za to, że słusznie skrytykowałem pola (dupka) za burackie najeżdżanie na mondzia (gościa, który po prostu kulturalnie napisał jak jest), niż skupić się na chamstwie tegoż pola. Chyba, że sam nim jesteś. W takim razie to wiele tłumaczy. Odrobiny rozumu życzę (może ci wódka go odebrała, bo ja nie piję).

energotestowiec

Aktualnie nic w filozofii firmy się nie zmieniło, wszystko o czym piszesz jest nadal aktualne, a zarobki zależą oczywiście od wykształcenia, doświadczenia i podejścia do pracy. I nie należądo najniższych.

Zostaw merytoryczną opinię o Energotest - Gliwice

• Jak się pracuje w Energotest?

Zobacz opinie na temat firmy Energotest tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Energotest?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Energotest