Opinie o Bear Lock (Niedźwiedź-Lock) w Luboń

Od 35 lat firma Niedźwiedź Lock jest światowym liderem w dziedzinie projektowania oraz produkcji mechanicznych zabezpieczeń antykradzieżowych. Flagowym produktem firmy są blokady skrzyni biegów. Produkty firmy Bear-Lock dostępne są w 40 krajach, na ponad 4 kontynentach.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o "Niedźwiedź-Lock" w Luboń

Zero klasy

Złe odczucia po rozmowie rekrutacyjnej. Zero odzewu, feedbacku. Rozmowę przeprowadził ze mną prezesik rodzinny, który w ogóle nie znał się na stanowisku, na które aplikowałam. Wymyślał pytania i śmiał się, że nie ma już o co pytać. Później rozmowa z Panią odpowiedzialną za stanowisko, która poświeciła mi CAŁE 5 minut. Szok!!!! Nie polecam.

Niedźwiedź-Lock Spółka z o.o.
@Zero klasy

Dzień dobry, dziękujemy za udział w rekrutacji do Niedźwiedź - Lock Spółka z o.o. Pragniemy poinformować, że dnia 17.05.2022 (czyli po przeprowadzeniu dwóch etapów rekrutacji) Dział Kadr skontaktował się z Panią telefonicznie, aby podziękować za udział w rekrutacji. Pierwszą rozmowę rekrutacyjną przeprowadził z Panią Dyrektor Sprzedaży, rozmowa trwała ok. 30 minut. W drugim etapie rekrutacji odbyła się video – konferencja, w której uczestniczył Dyrektor Sprzedaży oraz Specjalista ds. Marketingu. Video – konferencja trwała ok. 10 minut i wyczerpała przygotowane na ten etap rekrutacji pytania do kandydatów. Pozdrawiamy, Niedźwiedź – Lock Spółka z o.o.

Gabriela
@Niedźwiedź-Lock Spółka z o.o.

a czemu nie było tego obiecanego feedbacku po tych 2 etapach rekrutacji ?

@Gabriela

Widocznie , ich to przeroslo .

Dax
@Gabriela

Rekrutacje widocznie nie sa mocna stroną kadry zarzadzajacej , gdyż oni jada szlakami wytyczonymi 25 l temu . W wielu obszarach nie widac zadnego rozwoju w firmie o takim potencjale . Takie jest wlasnie zarzadzanie w tzw firmach rodzinnych . Chodzenie po mocno wydeptanych scieżkach . Czasy sie zmieniaja i teraz takimi firmami zarzadzaja managerowie operacyjni i wyglada to wowczas inaczej .

@Gabriela

Tam nikt nie wie co to jest feedback.

Hah

Takie pojecia tam nie sa potrzebne.

Dyrektor ds.Niepotrzebnych
@Dax

Ta firma nie ma żadnego potencjału i kadry zarządzającej.Ma za to Mnie Dyrektora ds.Niepotrzebnych i Mało Ważnych :)

@gumiżelek

Jest prowadzona obecnie rekrutacja?

Mnm

Ogrzewanie jest 2x w tyg po 3h :)

Niedźwiedź Lock jest firmą rodzinną w złym tego słowa znaczeniu.Rodzina,pociotki,koledzy rodziny i inni bliscy i dalsi znajomi mają się w tym zakładzie dobrze.Tak niestety nie mają zwykli pracownicy.Słabe zarobki,brak socjalu,kiepska organizacja i bałagan.Pracuje tam dużo ludzi niepelnosprawnych.Czy fima ma na dzień dzisiejszy status ZPCHR nie wiem.Nieprzyjazna atmosfera i lekceważacy stosunek do pracowników.Co chwilę ktoś się zwalnia i szukają nowych naiwnych.Nie polecam pracy w firmie Niedźwiedź Lock.Ostrzegam potencjalnych kandydatów.

Danuta

Piszesz, że dużo tutaj pracuje osób z niepełnosprawnością. Czy to znaczy, że jak ma się orzeczenie, to jest się łatwiej dostać do tej firmy?

@Danuta

Zapytaj w kadrach , napewno cie przyjma z otwartymi ramionami i nie wypuszcza do czasu aż Pfron placi a reszta to jak paczusiek w maśle .

alan

W 100 % prawda , organizacyjnie to już nie wygląda jak szalone lata 90 te tylko raczej ich schyłek i utrwalanie tego okresu gdy ludzie którzy tam zaczynali pracować ponad 20 lat temu z racji starych przyzwyczajeń wolą trwać niż się rozwijać . Firma dobra aby złapać podstawy praktyczne , w jakimś zawodzie lub po studiach inż i lecieć dalej . Warunki socjalne dla pracowników fizycznych to skansen z przełomu epoki albo jeszcze całkowicie z tej już dawno minionej , brak oddzielnego pomieszczenia do spożywania posiłków , siedzenie przy ławie i ławkach obok zdezelowanych zabytkowych z szafek ( z lat 70-80 ) w szatni w czasie przerwy z jednym działającym czajnikiem na 20 osób . Wszystkie pomieszczenia nie remontowane od ponad 20 lat albo i dłużej . Parking dla pracowników z miejscami których ciągle brakuje a po deszczu staje się błotnistym bagienkiem .

Bik

Dodam jeszcze palanie papierosow w szatniach i na halach przez tzw.starych wyjadaczy.W miejscach wyznaczonych pala tylko nieliczni.

Lubus

I chetnie doradzą , i pomoga w zatrudnieniu na stanowisko produkcyjne od 8-16 ??

@alan

To nie jest żaden skansen jak piszesz tylko prężnie I dynamicznie rozwijająca się firma o ugruntowanej pozycji na rynku.Lider w produkcji blokad i innych zabezpieczeń antykradzieżowych:)Pozdrawiam serdecznie:)

Juli
@Lidia

Zgadzam się z Tobą firma ma ugruntowaną pozycję na rynku, do tego Prezesi są bardzo uprzejmymi ludźmi. Dyrektor jest bardzo sympatyczny i zawsze służy pomocna ręką. W biurach pracuje bardzo dużo młodych ludzi. Również pozdrawiam

Dyrektor ds.Niepotrzebnych
@Juli

Dziękuję za słowa uznania i polecam się na przyszłość.Będziemy nadal solidarnie pracować w miłej i przyjaznej atmosferze dla naszego wspólnego dobra i ku chwale firmy Niedźwieź Lock sp.z.o.o. światowego lidera w produkcji zabezpieczeń antykradzieżowych.Czuwaj!

Strażak Sam
@Bik

Prezesik kiedyś na to się wściekł bo jego sługusy paliły przy robocie i później śmierdziały petami samochody klientów.Jaki szef tacy pracownicy.Zlew na wszystko.

Okularentta

Po rozmowie rekrutacyjnej średnie odczucia. Po pierwsze zapomnieli o mnie i nie odbylam z nimi rozmowy kiedy sie umawialismy, po drugie zarobki muszą być raczej dość kiepskie na reakcję prezesa o moich oczekiwaniach finansowych trochę chyba zaniemówił. Wiedzialam, ze nie dostane tej pracy, bo 3 z hakiem to za duzo. Rozmowa rekrutacyjna (drugi termin) średnio na poziomie.

To tak ludzie nie wyrabiają tam, czy się nie sprawdzają, że tak często szukają? Pytam, bo sam rozglądam się na rynku, co można ugrać. Planuję zmiany. Napisałeś, że tak często szukają, to w sumie podasz konkret czemu?

Ta firma nie potrzebuje pracowników tylko wyrobników za minimalna krajową.Tam nikt normalny nie chce pracować.Co chwile się ktoś zwalnia albo jest zwalniany przez prezesika.To jest firma rodzinna i tam musisz się podporząkować Niedźwiadkom i ich sługusom.A jak nie to Cię straszą prezesikiem.Kometarze na temat prezesika są usuwane bo tam się wszycy muszą bać i zarząd wychwalać pod niebiosa.Znowu kilka ogłoszeń na pracuj.pl jest.I tak to się tam kręci.Przyjmą pewnie inwalidów i ich będą wykorzystywać między innymi do mycia samochodu pani prezes.Szukaj lepiej pracy w innych firmach.

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w "Niedźwiedź-Lock"? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

....

Należy nastawić slę na lekceważące podejście do kandydata szczególnie gdy rozmowę rekrutacyjną odbywa się z prezesem.

Przemysław
@....

Cześć. Ja obserwuję tę firmę, aby móc złożyć CV, jak się interesująca oferta pojawi ale Twój wpis trochę mnie zaniepokoił. To jak dokładnie punkt po punkcie wygląda rozmowa rekrutacyjna z prezesem? Czym się objawia to, co napisałeś? Jakieś przykłady możesz podać? Ciekawi mnie to

@Przemysław

Witam.Przeczytaj sobie inne wpisy na tym forum to zrozumiesz czym jest ta firma.Polecam wpis Pani Anny.M.Spoźnienie na spotkanie,arogancja i lekceważenie kandydata.Jak aplikujesz na stanowisko robotnicze to prezes nie będzie z Tobą rozmawiał bo on jest stworzony do celów wyższych.Na zaszczyt rozmowy z kimś z zarządu to w tej dziadowskiej firmie trzeba sobie zasłużyć.Lepiej poszukaj sobie innej oferty.Powodzenia.

Pracownik Produkcji

Umówienie spotkania na dzień następny przez telefon z dyrektorem produkcji.Po decyzji o przyjęciu mnie pan dyrektor nie potrafił nawet zadzwonić z informacją o skierowaniu na badania wstępne tylko wysłał smsa.Skąd mam niby wiedzieć,że firma ma lekarza na swoim terenie.W ramach badań trzeba iść na RTG płuc i wyłożyć swoje pieniądze które później zwracają.Od pierwszego kontaktu ta firma robi bardzo złe wrażenie.Lekceważenie kandydata od samego początku,a po przyjęciu jest jeszcze gorzej.

Najważniejsze pytanie to jaką masz grupę inwalidzką i czy masz rentę.Dyrektor nie potrafi sklecić zdania po polsku tylko gęga,przewraca oczami i głupkowato się śmieje.Pracę dostałem lecz żałuję że ją przyjąłem.Kilka dni musiałem czekać aż prezes podpisze mi umowę o pracę na okres próbny.Nie dotałem też w pierwszych dniach pracy odzieży roboczej ponieważ pani z kadr podobno nie miała,ale tam tak postępują z wszystkimi nowymi pracownikami.O wszystko tam się trzeba kilkanaście razy prosić i wszystko dają z wielką łaską albo wcale.Nie polecam.

Kinga

Witam, firma Niedźwiedź Lock szuka właśnie pracownika na stanowisko sekretarka. Czy ktoś mógłby się podzielić rzetelna opinia o firmie? Jak kreują się zarobki? W ogłoszeniu nie zostały podane widełki.

Anna M

Wracam właśnie z rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko Asystentki Zarządu. Piszę tą opinię, ponieważ jestem poirytowana tym w jaki sposób w tej firmie traktuje się kandydatów do pracy. Pół godzinne spóźnienie, byłam umówiona na godzinę 10.00, po moich pytaniach do Pani z sekretariatu kiedy rozpocznie się rozmowa, Pani nie była w stanie mi odpowiedzieć. W końcu "wpuszczono" mnie do pokoju, miałam wrażenie że z łaską i zapytaniem gdzie się tak spieszę. Dwóch Panów (z Zarządu ??) w pokoju, żaden z nich się nie przedstawił !, posadzona zostałam na środku pokoju, zadano mi 2 pytania. Cała rozmowa przeprowadzona z łaską trwała 5 minut. Kompletny BRAK SZACUNKU I KULTURY dla drugiej osoby !!! dla kandydata do pracy, w przyszłości może dla potencjalnego klienta czy kontrahenta, bo świat jest mały, chociaż po takim incydencie, ja dziękuję, są dużo poważniejsze w moich oczach FIRMY. Z wyrazami szacunku dla wszystkich czytających.

Aleksandra
@Anna M

Właśnie zastanawiałam się, czego należy się spodziewać po rozmowie rekrutacyjnej w firmie "Niedźwiedź-Lock", więc miałam ogromne szczęście, iż natknęłam się na Twój post. Już nie szukają tam asystentki zarządu, więc chyba ktoś inny dostał tę posadę. A czy w trakcie tej krótkiej rozmowy, panowie z zarządu wspomnieli cokolwiek o zarobkach albo formie zatrudnienia?

Koleś
@Anna M

Dokładnie tak to wygląda w tej firmie.Panom z zarządu się dużo wydaje a firma schodzi na psy.Nie polecam pracy w Niedźwiedź Locku.

Buki
@Anna M

Źle to pani zinterpretowała.To nie był brak szacunku.Dostapiła pani zaszczytu rozmowy.Tak się w tam myśli.

@Anna M

Tak to niestety w tej "firmie"wyglada.Panowie z zarządu mają wszystko głęboko gdzieś. DYREKTOREK im liże (usunięte przez administratora).Pracownicy boją się "pana prezesa".Na nic nie ma pieniędzy, ale pan prezesik na swoje fury ma.Firma przeniesiona z lat 90.Jak ci się nie podoba to wypad.Mam 1000000 chętnych na Twoje miejsce.Tak jak panią potraktowali na rozmowie wstępnej tak postępują z pracownikami.Niedzwiedzie (usunięte przez administratora)

Kick

Ludzie sie starzeją i w koncu odejda na emerytury , i to jest raczej wiekszość . A mlodych ludzi tam nie przybywa . Wiec nie bedzie kim ciagnać tego do przodu bo aby sie rozwijać trzeba uwzgledniac zmiane pokoleniową .

Hanna
@Kick

Jak to młodych ludzi nie przybywa? Nie rozumiem. To nie ma rekrutacji? Nikogo nowego do pracy nie przyjmują? Czy przyjmują, ale osoby już nie takie młode? ;)

Czy w "Niedźwiedź-Lock" występują paczki/bony świąteczne?

Gosc

Nie, zapomnij

Lidia

Występują paczki i bony świąteczne.Ja dostałam na mikołajki choinkę zapachową do auta z logo naszej wspaniałej firmy.Byłam zachwycona.Jeszcze raz dziękuję :)

Firma "Niedźwiedź-Lock" rekrutowała na stanowisko Magazynier. Czy nadal poszukują pracowników? Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą 3600 .

kick

3,6 brutto no dlatego ciągle szukają , na rozmowie najlepiej prosić o przedstawienie bezpośredniego współpracownika i nie nastawiać się na lekką współpracę wyciągając wnioski dlaczego /

Dyrektor
@kick

Moja wina kierownika maja :) ze (usunięte przez administratora) i uczy małolatów ;) powodzenia

Barbara
@kick

W sensie sugerujesz, że to mało? Ja może nie jestem najlepiej zorientowana, ale chciałabym się dowiedzieć, jak w takim wypadku płacą w innych lokalizacjach w rejonie?

@Barbara

Czy to zbyt duże oczekiwania na tym stanowisku w tej firmie

Barbara
@....

Pytasz czy stwierdzasz fakt? Ciekawa jestem, jak oni właśnie wypadają na tle innych firm, nie mam jakiegoś super doświadczenia, więc nie wiem, jak to się przedstawia w szerszym kontekście.

Ggggrzes
@....

O wiele za duże.Minimalna krajowa i jeszcze trza mieć orzeczenie o niepełnosprawności żeby coś tam PFRON zwrócił.

@Ggggrzes

magazynier z orzeczeniem? Raczej chodziło Ci o mile widziane jak już pewnie? ale teraz to już z ciekawości to ile osób z orzeczeniem obecnie tu robi?

Wesoły R.

Co raz mniej.

@Wesoły R.

Jak myślisz, dlaczego coraz mniej? Chodzi tylko o tę podstawę, czy jeszcze coś jest na rzeczy? Narzeczony chce ubiegać się o stanowisko na magazynie, nie wiem, czy mam go zachęcić, aby spróbował, czy raczej odradzić?

@kick

A dlaczego tak jest?Poniewaź na niektórych działach pracują ludzie ciężko chorzy umysłowo i psychicznie.Współpraca na co dzień z takimi osobami jest cieżka:)

Pojawiła się oferta pracy na Pracownik Produkcji w firmie "Niedźwiedź-Lock". Warto aplikować?

Nie warto aplikować.Firma niepoważna i źle zarządzana.Brak socjalu i bardzo słabe zarobki.Lepiej szukać gdzie indziej.

Helena

Jakie kwoty masz na myśli, że mówisz że są słabe? Więcej trochę chociaz niż najniższa krajowa? I czemu firma jest Twoim zdaniem źle zarządzana?

Franek
@Helena

O co Ci chodzi?

Czik

Dokladnie , brak zarzadzania i wszechwiedza niektorych pracownikow ktorzy wplywaja na decyzje mietkich przelozonych .

No N
@Helena

Najniższa krajowa,bo mniej dać nie mogą.Gdyby mogli to by płacili jeszcze mniej.Brak organizacji pracy i przestrzegania przepisów BHP.Nie dają na start odzieży roboczej nowym pracownikom produkcyjnym.Chodzą w swoich ubraniach.Firma w zimie nie ogrzewana.Brak podstawowych narzędzi do pracy od wkrętaka po zszywacze.Wymieniać można jeszcze wiele.Można poczytać inne komentarze.Nie polecam pracy w Niedźwiedź Locku.

Ggr
@No N

Czyli nic sie nie zmienia , chyba że na gorsze teraz probuja łowic na stanowisko pracownik produkcji a wiadomo ze szukaja na inne , ale uwaga w ogloszeniu godziny od 8-16 , haha . Popis kompetencji . Warunki finansowe slabe tak samo jak te socjalne ktorych nie ma w tym skansenie .

Interesuje mnie kariera na stanowisku Asystent/-ka. Czy ktoś mógłby opowiedzieć o pracy w tej branży i podzielić się doświadczeniami z zatrudnienia w firmie "Niedźwiedź-Lock"?

Dzik

Radzę od tej firmy trzymać się z daleka.Proszę poczytać wcześniejsze komentarze.Nie polecam i ostrzegam.

Paulina
@Dzik

Pracujesz obecnie w firmie? Możesz potwierdzić wcześniejsze komentarze? Coś potwierdziło się u ciebie?

Dzik
@Paulina

Tak pracuję obecnie w tej firmie.Potwiedzam wcześniejsze komentarze szczególnie te o kiepskich wynagrodzeniach.

Ile trwa i jak wygląda proces rekrutacji w Bear Lock (Niedźwiedź-Lock)? W okolicach 7 marca opublikowali na Pracuj.pl kilka ogłoszeń o pracę.

W tej firmie nie ma czegoś takiego jak proces rekrutacji.Dzwonią przychodzisz i robisz.Najlepiej mieć grupę inwalidzką.Ta firma żeruje na ludzkiej krzywdzie i nieszczęściu.

Jak często w "Niedźwiedź-Lock" odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 13 grudnia na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Ad

Nigdy.

@Ad

Jak to nigdy? A co ze wdrożeniem nowego pracownika do miejsca pracy? Tego też tu nie ma?

Też nie ma.

Danuta

To jak pracownik radzi sobie na starcie? Kto mu pomaga? Tłumaczy?

bezimienny
@Danuta

Nikt nie pomaga i nikt nie tłumaczy.Wymagania przy przyjęciu mają tak wysokie że pracują w tym zakładzie tylko wysokiej klasy fachowcy którym nic tłumaczyć nie potrzeba.

Bartosz
@bezimienny

Nie wiem po co ironizujesz ;/ Ludzie tu wchodzą przeczytać coś konkretnego i widzą takie śmieszkowanie. Jak tak na poważnie wyglądają początki w tej firmie?

Fax
@Bartosz

A co nazywasz ironizowaniem , jezeli wiekszosc firmowych fachmanow pracuje tam po kilkanascie lub wiecej lat to tylko ludzi o adekwatnej wiedzy traktuja powaznie . A że oni nigdy juz pracy nie zmienia bo osiagneli najwyzszy poziom wtajemniczenia klepiac to nieustannie w 10-tkach konfiguracji , to nastepcow tez nie szukaja.

bezimienny
@Bartosz

To nie jest śmieszkowanie.Tam tak jest na poważnie.

Mmm

Tak , przewaznie ten wsteczny

Matcin

Mam pytanie czy jest tam gruszka na wczasy

Ing
@Matcin

I bambosz na zime oraz cieply kocyk

@Ing

No to byłby full wypas, więc grusza jaka kwota?

Lip
@Izabela

Nie ma takich rzeczy w tej firmie jak dofinansowania do wczasów,bonów,paczek na święta,dofinasowania do leków lub sprzętu dla niepełnosprawnych.Można sobie za to założyć blokadę do auta z rabatem,tylko trzeba mieć auto bo do rowerów blokad ta firma nie produkuje.

harnaś

Standardowym pytaniem jest to czy jesteś na grupie lub rencie :D

@harnaś

To sie nadal nie zmienilo

Anonimowy

Polecam, pensje mało atrakcyjne ale po za tym ok

Bożena
@Anonimowy

Hm, ale do pracy przychodzi się właśnie głównie po pensje :D Zastanawiam się więc na jakim poziomie one są i jakie są inne plusy pracy tutaj, które mogą nam ewentualnie pomóc przymknąć oko na niższe wynagrodzenie :)

qwd
@Bożena

A czy nadal chętnie zatrudnia się również osoby niepełnosprawne z orzeczeniami ?

alek
@Anonimowy

Ktoś się orientuje czy firma posiada nadal status zakładu pracy chronionej ?

Anonimowy

Tak to prawda 2300 najniższa krajowa minimum 3000 netto a tak ochłapy niby od 8 do 16 a przychodzisz na 6 do oporu nadgodziny 14zl tak płacą za nadgodziny nie ma piedziastek czy setek za nadgodziny otwarcia mówię pracowałem tam i 2 dwóch miesiącach zrezygnowałem

@Anonimowy

Nie myślałeś, że dwa miesiące pracy to dość krótko i może po tym z czasem byłoby jednak lepiej?

Kiwi 6969

Wypłata 2300 netto i więcej nie dostaniesz ????

Honda

Robiłem w niedzwiadku rok jako haczykowo lakiernik i tam mi sie średnio podobało zawsze było duzo blokad ludzie byli niektórzy myli a niektórzy nie dużo chcieli o kimś wiedzieć.Umowa była od razu mi dana to był plus firmy i wypłata na czas a zarobki były w tej firmie srednie więc średnio polecam tą firme.

Bożena
@Honda

Cześć, jaką umowę dostałeś na start w Niedźwiedź-Locku? Można liczyć na umowę o pracę? Zastanawiam się też po jakim czasie jest ona zawierana z pracownikiem na stałe.. Wiesz może?

Młody

Dzień dobry, Widziałem ogłoszenie na przedstawiciela handlowego, proszę napisac jak wyglada praca w sprzedaży, podstawy, premie do wyrobienia? Jak wyglada dzień pracy? Jaka jest flota, czy auta służbowe są również do celów prywatnych?

Doris

@Wiesniak a jak na innych działach?

Zostaw merytoryczną opinię o "Niedźwiedź-Lock" - Luboń

• Jak się pracuje w "Niedźwiedź-Lock"?

Zobacz opinie na temat firmy "Niedźwiedź-Lock" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w "Niedźwiedź-Lock"?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy "Niedźwiedź-Lock"?

Kandydaci do pracy w "Niedźwiedź-Lock" napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

"Niedźwiedź-Lock"
3.4/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Przemysłowa 6
    62-030 Luboń