Opinie o Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. w Poznań

Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.
counter
3 71 155 5 1
Ex

Trudno opisać atmosferę panującą w RSM. (usunięte przez administratora) Niekompetencja managerów - na szczęście nie wszystkich, ale śmiało napiszę: połowy. Połowa umie się świetnie sprzedać i stwarzać genialne pozory, ale merytorycznie to jest po prostu (usunięte przez administratora) Dużo się w RSM nauczysz - nie będzie wyjścia! Dostaniesz zadania ponad swoje siły, kompetencje i stanowisko, bez żadnego mentoringu ze strony przełożonych. Równie znikomy brak informacji - drodzy pracownicy, ni z gruchy ni z pietruchy piszcie wszyscy testy językowe. Po co? Tajemnica. Jak Wam poszło? Tajemnica. Aha, a teraz na podstawie wyników (lub czyjegoś widzimisię) zmieniamy to, kto może uczestniczyć w kursach językowych, którymi firma próbuje najpierw wabić kandydata, a potem mu je odbiera. Zbliża się długi weekend? Dla Ciebie może nie być taki długi, ale o tym dowiesz się może z tydzień-dwa przed. Powodzenia w planowaniu wyjazdów, świąt, spotkań z rodziną. W normalnej firmie na początku roku jest komunikat, kiedy jest wolne, ale nie w RSM, po co? Po co dawać pracownikowi sygnał, że traktujemy go jak człowieka i szanujemy jego potrzeby? I nie chodzi o to, żeby wiecznie było wolne, ale o to, żeby była INFORMACJA, żeby sobie pracownik mógł planować życie prywatne. (usunięte przez administratora)! Niech sobie RSM zatrudnia same 40latki, nie będzie problemu. Ale nie, czekaj, przecież 40letnia księgowa z doświadczeniem nie będzie robiła za te marne pieniądze, za które przychodzą dziewczyny bez doświadczenia tuż po studiach. No to mamy zagwozdkę. (usunięte przez administratora) Social media ważniejsze niż wypłaty - jak myślisz, drogi kandydacie, prędzej dostaniesz premię i podwyżkę czy pizzę/ciasto z okazji walentynek/kawę/owoce itp? A jak myślisz, co lepiej wygląda na zdjęciu na facebooku? No to już masz odpowiedź. Na niepoważne rzeczy hajs jest zawsze, na rzeczy ważne już nie starcza. O, bonusów na święta nie ma, ale dostaniesz wino, bo Prezio lubi, więc chyba wszyscy też, co? (usunięte przez administratora)partnerów - oderwani od przyziemnej rzeczywistości decydują o rzeczach, o których nie mają pojęcia, co ma wpływ na pracę szeregowego pracownika, z którym nic nie jest konsultowane, no bo po co? W firmie jest gigantyczna rotacja pracowników, stały jest tylko managerski beton, ale asystenci wymieniają się jak na karuzeli. Może warto byłoby się temu przyjrzeć? Nie zdaniem partnerów! Najwyraźniej byłeś za cienki w uszach na RSM, jest pięciu na Twoje miejsce, to wyłącznie Twoja strata, a my jesteśmy niedoścignionym ideałem, ludzie powinni pracować dla nas za darmo. Prędzej wydadzą hajs, żeby namierzyć autora tego niepochlebnego wpisu niż uderzą się w pierś i poszukają problemu u siebie. Jak to lubi mówić prezes - duma kroczy przed upadkiem, nie? Odejście z RSM po paru ładnych latach było chyba najlepszą zawodową decyzją w moim życiu. Bez ściemy - praca tam wysłała mnie na terapię. Niedzielny poranek nie był dla mnie od lat dniem wolnym, by spędzić go z najbliższymi, tylko ostrym nawalaniem żołądka z powodu myśli, że jutro muszę TAM wrócić. Firma z zarządem o mentalności lat '90. Jak potrzebujesz się gdzieś zahaczyć, trochę dorobić, mieć cokolwiek w CV - możesz próbować. Ale pamiętaj, zostałeś ostrzeżony.

Ex 2

RSM to firma świetnie stwarzająca pozory. Znacie to uczucie, gdy z nadzieją wyjmujecie ostatnie pudełko lodów z zamrażalnika i kiedy już czujecie się jak zwycięzcy, to okazuje się, że w środku znajduje się jedynie rozczarowujący koperek? Dokładnie tak jest z pracą w tym miejscu. Zacznijmy może od początku.. ROZMOWA KWALIFIKACYJNA - tu dowiesz się jakie cudowności na Ciebie czekają. Szkolenia, kursy, nauka języków, dofinansowanie edukacji.. brzmi cudownie? Niestety tylko brzmi. To jest pierwszy i jedyny moment kiedy o tym usłyszysz. W momencie, w którym zaczniesz pracę to, albo będziesz za słaby, żeby na naukę języków chodzić, mimo, że będziesz na co dzień prowadził korespondencję w językach obcych, albo akurat zmienią się zasady i NIESTETY nie będą mogli dofinansować Ci kursu czy szkolenia.. cóż za pech! ZESPÓŁ - i tu mamy loterię, bo osoby, z którymi pracujesz zmieniają się częściej niż pory roku. Ciekawe jest to, że tak ŚWIETNA firma woli zatrudnić nowego pracownika niż docenić obecnego. Nigdy nie zastanawiało Cię to dlaczego tak często pojawiają się nowe oferty pracy w tym miejscu? Dodam, że tym, których żegnano nikt nie współczuł, wręcz przeciwnie, otrzymali gromkie brawa za to, że nie będą już musieli do RSM przychodzić. MANAGEROWIE - Nie wypowiem się na temat osób, z którymi nie było dane mi pracować, ale mogę powiedzieć, że moja przełożona na pewno kompetencjami nie zasłużyła na dane stanowisko. Manager ma być wsparciem merytorycznym zespołu, a tu niestety mamy do czynienia z ubytkami wiedzy i spychaniem odpowiedzialności na niższe szczeble. Wiedza bardzo średnia, a traktowanie pracowników? Tragiczne. Obietnice bez pokrycia, pochwały, zachwyty na pożytku dziennym, a za szklanymi drzwiami obelgi i zmiana frontu. No coś tu ewidentnie jest nie tak. PREMIA - Klient Cię pochwalił, masz dobry feedback? Super! Należy ci się ciastko do kawy! Wszak wiadomo, że przecież to nie pensja motywuje nas do pracy.. Na podwyżki też nie licz na corocznych ewaluacjach, bo mimo, że na pewno Manager będzie walczył o pieniądze dla Ciebie jak lew, to niestety możesz być za słaby, aby coś dostać. Ale nie przejmuj się, za rok MOŻE będzie lepiej. Uważaj drogi kandydacie na Twój czas pracy! Każda minuta jest cenna, nie siedź w toalecie zbyt długo. Rentowność mój drogi! Lepiej, żeby nikt nie pracował 5 minut szybciej niż Ty, bo możesz się ze stanowiskiem pożegnać. Partnerzy Cię oceniają, choć nigdy z Tobą nie rozmawiali, ani nie pracowali osobiście. Jak Cie widzą tak Cie piszą i uważaj co mówisz w kuchni, bo zdania wyrwane z kontekstu mogą Cię wiele kosztować. Wytyczne panujące w firmie, choć na piśmie dotyczą każdego, niestety w praktyce odnoszą się tylko do wybranych. Tobie przyczepią się o wzór na rajstopach, a ktoś inny będzie mógł przyjść w krótkich spodenkach i sandałach. Przejdźmy zatem do podsumowania.. Aplikuj jeśli chcesz, przyjdź i sprawdź w jakim miejscu pracować nie chcesz.

Janusz Nowy wpis

Gdy przyroda budzi się z zimowego snu a za oknem robi się coraz cieplej, czas na wiosenne doładowanie witaminami. Danie, które dostarczy składników mineralnych oraz zdrowych tłuszczów, to sałatka z jajkiem, rybą i awokado. Pobudza nie tylko kubki smakowe, ale cały organizm, dzięki czemu stanowi doskonałe źródło energii dla wiosennych aktywności na świeżym powietrzu

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Księgowa Nowy wpis

W piątek w całym kraju będzie zdecydowanie cieplej, choć bardzo tego nie odczujemy ze względu na dość silny wiatr. Z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w niektórych regionach pojawią się burze i grad. W całej Polsce będzie padał deszcz

EX Nowy wpis

W strefie euro od ponad 6 lat obowiązuje ujemna stopa depozytowa, ale dopiero fala pandemicznych oszczędności przekonała większość banków w Niemczech do obniżenia oprocentowania. Jak zauważa bankier.pl, do niedawna banki działające w strefie euro nie chciały podjąć takiego kroku w obawie przed sprzeciwem klientów.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Hesus

Nie zmienia to jednak faktu, że Granerud i tak zapewnił sobie już zwycięstwo w Pucharze Świata. Po odwołaniu turnieju Raw Air i zastąpieniu go jednym weekendem skoków w Planicy, żaden z zawodników nie ma możliwości prześcignięcia go w klasyfikacji generalnej cyklu.

Agata

Nomadland” już wcześniej otrzymał wiele nagród. Chloe Zhao zdobyła nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu w Toronto i Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji – to pierwszy raz w historii, gdy jeden obraz został wyróżniony tymi dwoma najważniejszymi statuetkami. Zdobycie przez Zhao Złotego Lwa, uczyniło z niej także pierwsza kobietę, która odebrała tę nagrodę od czasu, gdy Sofia Coppola wygrała za film „Somewhere. Kiedy powrót do szkół? To pytanie zadają nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale także m.in. nauczyciele i dyrektorzy szkół. W poniedziałek minister edukacji i nauki przekazał, że w pierwszej połowie marca ogłoszone zostaną programy, które mają na celu pomóc dzieciom i młodzieży w powrocie do szkół w 2021.

Johny
Kandydat
@Agata

Oczekuje się, że w następnych rozporządzeniach, po dokonaniu dalszej oceny sytuacji epidemiologicznej, może zapaść decyzja o otwarciu siłowni, klubów fitness i centrów handlowych w weekendy. Utrzymane w mocy zostały przepisy zabraniające wszelkich skupisk oraz nakaz noszenia maseczki.

Była pracownica
@Johny

Narodowy Bank Grecji opublikował wstępny raport podsumowujący przychody z turystyki w zeszłym roku. Wydatki odwiedzających spadły o 76,5 procent do 4,28 miliarda euro (mniej o 13,9 miliarda euro). Okazuje się jednak, że turyści przeznaczali na swój pobyt o 2,8 procent więcej niż przed rokiem. Bardziej szczegółowa analiza pokazuje, że w wypadku gości z krajów unijnych spadek przychodów wyniósł 70,8 procent (2,84 miliarda euro), a z pozostałych – 82 procent (1,43 miliarda euro).

Michał

faktycznie nie ma tam kompetentnej kadry managerskiej?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 174 dni.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.?

HR
@Ex

Cześć, Nie ukrywam, że Twój post mnie zdziwił i zasmucił. Jak pewnie pamiętasz zajmuję się w RSM rekrutacją stąd zależy mi na wyjaśnieniu, co jest powodem tak negatywnej interpretacji zdarzeń i oceny, jaką nam wystawiłaś. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jak to w relacjach międzyludzkich, również w pracy, nie zawsze jest wszystko idealnie i zdarzają się pewne nieporozumienia, konflikty etc. i najwyraźniej nie czułaś się dobrze pracując u nas. Uważam jednak, że wiele z opisanych przez Ciebie sytuacji i ich interpretacja jest zasadniczo sprzeczna z tym, co obserwuję pracując w RSM od ładnych kilku lat i co wynika z moich rozmów z ludźmi. Nie uważam, abyśmy zasłużyli na tak negatywną ocenę ale może nie o wszystkim wiem i jest coś, co powinienem zaadresować „wyżej”, bo wymaga zmiany? Ale do oceny tego potrzebuję trochę więcej informacji od Ciebie. Napisz proszę do mnie bezpośrednio na adres: szymon.sowinski@rsmpoland.pl Jeżeli sobie życzysz, możesz to zrobić z adresu anonimowego. Dzięki. Szymon

@Ex

Uuuuu, ale cenzura! RSM nie tylko stwarza toksyczne środowisko pracy, odmawia również OPINII na własny temat! Ludzie, serio, trzymajcie się od nich z daleka!

...
 Problem
@HR

A może wystarczyłoby porozmawiac z ludźmi kiedy odchodzą i wyciągnąć jakieś wnioski, zamiast reagować i ścigać ich jak juz opinia pojawi się w publicznym miejscu. Jak zwykle RSM dba tylko o pozory, żeby ładnie wyglądało na fb/innych mediach.

Ex 2

Zdegustowana
@Ex 2

Ok, ale o co chodzi ? Masz pretensję, że nie dostałaś premii bo ładnie pokolorowałaś tabelkę w excelu ? Serio, uważasz, że za samo pojawianie się w pracy i jako takie wypełnianie swoich obowiązków zasługujesz na pochwały i to od samego zarządu oraz gwarantowaną 30 % podwyżkę ? Pewnie dotychczas jak zdarzyło ci się zmyć naczynia lub posprzątać w swoim pokoju to mama zawsze pochwaliła i dała na zachętę te 10 zł ? Aż nagle, witaj dorosłe życie. Skończyło się studia i trzeba iść do pracy. A tutaj nie dość, że wymagają punktualnego przychodzenia do pracy, nie pozwalają siedzieć godzinami w kuchni na plotach to jeszcze mają czelność wymagać efektywności i stawiać jakikolwiek wymagania. No i jeszcze nie można w leginsach przychodzić…. Manager była niekompetentna i okrutna bo wymagała od ciebie samodzielności jak od dorosłego człowieka i nie chciała siedzieć z tobą po godzinach aby wszystko powoli wytłumaczyć i podszkolić ? Należałoby to zgłosić, może do jakiegoś programu interwencyjnego…proponuję „Pamiętniki z wakacji”. Naprawdę uważasz, że jakakolwiek firma funduje każdemu pracownikowi, gdy ten ma na to ochotę, studia podyplomowe, kursy i szkolenia ? A może myślisz, że dbanie o rentowność firmy i jej rozwój to dziki kapitalizm i wykorzystywanie pracowników ? Nie chciałam cię z początku podsumowywać aby nie prowokować do kolejnych wystąpień, ale patrząc na obydwie twoje wypowiedzi, domyślam się, że byłaś co najwyżej asystentem bez większego doświadczenia nie tylko zawodowego, ale i życiowego. Coś nie wyszło, nikt się tobą nie zachwycał, nikt nie chwalił i czułaś się pokrzywdzona. Może HR-y powinny to w porę wychwycić lub twój manager i przygotować dyplom w stylu "dla najfajniejszej kolonistki" i czułabyś się doceniona? Tego nie wiem. Ale groteskowe jest za to żalenie się na tym forum, że się słabo zna angielski, a firma ma jakiekolwiek wymogi w tym zakresie. Wiem, że wymagają z reguły znajomości na poziomie B2 lub C1, czyli poziomu, który obowiązuje każdego absolwenta studiów wyższych, a nawet maturzystę. A maturę chyba zdałaś ? Tak na koniec to nudna już jesteś z tymi pretensjami, poćwicz już lepiej ten angielski. Może znajdziesz końcu pracę pracę marzeń, w której każdy ma swojego kucyka, wszyscy s.... tęczą, a z kranu płynie oranżada. Czego Ci serdecznie życzę.

Moja Opinia

Zarówno Amsterdam jak i Kopenhaga mają obwodnice autostradowe i po kilka wewnętrznych dwujezdniowych ringów czy jak kto woli "ram komunikacyjnych. Nie mam nic przeciwko ograniczaniu ruchu w centrum i śródmieściu, tyle, że najpierw trzeba zapewnić dla kierowców obwodowe trasy alternatywne.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 276 dni.

Czy Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. organizuje staże dla studentów?

kam.kam
Kandydat

Nie polecam aplikowania na jakiekolwiek stanowisko w tej firmie, zero informacji, zero odpowiedzi, wieczne branie „na wstrzymanie” - szkoda czasu każdego kandydata

Użytkownicy czekają na odpowiedź 377 dni.

Czy pracownicy w Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. dogadują się między sobą?

MD
@Pytanie

Niestety, to klasyczne korpo w najbardziej negatywnym znaczeniu jeśli chodzi o współpracę i atmosferę między zespołami/w zespołach. Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, z którymi można pogadać normalnie, czyli bez obgadywania,plotek, krzywego patrzenia. Bardzo duża rotacja wśród pracowników, nikt nie liczy się że zdaniem innych. Kazdy gra do swojej bramki. Bardzo słaba kadra menedżerska, tam menadżer to np. w PWC, najwyżej senior, jesli chodzi o wiedzę i kompetencje zarzadcze.

@MD

Potwierdzam,jeżeli już to miejsce do pracy tylko na początek. Niewiele osób pracuje tam więcej niż 1,5 roku. Szkolenie jedno na cały rok, najwyżej. Oprócz tego, musisz rejestrować każde 5 min pracy, szczegółowo co robisz.

Mikołajowa
@127

Trochę to śmieszne co piszesz bo raportowanie z czasu pracy jest w każdej firmie. Pracowałam już w ponad 3 -ch i w każdej trzeba była pisać dzienne lub tygodniowe raporty o tym co się i kiedy robiło w pracy. Żałosne są te narzekania, głownie pisane przez asystentów, którzy od razu chcieliby zarabiać jak managerowie, mieć opłacane studia podyplomowe i szkolenia i oczywiście nie być z niczego rozliczanym. Trochę więcej realizmu, to nie są studia, gdzie jak nie przyjdziesz na zajęcia lub nie napiszesz pracy zaliczeniowej to nic się nie stanie bo zawsze można zagadać do profesora i zrobić smutną minkę. Ostatnio słyszałam jak jeden asystent żalił się, bo mu firma nie chce zasponsorować podyplomówki, a on od dawna o niej marzył. A kojarzę, ze pracuje co najwyżej rok.

Stefan

Tak łatwo niektórzy narzekają na firmę a teraz będziemy weryfikowali swoje opinie. Firma dobra oby tylko utrzymała aktualny stan.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 478 dni.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.?

Były P.

Firma całkiem spoko i to nie tylko na początek. Można się wiele nauczyć i awansować, chociaż niestety trzeba swoje odrobić i dobrze trafić, bo zespoły i managerowie są bardzo różni. Niektórzy mają dużą wiedzę i chętnie się nią dzielą, a inni nigdy nie mają czasu chociaż podobno mają taki obowiązek. Ogólnie jak ktoś siedzi w temacie audytu i chce go zgłębiać to jest wiele możliwości, czasem jednak zadań w ciągu dnia jest tyle, że nie ma czasu i uczysz się na żywca. Szkolenia są, ale głównie wewnętrzne, prowadzą je ludzi z różnych działów, niektóre bardzo ciekawe inne zbyt szczegółowe.

Mariusz
@Były P.

Fajnie, że są szkolenia i można się rozwijać. Czy pracodawca wspiera też karierę pracowników i umożliwia wewnętrzny awans, a co za tym idzie można starać się o powyżkę?

Szczęśliwy

Odkąd odeszłem, moje życie stało się piękniejsze. Polecam. Życie jest za krótkie na takie traktowanie.

Nikko
@Szczęśliwy

No skoro "odeszłeś" to firma nie ma raczej czego żałować.

Sialalala
@Szczęśliwy

Na JAKIE traktowanie?

anonymous
@Nikko

takiego zatrudnialiście i taki pracował żałują pewnie klienci

Olek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację? Sporo dobrego słyszałem.

Dział HR
@Olek

Tak, obecnie prowadzimy kilka procesów rekrutacyjnych w Warszawie, Szczecinie oraz Poznaniu, m.in. do działów księgowości oraz kadr i płac. Poszukujemy kandydatów o różnym poziomie doświadczenia, dlatego serdecznie zapraszamy do aplikowania oraz śledzenia naszych ofert pracy na stronie http://www.rsmpoland.pl/pl/job-posts.

HR
@Dział HR

nie ma to jak odpowiadać samemu sobie

Zostaw merytoryczną opinię o Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.