Opinie o DLM Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy DLM Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w DLM Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DLM Sp. z o.o. w Wrocław

Jolanta

DLM szuka specjalisty ds. e-commerce, powiedzcie mi, czy w grę wchodzi praca zdalna (w tym konkretnym przypadku)? Chodzi o wykonywanie pracy całkowicie z domu, bez obowiązku przyjazdów do biura.

kandydat

Czy macie jakieś nowe info odnośnie pracy w DLM jako PH? Otrzymałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w najbliższą sobotę. Jakie oferują warunki pracy?

opinia
@kandydat

Nie warto tracić swojego cennego czasu. W firmie panuje ekstremalnie wysoka rotacja pracowników. Nikt tam nie chce pracować. Jedynego czego doświadczysz to - wszędzie gdzie indziej będzie Ci lepiej. Warunki omawiane na rozmowie są przekłamane względem rzeczywistości. Poziom zarobków odbiera od proponowanych. Czas pracy znacząco przekracza pracę na etacie, gdzie na koncie tego nie zobaczysz. Organizacja pracy jest tragiczna. Nie polecam. Lepiej pracować na kasie w LIDLu.

Darek
@kandydat

Byłem na rozmowie - strata czasu! Warunki finansowe nieadekwatne do wymagań. Pracodawca stawia absurdalne warunki w kwestii nadgodzin. Praca od poniedziałku do piątku, czasami również w soboty... . Wszystko świadczy o słabej organizacji i niedoborach kadrowych względem oczekiwań. Rekrutują wlasciwie bez przerwy(usunięte przez administratora)Nie polecam - jedna z gorszych rozmow jakie odbyłem.

Stivi

@kandydat i byles na tej rozmowie?

Dziekiboguniepracuje

Ludzie, gorszych warunków w moim 20 letnim stażu pracy nie spotkałem. Po pierwsze, warunki omawiane podczas rozmowy ni jak się mają do tych podczas podpisywania umowy. Po drugie pamiętajcie o 24/h obserwacji, nasłuchu. Czy to na magazynie czy w służbowym aucie, jesteście traktowani jak potencjalny (usunięte przez administratora) Szczerze mówiąc nie miałem okazji nigdy w życiu pracować w gorszej firmie. Naprawdę omijacie szerokim łukiem. A jeszcze apropo tego, że zaraz napiszą, że trafiają na samych leni. W każdej firmie w której pracowałem, byłem uważany za osobę na którą zawsze można liczyć. Zawszę starano się mnie zatrzymać w firmie. Pracę zmieniałem tylko wyłącznie przez chęć zwiększenia swoich zarobków.

Przedstawiciel Handlowy

2 etapy (usunięte przez administratora)

Czy mam męża Czy planuje dzieci Czy mam kredyt Czy zajmuje się moj partner Jakie wykształcenie maja moi rodzice i gdzie pracuje Kiedy planuje mieć dzieci Czy mam kredyt Czy mam komornika Czemu chce umowę k prace No to na tyle pytan poziom chyba każdy oceni...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu księgowo-rozliczeniowego
Kancelaria Prawna Solace
Wolf

Witam serdecznie czy mogę uzyskać informację na temat pracy na magazynie czy warto się starać o pracę i jakie zarobki.

Witam czy mogłabym prosić o opinie na temat stanowiska magazynier

Polka

Potrzebują pracownika biurowego? Czyli od czego?bo widzę że nazwa rzeczywistość to dwie inne sprawy

Ktyo?

Kto jest tam kierownikiem hurtowni we Wrocławiu?

Rozpoczęła się rekrutacja na technologa. Czy moglibyście napisać opinię na temat samej rekrutacji oraz działu ? Czego można się spodziewać a przede wszystkim czy warto.

Jakie wartości są cenione w DLM Sp. z o.o.?

Pleżer

Ja pracowałem jako początkujący przedstawiciel w owej firmie. Od samego początku odnosiłem wrażenie, że wszystko stoi na głowie i człowiek jest pozostawiony sam sobie, ale z perspektywy czasu wcale nie jestem zły o to co przeżyłem z tą firmą. Dostałem fajny samochód służbowy na początek jakim był citroen c-ellyse, możliwość rozwoju, i wporzadku ludzi w około. To były ciekawe miesiące współpracy i żałuje, że nie trwało to dłużej.

Brak swojego zdania, brak asertywności i brak życia osobistego- najlepiej zostawiać codziennie po godzinach ;)

Endrju

Wartości to ciężko opisać, najlepiej pracować po 10-12 godzin dziennie, bez prawa do wypłaty nadgodzin ani odbioru dnia wolnego. Trzeba być cicho a jak się zgłosi że klient ma problem z dostawą to z automatu jest się winnym całej sytuacji.

Justyna
@Pleżer

Dlaczego twoja współpraca nie trwała długo?

gugu
@Justyna

może u was nie jest tak wspaniale ale wasz sąsiad przez siatke ewax to tam jest czarna rozpacz tam więcej ludzi przewinelo się w miesiąc niż w amazonie w rok DRAMAT

Pleżer
@Justyna

Gdyż mieli obiekcje do mojej pracy i słabych wyników, bo nie potrafilem wciskac tych samych towarów po wyżej cenie... trudno bylo klientow przekonać, a na dodatek każdego dnia conajmniej 30 stopów, ale te 30 stopów to musi rownież wiazac się z jakas sprzedaża.. mi było cięzko osobiscie

pleżer
@Pleżer

Nie wiem co jeszcze mogę dodać od siebie. Myślę, że gdyby potrafili wyklarować dokladnie czego oczekują to łatwiej byłoby sprostać ich oczekiwaniom.. bardzo często były braki towarów co za tym idzie nie miałeś nawet możliwości sprzedaży towaru na które były zapotrzebowanie.. To było bardzo irytujące, bo widziałem, że mam możliwość by robić wyniki, a zawsze było jakieś ale jak nie to towar to coś innego.. 30 wizytówek codziennie to jednak sporo jak na okreslone godziny pracy, a nowe miejsca nie powstaja z tygodnia na tydzień. Powinni zaniżyć ilość miejsc które masz odwiedzić i dać handlować towarem z samochodu !... (usunięte przez administratora)

GeEm

Byłam dziś na rozmowie kwalifikacyjnej do biura obsługi klienta. Po czym dostałam informację od Pani przeprowadzającej rozmowę, że "chyba jasne jest, że jest to stanowisko sprzedażowe". Co wcale nie jest takie jasne, bo pod "biuro obsługi klienta" może się kryć kilka rzeczy, a opis stanowiska był bardzo skrócony. I mialam podkreślone kilka razy, że moim zadaniem będzie sprzedaż. Pani zdawała się znudzona i czasem wymuszenie się uśmiechnęła. Zadała może 3 pytania. Rozmowa trwała 10min.Wychodziłam z niesmakiem

Menago

Praca w DLM to dużo wyzwań. Musicie brać pod uwagę, że jesteście skazani sami na siebie. Jasne co tydzień obojętnie gdzie jesteś w Polsce musisz jechać na dzień „biurowy”, wtedy też macie wielogodzinne zebranie gdzie omawiacie każdego klienta jakiego dowiedzieliście w minionym tyg. Właściciele firmy bardzo mądre osoby ale niestety przez źle zarządzaną kadrę kierowniczą nic nie wiedzą jak jest w terenie. Pani Dyrektor handlowa nic nie pomaga tylko ciągle kopie pod Wami dołki, żebyście przypadkiem jej nie wygryźli. Ceny produktów bardzo przystępne dla hurtowników ale niestety przez złą politykę cenową jaką DLM wprowadza w rynek detaliczny marża bardzo mała... W firmie jest kilu menadżerów z którymi można dobrze żyć, ale reszta powinna pracować jako zwykli pH bo są tam tylko przez znajomości, czytaj :” Tata ma hurtownie ajencyjną „ Nie znają podstawowych technik sprzedaży typu : zdarta płyta, pozorny wybór, dzień okazji, odpuszczenie ... Gdyby nie ta cała otoczka, że dlm jest najlepszy a inne hurtownie to g.... to można byłoby jeszcze pracować. W pracy brak żadnych szkoleń technicznych, sprzedażowych. Przykładowo wchodzi nowy produkt, który jakościowo niszczy konkurencje a cenowo zabija a u nich leży na magazynie pół roku, aż przyjdzie ktoś z konkurencji do pracy i zobaczy jakie cacko sie kurzy .... Z plusów to na pewno flota bardzo dobre auta i często młody menago jeździ sobie mercedesem. Pan prezes świetny handlowiec ale ze względu na swoją wybuchowość dużo klientów jak usłyszy DLM od razu Cie wygania. Często trzeba było się zasłaniać innymi spółkami żeby dobić handlu. Zresztą Ci którzy obracają się w branży beauty na segmencie hurtowym w całej Polsce wiedzą o co chodzi. Jeżeli chodzi o zarobki nie jest źle ale gdybym mógł się cofnąć w czasie to wybrałbym bardziej branże fmcg albo horeca bo jest lepiej płatna. Niestety branża beauty została zniszczona w Polsce i wszędzie u tych największych graczy segmentu typu Cosmo Nesperta DCD Fale zarabia się grosze. Przynajmniej nie adekwatnie do wkładanego serca

Kandydatka

Czytając te wszystkie opinie, teraz mam pewność, że nie chcę pracować w takiej firmie!

Paulina
@Kandydatka

Opinie na forum GoWork.pl, owszem, są bardzo ważnym i na pewno wiarygodnym źródłem informacji o danym pracodawcy. Ale czasami warto jest zaryzykować i samemu się przekonać, czy warto. Może się przecież okazać, iż praca w DLM akurat Tobie sprawia dużo satysfakcji, a ponadto tamtejsze warunki pracy Ci po prostu pasują. Tu masz ich aktualne oferty pracy: https://pracodawcy.pracuj.pl/dlm-sp-z-o-o,4217 Która z nich byłaby dla Ciebie najbardziej właściwa?

@Kandydatka

Masz rację. Szkoda czasu.

Aplikant

Nie radzę nikomu tam aplikować. Starta czasu na rozmowę kwalifikacyjną, która jest farsą. Chcą ściągnąć na rozmowy fachowców a naprawdę szukają PH za małe pieniądze. (usunięte przez administratora)u. Dzień dobry. 1. Proszę opowiedzieć gdzie Pan pracował i co robił? - powiedziałem to co już jest w cv - żadnych pytań dodatkowych 2. A ile chciałby Pan zarabiać? To zależy odpowiadam, bo w ogłoszeniu jest info zarządzanie ludźmi, teren Polska. O jaki konkretnie obszar chodzi i jaki jest pełen zakres obowiązków, za co mam odpowiadać na tym stanowisku? - pytam. Tak jest w ogłoszeniu , nie do końca chodzi o Polskę - pada odpowiedź. Ale ile chciałby Pan zarabiać?-pada ponownie pytanie. Menedżer, zarządzanie jakąś częścią Polski, odpowiedzialność za ludzi , za wyniki- szczegółów nie znam... powiedziałem więc nie za dużo : 5 tys. Dziękuję za spotkanie damy odpowiedź-usłyszałem. Tego samego dnia dostałem maila, że mi dziękują :) Takiego spotkania nie pamiętam. Szkoda czasu i pieniędzy na dojazd.

R.O.B.
@Aplikant

Jeżeli na rekrutacji ktoś odpowiada do osoby prowadzacej rozmowę, że może sobie poczytać CV to słabo świadczy o kandydacie A co do tego, że jest na rozmowie przedstawiciel firmy modyfikuje ogłoszenie, zmienia obszar działania lub zakres obowiązków itp to słabo świadczy o firmie. P.S. 5 tyś to bardzo rynkowe i jeśli ktoś poszukuję fachowca to musi minimum tyle płacić.

Neeela89

Już teraz rozumiem dlaczego takie negatywne opinie o firmie... pracowałam krótko, ale nie wspominam zbyt miło tego okresu. Chaos, brak organizacji, BRAK KOMUNIKACJI... nie polecam!

Max

Po przeczytaniu opinii nt. firmy DLM chwilę zastanawiałem się czy pojechać na rozmowę. W końcu stwierdziłem, że nie ma co sugerować się negatywnymi opiniami i spotkać się i porozmawiać. O ustalonej godzinie wszedłem do biura wynajętego w jednym z hoteli, gdzie zastałem Panią siedzącą w kurtce przed laptopem. Pani poprosiła mnie abym zaczekał jeszcze chwilkę. Ok.. żaden problem.. ale czekałem tak 5, 10, 15... 20, 30 minut. Po 45minutach stania jak wazon na korytarzu hotelowym zawróciłem na pięcie. Totalny brak profesjonalizmu i szacunku do potencjalnego pracownika. Jeśli w taki sposób zaczyna się współpracę to czego można spodziewać się później? Na poprzednich stanowiskach również byłem odpowiedzialny za rekrutacje i nie wyobrażam sobie sytuacji w której umawiam się z człowiekiem i zmuszam go do czekania pod drzwiami hotelowymi przez 45 minut bez jakichkolwiek słów wyjaśnienia. Nie polecam!

Kacper N

Wiadomo opinie wydaja tylko ci co sa niezadowoleni ale zazwyczaj nikt nie potrafi obiektywnie ocenic. Ja opisze mniej wiecej jak wyglada praca w firmie dlm i skupie się tylko na stanowisko menager ds. Sprzedazy.(prscowalem 3 miesiace. ) A wiec zaczne od plusow. Bardzo fajna podstawa. Zawsze na czas plus premie ( sam za krotko pracowałem żeby ja dostawać ale tak. Ludzie dostają tam normalnie premie). Jak na start i początkującego handlowca naprawde duza. 3k. Na umowie masz inaczej ale kazdy tam tak ma. Sluzbowe auto. Albo citroen c elyse albo fiat tipo. Nowe auta . Można korzystać do celow prywatnych. Wiadomo ze jak sie gdzies chce jechac dalej trzeba zglosic ale tak nie ma z tym problemu. Osoby na wyzszych stanowiskach zazwyczaj nowe mercedeysy e klasy takze naprawde konkret. ( i nie chodzi tu o orezesow czy dyrektorow tylko nawet osoby majace 22 -25 lat ktore sa na wyższym stanowisku takie dostaja. Auto jak dbasz tak masz. Na myjnie mozesz jechac co tydzien. Zwracaja pieniądze. Jezeli chodzi o atmosferę jest fajna. Wiadomo sa dni ze chodzą tam wszyscy wk***ieni ale to jest w każdej firmie. W każdej. Jeżeli chodzi o samą pracę jest to wymagajaca praca i trzeba zasówać ale to też nie jest nie wiadomo co. W sumie masz nierefomowalny czas pracy. To od ciebie zależy ile pracujesz. Masz ambicje nie masz umiejętności pracujesz nwm po 10 h. Masz umiejetnosci i radzisz sobie.(przynosisz zysk) możesz nawet siedziec w domu. Sam sobie organizujesz prace. Jeżeli wynik sie zgadza nikt sie ciebie nie bedzie czepial. Jak sobie nie radzi (ja tak miałem) ale duzo jeździłem , mocno sie starałem to też jest to doceniane. Jeżeli chodzi o produkty handluje sie naprawde konkurencyjnymi produktami. Jakościowo powiedzmy takie 3+/5 ale cenowo najniższa półka. Firma ci udostepnka naprawde wszystko. Dostajesz laptopa i telefon. Chcesz dostac jakiś sprzęt żeby dac klientow zeby go przekonać dostaniesz sprzęt. Chcesz ulotki dostaniesz ulotki. Naprawde marketingowo jest duże pole do popisu. Jak nwm masz klienta któremu wiesz ze jak mu kupisz wino albo flaszke wodki to idziesz i kupujesz mu flaszke vodki i firma ci to zwroci. Pełna dowolnosc oczywiście w granicach rozsądku. Jeżeli chodzi o teren był bardzo duży i było bardzo dużo jeżdżenia. Większość czasu jest sie w delegacjach 3 -4 dni poza domem. Ja osobiście przez to zrezygnowałem bo juz mnie to męczyło ale miałem odrazu to na rozmowie kwalifikacyjnej że na tym oraca polega i że jest duzo jeżdżenia. Spisz w hotelach. Nie w jak najtańszych tylko w jakich chcesz powiedzmy do 250 zł za noc. Obiady także masz opłacone. Płacisz albo ze swojej kasy i ci zwracaja albo bierzesz zaliczke i tyle. Tak w firmie jest presjia ale to w każdej firmie sprzedażowej jest presja. Muszą cie cisnąć bo zawsze to przynosi korzysz. Chyba kazdy kto jest handlowcem wie o co chodzi. Jeżeli chodzi o ludzi z ktorymi pracujesz bardzo pomocni. Ja zawsze jak czegosc nie wiedzialem zadzwoniłem i zawsze ktos cos podpowiedział. ( pozdrawiam magda i krzysiek). Jeżeli chodzi o ten zarząd który jest bluzgany na stronie. To sa normalni ludzie. Wiadomo ze jak trzeba to cie opi****lą ale nikt tam na siłę Nic nie wymyśla. To są normalni ludzie. Otwarci na pomysły. Jak miałem zebrania to nie bylo tylko tak ze byl mój przełożony i może jego przełożony. Na każdym zebraniu praktycznie był pan i pani prezes. I te spotkania to jest burza mózgów. Masz jakies pomysły oni cie wysłuchaja. Powiedza swoją opinie. Jak im przypasi to normalnie to wprowadzają i tyle. I tak samo jak ty ich o coś prosisz a oni zawinili tak samo można ich zje**c . Rozmawiasz z nimi jak rowny z równym i to było fajne. Jeżeli chodzi o minusy i tu jest jeden największy. BRAK SZKOLENIA. DOSŁOWNY BRAK SZKOLENIA. Jest to najwkieszy minus tej firmy. A myślę że by sie przydało. Jest sie zdanym na samego siebie. Co prawda jedziesz z kimś na 2 dni w trase no ale to cie nie nauczy. I po miesiącu sie okazuje ze trzeba robic tak. Potem po 2 tyg dochodzi cos nowego i zdziwienie czemu tego nie miales. Po 2 tyg znowu jakas rzecz ktorej ty jako pracownik nie masz a powinieneś mieć i tak w 3 miesiace conajmiej 4 razy mialem cos nowego (estymacje, inne raporty itp) to jest naprawde wk****ajace jak wracasz i musisz Caly weekend robić coś bo nikt ci tego na początku nie pokazał a byś uzupełniał sobie to na bieżąco. Brsk mulitisportow i benefitow ale tam sie zarabia tyle że ci poprostu na to stać. Podsumowując. Ambitna firma kladaca nacisk na wynik ale naprawdę miło wspominam. Sam osobiście nauczyłem sie tyle że w mojej nowje pracy szybko ogarnąłem i mam lajt. Jeżeli jesteś osobą ambitną dążącą do celu i ktora jest w stanie poświęcić troche prywatnego czasu to jest to dla ciebie. Jeżeli jestes osoba ktors chce odbebnic swoje i tyle nawet nie trać czasu swojego ani innych bo poprostu szkoda.

@Kacper N

To ciekawe dlaczego nie pracujesz skoro tak super.... A co do normalności ludzi i ich podejścia do pracowników- zwłaszcza (usunięte przez administratora) to śmiem wątpić - zero pomocy, rozdarta i delikatnie mówiąc nieprzyjemna w relacji. Nie polecam pracy z taką kadrą zarządzającą. To jest jakiś horror.

Kacper N

Albert odradza

Ja pracowałem w ich innej firmie i wątpię żeby aż tak bardzo różniła się od tej zwłaszcza jeśli kasa idzie do jednego wora i ma tych samych szefów. Ja nie polecam tej firmy nikomu chyba że ktoś chce być zwolniony z dnia nadzień przed świętami z wytłumaczeniem że za mało się robi. Zwłaszcza jeśli za mało to dla nich wszystko o co poproszą wszystko co zlecą wykonywane bez zwłoki i opóźnię. Uzasadnienie z palca zamiast zwolnic te swoje modeliki co siedzą u nich na najwyższych szczeblach wolą wywalać całą zgraną współpracująca świetnie ekipę gdzie praca szła w przyjemnej atmosferze bez opóźnień i błędów ( tak było w moim przypadku i moich kolegów )

@Albert odradza

Zgadzam się. A zwolnienia przed świętami są bardzo popularne w tej firmie.

Joanna
@Alina

Jak myślisz, czym spowodowana jest fala zwolnień właśnie w okresie świątecznym, jeśli mówimy o firmie DLM? Czy jest to spowodowane jakimiś konkretnymi czynnikami, które wpływają na to, iż firma nie potrzebuje takiej ilości pracowników? Wydaje się to trochę dziwne, bowiem firma w dalszym ciągu prowadzi masę rekrutacji na naprawdę najróżniejsze stanowiska. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Panna Ka

(usunięte przez administratora)Jeśli chodzi o Bielsko to pracowałam pół roku. Strasznie zmarnowany czas, same nerwy a pieniądze tak małe, że nie warto!! (usunięte przez administratora) Omijajcie szerokim łukiem!!!

Joanna
@Panna Ka

Czy aby na pewno nie można powiedzieć na temat firmy nic choćby neutralnego? Zauważyłam, że firma posiada wiele nagród i certyfikatów. Od początku założenia firmy otrzymuje ona Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, a w 2013 roku na Ogólnopolskiej Gali Finałowej „Skrzydła Biznesu” uzyskała nagrodę w kategorii Mała Firma. DLM posiada również certyfikaty Rzetelnej Firmy i Rzetelności. Czy według Ciebie nie przekłada się to na optymalne warunki pracy? Mnogość takich nagród oznacza najczęściej, że dana firma jest dobrym miejscem zatrudnienia.

Andzia
@Joanna

Nie wiem, czy masz świadomość że Certyfikat Rzetelnej Firmy dostajesz mając podpisaną umowę z KRD...

Zostaw merytoryczną opinię o DLM Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w DLM Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DLM Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DLM Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DLM Sp. z o.o. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DLM Sp. z o.o.