Opinie o FP Spomax S.A. w Ostrów Wielkopolski

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy FP Spomax S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w FP Spomax S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FP Spomax S.A. w Ostrów Wielkopolski

Trusie Nowy wpis

Brak słów na tą firmę @Pracodawca nie płacą pracownikom wynagrodzenia od 3 miesięcy .

@Trusie

Hej, i to bez wyjątku? U każdego pracownika mają zaległości w wynagrodzeniach? I co dalej, zostało to gdzieś zgłoszone? Bardzo mnie to dziwi, bo dosłownie 2/3 tygodnie temu szukali np. magazynierów, sekretarki. Ja własnie byłam zainteresowana drugim stanowiskiem, ale zrezygnowałam, bo myślałam, że dostałam prace w innej firmie. Chciałam w sumie skontaktowac się z firmą i zapytać, czy nadal kogoś potrzebują do pracy na etat... czyli nie warto? A jaki firma ma stosunek do tego wszystkiego? Próbują stanąć na nogi i wypłacić zaległości? Czy bez drogi prawnej się nie obędzie?

Gutek Nowy wpis

W necie jest oferta pracy na stanowisko elektromontera ze świadectwem kwalifikacji SEP. Trzeba mieć duże doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku? Ja mam tylko roczne i nie wiem czy wystarczające. Może ktoś z pracowników mi doradzi?

Klient Polska Centralna Nowy wpis

Witam , omijać szerokim łukiem, dział serwisu, nierzetelni, nie terminowi, niekompetentni!!!

Maciej

Czy firma stanęła już finansowo 'na nogi'? Widziałem poniżej wpisy, że wynagrodzenie było wypłacane częściowo i że mają duże zadłużenie, jak wygląda sytuacja na ten moment? Jest lepiej? Nie ma opóźnień w wypłacaniu wynagrodzeń? Proszę o jakąś aktualizację w tym temacie.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FP Spomax S.A.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy SPAWACZ TIG ZA GRANICA
ATN Service ApS
Pracownik biurowy

Takie czekoladki to należy prezesowi Zdzichowi Paczkowskiemu dać za wkład wniesiony w zrujnowanie firmy, może wtedy w końcu pójdzie na emeryturę . A tak będzie się chwalił że całe życie był w Spomaszu i dostanie 10 tysięcy emerytury

Niezadowolony klient

Czy ktos z obecnych pracownikow na tym forum moze mi powiedziec czy produkcja nowych elementow w ogole sie odbywa? Zamowione na poczatku roku czesci do dzis do mnie nie dotarly, a kontakt z dzialem sprzedazy nie istnieje. Jako klient na pewno nie polece Spomaxu innym

Elżbieta
@Niezadowolony klient

Kontaktujesz się mailowo czy telefonicznie z działem? Może masz błędny email lub numer? Sprawdzałeś?

Inżynier
@Niezadowolony klient

Nie mają elementów z Odlewni, dlatego nie produkują. Odlewnia jako złomowana idzie na emeryturę

Ambro

Tylko proszę mojego nicku nie mylić z Ambroży! Firma bankrutów. Na liście wierzycieli ponad 200 podmiotów. Zadłużenie przerasta kapitały zakładowe Spomaszu i Spomaxu. Wielu byłych pracowników musi domagać się wypłaty zaległych pieniędzy w sądach, u komornikow, czy w ZUS. Składek ZUS nie odprowadzają od kilku dobrych lat. Jak to możliwe, że kilku oszołomów z zarządów kpi sobie z klientów, dostawców, pracowników? Szczerze odradzam wszystkim kontaktów z obiema firmami. Omijać śmierdzące należy!

Ambro

Firma ta to kompletne nieporozumienie. Udają czołową pozycję w branży, a to zwykli (usunięte przez administratora) i manipulanci. Niebawem znikną z rynku, dlatego sprzedają co tylko mogą. Nie płacą nigdy na czas, czasem tylko przez nakaz komorniczy. O spółce córce szkoda mówić. Ciągle myślą, że odlewnię ktoś wykupi - chyba jako złom. Odradzam kontaktów z tymi bankrutami.

Mary

Czy firma nadal wypłaca wynagrodzenie na raty? Czy coś się zmieniło ?

Bronisław
@Mary

Jak to na raty? Skąd to info?

Mary
@Bronisław

No takie opinie krążą w sieci - ze wynagrodzenie jest wypłacane z opóźnieniem i do tego w ratach stad pytanie

Julia

Ano ale czy to ogóle wierzyć? Bo jak piszesz, że to po sieci tak sobie krąży i chcesz się tu upewnić czy to nie ryzyko że ktoś sprzeda tutaj fałszywe info o tym?

Jack

Niedawno przeczytałem artykuł, że pracownik po 27 latach pracy dostał od zarządu podziękowanie za dobrą pracę czekoladki i breloczek i ludzie byli oburzeni. Myślę, że powinien się cieszyć bo zarząd FP SPOMAX /SPOMASZ/ po 45 latach pracy pracownikowi przechodzącemu na emeryturę nie potrafi powiedzieć dziękuję nie mówiąc już o "czekoladkach".

@Jack

A bo ja myślałam, że ten artykuł to o tej firmie tutaj, a tu taki niespodziewany zwrot akcji. :( A tak ogólnie to znali tego Pana jakoś bliżej czy zarząd utrzymuje tu ostry dystans co do ludzi?

Jack
@Julia

W cywilizowanym świecie istnieją pewne zasady a przede wszystkim coś takiego jak kultura i wychowanie i czy zarząd zna kogoś bliżej czy nie, niema to żadnego znaczenia.

@Jack

Nie no oczywiście, po prostu się zastanawiam czy jest jakiekolwiek wytłumaczenie na to, bo co prawda niestosowne się to zdaje, na tyle że aż mnie to zaskoczyło.

Kamila

Witam. Tak czytam te opinie na temat wypłat w tej firmie i jestem przerażona... Dlaczego dalej nikt z tym nie zrobił porządku? Wypłaty na raty? Przecież jak wyraźnie napisaliście, że powinniście mieć je do 10tego. Warto byłoby to zgłosić do PIP niż czekać aż samo to się unormuje. Nawet COVID-19 nie jest argumentem, by coś takiego robić..

@Kamila

Ponoć PIP jakąś karę nałożył. Według regulaminu pracy (ważnego przynajmniej do połowy 2021 roku - nie wiem czy został zmieniony) pensja powinna być wypłacana do końca miesiąca czyli a nie do 10 tak jak zapisują w umowach - kodeks pracy mówi że jeżeli umowa lub regulamin zawiera mniej korzystne warunki dla pracownika to wiążące są te bardziej korzystne, także nawet gdyby płacili tego 10-tego to było by to i tak już 10 dni po terminie.

Julia

No to ja teraz się pogubiłam i nie wiem czy dobrze rozumiem: tutaj dostali karę, bo umowa dla pracownika była mniej korzystna, ale co było w niej mniej korzystnego? Bo w takim razie jak powinna wyglądać tu u nich umowa, żeby można było do tego 10-tego bezkarnie przelewać?

ByłyPracownik
@Julia

Jeżeli chcą się trzymać zapisu umowy to musza zmienić swój regulamin pracy bo skoro według regulaminu pracownik powinien dostawać wynagrodzenie 10 dni szybciej to jest to bardziej korzystne dla pracownika wiec wówczas zapis z umowy o prace który opóźnia to wypłatę o 10 dni względem regulaminu pracy jest nieważny, gdyż jest niekorzystny dla pracownika wiec obowiązuje zapis z regulaminu pracy

@ByłyPracownik

Ok teraz rozumiem, dzięki! A wiadomo ile tej kary zostało za to nałożone? Były jeszcze jakieś inne może?

Kamila

Piszecie, że wypłaty są wypłacane na raty... Na ile tych rat i co ile jest podzielona pensja?

O
@Kamila

Na 2 raty bo nie ma za bardzo co dzielić skoro pracownik na produkcji po 20-30 latach pracy zarabia najnizsza krajowa ?

Aleksandra
@O

poważnie ludzie z takim stażem mają takie zarobki? A to co ich trzyma w firmie, są jakieś benefity czy jakieś super zalety firmy że ludzie tyle lat dla nich pracują?

Zuzanna
@O

Ale to smutne, z czego wynika to że płacą w dwóch ratach pensje? To jakieś kłopoty finansowe?

@Zuzanna

Ogólnie nie wdając się w szczegóły - notoryczne problemy finansowe od dziesięcioleci.

Kamila

To prawda ze wypłata jest wypłacana na raty?

KjlJ
@Kamila

Tak prawda.terminowej wypłaty nie było już kilka lat.. Szkoda słów. A w rym miesiącu to tragedia.

Na raty i z opóźnieniem

Tak

@Kamila

Firma miała i ma potencjał ale nie przy obecnym zarządzie (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

Teresa
@Albert

Możesz napisać coś więcej? Jak to wynagrodzenie wypłacane jest na raty? Może istnieje po prostu system wypłat co tydzień zamiast co miesiąc i jest to całkowicie normalne w tej firmie? O to właśnie chodzi? Piszesz też o opóźnieniach - duże są i występują często? Może to chwilowe problemy firmy związane przykładowo z pandemią?

ByłyPracownik
@Teresa

Wypłaty od przynajmniej 2-3 lat idą z opóźnieniami, zazwyczaj w okoliach 10-20 każdego miesiąca idzie po 1000 zł reszta z różnymi opóźnieniami. Przykład (opóźnienie prawdziwe, miesiące przykładowe) 11 sierpnia, dostajesz wypłatę za czerwiec która powinna wpłynąć pracownikowi 10 lipca. Oczywiście 11 sierpnia nie ma wypłaty za lipiec która powinna być 10 sierpnia wypłacona zgodnie z umową. Powyższa sytuacja miała miejsce przed Covid-19. Nie wiem jak aktualnie ale słyszałem że opóźnienia są cały czas.

Agata
@ByłyPracownik

Może wypowie się ktoś z obecnych pracowników na temat tego jak sytuacja wygląda obecnie? Warto by było się dowiedzieć czy opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia nadal się zdarzają. Jest to dość ważna kwestia. Napiszcie.

Miko
@Kamila

Tak prawda wyplata na raty z opóźnieniem, lepiej zaległych wypłat nie chcą uregulować w ogóle , wyzysk, szukaja "sponsorow"zeby pracowali już nie za miskę ryżu a za darmo

Kj

Wypłata marna a najgorsze ze na raty. Jeszcze niewiadomą kiedy będzie. Wszyscy z tamtą uciekają

koko

jakie zarobki u was ?

koko

jakie zarobki u was ?

Zostaw merytoryczną opinię o FP Spomax S.A. - Ostrów Wielkopolski

• Jak się pracuje w FP Spomax S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy FP Spomax S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

FP Spomax S.A.
2.1/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Kaliska 61/63
    63-400 Ostrów Wielkopolski