Opinie o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy General Electric Engineering Design Center. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie General Electric Engineering Design Center o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

Marianek_Filozof

Zdecydowanie firma zatrzymała się, awanse podwyżki to jakaś komedia. Najlepiej żeby w stolicy otworzyła się nowa "korporacja" to wtedy HR mogły by wsadzić sobie "brajt fiuczer" w de

KosmicznyGryzon
@Marianek_Filozof

Otwierają się, tyle że w innej branży (IT). Zarobki na start lepsze niż zarobki leada w edcu, robota spokojniejsza, możliwości lepsze... Lotnictwo i inżynieria mechaniczna w Warszawie to praca dla pasjonatów, bo zarobić się na tym nie da tyle, ile w IT.

NIEMLODY
@KosmicznyGryzon

dokladnie, taki stan sie utrzymuje od okolo 30 lat

Wacław

Jesteście pewni, że nie można napisać pozytywnie o firmie? Idealnych firm nie ma , wszędzie zdarzają się gorsze momenty.

Młody ENG
@Wacław

Niestety to co napisał staruszek ENG to sama prawda. Firma sama przyznaje że nie jest w stanie dogonić rynku warszawskiego, więc kto może to zmienia branżę na IT. W firmie nie jest aż tak źle - aczkolwiek w przyszłości może ona przestać być atrakcyjna w regionie. Bo na samych podwyżkach "inflacyjnych" na mieszkanie nikt zarobi - a wynajmować całe życie to słaba opcja. PS - 4 lata doswiadczenia 6000 brutto....

młody programista

jak pracuje się programistom w edc?

gajowy
@młody programista

sądząc po fali komentarzy pod Twoim postem od 1,5 miesiąca to.. omijają szerokim łukiem xD

Staruszek ENG
@młody programista

Nie wypłakują się na forum tylko jak im się robota nie podoba to zmieniają. Z tego co ktoś napisał jeśli chodzi o kasę to Junior developer == Senior Engineer w Warszawie. Bycie inżynierem mechanikiem/konstruktorem w Warszawie jest ... (i tutaj każdy może dodać epitet). Kiedyś to może coś więcej znaczyło, a teraz jest to liczenie ile dni zostało do wypłaty i rozkminianie jak ja kredyt spłacę jak firma padnie. Ja postanowiłem wyjechać. Smutno zostawiać znajomych i rodzinę, ale takie życie. Pozdro z Londynu.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.

ERD... inginiering rikogniszyn dej w Power to była porażka. Przyznając nagrody dla HR itd. a ograniczając dla inżynierów pokazano jak zależy na tym by ludzie zostali w Power. Nawet nazwa tej "szopki" nie pasowała. Jedynie obecna zawiedziona widownia. Kompletny brak taktu i szacunku dla pracowników ze strony szefostwa. Powinno się za to przeprosić ludzi.

@anonymous

Skoro sa firmy, ktore lepiej placa a w EDC taka "szopka" to co Ty jeszcze w niej robisz?

@Alex

Kto napisał że lepiej płacą? Pracujesz dla pieniędzy... odchodzisz z powodu managera.

Rigcz
@anonymous

Ej no daj spokoj, panel dyskusyjny byl super...lol

Myszka_Agresorka

Ciekawe jakie będą podwyżki w tym roku ? Jeśli sypną mało grosza myślę,że część ludzi może zastanowić się nad zmianą pracodawcy. Dodatkowo PAiPP nadal nie ma to tak naprawdę nie będzie żadnej podwyżki, jak na razie obniżka.

Wapniak
@Myszka_Agresorka

Juz ludzie odchodzą szczególnie z GE Power. Jesli firma nic nie zrobi w kwesti polepszenia warunkow finansowych to pracownicy beda uciekac. Jesli beda jakiekolwiek podwyzki to nie liczylbym na duze (standardowo inflacyjne) kwoty biorac pod uwage ze akcje GE sa na najnizszym poziomie od 2010r. Na ta chwile ok 15$ w stosunku do ponad 30$ rok temu. Jesli chodzi o konkurencyjnosc to tez coraz slabiej biorac pod uwagę ze po 2 latach pracownik lidla ma zarabiac do 4k brutto czyli niewiele mniej niz u nas po 2ch latach pracy.

Do wszystkich z EDC i nie tylk
@Wapniak

To moze do jasnej cho..ry czas wyjsc na ulice i zawalczyc o swoje! Co to ma znaczyc,? lakarzyny -podwyzki, nauczyciele-podwyzki, policjanci, pielegniarki...Ta Polska to dno, jesli nie zaczna szanowac inzynierow i placic nam tak jak zarabia sie za granica, to niech k.wa gumofilcami zaczna budowac ten kraj. Od 14 lat w UE, a unas ciagle komuna.

Alex
@Do wszystkich z EDC i nie tylk

Zaloz swoja firme, wtedy bedziesz dobrze zarabial i dasz zarobic innym inzynierom po 10tys net ;)

@Wapniak

Jedni odchodza drudzy przychodza. Do tej pracy nie potrzeba dobrze oplacanych fachowcow. Zamiast pisac dyrdymaly zastanow sie co zrobic zeby za pare lat zarabiac 20 a nie 6. Wszystko w Twoich rekach. Moze warto sie przekwalifikowac?

wez nie pierdol glupot.
@Alex

Jak w temacie.

@Myszka_Agresorka

Prawa autorskie i p...

Zaciekawionu

A co to sa PIPY w edcu??? Jakas optymalizacja podatkowa?

Długoletni pracownik

Pod koniec tygodnia site lider poinformował że nie będzie PiPÓW Oznacza to realny spadek pensji o kilkaset złotych. Z tego co wiem to inne firmy dużo wcześniej zatroszczyły się by mieć pozytywną rekomendacje. Ustawa była znana dużo wcześniej. Odkąd zmieniły się lokalne władze EDC to jest coraz gorzej.

@Długoletni pracownik

Dużo wczesniej? Czyli kiedy? Odpowiem na poczatku listopada. Inne firmy czyli jakie?

@Długoletni pracownik

Pozytywna rekomendacje? Przy obecnej ekipie rzadzacej? Niedlugo bedziemy placic jeszcze wiecej podatkow ;)

do 1234
@1234

niech wróci wreszcie ta poprzednia ekipa która tylko obniżała podatki

@do 1234

Jeszcze tylko pare stow od 2019 za wyzszy zusik dla starszych leadow i seniorow. Ale mozna kilka dzieci zrobic to bilans wyjdzie na zero ;)

@1234

myślałem, że wszedłem na gowork pl, aby dowiedzieć się o edc, a tu dyskusja z gazeta pl

@12345

Na gowork chcesz sie czegos rzetelnego dowiedziec???? jajcasz z Ciebie ;)

@Długoletni pracownik

Przestań pieprzyć, trollu. Zmianę wprowadził PiS i dotyczy ona wszystkich, a nie tylko EDC. I nie sciemniaj ze inni "zatroszczyli się by mieć pozytywną rekomendacje". Zajmij sie czyms produktywnym zamiast wylewac tu swoje frustracje.

Realista
@inzynier

Tak dokładnie. Pieniądze zabrała "dobra zmiana" więc z reklamacją zamiast do managerów EDC udajcie się do swoich posłów. A i tak mogło być jeszcze gorzej, bo jakby przepchneli zniesienie limitu Zusu to by firma musiała znalezc na to dodatkową kasę, której nie planowała co w sposób oczywisty odbiłoby się na pensjach nas wszystkich.

nikt
@Realista

Korzystałem z tego przywileju/luki podatkowej. Nie bede plakac jak jej nie będe miał bo zadnych kosztow nie ponosilem. Prawo podatkowe powinno byc upraszczane a nie wprowadzane jakies wirtualne koszty. Na umowie o prace nie powinno byc kosztow, tylko jakas sensowna kwota wolna od podatku, bo to pracodawca ponosi koszty. Koszty to mozna miec na wlasnej dzialalnosci.

Smigacz
@Długoletni pracownik

Zgadza sie ze nowa ustawa dotyczaca praw autorskich i praw pokrewnych to sprawka ustawodawcy, ale akurat ustawodawca zrobil uklon w. Strone tworcow zwiekszajac prog maksymalnych dochodow, a inzynierowie dalej beda korzystac z ulgi jesli EDC przejdzie proces. Problem lezy gdzie indziej, jak wprowadzano pajpy firma chwalila sie ze dzieki temu bedzie bardziej konkurencyjna i zapewne mniejsze podwyzki byly rekompensowane slowami "no ale masz pajpa wiec wyjdziesz na swoje". Pytanie czy bez pajpa firma pomoze nam wyjsc na swoje?

Zaciekawiony

A co to sa PIPy???

TiK

Witam Wszystkich Kiedys dosyc dawno temu przerabialem ta firme i wiele sie nie zmienilo z tego co przeczytalem. Nadal pracodawcy uwazaja ze sa zbawieniem dla ludzi z Warszawy i okolic , a ich samych to najlepiej po nogach calowac ze prace dali za 2000 zl. Wiem jak sie czujecie i znam ta bezsilnosc bo sam kiedys uslyszalem od Pana W - JAK SIE NIE PODOBA TO WYP.... NA WASZE MIEJSCE MAM KOLEJNYCH DWUDZIESTU CHETNYCH DO ROBOTY i w tym momencie zrozumialem ze tam dlugo miejsce nie zagrzeje. Trwalo to zaledwie kilka tygodni jak spakowalem walizki i wyjechalem za granice. Dzis wiem ze gdybym zostal to nadal mój pracodawca placil by mi najnizsze wynagrodzenie , a premia to dopiero wtedy jak odpracuje wszystkie soboty ,niedziele i pocaluje szefa w (usunięte przez administratora) Dzis moge Wszystkim poradzic zeby brali swój los w swoje rece i zmieniali miejsce pracy bo te 2000 zl to zrobicie w tydzien spokojnie i pracodawca Was bedzie szanowal bo pracownik z PL moze pracowac wolniej a i tak zrobi robote szybciej i lepiej. Dzis macie internet, komputery,komórki wystarczy wpisac w wyszukiwarce : Laminator praca w niemczech, Belgia lub Anglia. Ogloszenia sa wszedzie tylko troche odwagi i wiary w siebie. Dzis jezyk to nie tak duzy problem bo praktycznie w Europie nie ma firm gdzie nie ma Polaków i zawsze ktos pomoze, a wlasciciele i cala swita powinni sie zastanowic dlaczego tak zle sa oceniani przez swoich obecnych i bylych pracowników. PS. Tak na marginesie dodam tylko ze znam firme która tylko na teraz poszukuje 100 pracowników : laminiarzy, elektryków, inzynierów,stolarzy itd.... przepraszam ale nie moge podac nazwy ale szukajcie w necie i pamietajcie ze na Warszawie swiat sie nie skonczyl , powodzenia. Pozdrawiam TiK

Bastiann
@TiK

Zaproponuj coś w takim razie. Znam dobrze tylko angielski, ma doświadczenie jako konstruktor mechanik. Gdzie mogą przyjąć mnie za granicą bez problemu? Każdy z inż. Tutaj zaglądających celuje w stanowiska inżynierskie, a nie roboli mniej to na uwadze.

tez rzucilem Warszawe
@Bastiann

Zacznij od: u k . i n d e e d . c o m potem zamiast "u k" wpisza inne literki zonaczajace skrot od dowolnego kraju na zachod od odry. zdziwisz sie, jak duzo wyskoczy ci ofert dla inzynierow. co jeszcz ? wpisuj w cv miasto: Warsaw (willing to relocate) telefon podawaj polski email najlepiej miej powazny i z koncowka . c o m przegladaj strony duzcyh firm, dzialy karier, czytaj wikipedie angielska (np lista najwiekszych firm z branzy ....

@TiK

2 tysiace? To chyba wybudziles sie z ponad 10cio letniego snu zimowego. Teraz w Biedrace sie wiecej zarabia. W EDC kilka razy wiecej.

ZK

To prawda że mają być zwolnienia grupowe w EDC?

adamu
@ZK

Flannery ma konferencje nt '13 miliardow oszczednosci w GE' dopiero 13 listopad,a czyzbys wiedzial co wiecej? :>

KW

Nie to nieprawda

@ZK

Jedyne grupowe zwolnienia o których ostatnio słyszałem to w GE w Szwajcarii. Na stronie EDC nowych ofert brak od dawna, wiec zdaje się jest wyczekiwanie na decyzje z centrali. Generalnie GE jest pod duża presja rynku, a GE Power ostatnio słabiej przedzie.

@3eyedraven

Jeżeli czytacie wiadomości gospodarcze to zapewne znacie nowiny. Jeżeli ktoś pracuje dla GE Transportation lub O&G (Baker Hughes) lepiej niech zacznie szukać nowego zajęcia. Chyba ze chce miec nadzieje, ze zwolni sie jakas posada w Power lub Aviation. GE ogłosiło ostre zwijanie żagli.

inny ZK
@ZK

ciebe nie zwolnia, jestes najlepszy, co sie martwisz?

@3eyedraven

W Power też zwalniają.

3eyedraven

Z tym, ze Power zostanie w GE. Pomniejszony, ale zostanie. Transportation i O&G znikną prędzej czy później ze struktur GE całkowicie (O&G zapewne utrzyma się trochę dłużej, chyba, ze GE szybko znajdzie klienta, w co watpie).

7_lat_w_edc

Witam, z EDC odszedlem kilka lat temu. Obecnie zastanawiam sie nad powrotem do PL ze wzgledu na rodzine. Chialabym sie dowiedziec czy EDC zamierza znow zatrudniac? czy sa jakies wiadomosci na ten temat. Z gory dziekuje.

Ko
@7_lat_w_edc

Zależy od tego, co pisałeś o EDC, gdy odchodziłeś ;)

Paulina

Miesiąc temu wspominaliście o ankietach jakie były w firmie przeprowadzone. Możecie coś o nich opowiedzieć? Czy takie zebranie informacji od pracowników spowodowało wprowadzenie jakichś zmian? Jeśli tak, to jakich?

pszemek
@Paulina

ankiety są po to by managerowie się poczuli fajnie że niby coś robią. jak ankiety wychodzą źle, to znaczy że ludzie nie zrozumieli o co chodzi. nie słyszałem o tym by kiedykolwiek ankiety doprowadziły do lepszej sytuacji

tamtenzedc
@pszemek

ależ pierdolololisz

Co się dzieje w GE Power? Czy oferowane są podobne opcje jak przy likwidacji EC?

MM

I tak i nie. Tak, sa oferowane, nie, nie sa podobne do tych w EC. A dzieje sie zle.

testo
@MM

jakie sa proponowane ??

@MM

Tyle wiemy wszyscy, pytanie padło żeby uzyskać konkrety. Coś więcej wiesz?

Flannely

Oleje na sprzedaz pojda ? CV trzeba uaktualnic :)

Papa
@Flannely

Oleje i cały GE Transportation. W samym HQ będą spore cięcia. EDC napewno okaże solidarność i tez się wykaże.

@Papa

I wiesz to na pewno bo wczoraj byles na browarze z Flannerym?

Papa
@inzynier

Bo takie jest oficjalne stanowisko które ogłosił Flannery. Szukają kupca który weźmie Baker Hughes. GE zrobiono w ostatnich latach pare bardzo głupich decyzji. Kupili dział alstoma na szczycie jego rynkowej wartości. teraz kupili by to samo za ułamek tej ceny. Jednocześnie pozbyli się GE Capital, który dawał solidny dopływ gotówki. A pozbyli się tego działu w momencie kiedy cały sektor był nisko wyceniany. Teraz za te same aktywa dostali by dużo więcej pieniędzy. Widać same geniusze strategii tam siedzą w tym zarządzie. Teraz panika i wyzbywanie się majątku.

Wszystko prawda po awansie ciemiegi i beksy na kirowników w glowach im sie poprzewracalo wyzywaja ludzi i ponizaja . Jak chlopaki nie chcieli zostac dluzej to wyzwal ich od cip.Ciemiega zrobil zebranie i zakazal wchodzic do akwarium bo pracownicy to zlodzieje . Dla niego pracownicy to chamy i prostaki nie godni butów mu calowac to burak jeden.

Adam val Bone

Dlaczego w edcu nie ma nowych ofert pracy? Co się teraz tam dzieje? Upadek? Oczywiście presadzam, ale zawsze o tej porze co roku następowało ożywienie w tej materii, a teraz cisza. Nie ma nawet na co aplikować. Dlacze inżynierów mechaników już nie przyjmują? Tylko to co robi teraz każdy czyli praca dla programisty jest.

@Adam val Bone

A po co chcesz aplikować do EDC człowieku skoro jasno z postów zamieszczanych tutaj przez różnej maści frustratów wynika, że tam już tylko "eunuchy" zostały?:)

Slesz
@Adam val Bone

Bo GE ma bardzo słabe wyniki, po ponad 100 latach wypadło z amerykańskiego indeksu Dow Jones i lada dzień będzie ogłoszona nowa strategia i wiadomo, że będzie redukcja etatów w całym GE.

Alicja

To fakt. Pijaństwo okropne, piją zawsze te same osoby a kierownicy i mistrzowie dobrze wiedzą i nic nie robią z tym. Ale jak się stanie wypadek z powodu alkoholu to wtedy że nikt nic nie wiedział. Ale jak piją to jest później kogo na nadgodziny zaszantażować bo co nie przyjdzie? Na nic. Praca 24 godziny na dobę. Szatnia razem z mężczyznami, którzy potem komentują która jakie ma majtki i biustonosz.

A ile można sie starać? jak jedna zapłata Robisz czy nie robisz ta sama zapłata , bo akord jest wspólny.Jak masz układy z mistrzem to możesz nic nie robić, i przychodzić do pracy o której godzinie Ci się podoba.A masz zapłacone za całą dniówkę ale do kogo masz z tym iśc. Każdy boi się o tym głośno powiedzieć i ludzie milczą.Ale może kiedyś wybuchną i przestaną wykonywać głupie polecenia mistrza.

dupas

Chyba narasta coraz wieksza frustracja w EDC i HR-y chca przeprowadzic pseudo ankietami zbadac poziom zadowolenia.

jasne

Podsumowując: decyzja o(usunięte przez administratora)z tej firmy była moją najlepszą. Syf jaki był taki jest. A teraz zjedzcie mnie hejtery z edecu buahahhaha!!! Tylko na co to zaksięgujecie ?

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Engineering Design Center - Warszawa

• Jak się pracuje w General Electric Engineering Design Center?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Engineering Design Center tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Engineering Design Center?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Engineering Design Center?

Kandydaci do pracy w General Electric Engineering Design Center napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Engineering Design Center