Elsam Sp. z o.o.

Rawa Mazowiecka

Opinie o Elsam Sp. z o.o.

Stella

Słyszałam, że Elsam super pracodawcy. Czy to jest powód, że tak długo nie piszecie na forum?

Lidia

@boski a czemu każdy ucieka, wiesz może? Powiesz coś o tym więcej? Niestety aktualnie nie ma nowych ofert pracy, natomiast warto śledzić może coś się pojawi w najbliższym czasie.

Nick

Jedną a najgorszych wad tej firmy są sami ludzie którzy nie mają za grosz szacunku do samych siebie.Za dodatkowe 50 zł do wypłaty są w stanie zrobić wszystko pewnie sprzedali by nawet swoją matkę.A żeby się przypodobać kierownictwu bądz brygadziście sprzedali by nawet duszę diabłu.Aż przykro patrzeć jak ludzie poniżają się przed byle kim.Więc jeśli ciekawi Cię jak ludzie Cię odbierają przyjmij się do Elsamu już po miesiącu pracy dzięki (życzliwym)pracownikom dowiesz się na swój temat wszystkiego

boski

Nie ktore komentarz pisane sa przez biuro skoro takie pozytywy sa jako pracownik tego zakladu nie widze zadnych plusow , kazdy ucieka

blakaj

@ gggg szkoda że na gowork nie ma ofert od nich ...

gggg

cały czas sa przyjecia

janek

wszystko OK.

ole

mimi

Jeśli jesteś dobrym pracownikiem, nie chcesz czuć się jak ten trybik, jak maszyna do generowania sukcesów firmy. Znam dziesiątki historii, w których ludzie rzucali dobrze płatne posady, bo atmosfera w miejscu pracy była podła, szef traktował podwładnych jak podludzi, bezpośredni przełożeni stosowali starą, dobrą zasadę "dziel i rządź” szczując na siebie współpracowników. Jest to recepta na sukces, ale krótkotrwały. W pewnym momencie słabsi pracownicy po prostu pójdą na terapię, a ci lepsi powiedzą "dość orania mną”. 4. Niesłowność Znów pozwolę sobie przywołać analogię przedszkolną, bo małe dzieci jeszcze nie wykształciły w sobie pewnych mechanizmów maskujących. Jeśli coś im obiecasz, a potem nie dotrzymasz słowa - przestaną cię traktować poważnie. Dorośli bywają bardziej łatwowierni, potrafią znaleźć tysiąc usprawiedliwień dla twojego niesłownego zachowania, ale nawet najbardziej naiwny pracownik straci cierpliwość. Jeśli więc coś obiecujesz - niezależnie od tego, czy obiecujesz to pracownikowi dobremu, czy temu, który gorzej sobie radzi - dotrzymuj słowa. Inaczej pracownik straci szacunek do ciebie. 5. Brak klasy Skoro już o tym wspominamy, to powiem szczerze, że nie ma nic gorszego, niż pracownik, który traci szacunek i zaufanie do pracodawcy. Jeśli więc prowadzisz firmę, ale nie umiesz ustalić jasnej i przejrzystej hierarchii, wcinasz się w zadania swoich podwładnych, albo pokazujesz swoją niekompetencję, cóż. Twoi pracownicy, zwłaszcza ci najlepsi, przestaną cię szanować. Dobry pracownik nie lubi być podwładnym pozbawionego ogłady prostaka.

mimi

Masz do dyspozycji świetnego pracownika, który jest ekspertem w tym, co robi, a jednocześnie ma kilka innych talentów - często tak bywa wśród specjalistów. Dajesz mu więc same super Mówi się, że wielkie umysły myślą podobnie. A co, jeśli zderzysz wielki umysł z kilkoma łajzami, które kompletnie sobie nie radzą i stają okoniem? A co, gdy do zespołu wprowadzisz kogoś, kto zatruje atmosferę? Jeszcze gorzej, jeśli nagrody i premie zgarnie ktoś, kto sobie nie zasłużył, jest natomiast świetnym pozorantem i dupolizem? W takich sytuacjach naprawdę wartościowy pracownik odejdzie precz, bo poczuje, że jego trud w budowanie sukcesu firmy to jest krew wylana w piach. . Brak przestrzeni Nie chodzi nawet o biurową przegródkę. Każdy utalentowany człowiek ma w sobie małe, ciekawskie dziecko, które nieustannie chce rozwijać dodatkowe zdolności. Wiadomo, że nadmierne rozbudzanie nowych pasji jest niezdrowe, ale ej, zatrudniasz dorosłych ludzi, pozwól im po godzinach mieć swoje życie. Pokaż, że nie masz nic przeciwko temu, że w piątek po pracy jadą na zawody łucznicze, albo, że we wtorek zostają dłużej, bo we środy wychodzą wcześniej, by prowadzić z dziećmi warsztaty z kodowania, malowania, jazdy konnej czy czego tam jeszcze. Znam doskonale z własnego doświadczenia sytuacje, w których przełożeni wypominali mi, że po pracy nie zajmuję się pracą, nie pasjonuję się chodzeniem na imprezy związane z pracą, nie siedzę przed TV, by oglądać seriale związane z moją pracą, generalnie zarzut brzmiał "nie zakręciło cię to, widzę przecież, wychodzisz z pracy i uciekasz w swój świat”. Cholera, no jednak tak. Mam dzieci, mam swoje hobby i po to wychodzę z pracy, żeby wyjść z pracy. . Brak perspektyw Najgorsza opcja z możliwych. Wyobraź sobie, że masz jakiś talent, wykorzystujesz go w swojej pracy i wtem robisz to samo już do końca życia, choćby nie wiem co. Nawet ludzie w fabrykach pracujący na linii produkcyjnej bywają obecnie - w miarę możliwości - rotowani. Raz robią to, innym razem coś innego, o ile potrafią. Wszystko po to, by uniknąć błędów wynikających ze znużenia wykonywaniem powtarzalnych czynności. A jak to jest przy pracach umysłowych? Często pracodawcy zapominają, że dobry pracownik,, by być nieustannie dobrym, musi się nieustannie rozwijać, musi mieć okazje do poszerzania wiedzy i kompetencji. Najlepiej, jeśli wymagają tego nowe zadania. I teraz najważniejsze, by nie popełniając tego grzechu, jednocześnie nie wpędzić pracownika w pułapkę przepracowania. . Brak zaangażowania Jednym z czynników, które pozwalają pracownikom efektywnie pracować na rzecz rozwoju firmy, jest ich zaangażowanie i wiara w sukces. Jeśli nie czują związku z firmą, jeśli nie zauważają, że ich działania w bardzo konkretny sposób przekładają się na osiągnięcia całego przedsiębiorstwa, jeśli mają poczucie, że ich kreatywność jest tłumiona, a kolejne pomysły zawsze zduszane w zarodku - oj. Uciekną. . Brak myślenia To taka umowna nazwa, chodzi głównie o to, że, niestety, dobrzy pracownicy to szczwane bestie. Trzeba ich nieustannie dokarmiać, także intelektualnie. Utalentowani i bystrzy pracownicy bardzo szybko poczują się znudzeni, gdy stawiane przed nimi zadania są zbyt proste, albo zwyczajnie nudne. Odejdą tam, gdzie trawa jest bardziej zielona, a wyzwania ciekawsze. Jak widać, zatrzymanie w firmie dobrego pracownika to niezłe wyzwanie. W dodatku relacje wypalają się po 3-5 latach i trzeba wiedzieć, jak zmienić tor biegu twojego podwładnego, by nie zasapał się i nie wyskoczył gonić za nową pracą. A tu jeszcze rekruterzy brużdżą i wyławiają najlepszych zawodników z twojej drużyny, kusząc właśnie tym, czego im nie zapewniasz. Przykro mi, prowadzenie zespołu ludzi to bardzo trudne zadanie. Najważniejsze, to nie grzeszyć za dużo. Więcej i więcej. I więcej. Płacisz, więc wymagasz - o co chodzi? Firma to nie instytucja charytatywna! Jak się czuje taki pracownik? Jakby jego starania nie miały sensu - skoro im jestem lepszy, tym gorzej dla mnie, to po co to wszystko? Poniedziałek przyprawia o mdłości, wtorek brzmi jak "Do Tworek”, środa uzmysławia rychłe nadejście czasu rozliczenia za zadania z tego tygodnia... Dr Travis Bradberry w swoim tekście powołuje się na badania uczonych ze Stanford, którzy zauważyli, że produktywność kurczy się wraz z wydłużaniem czasu pracy. Przepracowani pracownicy będą się czuli tak, jakby robili nowe zadania za karę. Jeśli nie zaczniesz zmieniać ich warunków pracy dając im w zamian coś, co pozwoli im lepiej działać - odejdą. . Nieumiejętne nagradzanie Kolejne zaniedbanie, które wynika z przekonania, że dobry pracownik doskonale wie, że jest dobry - czyli brak wyraźnych pochwał. Pracodawca wychodzi z założenia, że miejsce pracy to nie przedszkole i nie ma co się bawić w rozdawanie cukierków. "Och, no j

wuj

Przecież opisujecie 2 różne firmy o tej samej nazwie. Ta od opraw i osprzętu nie jest z Rawy i nie ma nic wspólnego z Francją :)

wuj

ola

a powiedzcie czy duzo osob tam pracuje? chcialabym dostac sie do biura. zlozylam cv ale nic cisza.

xxi
@ola 01.03.2016 08:22

do biura to zapomnij nawet..zresztą biuro liczy 5 osób

xxx

Stały rozwój?.....haha garba chyba,nauka biegania jest też w pakiecie

olo

Pracownica ma racje nie jest tak zle,zarobki na czas, pełne świadczenia ,jedna zmiana. Po zmianie brygadzisty wiele rzeczy poprawiło się na leprze,np płynność pracy i zainteresowanie produkcją.Czego nie można powiedzieć o dziale alternatora,prywatny jarmark jednej osoby która zupełnie zapomniała o obowiązkach brygadzisty.

pracownica

czytam te opinie i cieżko mi.Pokarzcie mi zakład pracy gdzie jest super. Jest nie najgorzej.Wymagają pracy bo za nią płacą.Jest sporo osób które mimo wszystko leserują.Zatrudniają wiele osób ale też dużo osób pracuje wiec nie jest mozliwe by zatrudnic kogos nieznajomego. Zawsze ktoś kogoś zna. Znajomy z ulicy, wsi,osiedla.Zarobki jak na Rawę nie najgorsze i na czas. Atmosfera nie jest zła jeżeli zajmujesz się pracą swoją a nie poltkami i ludzmi.polepszyło sie na jednym dziale gdy zmieniono lidera.Chyba jest tam zgrany zespół dzięki tej zmianie. Dużo zależy od lidera. Zastanówcie sie co piszecie.Skoro jest tak zle to czemu nie zmienicie pracy. Pozdrawiam

ona

Faktycznie człowiek jest tam jak powietrze,aby normy się zgadzały.Życzenie świąteczne.ZOBACZCIE NAS

rozczarowana

Rozbudowa firmy trwa,jedyny minus to powietrze siwe od kurzu.Pomijając już smród chemikaliów od których szczypią oczy i kręci się w głowie oraz okropny hałas.Podczas takich prac urlopy powinny być przymusowe aby pracownik mógł uniknąć pracy w tak niebezpiecznych dla jego zdrowia warunkach.A co jeszcze nas czeka?.Może w końcu przełożeni zorientują się że poza maszynami pracują tam jeszcze LUDZIE!!!.

mr

Niesprawiedliwość, ludzie pozatrudniani po rodzinach jak by tak wszystko złączyć w jedną całość = DZIADOSTWO

www

Pisząc takie głupoty sam psujesz dobre imię firmy

mr
@www 20.05.2015 20:55
Pisząc takie głupoty sam psujesz dobre imię firmy

konfitury

kupiec

Co do kontroli to powinno się zacząć od szafek i toreb pracowników sprzedających na prawo i lewo regenerowane fuszerki ,psując tym samym dobre imię firmy.

Pani P

Nie potrafię zrozumieć mechanizmu wypłat pieniędzy z ZFŚS wszyscy pracownicy płacą jednakowe składki a różnice w wypłacanych kwotach są takie duże.Tak tak chodzi o filary czyli o pozycje materialną itd.Tylko czy ktoś przeprowadza jakieś kontrole tych psełdo ubogich czyli ich dodatkowe dochody,bo chyba nie każdy zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności karnej za niewłaściwe wypełnienie dokumentów.

logos
@Pani P 15.03.2015 20:14

Na fundusz nie płaci się składek. To pracodawca ma zapewnić środku w kwocie wynikającej z ilości pracowników i stawki narzuconej przez państwo. Kwoty, z mocy prawa nie wolno podzielić po równo. Choć może podsumowując 2-3 lata taka zależność (po równo) mogłaby się okazać prawdziwą. Powinien być jakiś regulamin i podkładki w postaci np rachunków za wypoczynek swój lub dzieci. Zasady funduszu, w pewnym sensie narzucone przez prawo nie są do końca sprawiedliwe z pkt widzenia pracowników, bo nie mogą. Ale co jest sprawiedliwe ?

Pani P
@logos 21.04.2015 16:24

Nie do końca o to mi chodziło.Nie wszyscy są uczciwi z podawanymi przez siebie filarami,co powinno być wyrywkowo sprawdzane.Im więcej masz tym więcej chcesz!!.

Janek

Bardzo ciekawy sposób rekrutacji. Pracujesz jeden dzień w swoich ciuchach bez żadnego szkolenia bhp za fri !!!,(jakby można po jednym dniu kogoś ocenić) takie ,,kastingi'''trwają tygodniami (mają sporo cv)ciekawe co na to inspekcja pracy.

nickc

do zazc- a skąd wiesz że niebawem pojawi się rekrutacja? czyli też masz doczynienia z kimś z rodziny kto tam pracuje i dał ci info :) więc lepiej się zastanowić jak pisać głupoty o jakieś rodzinie, w każdej firmie pracuje rodzina.

zazc

czyli tam pracują sami członkowie rodziny? No, a ja wysłałem dok.aplikacyjne z nadzieją na zatrudnienie i rozmyślam o rekrutacji bo podobno taka sie niebawem u nich pojawi. To może napisze mi ktoś jakie reguły panują w tej firmie pod względem zatrudnienia nowych osób, bo przecież kiedyś oprócz rodziny bedzie potrzeba zatrudnienia kogoś z zewnątrz. Ktoś miał tam wogle rozmowę kwalifikacyjna?

ronaldo

Czy dyr i kier czyli słynne ŚWAGRY nie do ruszenia nadal tam pracują?

light

mieć wyjeba... na wszystko i wszystkich :)

wolny

To małżeństwo psuje ludziom opinie ale do czasu

anonim12

tak

nick

zarobki? niesprawiedliwość...

pan

Czy osoba szukająca pracy tak naprawdę patrzy kto pali a kto nie ,kto pracuje a kto się opierdziela?. Jeśli chcecie pisać piszcie konkrety: normy, zarobki itp.To chyba jest najważniejsze szczególnie w czasach kiedy wszystko jest coraz droższe

Uduchowiony

W okolicy czego???

cojestzwami

To co mowicie to nie prawda, atmosfera jest super, bardzo dobre wynagrodzenie i na czas! Kierownictwo bardzo w porzadku, mozna na nich liczyc. Najlepszy zaklad pracy w okolicy.

magik

potwierdzam dyrekcja to wymaga od innych ale nie od siebie, atmosfera ciężka szczególnie przez super małżeństwo,praca jak wszędzie, ważne ze pensja jest na czas i praca na jedna zmiane

Dyrekcja pali my tyramy. A pan D wcele nie jest taki ok liczą sie dla niego tylko wyniki w produkcji. Wymaga niemozliwego.

domik

Trzeba było sie uczyć, to tez mógfłbys byc kierownikiem siedziec i palić, pracować trzeba

to tylko Ja

nie pasuje ? są jeszcze wolne miejsca przy budowie nie dokończonych TRAS zapraszamy haha

Krzysiek

Wina dyrektora,dla niego liczą sie tylko wyniki.Brak jakichkolwiek ludzkich cech.Za miesiąc styczen pracownicy z 3letnim stażem odebrali 1500zl.

Ludzie jak jest tak źle, to się zwolnijcie nikt was tam nie trzyma, a za leżenie to nik nie płaci.

były pracownik

To pan W. jeszcze pracuje ?

Gdyby nie nawiedzony swoją nadgorliwością i totalnym olewaniem ciężkiej pracy pracowników - pan W. - była by inna atmosfera - najlepiej lubi wyłapywać palących w ubikacji i zabierać premie ......

Nie jest żle. Pensje jak na Rawe są całkim nie złe. Zaplecze socjalne bardzo dobre.Zawsze może być lepiej ale nie narzekajmy. Według mnie to jeden z lepszych zakladów pracy w Rawie. Za leżenie nigdzie nie płacą.

pąpa

praca w biegu i stresie

Daniel

Szukam pracy na terenie Rawy mazowieckiej wykształcenie Średnie - Technik mechanik, prace podejme od zaraz nr 726443080

Zostaw opinię o Elsam Sp. z o.o. - Rawa Mazowiecka

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Elsam Sp. z o.o.