Adal Sp. z o.o
counter
1 17 36 5 1
Angelika Nowy wpis

Ile trwa okres probny ? Jest szansa na umowę o prace po 2 Miesiącach ?

Doopa Nowy wpis
@Angelika

Taka sama jak na zwolnienie po dwóch tygodniach. Zależnie od humoru szefa.

Tak2Nie
Zofia Nowy wpis
@Doopa

@Doopa Chcesz powiedzieć, że w Adal zdarzają się zwolnienia pracowników? Interesuje mnie jaki powód podaje szef firmy?

Mark
Nazwa działu: Produkcja

Widzę, że znowu szukają konstruktora. Napiszę moją opinię o tej firmie. Pracowałem tam 3 lata w konstrukcji i można określić jednym słowem – DNO. Kierownicy koło 30lat bez żadnej wiedzy technicznej i merytorycznej. Dyrektor techniczny fantasta i marzyciel. Właściciele oderwani od rzeczywistości kultywujący kolesiostwo. Szkoda zdrowia i nerwów za tak marne pieniądze i nadgodziny chyba, że chcesz być cytrynką do wyciskania. Jest tyle porządnych firm szukających konstruktorów, że szkoda czasu na rozmowy z nimi.

Tak10Nie1
@Mark

A czy wiesz, na co nastawiać się ubiegając się w Adal o stanowiska bardziej biurowe? Mogę wnioskować z Twojej opinii, że również i tutaj relacje pracodawca-pracownik nie są najlepsze? Czy mylę się?

berlioza Nowy wpis
@Mark

nie ma porzadnych firm

TakNie2
Użytkownicy czekają na odpowiedź 241 dni.

Czy często w firmie Adal Sp. z o.o zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Marek

Wiecie coś czy firma potrzebuje teraz nowych ludzi?

TakNie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Jola
Nazwa działu: Produkcja

Czytam te wszystkie opinie o Ciebie (usunięte przez administratora)!! Byłeś fajnym normalnym facetem !!! Zawsze stawiałam Cię za przykład mądrego i fajnego faceta Pracawałam na samym początku i wspominam miło ten okres naprawdę . Ale to co słyszę teraz na twoj tema ,to mnie przeraża ,tak bardzo Ci odbiło na punkcie kasy???????? I co z tego że ją masz ? Znam ludzi dużo zamozniejszych od Ciebie ,ale są normalni ,życie nic Cię nie nauczyło na opinie pracuje sie cały czas ,Twoja jest już na pozycji stracona .Masz tylko jedno Życie wieć zrób Coś aby ludzie zapamiętali Cię tak jak Ja kiedyś Pozdrawiem

Tak13Nie1
Gim

Jeżeli człowiek chcę pracować to pracuje i rozwija się. Jeżeli człowiek jest roszczeniowy i myśli że wszystko mu się należy a tego nie dostaje to dokonuje takich właśnie wpisów jak te poniżej. Sądzę że wpisów dokonały osoby które nie nadawały się do pracy, ale myślały że dzięki swoim studiom i wykształceniu umieją wszystko i wszystko mogą, ale tak nie było.. Trochę pokory...

Tak3Nie9
sanduru
@Gim

Mam wiarygodne informacje jak pewna osoba prowadząca kazała nie liczyć projektu, zaproponowała aby przy założeniu wzrostu stojącego obok mężczyzny wywnioskować o zarysie i parametrach pewnego elementu. Oczywiście ze nie ma w tym nic złego, tak tez można, ale.... . Szanowny Panie, ludzie piszą to co uważają za właściwe, a czy ktoś sie nadaje do pracy czy nie zostawmy takie dywagacje. Przecież Ci co odeszli gdzieś pracują.

Tak13Nie1

Cezary

Dawno nikt nie zaglądał na forum bo jest tak dobrze?

Tak1Nie1

JA

Witam Dlaczego firma wciąż szuka ludzi ? Rozwija się ? Czy może jest tam aż tak źle że ludzie uciekają.

Tak2Nie

Ryszard

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje? Interesuje mnie ile można zarobić na początek?

Mistrz
@Ryszard

W zależności od doświadczenia, potrzeby danej osoby firmie a także zainteresowania właściciela swoją osobą...

Czarek

Czy firma ma jakieś oferty pracy? Jak się pracuje?

anonymous
@Czarek

Jak anal bez smarowanie nie polecam.

Tak6Nie

lobo

Zabraniam pracować w tej firmie. Prezes ma ludzi za nic. Im bliżej pracujesz prezesa tym gorzej. Facet jest agresywny. Nie pobije cię, ale zdeprecjonuje twój pomysł, jakość pracy, umiejętności, wartość jako inżyniera. Pensje są słabe. Masz wybór robić grube bezpłatne nadgodziny tak do ok 18, albo nie wyrobisz się z robotą i tu zaczynają się kłopoty. Zdobyte doświadczenie jest marne, szkoleń prawie brak. Prezes jest naprawdę wrogiem każdego i w dodatku lubi to, najgorzej jest być świeżym kierownikiem, wyzwiska to norma. Ja na szczęście byłem zwykłym konstruktorem i miałem mało z nim do czynienia. Pracowałem w 4 firmach, ale nigdzie nie było tak źle jak w ADALu. Wszyscy poniżej prezesa i jego żony są spoko. Natomiast wykonują polecenia, pracują w tym fatalnym systemie i się mentalnie poddali.

Tak11Nie
Boooo
@lobo

Bylem na rozmowie kwalifikacyjnej, godzina z panem prezesem mi wystarczyla. To nie byla rozmowa kwalifikacyjna, to byl mobbing, mentalne niszczenie kandydata, kwestionowanie jego kompetencji, umiejetnosci i w ogole osoby. Starszy pan leczyl swoje kompleksy (andropauza czy co?). Po przyjsciu do domu, siadlem do kompa, napisalem dwa slowa: "I agree". Za dwie godziny mialem na mailu potwierdzenie rezerwacji na samolot i pracuje od tego czasu w jednym z topowych europejskich biur inzynierskich. W zasadzie powinienem byc wdzieczny "prezesowi" bo gdyby mnie tak nie wkurzyl to pewnie bym sie nie zdecydowal.

Tak20Nie1

Zofia

@lobo, rozumiem Twoje rozczarowanie współpracą z firmą, ale pisząc swoja opinię nie możesz nikomu zabraniać podjęcia zatrudnienia. Na forum http://Gowork.pl przedstawiamy opinie o pracodawcach i aktualnych rekrutacjach do firmy. Użytkownicy czytając je sami podejmują decyzję, czy chcą aplikować do firmy, czy nie? Dość szczegółowo przedstawiłeś swoje doświadczenia z pracodawcą. Twoi poprzednicy, którzy wypowiadali się w tym wątku, też mają podobną opinię. Ale to potencjalni kandydaci do pracy dokonają wyboru ich przyszłej drogi zawodowej.

Zofia

Każdy z was ma prawo do wypowiedzi. Ważne jest to, aby opinie były wiarygodne. W ten sposób możecie ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z pracą w przedsiębiorstwie. Pamiętajcie również o obowiązującym regulaminie https://www.gowork.pl/regulamin - @Hekate, Twój wpis łamie postanowienia wyżej wymienionego regulaminu i został zgłoszony do administracji. Chce ktoś się podzielić swoją opinią? Jak wygląda rekrutacja w Adal? Ktoś był może ostatnio na rozmowie w firmie ?

Hekate

Pracowałem w tej firmie 5 lat i jak wszyscy poprzednicy stanowczo odradzam. Pozornie fajnie to wygląda i praca jest.. "rozwijająca", niestety wokół państwa właścicieli roztacza się dziwna aura chamstwa, skrywanej latami goryczy i braku szacunku dla pracowników którzy swoją ciężką pracą pracują na jachty, domy, baseny i inne zachcianki. Jad z góry płynie na dół i ludzie w całej firmie chodzą struci, przygnębieni i wyniszczeni. Dochodzi do gróźb, szantażu, mobbingu, od niedawna gdy PIP zaczął się interesować skończyły się nieoficjalne nadgodziny, a z oficjalnej pensji trudno wyżyć. To prawda co ludzie piszą o chorym czasie pracy. Firma stosuje socjotechniki żeby pracownicy czuli że tylko na tyle zasługują, że nie znajdą nic lepszego w życiu. Uczciwie napiszę że jeśli odpowiada Ci praca jako monter na budowach i możesz jeździć po całej europie i zarobić kilka zł, to zarobisz. W skali konkurencji to mało, nie mówiąc o UE, ale w stosunku do pracy w biedronce - super. Praca na miejscu jest słabo płatna i atmosferę psuje szef terrorysta. Jeśli jesteś KONSTRUKTOREM to coś się nauczysz, zwłaszcza tuż po studiach. Popracujesz jednak w bałaganie dokumentacji i braku kontroli jakości, gdzie projekty są robione pośpiesznie i z wieloma błędami, a "połowa" wyrobów nie pasuje, jest cięta, spawana i poprawiana albo ląduje na złomie. Tragiczne zarządzanie! Kasa słaba i klimat symulowanego kryzysu który trwa non-stop - żeby nie domagać się więcej. Jeśli masz wiedzę i twardy tyłek i myślisz żę nie dasz sobie wejść na głowę, może ta praca Cię rozwinie przez jakiś czas. Nie poprzestawaj jednak na tym. Jeśli ktoś z Adala to czyta - to żadna satysfakcja pisać taką opinię, zmieńcie tą firmę..

Tak22Nie
dandy
@Hekate

no wlasnie...........a dlaczego ich dzieci nie projektuja ich maszyn w ich balaganie, dlaczego ich dzieci nie sa szefami produkcji i projektantami?

Tak12Nie

Witek

Jak komuś nie udało się utrzymać w firmie to teraz oskarża firmę?

TakNie4

dido
@Witek

to jest poki co wolny portal i kazdy wyraza swoja opinie do jakiej ma prawo czy sie myle?

Tak3Nie1

Antek

pracowałem w tej firmie 2 lata, dobra szkoła życia, prezesa i jego żonę trzeba brać na miękko. Ona tylko siedzi za tym biurkiem i poleruje swoje tipsy. Organizacja i traktowanie pracowników to niezły kabaret, dlatego należy wziąc sprawy w swoje rece, żeby zatańczyli tak jak im zagrasz, rozgryzłem ich po 1 tydodniu pracy. HaHaHa.

Tak4Nie

xxx

Nie polecam firmy w żaden sposób. Chyba, że chcecie być oszukani lub pracować za darmo. W dziale EPS najprawdopodobniej zaraz wyślą was na dalegację trwająca do czasu, aż nie rzucisz pracy lub nie zostaniesz wyrzucony. Na miejscu najprawdopodobniej będziecie pracować ok 60-80h tygodniowo. Oczywiście wypłata uwzględni tylko 40h, a w zasadzie czas do 200h miesięcznie bo przecież tyle wynosi etat w ADAL'u. Co do reszty może kiedyś dostaniecie, a może sie okaże, że przecież jednak wcale tyle nie pracowaliście. Podsumowując OMIJAĆ Z DALEKA!!!!! , chyba, że ktoś lubi być prawie darmowym niewolnikiem.

Tak14Nie

michał

Wyrzucono mnie z pracy bez podania żadnych powodów i bez odszkodowania

Petro

Dokładnie tak jest. Ja na szczęście pracowałem w dziale mokrym ale niestety też musiałem się szarpać z działami na „górze”. Firma z pozoru ok ale jak zaczyna się tam pracować to wychodzi całe szambo bardzo szybko. Najgorszą sprawą są tzw. kierownicy dyrektor i sam właściciel- dziwni ludzie. Kierownik z działu transportu to szczególny przypadek partactwa, chamstwa i braku jakikolwiek kwalifikacji żeby czymkolwiek kierować, ale niestety już tam tak jest. Omijać z daleka!!!!

Jędrek

Niestety pracowałem w tej firmie, na szczęście bardzo krótko. Szczerze, nie jestem w stanie wyobrażać gorsze miejsce pracy. Zero szacunku wobec pracownika przez prezesów oraz szefów. Pan prezes to histeryczny dyktator, który uważa, że pracownik to niewolnik bez prawa na życie prywatne. Tak naprawdę współczuję mu, szczególnie jak patrzę na jego obecną partnerkę/żonę (pani prezes). O boże! Jaka ona jest „mądra”! Ludzie pracują do wieczora, w weekendy, w dniach wolnych, itd., bo są zmuszeni do tego. Oczywiście, nie dostają więcej pieniędzy za to. Chyba najgorsze tego wszystkiego (oprócz marnej pensji) to atmosfera pracy. Pracownicy są jak robotami. Nikt nie mówi do nikogo, chyba, że praca tego wymaga. Nawet nie odpowiadają na „Dzień dobry”, po prostu jakby martwi. A jak mówią (raczej krzyczą) do kogoś, to przekleństwo to podstawa każdej rozmowy. Każde zdanie ma co najmniej 2 razy słowo ku**a lub inne warianty. W życiu nie słyszałem tyle przekleństwa. Po pierwszym tygodniu pracy miałem dość. Najgorsza praca mojego życia! Moim zdaniem, jeżeli szanujesz siebie oraz doceniasz twoją rodzinę i życie prywatne, Im dalej od tej firmy, tym lepiej. Nie polecam pracy tu na żadne pieniądze!

anty

pracowalem w firmie .....kilka projektow naraz i terminy na wczoraj w zasadzie nie do ogarniecia, chcialbym aby dzieci wlascicieli byly projektantami, technologami, talenty odziedziczone sa najcenniejesze po co szukac obcych, nie bylo by lepiej szybciej i taniej? Mozna tam pracowac bo jest jak wszedzie, mozna to traktowac np jako pokute i zadoscuczynienie przed Stworca swiata.

Tak17Nie

bolo

Zgadzam się z przedmówcami. Pracowałem tam przez ponad 3 lata w dziale projektowym. Ta firma to jedna wielka porażka. Młoda kadra kierownicza bez żadnych kompetencji i doświadczenia, bez przygotowania mentalnego do kierowania pracą konstruktorów. Ciągle na każdym kroku trzeba było się z nimi użerać o terminy i jakość wykonania dokumentacji (koszmar), ogólna dziecinada. Polecam tylko dla lubiących stres i nerwy.

Tak14Nie

aronia0

Popieram. Pracowalem w Adalu 15 lat temu (2 lata) i z dnia na dzien zostalem wywalony za razace naruszenie obowiazkow pracowniczych. W uzasadnieniu napisano, ze w czasie pracy przy komputerze (pracowalem jako projektant) pilem kawe!!! Chodzilo o to, ze mieli kryzys a nie chcieli mi placic za okres wypowiedzenia. Oczywiscie zglosilem sprawe od razu do Panstwowej Inspekcji Pracy, ktora zareagowala natychmiast i panowie prezesi musieli mi wymowienie cofnac, wypowiedziec umowe w trybie porozumienia stron a w czasie wypowiedzenie zwolnili mnie z obowiazku swiadczenia pracy. W sumie zaplacili podwojnie. Moze PIP by tak szybko nie zareagowala, ale potraktowali z buta takze inspektorke PIP (twierdzac, ze w swojej firmie moga robic z pracownikami, co chca!!!) , wiec sie wsciekla. A w ogole to prace tam wspominam jako koszmar. Ciagle ponizanie pracownika, praca po 10-12 godzin + soboty, pensja placona nieregularnie i w ogole totalny syf. Nikomu nie polecam.

Tak15Nie

Grabi

To prawda co napisali poprzednicy o firmie ,Adal. .Co jakis czas oglaszaja sie ,zeby zwerbowac pracownika .Co do wyplaty to dostanie polowe mniej niz mial obiecane,albo zero premii.Wykorzystac do maximum ,a pozniej Strzal w tyl.k i nastepny.

Tak19Nie

widz

Wszystkie opinie potwierdzam, firma dno, zero profesjonalizmu, pensje przez 15 lat nie zmieniane, no jeśli ktoś chce przez ten czas nie dostać żadnej podwyżki to polecam. Ludzie i towarzystwo kierownicze z Prezesami na czele to chodzące chamstwo, zero pomocy tylko pretensje - oczywiście jeśli ktoś ma dryg do robienia wałów na lewo to również POLECAM. Szkolenia - można pomarzyć, Pan Prezes zatrzymał się z firma i jej mentalnością z 20 lat temu, a to i tak wtedy w innych firmach byłoby lepiej niż jest teraz. MOBBING na każdym kroku, wyzwiska i przekleństwa w stronę pracowników to norma. Tylko czekać aż sąd pracy się zajmie tą Firma i zachowaniem wobec pracowników, przydałyby się też kontorle z ZUS, skarbówki itp. Stabilność pracy i spokój - HAHAHAHA - nie tu.

Tak18Nie1

szaraczek

ADAL Sp z o.o. to wspaniała firma produkcyjna, która wydawałoby się nie powina istnieć ze względu na konkurencje wielkich korporacji w pradukcji podobnych rozwiazan..mimo wszystko utrzymuje sie na rynku juz ponad 30 lat i radzi sobie wzglednie dobrze..jaka recepta na sukces?..(usunięte przez moderatora)niedotrzymywać umów i warunków negocjacji, traktować pracowników jak bydło i zastraszać ich by pracowali za kase ponizej kwalifikacji..firma zeruje na cudzym nieszczesciu..jak sie znudzisz prezesowi..bo prezes ma gorszy dzien..to pusci focha i ciebie wyrzuci na zbity.... Pan(usunięte przez moderatora)jest nieogarnietym, rozhisteryzowanym, (usunięte przez moderatora)...GORĄCO ODARDZAM KONTAKT Z TĄ FIRMA!!

Tak26Nie

Zostaw opinię o Adal Sp. z o.o - Adamówek

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Adal Sp. z o.o