Adal Sp. z o.o

1.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Adal Sp. z o.o

Nazwa_Użytkownika

Byłem konstruktorem w ADAL przez ponad 5 lat, które dobrze oceniam. Poniżej informacje, które moim zdaniem mogą być przydatne. + Możliwość fizycznego kontaktu z częściami i urządzeniami, rozmowa z monterami i technologami mogą być bardzo rozwijające dla inżynierów. + Konstruktor ma tu możliwość dużego wpływania na finalny produkt. Jego dobre decyzje, jak i błędy są w praktyce weryfikowane, co sprzyja budowaniu doświadczenia. + Przy nowych konstrukcjach często konieczne jest wykonanie prototypu, testowanie i wprowadzanie korekt - to kolejny bardzo rozwijający aspekt tej pracy. + Pracownicy działu konstrukcyjnego są pomocni, życzliwi, dobrze się z nimi współpracuje. + Pracuje się na najnowszych wersjach oprogramowania inżynierskiego, jak i biurowego. + W firmie widać pozytywne zmiany. Nie są to rewolucje, ale drobne elementy, które są poprawiane "w międzyczasie". Przez okres kilku lat składają się one na widoczne korzystne różnice. - Kulejąca kontrola jakości produkcji. Poświęcenie wielu godzin na przygotowanie dokumentacji z odpowiednimi tolerancjami potrafi być bardzo frustrujące, gdy oznaczenia bywają ignorowane i wykonane części trzeba podczas montażu szlifować albo wbijać młotkiem, bo nie zostały zweryfikowane. - Zarządzanie harmonogramem jest niedopracowane. Wyznaczane terminy zakończenia prac są często nierealne i wielokrotnie przekładane, przez co ciągle jest poczucie nienadążania i presji czasu. - Nieprzewidywalne wyjazdy służbowe. Konstruktor jest wysyłany na budowę na jej koniec, więc wszelkie przesunięcia produkcji i montażu wpływają na termin jego wyjazdu. W okolicach terminu zakończenia projektu trzeba być gotowym na kilkudniowy wyjazd, którego nie da się zaplanować, i który może się przesuwać o parę tygodni oraz wydłużać i kilka dni. Patrząc całościowo oceniam te swoje kilka lat pozytywnie i polecam, ale na pewno nie każdy konstruktor odnajdzie się w takiej pracy. Każda firma ma swoje wady i zalety i mam nadzieję, że spisane powyżej punkty pomogą komuś w podjęciu bardziej świadomej decyzji.

Pracuję w tej firmie już kilka lat. Tak, przyznaję, jest to praca wymagająca. W końcu jest to firma z zakresu inżynierii i automatyki. Wymagania są duże, ale to dla mnie na plus, poza tym to również nobilitacja z uczestniczenia w ciekawych projektach. Atmosfera wśród pracowników jest całkiem spoko – oczywiście to nie sanatorium, ale ludzie są dla siebie raczej życzliwi – nie ma tu typowej korporacyjnej rywalizacji. Zarobki moim zdaniem całkiem ok – rynkowe, są też premie i inne dodatki.

pracownik biurowy

Jest w porzo. Ludzie pomocni, pozytywnie nastawieni, najważniejsze, że atmosfera w zespole dobra. Nie ma presji, a jeśli jest, to podchodzimy do tego z humorem. Cenię sobie takie warunki pracy, bo poprzednio było hardcorowo.

Pytanie Nowy wpis

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Adal Sp. z o.o? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Nowy wpis

Pracodawca

@Pytanie

Etapy zależą od rekrutowanego stanowiska. Zwykle są to 2 etapy. W przypadku stanowisk bardziej specjalistycznych mogą być 3 spotkania. Decyzja o przyjęciu z naszej strony max do 1 tygodnia.

Nazwa_Użytkownika Nowy wpis

alibaba Nowy wpis
@Nazwa_Użytkownika

to trzeba bylo dalej pracowac i rozwijac sie a nie uciekac, ja tez pracowalem i nie wierze ww zapewnienia poniewaz zmiany w ludziach sa nieodwracalne, pamietam ogolny chaos i balagan wiele wyrobow zrysowanych od konkurencji.

Ilona
@Pracownik

Brzmi jak najbardziej ok, a ile przez te kilka lat pracy udało Ci się uzyskać podwyżki? Jak często Ci przyznawali?

Justyna
@pracownik biurowy

A jak oceniasz zarobki?

@Justyna

takie same jak oferowane w tej okolicy

Bartosz
@pracownik biurowy

Nie wnosi to zbyt wiele do dyskusji, każdy zainteresowany pracą chciałby dowiedzieć się czegoś więcej.

Angelika

Ile trwa okres probny ? Jest szansa na umowę o prace po 2 Miesiącach ?

Doopa
@Angelika

Taka sama jak na zwolnienie po dwóch tygodniach. Zależnie od humoru szefa.

Mark

Widzę, że znowu szukają konstruktora. Napiszę moją opinię o tej firmie. Pracowałem tam 3 lata w konstrukcji i można określić jednym słowem – DNO. Kierownicy koło 30lat bez żadnej wiedzy technicznej i merytorycznej. Dyrektor techniczny fantasta i marzyciel. Właściciele oderwani od rzeczywistości kultywujący kolesiostwo. Szkoda zdrowia i nerwów za tak marne pieniądze i nadgodziny chyba, że chcesz być cytrynką do wyciskania. Jest tyle porządnych firm szukających konstruktorów, że szkoda czasu na rozmowy z nimi.

@Mark

A czy wiesz, na co nastawiać się ubiegając się w Adal o stanowiska bardziej biurowe? Mogę wnioskować z Twojej opinii, że również i tutaj relacje pracodawca-pracownik nie są najlepsze? Czy mylę się?

berlioza
@Mark

nie ma porzadnych firm

Marek

Wiecie coś czy firma potrzebuje teraz nowych ludzi?

Jola

Czytam te wszystkie opinie o Ciebie (usunięte przez administratora)!! Byłeś fajnym normalnym facetem !!! Zawsze stawiałam Cię za przykład mądrego i fajnego faceta Pracawałam na samym początku i wspominam miło ten okres naprawdę . Ale to co słyszę teraz na twoj tema ,to mnie przeraża ,tak bardzo Ci odbiło na punkcie kasy???????? I co z tego że ją masz ? Znam ludzi dużo zamozniejszych od Ciebie ,ale są normalni ,życie nic Cię nie nauczyło na opinie pracuje sie cały czas ,Twoja jest już na pozycji stracona .Masz tylko jedno Życie wieć zrób Coś aby ludzie zapamiętali Cię tak jak Ja kiedyś Pozdrawiem

Gim

Jeżeli człowiek chcę pracować to pracuje i rozwija się. Jeżeli człowiek jest roszczeniowy i myśli że wszystko mu się należy a tego nie dostaje to dokonuje takich właśnie wpisów jak te poniżej. Sądzę że wpisów dokonały osoby które nie nadawały się do pracy, ale myślały że dzięki swoim studiom i wykształceniu umieją wszystko i wszystko mogą, ale tak nie było.. Trochę pokory...

sanduru
@Gim

Mam wiarygodne informacje jak pewna osoba prowadząca kazała nie liczyć projektu, zaproponowała aby przy założeniu wzrostu stojącego obok mężczyzny wywnioskować o zarysie i parametrach pewnego elementu. Oczywiście ze nie ma w tym nic złego, tak tez można, ale.... . Szanowny Panie, ludzie piszą to co uważają za właściwe, a czy ktoś sie nadaje do pracy czy nie zostawmy takie dywagacje. Przecież Ci co odeszli gdzieś pracują.

Cezary

Dawno nikt nie zaglądał na forum bo jest tak dobrze?

JA

Witam Dlaczego firma wciąż szuka ludzi ? Rozwija się ? Czy może jest tam aż tak źle że ludzie uciekają.

Ryszard

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje? Interesuje mnie ile można zarobić na początek?

Mistrz
@Ryszard

W zależności od doświadczenia, potrzeby danej osoby firmie a także zainteresowania właściciela swoją osobą...

Czarek

Czy firma ma jakieś oferty pracy? Jak się pracuje?

anonymous
@Czarek

Jak anal bez smarowanie nie polecam.

lobo

Zabraniam pracować w tej firmie. Prezes ma ludzi za nic. Im bliżej pracujesz prezesa tym gorzej. Facet jest agresywny. Nie pobije cię, ale zdeprecjonuje twój pomysł, jakość pracy, umiejętności, wartość jako inżyniera. Pensje są słabe. Masz wybór robić grube bezpłatne nadgodziny tak do ok 18, albo nie wyrobisz się z robotą i tu zaczynają się kłopoty. Zdobyte doświadczenie jest marne, szkoleń prawie brak. Prezes jest naprawdę wrogiem każdego i w dodatku lubi to, najgorzej jest być świeżym kierownikiem, wyzwiska to norma. Ja na szczęście byłem zwykłym konstruktorem i miałem mało z nim do czynienia. Pracowałem w 4 firmach, ale nigdzie nie było tak źle jak w ADALu. Wszyscy poniżej prezesa i jego żony są spoko. Natomiast wykonują polecenia, pracują w tym fatalnym systemie i się mentalnie poddali.

Boooo
@lobo

Bylem na rozmowie kwalifikacyjnej, godzina z panem prezesem mi wystarczyla. To nie byla rozmowa kwalifikacyjna, to byl mobbing, mentalne niszczenie kandydata, kwestionowanie jego kompetencji, umiejetnosci i w ogole osoby. Starszy pan leczyl swoje kompleksy (andropauza czy co?). Po przyjsciu do domu, siadlem do kompa, napisalem dwa slowa: "I agree". Za dwie godziny mialem na mailu potwierdzenie rezerwacji na samolot i pracuje od tego czasu w jednym z topowych europejskich biur inzynierskich. W zasadzie powinienem byc wdzieczny "prezesowi" bo gdyby mnie tak nie wkurzyl to pewnie bym sie nie zdecydowal.

Zofia

@lobo, rozumiem Twoje rozczarowanie współpracą z firmą, ale pisząc swoja opinię nie możesz nikomu zabraniać podjęcia zatrudnienia. Na forum Gowork.pl przedstawiamy opinie o pracodawcach i aktualnych rekrutacjach do firmy. Użytkownicy czytając je sami podejmują decyzję, czy chcą aplikować do firmy, czy nie? Dość szczegółowo przedstawiłeś swoje doświadczenia z pracodawcą. Twoi poprzednicy, którzy wypowiadali się w tym wątku, też mają podobną opinię. Ale to potencjalni kandydaci do pracy dokonają wyboru ich przyszłej drogi zawodowej.

Zofia

Każdy z was ma prawo do wypowiedzi. Ważne jest to, aby opinie były wiarygodne. W ten sposób możecie ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z pracą w przedsiębiorstwie. Pamiętajcie również o obowiązującym regulaminie https://www.gowork.pl/regulamin - @Hekate, Twój wpis łamie postanowienia wyżej wymienionego regulaminu i został zgłoszony do administracji. Chce ktoś się podzielić swoją opinią? Jak wygląda rekrutacja w Adal? Ktoś był może ostatnio na rozmowie w firmie ?

Hekate

Pracowałem w tej firmie 5 lat i jak wszyscy poprzednicy stanowczo odradzam. Pozornie fajnie to wygląda i praca jest.. "rozwijająca", niestety wokół państwa właścicieli roztacza się dziwna aura chamstwa, skrywanej latami goryczy i braku szacunku dla pracowników którzy swoją ciężką pracą pracują na jachty, domy, baseny i inne zachcianki. Jad z góry płynie na dół i ludzie w całej firmie chodzą struci, przygnębieni i wyniszczeni. Dochodzi do gróźb, szantażu, mobbingu, od niedawna gdy PIP zaczął się interesować skończyły się nieoficjalne nadgodziny, a z oficjalnej pensji trudno wyżyć. To prawda co ludzie piszą o chorym czasie pracy. Firma stosuje socjotechniki żeby pracownicy czuli że tylko na tyle zasługują, że nie znajdą nic lepszego w życiu. Uczciwie napiszę że jeśli odpowiada Ci praca jako monter na budowach i możesz jeździć po całej europie i zarobić kilka zł, to zarobisz. W skali konkurencji to mało, nie mówiąc o UE, ale w stosunku do pracy w biedronce - super. Praca na miejscu jest słabo płatna i atmosferę psuje szef terrorysta. Jeśli jesteś KONSTRUKTOREM to coś się nauczysz, zwłaszcza tuż po studiach. Popracujesz jednak w bałaganie dokumentacji i braku kontroli jakości, gdzie projekty są robione pośpiesznie i z wieloma błędami, a "połowa" wyrobów nie pasuje, jest cięta, spawana i poprawiana albo ląduje na złomie. Tragiczne zarządzanie! Kasa słaba i klimat symulowanego kryzysu który trwa non-stop - żeby nie domagać się więcej. Jeśli masz wiedzę i twardy tyłek i myślisz żę nie dasz sobie wejść na głowę, może ta praca Cię rozwinie przez jakiś czas. Nie poprzestawaj jednak na tym. Jeśli ktoś z Adala to czyta - to żadna satysfakcja pisać taką opinię, zmieńcie tą firmę..

dandy
@Hekate

no wlasnie...........a dlaczego ich dzieci nie projektuja ich maszyn w ich balaganie, dlaczego ich dzieci nie sa szefami produkcji i projektantami?

Witek

Jak komuś nie udało się utrzymać w firmie to teraz oskarża firmę?

dido
@Witek

to jest poki co wolny portal i kazdy wyraza swoja opinie do jakiej ma prawo czy sie myle?

Antek

pracowałem w tej firmie 2 lata, dobra szkoła życia, prezesa i jego żonę trzeba brać na miękko. Ona tylko siedzi za tym biurkiem i poleruje swoje tipsy. Organizacja i traktowanie pracowników to niezły kabaret, dlatego należy wziąc sprawy w swoje rece, żeby zatańczyli tak jak im zagrasz, rozgryzłem ich po 1 tydodniu pracy. HaHaHa.

xxx

Nie polecam firmy w żaden sposób. Chyba, że chcecie być oszukani lub pracować za darmo. W dziale EPS najprawdopodobniej zaraz wyślą was na dalegację trwająca do czasu, aż nie rzucisz pracy lub nie zostaniesz wyrzucony. Na miejscu najprawdopodobniej będziecie pracować ok 60-80h tygodniowo. Oczywiście wypłata uwzględni tylko 40h, a w zasadzie czas do 200h miesięcznie bo przecież tyle wynosi etat w ADAL'u. Co do reszty może kiedyś dostaniecie, a może sie okaże, że przecież jednak wcale tyle nie pracowaliście. Podsumowując OMIJAĆ Z DALEKA!!!!! , chyba, że ktoś lubi być prawie darmowym niewolnikiem.

Zostaw merytoryczną opinię o Adal Sp. z o.o - Adamówek

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Adal Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Adal Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adal Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 3, z czego 2 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adal Sp. z o.o?

Kandydaci do pracy w Adal Sp. z o.o napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adal Sp. z o.o
Przejdź do nowych opinii