Opinie o Europejskie Centrum Podatkowe w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Europejskie Centrum Podatkowe. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Europejskie Centrum Podatkowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Europejskie Centrum Podatkowe w Wrocław

Janek Nowy wpis

Taka firma że nie odbierają od ludzi tel . Firma która okrada ludzi z ich pieniędzy ze trzeba czekać na rozliczenie ,albo tego brakuje albo konto nie takie ,pracują tam studenci na palę maja wykute regułki w stronę klienta. Mało tego taki kit ludziom wciskają że masakra . (usunięte przez administratora)

Max Nowy wpis

Zwykli (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) nękają jakimiś zaległymi niezapłaconymi fakturami ,dziwię się że ludzie u nich się rozliczają, omijajcie szerokim łukiem (usunięte przez administratora) w papierach nie maja zwykle cwaniaczki z Wrocławia ,i w taki sposób dorabiają się na ludziach którzy chcą się uczciwie rozliczyć , jest mało biur które są uczciwe ale trzeba szukać. Omijajcie tych (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) bo nie warto płacić im ani grosza . A opinie piszą sobie sami aby mieć czyste sumienie albo podstawiają swoich aby pisali o nich w superlatywach (usunięte przez administratora)

Jak wygląda ścieżka kariery w Europejskie Centrum Podatkowe? Czy trudno jest zdobyć awans?

Fasolek22 Nowy wpis

Firma ogólnie mówiąc nastawiona na zarobek pieniędzy. PIERWSZE.. nie informują klienta ze będą pobierać abonament miesięczny w wysokości 45Euro za nic nie robienie, bo czekamy na decyzje DWA... za każdy dokument chcą dodatkowe pieniądze TRZY... czas oczekiwania na załatwienie sprawy przeciągają w nieskażoność CZTERY... zero komunikacji, samemu trzeba ponaglać i się upominać Dziś zadzwoniłem do firmy i dowiedziałem się ze moja decyzja doszła do nich 03.03.2023r ale nie odeślą mi jej bo Pani która się tym zajmuje jest na urlopie. Odpowiedziałem Pani grzecznie ze jak mi wystawią fakturę z płatnością to tez będę na urlopie i wyśle im pieniądze miesiąc później. Bezczelnie mi odpowiedziała ze mi nalicza odsetki. Chamstwo i nic więcej.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Europejskie Centrum Podatkowe. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
Dawny pracownik

Opisuję pracę w obsłudze klienta. Za "moich czasów" była tam bardzo spoko ekipa. Oprócz 2 osobach nadzorujących pracę w zespole pracowali sami studenci. Kasa słaba ale jak na początki pracy i to pracy, można powiedzieć, na słuchawce było całkiem spoko. Nie wiem czy nadal pracuje tam Ola Z. ale jeżeli tak, to atmosfera powinna być bardzo fajna. Miło wspominam współprace. Można się wiele nauczyć :) Na pewno nie jest to praca dla osób, które boją się wziąć na klatę telefon od zdenerowanego klienta, czy tez sami do kogoś zadzownić. Na krótką metę wspominam całkiem spoko no ale to bardzooo zależy od zespołu. Nie podobała mi się współpraca między działami. Mocno dało się odczuć podział na "lepszych" (działy podatkowe) i "gorszych" (dział obsługi klienta). Nie wiem jak jest teraz. Mam nadzieję że inaczej. Po czasie była też możliwość zmiany działu i zdobycia innych kompetencji. Odbywały się imprezy integracyjne i były bardzo fajne. Podsumowując: spoko miejsce do wejścia na rynek pracy i zdobycie jakiegoś doświadczenia ale na dłuższą metę nie polecam. Godziny dostępności można było podawać do grafiku jak się chce (wiadomo - w granicach rozsądku). Dzięki temu doskonale można było łączyć pracę ze studiami, nawet dziennymi. Czas pracy był monitorowany przez system. PS jak ktoś się tam będzie zatrudniał, to polecam obiady z pobliskiego Obiadomku. Pycha.

Dzień dobry, Biuro to pobrało mi 180 złotych za 1 rok za stwierdzenie, że nie byłam oddelegowana, chociaż posiadali wszystkie niezbędne dokumenty, żeby to stwierdzić, chociażby pity z firm. I dokumenty profesjonalnie przygotowane przez inną księgową, przez którą rozliczam się od wielu lat. I brakowało mi podpisu na 1 zaświadczeniu. I ta tzw. analiza kosztowała mnie łącznie 540 złotych. Czy to jest uczciwe? Co wy o tym sądzicie? Dajcie komentarze?

Szok

Pół roku analizują dokumenty. Po analizie nie wiedza, czy będzie zwrot, czy dopłata. Każą sobie płacić najpierw za analizę (czyli przejrzenie czy wszystko jest-co trwa 10-15 minut) i kolejna opłata za wysłanie deklaracji. Jak wychodzi dopłata to też wysyłają deklarację. Ludzie chyba nie wiedzą, że wcale nie trzeba się rozliczać, jeśli urząd z DE, lub NL nie wyzwą podatnika, a wzywa listownie i raczej rzadko. Ceny trzykrotnie wyższe niż w innych firmach. I niczego dowiedzieć się nie można. Skąd się biorą klienci skłonni płacić tak dużo za tak słabą obsługę?

Niezadowolony

Beznadziejna firma, wyliczyli 20 euro dopłaty, a wg niemieckiego urzędu było to 45 euro. 21 marca dostałem maila, że termin zapłaty minął ostatniego grudnia. sprawa ciągnęła się 2 lata, banda (usunięte przez administratora)

Ilona
@Niezadowolony

Czyli problem z informacją i jej wymianą? W sumie to jakieś konsekwencje z tego były większe?

Xoxo

Witam ,gdzie uzyskać dane żeby zalogować się do panelu klienta?

Witam.

(usunięte przez administratora) Nic nie załatwiają. Po dwóch latach niby załatwiania zwrotu podatku przyszło mi do płacenia astronomiczna suma jeszcze z karą a nie przyszedł zwrot podatku.... Prawdopodobnie sprawa trafi do sądu bo mnie po prostu okradli z pieniędzy i jeszcze chcą żeby im za to płacić... Odradzam Grzegorz

Grażyna
@Witam.

Tą sumę to musiałeś oddać im, czy niemieckim urzędom? Napisz, czy podjąłeś jakieś kroki i czy coś już wiadomo.

Maria

Czy firma faktycznie zatrudnia głównie osoby studiujące? Nie mam już statusu studenta, może ktoś pracuje w tej firmie i rozjaśni mi proces rekrutacji?

Wyłudzają pieniądze stawki z kosmosu 8 miesięcy czekania na zwrot ,(usunięte przez administratora) omijać szerokim łukiem sprawa trafia do sodu i tv nie popuszczę.

Zdecydowanie odradzam korzystania z usług tej firmy. Niekompetencji i opieszałość pracowników. Dodatkowo mam przez nich problem z zasiłkiem rodzinnym z Niemiec. Dokumentacja do Niemiec jest wysyłana po dwóch miesiącach od wpływu dokumentów do ECP. Złożyliśmy wniosek o rodzinne , który wpłynął do ECP 25 luty , jest darmtownik firmy , natomiast do Familenkasse wniosek wpłynął dopiero 16 kwietnia, mąż dostał wypowiedzenie z pracy w Niemczech , wypowiedzenie wysłane mailem 16 kwietnia , a do Familennkasse wpłynęło 23 czerwca . Bagatela , tylko , że obecnie mam poważny problem . Zostaliśmy oskarżenie przez Prokuraturę w Niemczech za (usunięte przez administratora) i wyłudzenie pieniędzy, które natychmiast w całości zwróciłam. Pomimo tego, że pieniądze zostały oddane mamy do zapłacenia karę w wysokosci 1200 euro , a to ,że pieniądze oddane to zmniejszyło nam karę do 1200 euro, ponieważ wniosek wpłynął do Familenkasse po wypowiedzeniu . Co jest nieprawdą, ponieważ ECP przetrzymali dokumenty 2 miesiące i to przez nich dostarczone zostało po terminie . Mam obecnie sprawę w sądzie niemieckim , musiałam opłacić i wynająć prawnika w Niemczech, a ECP nie poczuwa się winne i nawet nie nie nie palcem , żeby nam pomóc. Tłumaczą, że spraw karnych nie prowadzą, ale ta sprawa karna powstala tylko i wyłącznie z ich powodu. Ja w terminie i na bieżąco wysłałam wszystkie dokumenty , a teraz mnie totalnie olali , żadnej pomocy . Tylko wysłali mi dokumenty i maja mnie gdzieś. Odradzam . Sprawa w sądzie w toku , koszty prawnika i nie wiem jaki będzie finał, a tak naprawdę to sprawa ksrna powinna dotyczyć ECP, bo nie ja zawinilam tylko oni za długo przetrzymują dokumenty. Nie chcecie mieć problemów z Nięmcami omijajcie te firmę szerokim łukiem j

klient

Nikomu nie polecam tej firmy do rozliczenia z zagranicznym Urzędem Skarbowym. Od roku czasu niestety nie wykonali mi rozliczenia, ciągle czegoś brakuje, brak kontaktu z klientem z ich strony. O wszystko trzeba się samemu upominać... Proszę tą firmę omijać szerokim łukiem.

Wowa

Nie polecam!!! ,opieszałość ,niekompetencja ,oczekiwanie na załatwienie sprawy ponad rok. Omijać z daleka i nie patrzeć w tamtą stronę.

Magda

A jak długo czeka się na zwrot bo mówią, że do pol roku

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Europejskie Centrum Podatkowe?

Haha

Tak ze biorą kogo popadnie xD

Witam, w ostatnim czasie na forum można znaleźć opinie jedynie od osób korzystających z usług Europejskie Centrum Podatkowe. Oczywiście, macie prawo by się tutaj wypowiadać ale może ktoś posiada jakąś wiedzę na temat pracy w firmie? Chętnie coś o tym przeczytam.

Znam
@Monika

Nie polecam pracy tam,chaos i bałagan. Zreszta pracują sami studenci, jak masz silne nerwy to idź ale na własna odpowiedzialność

ze swojej perspektywy dodaję, że pracują tam niekompetentne osoby bez właściwego przeszkolenia. Śmieszne jak na dzisiejsze czasy zarobki powodują małe zaangażowanie w pracę. Zresztą kierownictwo stawia na samych studentów ledwo po zakończonej szkole bo tak jest taniej...więc sami sobie odpowiedzcie, czy warto mieć z tym miejscem coś wspólnego. Zachowanie jak na korytarzu w gimnazjum, skupienie bardziej na zawistnym obgadywaniu lepszych i zdolniejszych od siebie niż na pracy. Straszny spęd, co normalniejsi czym prędzej stamtąd uciekali.... o kierownictwie nie wspominam bo w zasadzie nie ma o czym, tak mało zaangażowani w życie firmy że rządziły nią "wściekłe baby" z (usunięte przez administratora) macicy;)

Lepiej niech nikt tam nie składa dokumentów to są (usunięte przez administratora) a co więcej naciągacze i działają w świetle prawa. Tak kroją swoich klientów że szkoda gadać. Uważajcie na nich (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Europejskie Centrum Podatkowe - Wrocław

• Jak się pracuje w Europejskie Centrum Podatkowe?

Zobacz opinie na temat firmy Europejskie Centrum Podatkowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Europejskie Centrum Podatkowe?

Europejskie Centrum Podatkowe