Kotniz Sp. z o.o. Sp.k.

Opinie o Kotniz Sp. z o.o. Sp.k.

Wojciech Nowy wpis

Czy można się zapisać do szkoły fachu?

Nowy wpis

@Wojciech

Dzień dobry, niestety na chwilę obecną nie prowadzimy rekrutacji do Szkoły Fachu. Dziękujemy za zainteresowanie.

Jju Nowy wpis

Co z osobami które zostały w trakcie koronawirusa, szef mówił że ma to z tyłu głowy do tej pory nic się nie wydarzyło...tylko jest coraz gorzej..

Ovvner Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

polernia jest najbardziej obciążona robotą. Są działy co przez jakiś czas nie mają pracy i w dodatek przychodzą za 100 w soboty do pracy a do nas są pretensje że jak nie przyjedziemy do pracy to nasza wina że nie wyrobimy premi. Nadal nikt nie widzi że to jest ciężka praca i nikt na polerni nie chce pracować za takie pieniądze? Tak jak pisali jeszcze trochę i ci najlepsi odejdą i z biura będą polerować.

Polernik

Zacznijmy od pytanie na premie jak się wyrobi premię to bygadzsta rozdziela ją uznaniowo I znowu ja plusy i minusy dalej ( chyba wygaszanie powoli firmy ) Zacznijmy od plusów - nie ma nowych A teraz minusy -zmiana premii w tym miesiącu z 25 na 20 % niby mniej dni pracujących ( przypominam mniej dni pracujących tak jakby to i tak mniejsza pula premiowa więc wykorzystywanie nas ) - coraz więcej luks elementów i topowych jakościowo elementów a tonaż praktycznie się nie zmniejsza tak naprawdę ( wiadomo luks elementy płacą więcej ale oczywiście nie ma dla pracownika a robi się je dwa razy dłużej a niektóre elementy nawet 10 razy dłużej ) -jak zawsze od dłuższego czasu nie wyrobiliśmy wszystkich premii tylko 1 i to pomniejszona o 5 % -zaczęli dawać wypowiedzenia mając nadzieję że ludzie się przestraszą jak zwalniają doświadczonych pracowników, dziękujemy nowi przyjdą zanim się wyszkolą minie półtora roku ciekawe kto w ten czas za nich będzie robić dzięki temu krokowi teraz jeszcze więcej osób szuka innej pracy - zebranie z szefami produkcji ogólnie fajnie że przyszli to mogłem wpisać w plusach ale minus za to, ze źle zrozumieli przekaz z pilersami ( chodziło po prostu o to żeby więcej brać ciężkich wagowo elementów co się łatwo poleruje i nie muszą być luks ) - odejdą dosłownie licząc z 2 zmian 3-4 osoby co umieją polerować nazwę to top elementami firma stoi i jestem pewniej że 3 stocznie wszystko by wracało albo kontrola nie będzie puszczać żeby nie było na nich - światło na polerki nie jest białe a żółte dzięki czemu nie widać dużej ilości zarysowań lub smug - większość stojaków wystaje metal co dodatkowo jak coś się się przepoleruje i przesunie stojak się porysuje ale nie ma nawet czasu za bardzo żeby je oblepić bo szybko szybko - z kontroli dali wypowiedzenia doświadczony pracownik który wie i odróżnia wszystko co i jak Jest parę rozwian ale widzę że dyrektor wszystko przykłada na winę zwykłych pracowników tak jak z tą premia możecie trochę miej zrobić żeby nadrobić elementy ale zabierzemy wam 5 % premii i damy wam jeszcze więcej luks elementów premia nie powinna być zabrana po 1 ???? po 2 dawać wypowiedzenia dla pracowników co normalnie pracują ???? po 3 odbierać robota co ma tyle błędów wad itp ???? po 4 brak podwyżek dalej premia tylko jedna wyrobiona z 3 niedługo top stocznie będą polerować z biura a tak do znawców wszystkich jako szanująca się firma podpowiem wam coś Powinniście wysłać delegacją zobaczyć i porobić zdjęcia gdzie i jak są montowane elementy gdzie można przymknąć trochę oko na jakoś bo niebiescy widoczne nic i też to działa psychologicznie dla klijenta że interesujemy się naszymi produktami ale porobić zdjęcia i wszystko tych rzeczy co u nas produkowane jak wygląda Ps rozwiązań jest wiele, więcej jeszcze niedociągnięć ale wiem lepiej patrzeć na kamerach i stalkować pracownika przez to niż pomyśleć poważnie jak rozwiązać problemy z tym że w super markecie obecnie się zarabia tyle samo lub więcej niż na polerni a 2 lata temu praktycznie się zarobiło około 800-1200 zł więcej niż teraz

Wojownik
@Polernik

Ej polernik przestań się żalić jesteś jednym z gorzej robiących pracowników i mieli ciebie zwalniać w grudniu za zwolnienia a masz najwięcej do powiedzenia ????

Ovvner
@Wojownik

Nie o to chodzi. Jest problem z elementami typu lux sunsseker itp na każdym dziale jest aby zrobić wypchać a na polerni jest bujanie się z każdą ryska smuga i nikt nie chce tego robicy

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Kotniz Sp. z o.o. Sp.k.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
Polernik

Poznajmy fakty W tym roku była 2 lub 3 maksymalnie cała premia Prawda co roku była podwyżka płac ale przez to że coraz rzadziej wyrabiamy premię finalnie zarabiamy mniej W tym miesiącu wyrobiliśmy jedną premie ale dyrektor się wkurzył i powiedział że nie dostaniemy bo nie Wszystkie firmy do okola dają większe stawki plus premię a polernik w ciężkich warunkach robi za najniższą krajową tak naprawdę Większość osób rozgląda się już za innymi pracami więc sobie nie zdają sprawy że paru doświadczonych pracowników odejdzie to już firma naprawdę będzie w opałach Niektóre osoby co są doświadczone dostają mniej niż nowy pracownik i nie było w tym roku podwyżek finalnie stawka podstawowa jest mniejsza od minimalnej krajowej Winę każdej porażki widzi się tylko w produkcji a nie logistyce i biurze gdzie mądre głowy siedzą Parę rozwiązań nie pomijać niektórych etapów produkcji bo szybciej dojdzie na polernie to szybciej zrobią tak to nie działa jak coś się spawa surowe to potem wyszlifować u nas zajmuje 2-3 razy więcej czasu plus nie w każde miejsce da się dojść Coraz więcej elementów lux lub prestiż zajmują więcej czasu a trzeba je o wiele dokładnie robić a wychodzi często że na polerki umie je robić garstka osób Małe skomplikowane elementy z dużą ilością zakamarków i gięć, czesto tonażu brakuje a elementy są na plus polecam poszukać klijentow lub dogadać się z obecnymi na pilersy wiem idę na proscizne ale czasami ona jest najlepsza a jak nie do takiej ciężkie duże elementy ktore nie są skompilowane tak jak pilersy lub coś wymyślić podobnego Coraz więcej elementów jak ferlain lub sansniker nie oszukujmy się te elementy często z 2 zmian robi doslowanie garstka . Bym je ograniczał jak najmniecniej Wydatki też często źle wyszlifowane elementy które idą na spawalnie a potem na polernie fajnie było sprawdzać je wyrywkowo bo często polernie musi poprawiać cały szlif i polerować od początku robota głupiego albo zrobić z szlifierni i polerki jeden dział bo czasami niezły cyrk się dzieje rozumiem też oponkę bo tam na szybko szybko się robi bo dużo elementów jest lecz nie każdy element da się robić na szybko i trzeba się przyłożyć bo bez sensu ze polernie musi coś szlifować 2 raz przy tym praktycznie 2 razy więcej papieru idzie bo coś było wyszlifowane wypolerowane na kombajnie dane do spawania a fianalnie przychodzi na polernie znowu i kj mówi całować szlifować lub poprawić bo dysk widoczny 120 po wcześniejszym itp np jak już inny dział widzi że coś zostało wypuszczone do nich źle powinien to zawracać a nie przepychać dalej żeby na końcu znowu mamy całość szlifować i znów polerować nie dotyczy się do większości elementów ale jednak to jest codzienność Tak naprawdę rozwiązań jest wiele jak usprawnić pracę ale jak się daje doświadczonych pracowników na robota zamiast zatrudnić nowych to wiadomo że produkcja dalej spada polecam dawać osoby nowe na robota lub zatrudnić kogoś nowego niż osobę z doświadczeniem co umie szybko i dobrze polerować za takiego pracownika nawet jak się obija robi często do 4 razy więcej rzeczy niż nowy . Przeliczając jeden doświadczony pracownik co wie jak finalnie wygląda wykończony poler jest warty więcej niż paru nowych przynajmniej przez pierwsze półtora roku jak przeliczamy jeden do jednego

@Polernik

A to co trzeba zrobić, aby wyrobić premię? I jeśli się już uda ją dostać, to w jakiej wysokości ona jest? Rozjaśnij, bo zastanawiam się nad aplikacją.

Mogę powiedzieć, że z roku na rok jest coraz gorzej. Ciągle wprowadzają nowe funkcje, które tylko uniemożliwiają pracownikowi dobrą pracę. Ciągle czegoś brakuje, czasem nawet rękawica musi czekać kilka dni. Premia nie zależy w żaden sposób od pracownika, dobrze pracujesz, ale premii nie ma! Uzgadnianie czegoś z szefami to tragedia!

Adka
@007

To jakie funkcje ostatnimi czasy zostały wprowadzone? O czym mówisz? Piszesz, że ciągle czegoś brakuje. Co masz np. na myśli? Możesz wymienić przykładowych kilka rzeczy? To za co można otrzymać tę premię? Ktoś ją w ogóle dostaje, czy nie?

Poszukują po zawodówce na spawacza, ktoś z was próbował ? Widzę ze podają w ofercie solidne wynagrodzenie, jednak tutaj są komentarze o braku podwyżek i tak dalej.. No i nie wiem ? Chyba by nie zatrudniali gdyby było ciężko ? Faktycznie tak mało nadgodzin można brać ?

Januszigrazyna @Pracodawca

Obecnie jest tak: na zebraniu ogłoszono że nie wiadomo czy będą podwyzki Nadgodziny są (max 2 nadgodziny, płatne 50% więcej) Z premia robi się już lipa. Kiedy była co miesiąc, teraz jest to ciężki temat i wielką niewiadomą czy premia wejdzie czy nie. Na polernie jest stały dodatek 15% od podstawy za pracę w (usunięte przez administratora) Wszystkie soboty są pracujące dla chętnych, przeważnie 6h ( płatne 100% więcej) Dużym plusem jest wyrozumiały kierownik Marek W. Jest wyrozumiały dla ludzi (wiadomo jak to w życiu bywa, czasami coś wyskoczy i trzeba albo wcześniej wyjść albo zamienić zmiany to nie ma problemu) Plusem jest to że firma ma przestój na wakacjach 2 tygodnie i wszyscy mogą odpocząć latem na urlopie który można wcześniej zaplanować Plusem jest dodatek wakacyjny 1k który dostajemy przed samymi urlopami Plusem są karty płatnicze na święta Plusem jest pakiet medyczny w którym można ubezpieczyć rodzinę, bilety do kina, karty multisportu. Lipa że schodki stawek robią się coraz mniejsze, nowy pracownik jak przychodzi to zarabia nie dużo mniej od starego pracownika, starszym pracownikom powinny być spore podwyżki żeby to zredukować... Zobaczymy co zrobią jak państwo znowu podniesie najniższą krajowa w styczniu. Osobiście narazie pracuje do stycznia i czekam na rozwój sytuacji, bo jak ja pracuję tu 13 lat i mam zarabiać 4zl brutto więcej od nowego pracownika to dziękuję.

@Januszigrazyna @Pracodawca

2 nadgodziny w ciągu miesiąca tylko można mieć, dobrze to rozumiem? Ta przerwa wakacyjna to zawsze jest w tym samym czasie? Podaj chociaż jaki to miesiąc.

Hj
@Januszigrazyna @Pracodawca

Dokładnie, nie wiesz nigdy ile zarobisz... żenada trzeba szukać czegoś innego.

Paula
@Hj

Rozumiem, że chodzi o naliczanie premii? Bo podstawę to chyba dają na umowie jakąś stałą? Można wiedzieć jak to wygląda? Tym nowym pracownikom to ile teraz oferują?

Gu
@Paula

Ile to nie wiem, masz podstawę plus nadgodziny i soboty no i premia której nigdy nie wiesz ile będzie i pod koniec miesiąca się dowiadujesz ile zarobilas tzn 10 jak przyjdzie wypłata, komedia

Elo

Jakie stawki są na początek

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Kotniz Sp. z o.o. Sp.k.?

Rafaello

Ja jak byłem na rozmowie o pracę to odrazu mi jakieś testy zaczęli robić dali suwmiarkę kazali mierzyć i czytać rysunek techniczny ok przeszedłem chociaż nie przyszedłem tam na testy a w sprawie pracy tylko pogadać .Po odprowadzeniu po hali i pogawędce jaka to firma wspaniała zapytałem czemu pracują tam sami obcokrajowcy Ukraina i Białoruś po czym usłyszałem że nie są już mną zainteresowani ????

aaa
@Rafaello

:D W sumie dziwna sytuacja. To co miałeś pracować na produkcji, czy w sumie na inne stanowisko aplikowałeś skoro dali Ci do czytania techniczny rysunek? Jeszcze pozwól, że zapytam o warunki płacowe, bo może podczas tej rozmowy udało Ci się tego dowiedzieć. Ile oferują? Coś o umowie też się dowiedziałeś, czy nie zdążyłeś? Sam szukam pracy i chcę to ustalić.

Gonzo
@aaa

W firmie pracuje ponad 300 osób z czego może max 40 obcokrajowców ???? widocznie jesteś uprzedzony i się.nie nadajesz skoro głupie pytania zadajesz

Podglądacz
@Rafaello

Po pierwsze chyba normalnym jest że jeśli chcesz pracować w firmie produkcyjnej to musisz znać podstawy rysunku i najprostsze narzędzia pomiarowe. Co do obcokrajowców to głównie polernia bo praca w (usunięte przez administratora) i nie każdy chce tam robić. Pracowałem tam, dużo można powiedzieć o tej firmie ale to co piszesz to tylko dowodzi że masz iloraz inteligencji poniżej 0 i nie kojarzysz podstawowych faktów

@Podglądacz

W sumie racja. A czemu nie każdy chciałby tam pracować? Bo ucięło komentarz i nie wiem o co chodzi. Mi by w sumie praca pasowała, ale mnie zaintrygowało co napisałeś. Podzielisz się swoimi spostrzeżeniami na temat firmy? Ogólnie można być zadowolonym z pracy jak się jest ogarniętym? No i z zarobków?

księgowa

Dlaczego ponownie szukacie Państwo księgowej? Była rekrutacja w czerwcu i teraz znowu? Czyżby kończył się okres próbny zatrudnionej osoby i nie przedłużacie bo coś "nie pykło" (tylko co i komu)? Chciałam aplikować w czerwcu ale teraz to mam mieszane uczucia.

Ryszard

Każdy chciałby lepiej i lepiej i to jest jasne i zrozumiałe. Cieszę się że jednak pamiętają o nas zwykłych pracownikach. Podwyżki sukcesywnie są. Social też w miarę ogarnięty. Dobrze że z tej jagi udało się zrezygnować:) może uda się te środki przesunąć na inne działania socjalne. Bylibyśmy wdzięczni Warunki coraz lepsze ok wiele możemy jeszcze oczekiwać ale widać światełko w tunelu. Polecam

Tobiasz
@Ryszard

Sukcesywnie to co ile są podwyżki? W tym roku już była i nie ma co się spodziewać następnej czy jeszcze coś dorzucą do końca roku? Ostatnio ile procent podnieśli?

Ada

Praca jak praca raz lepiej raz gorzej. Ale ogólnie więcej jest tego „lepiej”. Wypłata na czas, system premii on plus. Jestem zadowolona

Willy
@Ada

O proszę to fajnie, że jest więcej tego lepiej. Wymienisz, co tak przede wszystkim na plus poza wypłatą na czas? System premii jaki jest? Każdy taka sama wysokość, czy jest jakaś zasada i od czegoś jest ona uzależniona? Wiesz, tak dopytuje, bo sam rozważam aplikowanie. Chętnie się po prostu więcej szczegółów dowiem.

GG

O jak ładnie z rana zagraliście 1,5% a parę dni wcześniej dostaliście 700kg ps. Ten komentarz kopiuję i będzie dodawany jak zobaczę że usunęliście.

@GG

Wszystkie pytania i uwagi dotyczące planu produkcyjnego prosimy zgłaszać do działu logistyki lub dział controllingu, będziemy wyjaśniać.

Z

Jak się pracuje w dziale księgowości? Ile osób liczy dział? Jak jest dzielona praca? Ile jest w miesiącu dokumentów do „przerobienia”? Czy jest program do elektronicznego obiegu dokumentów? Dziękuję za odpowiedź.

chieniek
@Z

A dobrze

Zuzanna

hej, mój mąż myśli nad tym by aplikować do nich na Kontrolera Jakości, na stronie mają info, że poszukują. Praca jest u nich dwuzmianowa, podacie godziny tych zmian? Napisali też że dają UoP i solidne wynagrodzenie, ktoś wie jaka jest stawka u nich na tym stanowisku?

Bonzo
@Zuzanna

Stawka minimalna + możliwość dorobienia na nadgodzinach/soboty

@Zuzanna

Dzień dobry, w odpowiedzi na powyższe pytanie: - praca na dziale Kontroli Jakości jest w trybie II-zmianowym, w godz. 6.00-14.00 oraz 14.00-22.00, - gwarantujemy umowę o pracę (pierwsza umowa jest na okres próbny), - wynagrodzenie jest zależne od umiejętności i doświadczenia kandydata.

Przemysław
@Bonzo

Za nadgodziny płacą więcej? O ile? W soboty są setki?

Aleksander

Planuję aplikować na operatora cnc. Widziałem, że pisaliście o tym, że nadgodzin nie można brać. Dalej tak jest, czy teraz, jak ktoś chce zostać dłużej i dorobić to może? Zaraz po zatrudnieniu jest może osoba, która szkoli i wprowadza w pierwszych dnia pracy?

@Aleksander

Dzień dobry, Za wprowadzanie nowych pracowników jest odpowiedzialny brygadzista bądź kierownik danego działu. Jeśli chodzi o możliwość pracy w godzinach nadliczbowych - jest to uzależnione od natężenia prac na danym dziale.

Haha
@Kotniz Sp. z o.o. Sp.k.

W ramach sprostowania, Nie na dziale ale można pracować tylko 2 nadgodziny jak narazie i decyduje o tym dyrekcja a nie brygadzista czy kierownik

@Haha

Korzystając z okazji, dasz znać, jak ci się pracuje? Poleciłbyś aplikowanie do firmy? :) Mąż zmienia pracę i myśli nad podesłaniem cv tutaj. Jak wyglądają zarobki, są adekwatne do pracy? Często firma szuka nowych pracowników, czy zespół raczej stały?

PTG
@Haha

O wszystkim decyduje dyrektor, a nie jak pisał, szef produkcji, brygadzista! Nie oszukuj ludzi. Bo kto tutaj pracuje, ten wie jak jest.

Dzień Dobry, Proces rekrutacji jest standardowy: analiza CV, a następnie rozmowa kwalifikacyjna podczas której sprawdzane są podstawowe umiejętności dot. danego stanowiska. Odpowiedzi na pozostałe Pani pytania udzielane są w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, zapraszamy do kontaktu.

ADAM

Witajcie, Pracuję już kilka lat i przepraszam że wcześniej już nie zdecydowałem sie napisać. Można mieć oczywiście wysokie oczekiwania i czekać na księżniczkę, ale tutaj naprawdę pracuje mi sie dobrze. Zmiany organizacyjne oceniam in plus. Widać że firma odbyła długą drogę metamorfozy. Rozumiem że wszsytkim nie dogodzim ale SZACUN SEBA. Tak trzymaj a firma będzie rosła, a my pracownicy razem z nią i z Tobą. p.s. Pracowałem również w innych firmach wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. W KOTNIZ dobrze bo ja jestem.

Zostaw merytoryczną opinię o Kotniz Sp. z o.o. Sp.k. - Białystok

• Jak się pracuje w Kotniz Sp. z o.o. Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Kotniz Sp. z o.o. Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kotniz Sp. z o.o. Sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 9 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kotniz Sp. z o.o. Sp.k.