Opinie o MZK w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie MZK. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie MZK o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MZK w Bydgoszcz

TEDEE

Codziennie dojeżdżam tramwajem nr 10 do pracy i tak się zastanawiam kiedy tramwaj się przewróci. Jest kilka odcinków torowych, gdzie tramwaj dąży do wywrotki. Czy pracownicy MZK nie dojeżdżają do pracy ?. Czy sterujący tramwajami nie zgłaszają problemów z bujającym się z lawa na prawo tramwajem. Szczególnym odcinkiem gdzie w najbliższym czasie może dojść do nieszczęścia to odcinek między rondem fordońskim a dworcem autobusowym oraz ul. Gdańska na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z ul. kamienną. A tak z obserwacji czy ktoś widział maszynę, która wyrównywała by tory tramwajowe w Bydgoszczy. Torowiska na ul. Gdańskiej to jak je położono jako nowe, tak do tej pory nikt ich nie poziomował i pewnie prędzej się doczekają wymiany na nowe niż na naprawę. Czy ktoś jechał pociągiem, który rzuca się z lewego toru na prawy i z powrotem. W bydgoskich tramwajach pasażer na niektórych odcinkach czuje się jak na morzu i serce razem z żołądkiem wędrują do gardła. Pozdrawiam wszystkich pasażerów bydgoskich tramwajów. Pewnie mój wpis to i tak "wycie na pustyni" i nikt tego z decydentów odpowiedzialnych za torowiska tramwajowe nie przeczyta, ale próbować można.

Sylwia
@TEDEE

Prawda jest taka, że pracownicy MZK niewiele mogą z tym zrobić. Za infrastrukturę odpowiada ZDMiKP. Problemy są zgłaszane, ale to oni nic z tym nie robią.

Motorniczy
@TEDEE

Sorry taką mamy rzeźbę terenu.

MOTORNICZY
@Motorniczy

Odpowiedź chyba z przekory a nie z rozsądku bo z powagą sytuacji na torach nie ma nic wspólnego.

Maniuś

Żądają wzrostu wynagrodzeń! za robotę by się wzięli, trzeba nie kiedy czekać godzinę na przystanku na autobus.bo dwa wypadły nr 53 i tak jest często

Bohaterzy

Siedzieć na krzesełkach przed zajezdnią zamiast zablokować miasto

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w MZK?

Ali

A to może zadecydować o tym czy warto tu pracowac?

Kierowca

Ludzie przeprowadzający proces rekrutacji prezentują miernotę, zresztą jak ich prezes i dyrektor Czyrny.

Pożal się boże

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Bydgoszcz
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Magazynier
Uno foods
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
83 linia

83 linia regularnie wypuszczane .

XxX

A wiecie może jak wygląda sytuacja wśród motorniczych? Też pracują na 3/4 etatu czy na cały? Warto robić samemu kurs i uderzać do MZK, czy raczej nie mają wolnych etatów dla motorniczych?

Stefan
@XxX

Nowi motorniczowie maksymalnie do trzech lat mogą robić na 3/4 etatu (brak szkodliwego). Spokojnie na razie max 3/4 etatu i ludzi nie potrzebują. Nawet zwalniają za byle co. Zamknięcia, remonty itd. ale spokojnie potem będą potrzebować. Odezwą się na ostatnią chwilę. Odwrotnie aktualnie z kierowcami. Ich brakuje. Za chiny nie warto robić kursu. Nie ma w ogóle gwarancji zatrudnienia. Jak będą potrzebować to zrobią kurs przez urząd pracy. W tym roku wyjątkowo nie bedzie. Krótko mówiąc: nie warto. A czemu to już na inną wypowiedź. Lub poczytać dalsze komentarze.

Irena
@Stefan

powiedz proszę dlaczego według Ciebie nie warto?

Linia 83.

Linia 83. Częste spóźnienia. Nawet pierwsze kursy poranne. Autobusy wyjeżdżające z pętli początkowej wyjeżdżają z kilku minutowym opuznieniu. NIEKTÓRE KURSY SZCZEGÓLNIE MIEDZY 15 a 16 godziną są W WOULE NIE REALIZOWANE. LUCZIE CZEKAJA PO 40 MINUT NA PRZYSTANKACH.

Pasażerka

Linia 59 ,dwa autobusu na godzinę przepełnione, o godzinie 17 nie ma szans żeby się dostać na Wojska polskiego/Petersona. Spozniają się na okrągło I jak tak siedzę i patrzę na autobusy które jeżdżą to linia 64 autobusy puste jeżdżą, nie można zmienić żeby kierowcy zmienili linię na 59

DEK

W DNIU 11.03.2022 O GODZ 14.20 AUTOBUS ZA T 8 NR AUTOBUSU 680 NR REJ CB 256 AA KIEROWCA NOTORYCZNIE NIE STAJE NA KONCOWYM PRZYSTNKU ,TYLKO NA POCZĄTKOWYM PRZY ULCY BEŁZY .TO JEST ZWYKLA BEZCZELNOŚC PROSZE DOKSZTAŁCIĆ OPORNEGO KIEROWCE

Remik

Człowieku a gdzie kierowcy mają załatwić swoje sprawy fizjologiczne jak nie mają toalet lub miejsca gdzie mogli by skorzystać z takiego miejsca.

Kierowca irex
@Remik

Nie macie wszędzie tych domków?

Kamil
@Remik

A co tam ten gość napisał?

miccim

Ile trzeba skonczyc szkół zeby prowadzic autobus? Podstawowa szkoła to max. a oczekujemy od kierowców czego? I kto tu jest cymbałem

J

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy obecnej rekrutacji kierowców autobusów, jaką prowadzi MZK. Jak wygląda sytuacja MZK? Nadal co chwilę zwalniają kierowców i zatrudniają nowych? Bo te opinie mnie przerażają. I jak wygląda obecnie pensja nowego kierowcy z uprawnieniami?

Stefan
@J

Sytuacja w tej firmie pod względem tego co się dzieje to dramat. Zwalniają za byle co, zatrudniają bez problemu. Zatrudnienie z uprawnieniami jest na 3/4 etatu za ok 2500zł na rękę co aktualnie to jest śmiech na sali. Zatrudniają na 3/4 bo to jest zabezpieczenie pseudo firmy jak reszta (usunięte przez administratora)z tego (usunięte przez administratora) Wtedy reszta etat. Za te pieniądze, czas pracy, odpowiedzialność nikomu tego nie mogę polecić. Jak wcześniej kiedyś wspominałem. Tylko dla samotnego który nie ma co w domu robić w weekend. Tak to nie mas życia.

Podpity student

Nie pozdrawiam kierowcy autobusu 32N który dnia 09.11.2021 o godzinie 22:40. Perfidnie ruszył z przystanku nie dając nawet możliwości kliknięcia przycisku do otwarcia drzwi. Gościu jak ci się nie podoba praca to ją zmień.

Kierowca z 32N
@Podpity student

To ja jeździłem. I pamiętam jaśnie pana. Podjechałem o 22:41 ( minutę po czasie). A ty báłwanie bawiłeś się srájfonem. I jak ruszałem to sobie pájacu przypomniałeś że miałeś jechać. Jak nie umiesz się zachować i się bawisz swoim gôwnianym telefonem to się cofnij do przedszkola łapšerdaku podpity

Inny klient
@Kierowca z 32N

Otóż nie. Ty miałeś jeszcze 1 minutę zapasu. NALEŻAŁO SIĘ ZATRZYMAĆ I OTWORZYĆ DRZWI! Klient naciska przycisk/stoi przy drzwiach TO TY MASZ ZACZEKAĆ. Ty jesteś dla nas, nie odwrotnie. Czy mamy zacząć wybijać za każdym razem szyby? Po co kupuję bilet?

@Inny klient

Możesz wszystkie szyby powybijać ciulu to ty za to zapłacisz nie ja. Pozatym waflu trzeba być na czas a nie na styk. Pozatym jaka płaca taka praca podziękuj Brusowi że ma komunikacie w dużej (usunięte przez administratora)Pozdrawiam

Mikrofony nagrywają rozmowy

Po co w bydgoskich autobusach kamery z mikrofonami? Przyjrzyjcie się tej kartce o przetwarzaniu danych dotyczących nagrywania obrazu i DŹWIĘKU (AUDIO).

Przystanek początkowy

Po co autobus rusza z przystanku początkowego 2-3 minuty przed kursem? Zróbcie coś z tym bo nawet w przedszkolu wiedzą, że to całkowity brak szacunku dla klienta! Nie po to płacę za bilet.

xyz

Kierowca autobusu 57 odjechał tuż po tym, kiedy podszedłem pod jego drzwi. Skandal!

Kierowca z 57
@xyz

I prawidłowo. Idzie się do najbliższych drzwi a nie spaceruje się jak autobus stoi na przystanku. Jak nie umiesz korzystać z komunikacji to drałuj z buta sklèrotyku

Ty masz zaczekać
@Kierowca z 57

Jeśli ktoś stoi pod drzwiami autobusu, a autobus jest na przystanku to TY MASZ NA NIEGO ZACZEKAĆ! a nie, że później jesteś na następnym 1-3 minuty przed. Gdzie tu jest logika?

przyszłykierowca

Witam czy mógłby ktoś napisać jak wygląda praca kierowcy ile godzin dziennie ile dni w tygodniu jest w pracy i jakie zarobki są obecnie w 2020 roku

@przyszłykierowca

W tej chwili nie ma szans na przyjęcie do pracy. Na początku jest 3/4 etatu i daje to ok 2500-2800 netto w zależności ile niedziel i świąt, na całym etacie to ok 3300, ale zdarza się i 3000 netto. W tym roku nie będzie waloryzacji płac - MZK odstąpiło od porozumienia ze związkami z powodu wirusa. Dni pracujących masz w miesiącu 20-21 niezależnie czy masz 3/4 etatu czy cały. Na 3/4 etatu masz krótsze służby 5-6 godzin, czyli tylko godziny szczytowe. Obecnie jak komuś się kończy umowa to przedłużają ją tylko do końca roku. Podejrzewam że przez wirus i kryzys gospodarczy który za moment będzie budżet na komunikację będzie znowu okrojony - wtedy wystarczy nie przedłużyć nam umów w grudniu. Jak coś to pytaj bardziej szczegółowo.

Uszol
@Kierowca

My biedne kuerowcy z lini robimy kupy do worków podczas jazdy a biurowe pracownicy z naszej wyrobionej pracy kase dojom

Kierowca

644 dzisiaj przed 13.00 zajechales mi drogę zmieniając pas, a byłem już w połowie długości autobusu... Oczywiście nie widziałeś w tym Swojej winy. Gdybym nie jechał z dzieckiem do szpitala to z chęcią wyjaśnił bym Ci zasady ruchu drogowego. Ale nic straconego, odezwij się tutaj bo z chęcią się z Tobą spotkam...

Haha

Znowu szukają kierowców a przecież nie dawno zwalniali. Pracodawca mem xD

Julia

Co się stało z 5? Czekam na pkp, musi być o 16.06, a nie ma. I już 3 tygodni. ????

Zostaw merytoryczną opinię o MZK - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w MZK?

Zobacz opinie na temat firmy MZK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZK?

Kandydaci do pracy w MZK napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZK