MZK

Bydgoszcz

Opinie o MZK

Pozdrowienia z San Angelo

Hm. I dobrze i nie. Zależy dla kogo. Jeśli uwielbiasz pracę za kółkiem, Masz cierpliwość lub nie przejmujesz się krytyką pracy przez klientów (nie możliwe wszystkim dogodzić, dla jednych jedziesz szybko, super, zdążą na autobus, dla drugich odwrotnie gdyż strasznie trzęsie tramwajem i gdzieś się uderzyli). .. nie jesteś typem śpiocha, i nie przeszkadzają Ci nieprzespane nocki, ranna zmiana zaczyna się np po 4, a wieczorna kończy np ok 24. Koszt uprawnien kiedyś 5-6tys, teraz nie wiem. Można nieco dołożyć i zrobić inne kursy np na C+E i zarabiać 2,3razy tyle, plus brak odpowiedzialności , wiadomo ładunek jest ... ubezpieczony więc brak odpowiedzialności a tu wozisz pasażerów, odpowiedzialność wysoka, zarobki jakoś nie idą z tym w parze. Praca dobra jeśli lubisz samotność, z pasażerami raczej nie porozmawiasz, a z kolegami jedynie na końcówkach. Kwestia której nie rozumiem, praca w której najważniejsze jest bezpieczeństwo jazdy, odpowiedzialność a czasy przejazdów kompletnie nie idą z tym w parze. Nie wiem kto ustala czasy przejazdów, na jednej lini można jechać normalnie, spokojnie, CZYLI bezpiecznie a na innej jest niemożliwością ażeby zmieścić się w czasie przejazdu bez przekraczania dozwolonej prędkości, (nawet gdyby na każdym przystanku nikt nie wsiadł). Z drugiej strony są kontrole i kary za nadmierną prędkość :) Jedno przeczy drugiemu :)) Jedziesz wg DOZWOLONYCH ograniczeń prędkości, (w przypadku tramwaju przekłada się to na komfort jazdy pasażerów) to zaraz pasażerowie się obruszają że nie zdążą na ... np kolejny autobus, - finalnie dojeżdzasz na końcówkę z opóźnieniem, i z krótkiego czasu przerwy który chciałbyś wykorzystać np na toaletę nici. Na końcówkach są też obowiązki do spełnienia, a czasu wtenczas brak. Jedną z najważniejszych rzeczy w tej pracy to bezpieczeństwo jazdy, więc ustalanie czasu przejazdów powinno ustalać się z taką samą odpowiedzialnością, ustalony czas przejazdu powinien być możliwy do zrealizowania wg wszystkich ograniczeń, pod okiem kamery i nadzoru prędkości wg gps na całej trasie ! Atmosfera w pracy różna, część nieszczęśliwa życiowo wszędzie widzi konkurencje i tworzy niefajną atmosferę, ale sporo bardzo pozytywnych osób. Praca dobra dla amatorów komunikacji miejskiej

Osobowy

Za taka kase to mozna isc do ochrony glupa popalic i w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Pogrzebac hehehehehehe

Scooby

To Lidl płaci za pracę w magazynie[CD] od 3400 brutto na początek.....Chciałem zrobić prawko "D", ale nawet za darmo to się nie opłaca. Alternatyw wiele nie ma. w PKS-ie na początek 2800 brutto czyli niewiele lepiej ok 2100 na rękę a potrzebują cały czas a ludzi nie ma.

Obywatel

W takiej pracy to powinniscie miec 3500 netto na dzien dzisiejszy minimum na moje powinen byc gruby strajk w tym kierunku .albo PIS powinno zamknac tych co tak kradna.

Prawda w oczy kole

Mzk juz niema jest sprzedane tylko kwestia czasu jak to szystko jeb....A Prezydentem bydgoszczy panem duze B. Powinno zajac sie CBA za tr wałki z fordonem.pozdrawiam administratora serwisu za usueanie wpisow demokracja zal pl.

Motorower

Praca ciezka placa marna nie warto lepiej isc na produkcje duzo duzo stresu a bydgoszczanie to hamy jeb.......i pelno zuli w tranwajach maskra sam mam zamiar zmienic prace

Sprzegło

Jeśli chodzi o kierowców czy motorniczych to jeszcze 3 lata temu było to 1700 złotych na rękę. Teraz za wiele więcej nie ma, ale pewnie 2000 zł się dostanie. Ciężko to nawet nazwać pracą dla pasjonatów. Przerzucając paczki na magazynie więcej zarobisz. Szkoda zachodu.

Piotr

@Piotr 02.08.2017 01:05
Czy ktos w koncu odpowie ile zarabia kierowca autobusu bez nadgodzin w MZK Bydgoszcz? Czy moze jest to tajemnica panstwowa???...

szersz
@Pracownik 23.09.2017 11:02
3/4 etatu - 2000zl - 2500zl zalezy czy nadgodziny czy nie. Pelen etat - 2600 podstawa plus premia z nadgodzinami 2900-3500zl...

kolego chyba piszesz o zarobkach biurowych a nie kierowcow mzk.kierowca po 15 latach pracy w mzk zarabia okolo 2800 zł na rękę oczywiscie jak przyjdzie dwie niedziele w miesiacu,jezeli nie to okolo 2600zł.To są prawdziwe zarobki.stawka rosnie co 5 lat styn,ze 15 lat to juz max stawki jaką wyciągniesz w tej firmie.młody zaczyna od 3/4 etatu i ma jakieś 1900zł

Stik

Ostrzegam przed wkręceniem się w pracę w tej firmie , motorniczowie i kierowcy za marne grosze wypruwają flaki w nie ludzkich godzinach pracy,zasuwają na 3/4 etatu przez kilka lat ale jeśli krzywo spojrzą , bądź się odezwą dostają kopa i tyle jeśli nie mają układów gdzie trzeba. Ci z układami mogą mieć kolizje, mogą chorować w nie skończoność. A związki zawodowe zajmują się turystyką i biorą składki. Pracownika nie szanują , na jego miejsce szybko wyszkoli się kolejnego za państwowe pieniądze najbardziej zadowoleni będą - szkolący , zawsze to dodatkowa kasa.

rowerzysta

Proszę o interwencję w sprawie zweryfikowania uprawnień i znajomości przepisów ruchu drogowego przez motorniczego tramwaju nr 6 o nr bocznym 361, który to nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przy przejściu dla pieszych z przejazdem rowerowym rowerzyście, który będąc przed tymże przejściem został zmuszony do nagłego hamowania dzwonkiem tramwajowym przejeżdżającego tramwaju w dn. 21.12.2016r. o godz. 18-tej jadącego w kierunku końca ul. Chodkiewicza. Gdyby rowerzysta nie zatrzymał się i przejechał przez przejście, to znalazłby się pod kołami pojazdu szynowego i doszłoby do tragedii, bo w/w motorniczy wraz z dzwonkiem wręcz przyśpieszył, a nie hamował przed przejściem. Ta sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Chodkiewicza i Poniatowskiego, gdzie przejazd dla rowerów kończy się i zobowiązuje rowerzystów do przejazdu na drugą stronę na c.d. ścieżki rowerowej . Mam nadzieję, że to czarna owca bydgoskich motorniczych, a nie standard

TIK
@rowerzysta 21.12.2016 21:23

Kolego powinieneś podziękować motorniczemu , że Cię zauważył i ostrzegł dzwonkiem kiedy pchałeś się pod pojazd szynowy. Motorniczy nie może hamować przy każdym przejściu gdzie akurat ktoś się kręci , bo może zechce przejść. Poza tym motorniczowie pracują po 10 godzin , co przekłada się na zmęczenie i spadek koncentracji, a wtedy o błąd nie trudno tak że lepiej uważać. I co z tego , jeśliby nawet uznano winę Motorniczego ( w co wątpię) , i tak marnie byś wyglądał po zderzeniu z tramwajem.

ERE
@rowerzysta 21.12.2016 21:23

DAC MALPIE BRZYTWE....DAC GLUPIEMU ROWER...NA TO SAMO WYJDZIE

Mieszkanka

Mam wielkie zastrzeżenia co do starych tramwajów. Brudne, zasyfione, pełno pajeczyn i pająków. Rozumiem jeszcze jak na zewnątrz byłby brudny, ale w środku, żeby takie pajęczyny hodować? To się nie zrobiło w jeden dzień. Ktoś powinien sprzątać i za to odpowiadać, bo najwidoczniej nie wywiązuje się ze swojej pracy jak widać. Wolę już jeździć autobusami albo tymi nowymi tramwajami, gdzie jest o wiele częściej.

Nicki

Na jakie zarobki może liczyć nowo przyjęty kierowca autobusu przez MZK na "zwykłych" liniach? Mam dylemat czy warto w to iść i robić prawko D + kwalifikację

olin

Praca dla miłośników komunikacji. Wstawanie przed trzecią w nocy, niedziele, święta, kontakt z pasażerami z których część to zwykli debile (np. przede mną sznur aut stojących w korku, a facet drze się do mnie- No jedź pan!). Ale to jak wszędzie, jak lubisz swoją pracę to będziesz zadowolony. Zarobki nie są duże, ale też nie należą do najniższych.

Tot

Wspaniała atmosfera wszyscy patrzą na Ciebie wilkiem, ciekawe czemu tak bardzo nie lubią nowych motorniczych boją się , czy jak?

jac
@Tot 05.01.2016 19:11
Wspaniała atmosfera wszyscy patrzą na Ciebie wilkiem, ciekawe czemu tak bardzo nie lubią nowych motorniczych boją się , czy jak...

A może z tobą jest coś nie tak? Jakoś nie zauważyłem złych spojrzeń, wprost przeciwnie.

Jarek95
@jac 08.07.2017 13:14

Witam czy żeby zostać motorniczym musze isc do mzk aby wyslali na kurs czy sam muszę zrobić taki kurs a jak tak to gdzie. Już mam pracę także w urzędzie pracy chyba bym nie mogl

jp

ile na cały etat zarabia motorniczy w bdg?

Jarek

chce dodac opinie o motorniczych w bydgoskich tramwajach,otoz jest bardzo zle sa chamscy,nieuprzejmi,bezczelni mysla ze sa krolami bydgoskich drog dyndajac ciagle na wszystko i wszystkich tym swoim marnym dzwoneczkiem,porazka na calej lini!!!!!!ostatnio widzialem sytuacje na przystanku na Focha gdzie stal tramwaj i czekal na pozwolenie ruszenia i chciala wsiasc pani z corka ale oczywiscie chamski "pan" motorniczy olal je mimo ze stal i nie otworzyl drzwi na prosbe tej kobiety!!!!!"Panowie Motorniczy" z bydgoskich tramwajow jestescie ponizej zera totalna wiocha i upokorzenie dla naszego miasta!!!!! bede robil wam zdjecia i wstawial na wiocha.pl znacie taka strone???? polecam dla kazdego wiesniaka "motorniczego" tyle w temacie

a
@Jarek 21.06.2015 21:46

Widac,ze nic a nic nie znasz sie na przepisach ruchu drogowego wiec uwagi na temat pracy osób prowadzacych pojazdy zachowaj dla swojej rodzinki,któta bedzie Ci przyklaskiwac.

napinacz1

Jestem ciekaw innych opinii.Ja pracuje tam od ponad 20 lat ogólnie mysle ze nie jest aż tak żle patrząc na inne bydgoskie firmy.Owszem szału nie ma ale cóż.

Zostaw opinię o MZK - Bydgoszcz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MZK