Opinie o MPC Jakub Gaj w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy MPC Jakub Gaj. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie MPC Jakub Gaj o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPC Jakub Gaj w Katowice

Czy pracownicy MPC Jakub Gaj mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

@Aneczka

Cześć, Jak najbardziej, wykorzystując nowo zdobytą wiedzę w pracy zwiększa się szanse na awans :) Okres zatrudnienia nie ma na to wpływu.

Cześć wszystkim, czy ktoś pracuje w sprzedaży? Z tego co się orientuję to nie ma żadnych otwartych rekrutacji na stanowiska związane ze sprzedażą, ale chciałabym zapytać tak na przyszłość, bo czeka mnie zmiana pracy w połowie roku — jak wam się tu pracuje? Super by było, gdybyście podzielili się widełkami, albo chociaż zdradzili czy firma płaci bardziej rynkowo, czy konkurencyjnie? Znalazłam starszą ofertę dla Sales Expert, no i tam zarobki były naprawdę dobre:) Tylko że ogłoszenie ma już chyba trzy lata. Ile wynosi obecnie prowizja? Jakiego doświadczenia wymagają? Sa jakieś szkolenia sprzedażowe, które pomagają osiągnąć wyniki, czy raczej firma nic takiego nie praktykuje? W jakich godzinach pracujecie obecnie? Również 14-22, czy coś się zmieniło? A, no i czy sprzedaż opiera się głównie na kontakcie telefonicznym, czy tu też zaszły zmiany i wymagają mobilności?

Milka Nowy wpis

Jak się pracuje w projektowaniu kursów językowych? Widziałam ogłoszenie na uczelni i się zastanawiam jakie umiejętności są wymagane/mile widziane

Klara

Hej, gdzie znajdę aktualne oferty pracy? Mam wrażenie, że przeszukałam cały internet, a znalazłam tylko starsze, archiwalne oferty. Chodzi mi o stanowisko związane ze sprzedażą:) Podzielicie się ze mną swoimi zdaniem o firmy, atmosferze, zarobkach (konkretnie w tym dziale), ile osób liczy zespół? W wątku przeczytałam, że do dyspozycji pracownika jest budżet szkoleniowy. Czy szkolenia wybiera się samemu, czy to firma wychodzi z ich propozycją?

Ola (HRBP) Nowy wpis
@Klara

Cześć Klara, Na ten moment nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko związane ze sprzedażą, pewnie dlatego miałaś problemy ze znalezieniem takiej informacji. Zachęcam do obserwowania naszych social mediów, linkedin lub po prostu strony careers, tam z reguły można znaleźć aktualne rekrutacje. W kontekście zarobków to widełki są zawsze w ogłoszeniach, więc aplikując wiesz ile możesz zarobić. Szkolenia z budżetu treningowego wybierasz sama, ale muszą w jakiś sposób być związane z pracą.

@Ola (HRBP)

Czy te szkolenia wiążą się u was z podpisywaniem jakichś umów lojalnościowych, czy nie? W ogóle czy jak się podniesie kwalifikacje, to czy można liczyć na lepszą wypłatę albo więcej benefitów? :)

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z MPC Jakub Gaj? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Ola (HRBP)

Współprace z pracownikami kończą się zarówno poprzez ich rezygnacje jak i zwolnienia. Każda sytuacja jest indywidualna i raczej nie ma jednego powodu przez który osoby rezygnują ze współpracy.

Kalina
@Ola (HRBP)

A czego jest więcej? Z jakich powodów pracownicy zostają zwolnieni? Czy w razie jakiegoś "błędu" można liczyć na ostatnie ostrzeżenie przed otrzymaniem wypowiedzenia?

@Kalina

Tak jak już wcześniej pisałam, tematy związane ze zwolnieniami czy odejściami są sprawami pracowników i firmy, a nie osób trzecich. Jak najbardziej jeśli podejmujemy decyzję o zwolnieniu, to wcześniej ta osoba dużo wcześniej otrzymuje feedback i ma szansę skorygować wskazane działania.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie MPC Jakub Gaj? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice

Ola (HRBP)

Tak, pracownicy mają możliwość uczestnictwa w integracjach zespołowych (ilość zależna od zespołu) oraz ogólnofirmowych (2x w roku).

Natala
@Ola (HRBP)

A jakieś inne benefity dla pracownika są? :) Wspomniane tu było o bonach itp, a co z dodatkami pieniężnymi? Podwyżki, premie? Jest taka możliwość? :)

@Natala

Poniżej wklejam listę naszych benefitów :) - 25 dni płatnej przerwy w świadczeniu usług B2B,UZ; - Możliwość pracy zdalnej lub w biurze; - Prywatna opieka zdrowotna (Luxmed); - Dofinansowanie do karty Medicover Sport; - 2 000 PLN rocznie w ramach budżetu rozwojowego; - Dofinansowanie do ubezpieczenia (Warta); - MPCharity: program do którego można zgłaszać inicjatywy, które chcielibyśmy wspomóc.

Rafi
@Ola (HRBP)

O zaciekawiło mnie to, co napisałeś o pracy zdalnej. Fajnie, że jest taka opcja. Pracownik sam może zadeklarować, że woli zdalną formę? Ten budżet rozwojowy to jest na cały rok, czy można go wykorzystać więcej? Od razu też zapytam, czy te 25 dni płatnej przerwy w świadczeniu usług generalnie trzeba wcześniej rozpisać kiedy nas nie będzie, czy jak z dnia na dzień potrzebne wolne to też można?

@Rafi

Cześć Rafi, pracownik sam deklaruje czy chce pracować zdalnie. Budżet rozwojowy przysługuje na dany rok, a dni płatnej przerwy w świadczeniu usług można rozpisać też spontanicznie w uzgodnieniu z przełożonym :)

Dorian
@Ola (HRBP)

Czyli spokojnie można iść na dłuższy płatny urlop tylko trzeba to wcześniej uzgodnić z kierownikiem. Są jakieś miesiące że jest więcej pracy i wtedy nie można planować wolnego czy to nie ma znaczenia?

@Dorian

Cześć Dorian, Zgadza się, można iść na dłuższy urlop po uzgodnieniu z przełożonym. Nie ma z góry określonych miesięcy powtarzajacych gdzie pracy jest więcej.

Tola
@Ola (HRBP)

Tak się troszkę wtrącę w ten wątek i jeszcze ja dopytam o tą kwestie MPCharity, czy pracownik zgłasza tam swoje pomysły anonimowo? Jeżeli nie, to osoba, która często zgłasza inicjatywy, stara się ulepszać system pracy i zależy jej na rozwoju firmy może w pewien sposób zostać doceniona np. jakąś premią/nagrodą lub propozycją awansu?

@Tola

Cześć Tola, Pomysły związane z MPCharity można zgłaszać anonimowo lub jawnie, zależy od pracownika. Awans/premia nie ma związku z inicjatywami zgłaszanymi w ramach MPCharity, za to osoba ulepszająca system pracy, rozwijająca siebie i firmę ma już szansę, na awans lub premię.

Aneczka
@Ola (HRBP)

Czyli wykorzystując budżet rozwojowy na różne szkolenia, a potem używając zdobytej wiedzy na co dzień w pracy, można zwiększyć swoje szanse na awans bądź premię? :) Czy jest jakaś zależność czasowa, jeśli chodzi o awans? Że musi minąć konkretny okres zatrudnienia, aby mieć szansę na otrzymanie wyższej posady?

@Aneczka

Donald

Chciałem dopytać o zarobki. W necie widziałem że była oferta pracy dla IT Recruiter. I na B2B oferowali do 9 tys a na umowie o pracę albo zlecenie maks 7500 zł. Gdybym zdecydował się na prace na własnej działalności to przysługują mi też te wszytki benefity które były zawarte w ogłoszeniu? Np. 2 tys na budżet szkoleniowy, dofinansowanie do dojazdów do pracy i pakiet opieki medycznej. Czy to tylko na uop?

@Donald

Cześć Donald, Co do zarobków, to mamy jawne widełki przy każdej rekrutacji. Wszystkie wskazane benefity przysługują Ci również na B2B i UZ.

Jak szefostwo w MPC Jakub Gaj traktuje ludzi?

El

Szefostwo ma ludzi i problemy w poważaniu. CEO odpowiada, ze nie pomoże bo z kimś nie pracuje mimo iż są podstawy do reagowania bo jest mobbing. Przełożeni są dwulicowi i zawsze staną po stronie tego, kogo lubią bardziej a nie tego, kto faktycznie ma racje.

Kamila
@El

Moim zdaniem nie powinno być tak,że stoją po stronie osoby, która lubią. Sprawy powinny być inaczej rozwiązywane. Czy kiedyś ktoś coś robil w tym kierunku żeby to zmienić?

@El

Opinia wygląda na wygenerowaną losowo, nie zawiera żadnego konkretu tylko zlepek słów. Jeśli, ktoś rzuca słowami tak poważnymi jak mobbing, wydaje mi się że anonimowa opinia na tym portalu nie jest dobrym sposobem na zgłoszenie tego, lub zajęcie się sprawą.

@Ola (HRBP)

Cóż, powinnaś wiedzieć najlepiej co się dzieje w firmie w której pracujesz i to jak Ty, CEO, były COO czy większość Team Leaderow traktuje swoich pracowników. Nazywacie się rodzina a kto w rodzinie zwalnia pracownika bo prosi o podwyżkę? Kto w rodzinie zwalnia pracownika bo jest poniżany i oskarżany przez przełożonego za brak szacunku do współpracowników? Kto w rodzinie zwalnia pracowników bo inny pracownik rozpowiada plotki na czyjś temat i nastawia resztę zespołu przeciwko tej osobie? Wiele osób po zwolnieniu/odejściu z MPC trafiło pod opiekę lekarzy, bo do tego stopnia ich psychika została skrzywdzona w tej firmie. Manipulujecie ludźmi, tworzycie otoczkę świetnego miejsca do pracy i rozwoju a w rzeczywistości nikt nie ma czasu na rozwój bo musi zapieprzac za dziesięciu, a gdy przychodzi nowa osoba do zespołu to musi dalej zapieprzac, tylko teraz za 20, żeby nowy „czuł się dobrze w zespole”. Mobbing jest tam na porządku dziennym, w każdym zespole, głównie ze strony przełożonych. CEO ma to gdzieś, bo z większością ludzi nie pracuje to nawet nie jest w stanie pomoc tylko oddaje decyzje mobberowi.

@Kamila

Próba jakiejkolwiek zmiany kończyła się zwolnieniem. Niby „rodzina” a jedyne zdanie ma przełożony. Jak pracownik za dużo powie, to jest uciszany poprzez groźby zwolnieniem, poniżaniem psychicznym albo po prostu rozwiązaniem umowy ze skutkiem natychmiastowym.

@El

Jesteśmy dalecy od twierdzenia, że firma to rodzina. Widać, że jesteś osobą która musi gdzieś wylać swoja żale, więc przykro mi że rozstanie z firmą taką frustrację wywołało. Pracuje u nas 100 osób i na pewno nie możesz wypowiedzieć się w imieniu wszystkich. Tak jak wspomniałam wcześniej, łatwo pisze się anonimowo wszystko co wpadnie Ci do głowy, Internet na to pozwala więc nie mam zamiaru z tym walczyć. Pozostaje mi życzyć powodzenia w szukaniu pracy, która bardziej będzie Ci odpowiadać.

@Ola (HRBP)

No gdybyś chciała słuchać ludzi i faktycznie była HR a nie ślepo stała za swoim szefem to byś wiedziała, co się dzieje i jakie są nastroje w firmie. :) i wiedziałabyś wtedy, że moja opinia jest zbliżona do opinii większości osób w firmie, tylko przez tak zastraszający zarząd boja się po prostu o tym mówić. Niektórzy się odważyli i zostali zwolnieni.

@El

Tak jak mówiłam :) Masz prawo mieć swoje zdanie i tylko tyle dodam.

Czy w MPC Jakub Gaj występują paczki/bony świąteczne?

Ola (HRBP)

Cześć, Nie jest to nasz regularny benefit, ale czasem występują. Jeśli nie ma paczek/bonów świątecznych to w ich miejsce organizowane są np. duże integracje lub inne atrakcje.

Opinia

Wszystko spoko, firma wydaje się fajna. Jednak na ogłoszeniu o pracę zaznaczają, że odezwą się do wszystkich z informacją zwrotną odnośnie przesłanej aplikacji. Do tego czasu nie mam odpowiedzi. Trochę to słabe w dzisiejszych czasach. Pozdrawiam.

@Opinia

Cześć! Dziękujemy za Twoją opinię. Generalnie tak jest, że ten feedback zwrotny wysyłamy już na etapie otrzymania CV więc opcji jest kilka: - wiadomość wpadła do spamu (niestety przez to, że wysyłamy sporo wiadomości nasze e-maile często tam wpadają) - może jesteś jeszcze w procesie (nie wskazałeś od kiedy nie otrzymałeś odpowiedzi) - ktoś niestety zapomniał :( to czasem może się zdarzyć, błąd ludzki Niemniej, jeśli chciałbyś uzyskać ten brakujący feedback daj proszę znać na kurek.a@mpcreation.net i tego samego dnia obiecuję, że otrzymasz informację :)

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w MPC Jakub Gaj?

Ola (HRBP)

Etapy i proces różnią się w zależności od tego na jakie stanowisko aplikujesz. Ogłoszenia rekrutacyjne zawierają informację o tym, z jakich etapów składa się proces.

Dawid Wozniak

Przez okres 1 roku pracowałem w MPC jako front-end developer w 100% zdalnie. Jest to bardzo elastyczna firma,zapewniająca dobre warunki dla osób chcących pracować z dowolnego miejsca na świecie. Ludzie z którymi się pracuje, włączając w to management, są mili i pomocni. Stawki jak na realia rynku pracy są dobre i jasno przedstawiane w ofertach pracy, nikt nie wymaga nadgodzin, a jeśli występują są rzetelnie rozliczane. Dodatkowymi plusami są częste szkolenie, dużo wydarzeń dookoła firmy i luźna atmosfera.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do MPC Jakub Gaj odbywa się w siedzibie firmy?

Julia (IT Rekruter)

Cześć! Na rozmowę rekrutacyjną możemy umówić się albo u nas w firmie albo online - jesteśmy elastyczni pod tym kątem i zawsze dostosowujemy się do kandydata :)

Dev

Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z MPC. Ciekawe projekty, świetny stack technologiczny (różni się w zależności od projektu) i super możliwości rozwoju. Chwalę sobie bardzo pomocny zespół i wsparcie od samego procesu on-boardingu aż po dalsze kroki. Spędziłem tu już 1.5 roku i z każdym dniem coraz bardziej jestem zadowolony, że mogę być częścią tak fajnej firmy

Ola (HRBP)

Cześć Włodi, dziękuję za opinię ale chciałabym rozwinąć temat. W kontekście benefitów to są u nas obecne: - Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne (budżet szkoleniowy dla każdego pracownika 2000 PLN na rok) - Darmowe lekcje angielskiego z native speakerem w czasie pracy - Płatna przerwa od pracy (na B2B i UZ) - Służbowy laptop oraz stanowisko z dwoma monitorami - Multisport - Luxmed oraz ubezpieczenie grupowe - MPCharity: program do którego można zgłaszać inicjatywy, które chcielibyśmy wspomóc - Dostęp do materiałów premium: Udemy, Tuts+, Laracast etc. - Biblioteczka książek branżowych - Świeże owoce, orzechy oraz płatki śniadaniowe - Dofinansowanie dla osób dojeżdżających dalej niż 30km Nie wydaje mi się, by "opierdziel od szefa" był jedynym benefitem :P A już nawiązując do tej części właśnie o "szefie" i złej atmosferze. Jesteśmy firmą IT, osoby które pracują w MPC są dobre w tym co robią i nie musiałaby spędzać ani pół dnia w firmie w której czują się źle, a w samym 2020 zatrudniliśmy ponad 50 osób. Niestety opinia nie podaje faktów, które byłyby zgodne ze stanem rzeczywistym i nie jestem w stanie wynieść z niej korzyści, czy ulepszeń do wprowadzenia.

Matt

MPC to mocno rozwijający się pracodawca w Katowicach z niszy software house. Panuje tutaj dobra atmosfera, kultura feedbacku i spore możliwości rozwoju. Ten rok i najbliższe, to idealny moment, żeby wsiąść do tego pędzącego pociągu, zwłaszcza, że firma posiada różne wewnętrzne inicjatywy czy projektuje własny produkt - a to stwarza szansę, aby zbudować kolejną, znaczącą na rynku rzecz.

Ola (HRBP)

Cześć Dawid :) Wiedzieliśmy, że pierwsza negatywna opinia w końcu się pojawi, jednak nie jestem do końca pewna czy jest ona wystawiona przez pracownika MPC. 1. Mamy półroczne podsumowania na których omawiane są cele oraz ewentualne podwyżki. Jeśli pracownik nie otrzymuje podwyżki dostaje informację co zrobić by ją otrzymać. W związku z tym, co natualne stawki zmieniają się. 2. Mamy całkiem sporo osób zatrudnionych na UoP, zleceniobiorców na UZ jak i usługodawców na B2B. 3. Premie na święta pojawiły się w formie bonu. Co więcej można otrzymać dodatkowe premie np. podczas Gali MPC. 4. W naszej firmie chęć samodzielnego myślenia jest podstawą, nie jesteśmy korporacją, mamy lekko ponad 100 osób. Sam fakt ilości osób wyklucza możliwość pracy ograniczającej myślenie pracownika. Większość opisanych faktów nie zgadza się z tym co rzeczywiście ma miejsce w firmie, w związku z czym nawet ciężko się do tego odnieść, czy skorzystać z tej opinii by wprowadzić jakieś ulepszenia.

Kenszi

Prawie wszyscy ludzie piszą, że MPC to bardzo młody zespół. W związku z tym mam pytanie: są jakieś widełki wiekowe dla nowych? Np jak ktoś ma 30-tkę albo 40-tkę na karku to może spróbować swoich sił czy to absurd i skazanie na porażkę w MPC? :)

@Kenszi

W naszej firmie pracują osoby w różnym wieku również powyżej 30, 40 jak i 50 roku życia :) Faktycznie, przewyższa ilość pracowników w wieku 20-30 lat, jednak to nie jest klucz rekrutacyjny.

@Ola (HRBP)

Czyli młodzi bez doświadczenia zawodowego też mogą liczyć na przyjęcie do MPC? A czy dla nich są tu przygotowane jakieś szkolenia i kursy na początek? A współpracownicy pomagają się wdrożyć? :)

@Marcin

Jak najbardziej, w momencie gdy mamy oferty pracy na stanowiska Juniorskie :) Wtedy przygotowujemy wszystko by nowa osoba spokojnie mogła się wdrożyć. Każdy Junior otrzymuje potrzebne szkolenia, wsparcie TL oraz zespołu.

Czy MPC Jakub Gaj organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Ola (HRBP)

Oferujemy budżet szkoleniowy w wysokości 2 000 zł rocznie dla każdego pracownika. Co więcej kompetencje są szkolone również wewnątrz organizacji jako że mamy też szkolenia wewnętrzne.

IP

Wszystko poniżej to prawda. W MPC jest świetna atmosfera, każdy jest pozytywnie nastawiony i gdy tylko pojawia się jakiś problem możesz liczyć na pomoc teamu. Kuba jest najlepszym szefem. Projekty są mega ciekawe i pozwalają na własną inicjatywę. Biuro jest świetne, pyszna kawa, strefy gdzie można odpocząć, imprezy integracyjne. No i doggo ????

Wanda
@IP

A czy teraz w czasie pandemii pracownicy mają możliwość pracy zdalnej, choćby częściowo? Jeśli tak, to czy pracodawca zapewnia sprzęt? Napisz proszę, jak byś ocenił możliwości rozwoju zawodowego w MPC.

@Wanda

Cześć Wanda :) Tak umożliwiamy pracę zdalną w czasie pandemii. Część stanowisk ma możliwość całkowitej pracy zdalnej nawet po pandemii, jest to zawsze opisane w ogłoszeniu. Zapewniamy sprzęt niezależnie od stanowiska jakie zajmujesz. Co do możliwości rozwoju, założę się, że opinia pracownika z HRu może mieć dla Ciebie mniejsze znaczenie, niemniej może istotny będzie fakt, że możesz wybrać rozwój specjalistyczny w obszarze w którym jesteś zatrudniona lub spróbować sił w innym zespole jeśli chciałabyś zmienić ścieżkę kariery. Przykładem jest nasza Rekruterka Julia, która zaczynała od bycia Copywriterem, potem zajmowała się Social Mediami, ale finalnie zdecydowała, że HR i rekrutacja to są obszary przy których zostanie.

Jak długo trwa proces awansu w MPC Jakub Gaj?

Ola

Wszystko zależy od pracownika, nie ma określonych widełek czasowych kiedy ktoś dostanie awans.

Zostaw merytoryczną opinię o MPC Jakub Gaj - Katowice

• Jak się pracuje w MPC Jakub Gaj?

Zobacz opinie na temat firmy MPC Jakub Gaj tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPC Jakub Gaj?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 14 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MPC Jakub Gaj