Concordia Polska TUW

Poznań

Opinie o Concordia Polska TUW

Pracownik.

Polecam na start dla osób bez doświadczenia. Popracować rok max dwa, i poszukać sobie czegoś lepszego za lepsze pieniądze, gdyż podwyżki tam nie dostaniesz. Z 1-2letnim doświadczeniem nie będzie wcale trudne znalezienie lepiej płatnej roboty przy likwidacji szkód.

Natalia

@Nikodem jestem tutaj neutralna i nie chce zmieniać obrazu z negatywnego na pozytywny. Nie jestem pracownikiem firmy Concordia Polska TUW, a moderatorem wątku na forum gowork.pl. Jestem tu po to, aby pomóc w uzyskaniu jak największej ilości informacji o pracy w firmie dla osób, które są zainteresowane aplikowaniem. A czy prosiłeś szefa o merytoryczne wyjaśnienie co znaczy "za mało"?

Natalia

@Nikodem ale zawsze jest dobrze słyszeć, że coś takiego jak premia funkcjonuje. Mimo wszystko nie wszystkie firmy to praktykują. @Tomaszek czyli wypowiedzenie dostaje się bez rozmowy tylko leży na biurku? Ktoś jeszcze miał taką sytuację w Concordia Polska TUW? Zweryfikujmy to wspólnie.

@Natalia 25.09.2017 11:20

Zgadza się dobrze to wygląda w ogłoszeniu o pracę ale zagłębiając się w szczegóły już nie jest to tak atrakcyjne. W kwestii awansu wykazałeś się ale za mało = brak awans/ niska podwyżka, co to znaczy za mało w którym aspekcie brak merytorycznego uzasadnienia. Natalia widzę że zachaczasz o wątki wygodne dla ciebie/firmy oraz które w jakiś sposób uda się zmieć obraz z negatywnego na pozytywny.

Natalia

@Nikodem a nadal pracujesz w firmie Concordia Polska TUW? Próbowałeś walczyć o premię w tej sytuacji? Czy nie ma szans na premię w tej firmie? Czemu nie ma możliwości awansu? Wiesz czym może być to spowodowane?

@Natalia 11.09.2017 12:06

Owszem pracuje ale rozglądam się za nową. Premia jest ale roczna i nie wiadomo czy się ją dostanie a jeśli tak to nie wiadomo czy taka jak się uzgadniało ponieważ jest ona zależna od wielu czynników, a jej premia nie jest nawet w wysokości jednej pensji. W kwestii blokowania awansu zapewne jest to spowodowane podwyżką jaka powinna być przy awansie.

Nikodem

W concordi pracuje się coraz gorzej: - coraz więcej zadań do wykonania bez adekwatnego wynagrodzenia - duże trudności w awansie poziomym i pionowym, podają byle powód aby nie dać awansu - słabe zarobki na tle konkurencji - nie wiesz kiedy dostaniesz wypowiedzenie z pracy, szybciej zablokują ci dostęp do kompa niż dostaniesz papier - kawa, herbata na kartę (ograniczona liczba ledwie starcza na 10 dni roboczych) potem własne zapasy PRL wita - mała liczba szkoleń i nie zawsze adekwatnych do zgłaszanych, duża opieszałość w ich organizacji, rozmowy roczne grudzień/styczeń a szkolenia dopiero od lipca - duża rotacja pracowników w każdym biurze - panią z HR - omijać szerokim łukiem - dla zarządu liczą się tylko tabelki i wykresy

Natalia

@Tomasz widzę, że dobrze wspominasz pracę w Concordia Polska TUW. Powiedziałbyś czy można też liczyć na dodatkowe kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje? Co jeszcze mogłabyś doradzić osobom, które zastanawiają się nad aplikacją do firmy? Jak wygląda rekrutacja?

Tomaszek
@Natalia 08.08.2017 09:43

Kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji?! Ha ha ha. W ciągu kilku lat pracy w tej firmie nie byłem na ani jednym szkoleniu.... Z tym blokowaniem kompa i wypowiedzeniem to najszczersza prawda - idziesz do kibla, wracasz a tu "a kuku". Awans dostaniesz jak się wykażesz. Co to znaczy? Tego nikt Ci nie powie. Ja tam wolałem skansen niż ten super nowy open space - nie szło się na niczym skupić, non stop ktoś łaził.

Tomasz

W Concordii pracowałem przez ponad cztery lata, jako szeregowy pracownik. Firma jak każda inna - ma swoje plusy i minusy, ale po zastanowieniu powiedziałbym, że polecam jako pracodawcę. Plusy: - biuro (bardzo trafiony pomysł z przeprowadzką) - atmosfera pracy - jeżeli masz czas i ochotę to można nauczyć się paru rzeczy - stabilnie i pieniądze zawsze na czas - generalnie nie jest źle Minusy: - trudno o podwyżkę czy awans pionowy - oszczędności na czym tylko się da

Były_Prac

Generalnie dla studentów ok. Plusy: - dobra atmosfera, - fajne biuro po przeprowadzce, - dość luźne relacje od sprzątaczki po dyrektorów. Minusy: - niskie, naprawdę BARDZO niskie zarobki, z rozmów na korytarzu wynika że przejście na kasę do Lidla oznaczałoby znaczną podwyżkę dla dużej części pracowników, - mało dużych, poważnych projektów - raczej bardzo dużo średniej wielkości, które przez to że jest ich dużo czasami są średniej jakości, - ograniczenia w kawie, herbacie i ogólnie wszystkim, - wszystkie benefity płatne, praktycznie żadnych nie opłaca się wykupować, - brak szkoleń, mało wyjść - jak już są to raczej skromne, - szukanie oszczędności wszędzie, głównie w pracownikach. Podsumowując - w mojej ocenie to biedna firma, która raczej zawsze będzie biedna bo rotacja w każdym z biur jest naprawdę bardzo duża. Przez to zamiast najlepsi zostawać dyrektorami, przechodzą do firm, gdzie z miejsca mają podwyżki o ponad 50%. Pracując w Concordii upłynie sporo wody w Warcie zanim będziesz mógł pomyśleć o samochodzie, mieszkaniu, czy w ogóle życiu na poziomie wyższym niż studenci.

Ellie

Pracuję w Conco już parę lat i myślę, że zmierza w dobrą stronę. Przede wszystkim świetny pomysł z przeprowadzką ze skansenu do nowoczesnego biurowca. Cieszę się też, że firma odchodzi od umów zlecenie, może w końcu skończy się ta koszmarna, obciążająca wszystkich rotacja.

accs

Z większością ludzi tak jest @mas. Nie ma co drążyć temat moim zdaniem. Tym bardziej, że firma jest bardzo fajna. Zapewniają ubezpieczenie, a to sporo.

Tomeczek

Dodam jeszcze coś - normą jest zatrudnianie ludzi na umowę zlecenie. Szkoda tylko że karzą pracować od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 a zakres obowiązków z umowy ma się nijak do tego co tak na prawdę trzeba robić. Szkolenie BHP też było tylko na papierze - wszyscy podpisali a nikt na oczy Pana z BHP nie widział...

Tomeczek

Firma bardzo słaba - płaca niska a wymagania ogromne. W biurze obsługi liczą się układy z dyrektorem, w likwidacji szkód terror i trzaskanie na akord. Reszta biur też nie wygląda lepiej. Zostawanie po godzinach (których oficjalnie nie ma), czy praca z laptopem jeszcze w domu są na porządku dziennym. Obecnie trwa trend na raportowanie - jeden pracuje, dwóch go raportuje. Outsourcing też jest, szczególnie w IT. Najlepsi ludzie po roku (albo i szybciej) odchodzą do konkurencji. Do wypowiedzi "Pracownika" dodał bym że... nie można podgrzewać jedzenia w mikrofali jak jest zarząd lub spotkanie z udziałowcami (?!) P.s. Nie pozdrawiam kadrowej.

Zarobki znacznie poniżej średniej płacy na podobnych stanowiskach, ale wymagania też niższe. Dobra firma na start, bo nie idzie się od razu na głęboką wodę, jest dużo różnych rzeczy do zrobienia i można się sporo nauczyć, ale później jak się zorientują że coś potrafisz, to próbują Ciebie eksploatować jak tylko się da, dlatego najlepsze osoby odchodzą i od ręki dostają minimum 50% wyższą płacę. Ponadto bardziej liczy się polityka, dobre układy z dyrektorami i Zarządem niż jakość pracy, więc jeżeli ktoś ceni sobie stabilność, to Concordia może być dla niego dobrym wyborem, nie podpadając nikomu osobiście, można popracować sobie do emerytury. Co do warunków pracy - mimo że w wielu biurach brak jest klimatyzacji, ludzie są zmuszani do zakładania długich spodni przy temperaturach w pomieszczeniu rzędu 35-38 stopni Celsjusza i braku kontaktu z Klientem, bo jeszcze Prezes przypadkiem zobaczy kogoś w krótkich spodenkach podczas wizyty i się zgorszy. Firma pomimo setek milionów wypłacanych odszkodowań, szuka oszczędności rekrutując ludzi na umowę zlecenie, głównie studentów kierunków zupełnie niepowiązanych z ubezpieczeniami, którzy NIGDY nie będą pracować tutaj na stałe, zmuszając rokrocznie osoby zajmujące się weryfikacją poprawności rozliczeń i wydawanych decyzji do nadludzkiej pracy przy wdrażaniu tych nowych osób oraz sprawdzaniu ich kalkulacji. Z pozytywów - z uwagi na wyżej wymienione okoliczności, bardzo dużo jest osób młodych, a atmosfera raczej luźna.

JA

zarobki dla zwykłego pracownika to pomiędzy minimum a średnim wynagrodzeniem

czarna

Witam wszystkich,pracowałam w tej firmie przez 2 lata- właśnie w Biurze Likwidacji i wcale nie było tak źle. Ludzie bardzo sympatyczni,pomocni z dużą wiedzą. A dyrektor wcale nie taki straszny jak jest napisane. Normalny facet- wymagający,ale przeciez taka jego rola. Myślę,że to kwestia podejscia i nastawienia. Zarobki na srednim poziomie jak na Poznań,ale fajny pakiet socjalny itd. Firma godna polecenia.

Anka1999

Firma masakra, wymagania wielkie, a zarobki wręcz marne. Po za tym dyr. BLS mściwy i nie trudno u niego o[usunięte przez admina]. Straszy przy każdej okazji, po prostu dramat. Ale takie już nasze ojczyste wady - zgnębić, wyzwać - uważajcie!

Agata

firma MASAKRA !!! Jakość obsługi poniżej minimum !!!!!

Zostaw opinię o Concordia Polska TUW - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Concordia Polska TUW