GRUPA VERITAS Sp. z o.o.

Opinie o GRUPA VERITAS Sp. z o.o.

Wieloletni pracownik

Ktoś wie co tam się dzieje, mam już 3 rekruterke w 3 miesiące, kiedyś było tu super, teraz nie wiem czy szukać nowej firmy, bo nie zapłacą. W biurze dobrze wiedzą co jest i uciekają? Pytałam koleżanek ale też nić nie wiedzą.

Mentha
@Wieloletni pracownik

Zmienila mi się rekruterka, ale mi to obojętnie mam stała stela.

Ala
@Wieloletni pracownik

Nawet jeśli rekruter się zmieni nie ma to żadnego wpływu na współpracę - przynajmniej u mnie tak było :) Termin wyjazdu i uzgodnienia takie jak powinny. Ja współpracuję już od 2 lat i zawsze mam wypłatę na czas :)

Agnieszka

@Teresa, fajnie, że jesteś zadowolona z pracy w firmie VERITAS Doradztwo Personalne, jednak mogłabyś uzasadnić swoje zadowolenie? Jakie wyglądają warunki pracy, które obecnie oferuje pracodawca? Możliwe są awanse z biegiem czasu na wyższe stanowisko? Napisz, co wiesz na ten temat.

Teresa

Głupoty, firma jest porzada i tyle. Ja nie narzekam, wszędzie jest coś co komu nie pasuje. Pieniądze som i praca jest.

Agnieszka

@Wieloletni pracownik, skąd u Ciebie takie przypuszczenia, że firma VERITAS Doradztwo Personalne może nie wypłacić Ci wynagrodzenia? Doszły do Ciebie jakieś sygnały na ten temat, czy są to jedynie Twoje przewidywania? Napisałeś również, że "kiedyś było tu super", jakie zmiany zauważyłeś obecnie w firmie VERITAS Doradztwo Personalne pod względem tego, co było kiedyś?

Agnieszka

@Zadowolona ze współpracy, czy posiadasz jakieś doświadczenia związane z pracą za pośrednictwem firmy VERITAS Doradztwo Personalne, którymi możesz podzielić się na forum? Zachęcam do wypowiedzi, ponieważ nowe opinie, które zostają umieszczone w tym temacie są w dalszym ciągu cenne, dla osób przeglądających wątek.

Agnieszka

@Anka, nie pracuję w firmie VERITAS Doradztwo Personalne, więc nie odpowiem na pytania, które wymieniłaś w swoim komentarzu, jednak mam nadzieję, że któryś z forumowiczów rozwieje Twoje wątpliwości związane z tym stanowiskiem. Ktoś z Was posiada informację na temat stanowiska koordynatora ds. klientów? Zachęcam do podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z tym stanowiskiem.

Zakres obowiązków

Do zadań opiekunki należy: 1) Pomoc podopiecznemu w codziennych czynnościach jak mycie go, ubieranie, przebieranie, rozbieranie, przewijanie (o ile nie płaci on za tą pracę pomocnikom powołanym specjalnie w tym celu). 2) Bieżące sprzątanie po sobie i po podopiecznym (większe sprzątanie i mycie okien domu/mieszkania, piwnicy, strychu, garażu, ogrodu, schronu przeciwlotniczego wykonuje sprzątaczka). 3) Pranie bieżące. 4) Prasowanie bieżące ubioru podopiecznego (większe prasowanie i/lub prasowanie koszul/bluzek partnera podopiecznego - wykonuje punkt usługowy tzw. pralnii). 5) Gotowanie podopiecznemu bieżące (pieczeniem ciast zajmuje się cukiernik, gotowaniem dla gości podopiecznego zajmuje się kucharka). 6) Robienie zakupów spożywczych bieżących osiągalne pieszo, ewentualnie zakupienie niezbędnych sprzętów medycznych (większe tj. cięższe zakupy np. na zapas na wypadek III Światowej lub wizyty gości podopiecznego wykonuje specjalna firma przeznaczona do tego typu działalności). 7) Spacerowanie z podopiecznym nieopodal jego miejsca zamieszkania (opiekunka nie jest zobligowana wyjeżdżać na wczasy z podopiecznym (dla podopiecznego jest to czas relaksu, a dla opiekunki jest to dodatkowa praca i dodatkowy stres z nią związany)). 8) Opiekunka nie jest zobligowana do wykonywania zabiegów manicure, pedicure, depilacji, mechanicznego oczyszczania twarzy, make - up, fryzur. Obowiązkiem opiekunki jest jedynie mycie, golenie, suszenie, balsamowanie ciała i włosów podopiecznego, czyszczenie okularów, aparatu słuchowego. 9) Odbywanie bieżących wizyt u lekarza. 10) Czynności medyczne są zabronione przez niemieckie prawo do wykonywania przez opiekunkę (karmienie sondą, opróżnianie stomii, cewników, iniekcje, bandażowanie, układanie leków). Tym zajmują się służby medyczne. Opiekunka jest jednynie zobligowana do przypominania (nie wolno zmuszać) podopiecznemu że należy zażyć leki. 11) Opieką nad podopiecznym obłożnie chorym, po wyjściu z hospicjum/szpitala zajmują się służby medyczne.

Agnieszka

@Anka, fajnie, że zdecydowałaś się poszukać informacji, na temat pracy w firmie VERITAS Doradztwo Personalne, na stanowisku, które Cię zainteresowało. Możesz napisać, jakie czynniki wpłynęły na to, iż rozważasz podjęcie pracy akurat w tej firmie?

Anka
@Agnieszka

Proszę czytać ze zrozumieniem i odpowiedzieć na pytania.Pozdrowienia.

Anka

Teraz szukają koordynatora ds. klientów. Czy ktoś wie jak wysokie jest wynagrodzenie? I czy atmosfera w biurze jest ok, czy wyścig szczurów?

Agnieszka

@anonymous, czy możesz przybliżyć w sposób bardziej szczegółowy swoją opinię na temat pracy za pośrednictwem VERITAS Doradztwo Personalne? O jakich problemach z wymianą piszesz? I dlaczego twierdzisz, aby nie podpisywać umów? Przedstaw swój komentarz w sposób bardziej zrozumiały.

Agnieszka

W chwili obecnej agencja pracy VERITAS Doradztwo Personalne na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieściła ogłoszenia na nabór pracowników na wolne miejsca pracy http://veritasdp.pl/dla-kandydatow/oferty-pracy/ Czy ktoś z Was ma zamiar aplikować na któreś z ogłoszeń? Może są wśród forumowiczów osoby, które pracowały już w tym charakterze i mogą napisać coś na temat warunków pracy związanych z tym stanowiskiem? Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Lodge

1) Według prawa unijnego KAŻDEJ opiekunce bez względu na obywatelstwo, narodowość, grupę etniczną, rasę, formę zatrudnienia (polska czy niemiecka firma) należą się 3 pełne i nieprzerwane godziny (nie 2, a właśnie 3) pauzy w ciągu każdego dnia pracy oraz jeden dzień wolnego w ciągu tygodnia (lub dwie połówki dnia w ciągu tygodnia). Korzystajcie z tego (prosto oznajmijcie podopiecznemu, że będziecie z tego korzystać), każda firma zna Wasze prawo i nie może Wam zakazać korzystania z niego ani też nie może ukarać Was dlatego, że z niego korzystacie. 2) Nie podpisujcie umów w których nie ma jasno sprecyzowanego czasu pracy (nie liczcie na zrozumienie podopiecznych i ich rodzin i firmy, liczcie na siebie czyli na to, co zawarte jest w umowie). 3) Nie podpisujcie umów zawierających kary umowne (firma nakłada kary umowne na opiekunki, a na siebie (firmę) już nie). 4) Najpierw umowa, potem transport. Nie wyjeżdżajcie bez umowy. Dopóty dopóki nie podpisałyście umowy, nie macie żadnych zobowiązań wobec firmy, choćby nawet ta załatwiła Wam transport jeszcze przed podpisaniem umowy. 5) Po przybyciu na sztelę zapytajcie podopiecznego ile już ogółem, w sumie, brutto płaci firmie za serwis opiekuńczy. Następnie poinformujcie podopiecznego ile firma płaci Wam za waszą pracę. Sytuacja powinna być klarowna od początku do końca.

Szach Mat

Agnieszka

@Andanto Nie do końca rozumiem o co chodzi. Czy nie wystarczające gdy ustali się swój czas wolny z pracodawcą podczas podpisywania umowy lub w sytuacji, gdy np. chce się wziąć z różnych powodów urlop? Czy nie jest to po prostu kwestia dogadania się z firmą VERITAS, zanim zacznie powoływać się na rozporządzenia?

Szachownica
@Agnieszka

Doprawdy? Czyżby? Serio? Czy naprawdę wierzysz w to co mówisz, czy tylko udajesz? Życie jest jak szachownica, szach mat. To nie wiesz, że w żadnej z tych umów nie ma jasno sprecyzowanego czasu wolnego? LUDZIE, LUDZIE, od dzisiaj przed podpisaniem umowy doczytajcie czy jest w niej jasno napisane w jakim wymiarze należy się Wam czas wolny. Jeżeli nie, to jej nie podpisujcie. Pamiętajcie, że "na buzię" nie ma niczego. Liczy się słowo pisane czyli dokładnie to co jest zawarte w umowie. Nie liczcie na to, że akurat podopieczny/jego rodzina/firma delegująca Was zrozumie. Zabezpieczcie się w umowie zanim wyjedziecie!!!

Orchidea

UWAGA!!! WAŻNE!!! CZAS PRACY OPIEKUNKI NA TERENIE REPUBLIKI FEDERALNEJ NIEMIEC!!! Zgodnie z prawem Unii Europejskiej KAŻDEJ opiekunce na terenie UE BEZWZGLĘDNIE należą się 3 PEŁNE, NIEPRZERWANE godziny przerwy (opiekunka robi w tym czasie co tylko chce, czy to w domu podopiecznego, czy to poza nim) w ciągu KAŻDEGO dnia pracy, a ponadto również POŁOWA dnia wolnego np. w sobotę od południa do wieczora I druga POŁOWA dnia wolnego np. w niedzielę od południa do wieczora LUB!!! JEDEN CAŁY dzień raz w tygodniu np. CAŁA sobota od rana do wieczora LUB np. CAŁA niedziela od rana do wieczora. Nie ma absolutnie ŻADNEGO znaczenia czy opiekunka jest zatrudniona przez firmę polską czy niemiecką ani to czy jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę czy ma podpisaną umowę cywilno - prawną (umowę zlecenie/o dzieło/o świadczenie usług). Takie jest prawo i wszystkie firmy czy to polskie, czy niemieckie, czy podopieczni, czy rodziny podopiecznych doskonale o tym wiedzą, ale wykorzystują niewiedzę opiekunek w tym zakresie. Radzę aby niezwłocznie po przybyciu na sztelę poinformować o tym fakcie podopiecznego, ewentualnie jego rodzinę, tak, aby dać im jasno i wyraźnie do zrozumienia, że muszą się jakoś zorganizować czasowo, gdyż ma się świadomość swoich praw i zamierza się z nich korzystać oraz wprost zapytać ich o to ile płacą oni do firmy za serwis opiekuńczy, tak, aby od razu zorientować się czy firma jest uczciwa, czy po prostu bezczelna (używajmy precyzyjnych określeń). Bardzo często podopieczny płaci firmie ogromne pieniądze (dlatego uważa że kupił sobie 24 - godzinnego niewolnika), z czego opiekunka zarabia zaledwie 1/3 z tego lub niekiedy nawet nie. Oprócz tego żadna firma nie ma prawa zmuszać opiekunek do podpisywania i płacenia KAR UMOWNYCH umieszczonych w umowach (od tego istnieją sądy cywilne, aby w razie czego dochodzić swoich ewentualnych roszczeń np. od opiekunki alkoholiczki, narkomanki, złodziejki etc.). Nie dajcie sobie wmówić przez firmę, że musicie coś takiego podpisywać, bo przecież firma musi zabezpieczyć się przed ewentualnie nieuczciwymi opiekunkami. Niczego nie musicie. Jeszcze przed podpisaniem umowy wyraźnie zaznaczcie w e - mailu zapisanym na skrzynce poczty elektronicznej oraz wydrukowanym (żeby mieć dowód w postaci pisemnej, że nie kombinowało się w umowie bez zgody drugiej strony), że WYKREŚLACIE punkty umowy które budzą wasze UZASADNIONE wątpliwości. Poza tym żadna firma nie ma prawa karać opiekunki za rozmawianie z innymi firmami, opiekunkami, podopiecznymi, ich rodzinami o swoich zarobkach. Opiekunka jest człowiekiem wolnym i ma prawo kontaktować się i rozmawiać z kim i o czym chce, a już na pewno o SWOIM WŁASNYM, ciężko wypracowanym wynagrodzeniu. Nigdy nikomu nie dajcie się zastraszyć. Gdy wysokość wynagrodzeń stanie się JAWNA, wówczas zapanuje PORZĄDEK i SPRAWIEDLIWOŚĆ, a krętactwo upadnie, bo po prostu kiedyś musi i szczerze mówiąc lepiej wcześniej niż później ;-) Doskonale wiem o czym piszę. Opiekunki które robią tak, jak opisałem powyżej są zadowolone ze swojej pracy. Firmy kręcą nosem, ale nie śmieją zwrócić im uwagi ani podać ich do sądu, gdyż dobrze wiedzą, że nigdy nie wygrałyby z uświadomioną opiekunką, która po prostu zna swoje prawa, a swoje racje zawsze może udowodnić. Polecam aby wszystkie opiekunki uważające się za istoty myślące rozesłały tą informację do WSZYSTKICH swoich koleżanek po fachu. W grupie siła :-)

Zosia
@Orchidea

Wielkie dzięki za bardzo pomocne wiadomości. Im więcej takich informacji tym większa w nas siła. Musimy być świadome że żadna agencja nie ma prawa zastraszac żadnej osoby pracującej jako opiekunka.

Ciekawa
@Orchidea

Na podstawie jakiego przepisu bądź rozporządzenia mozna o to wnioskowac?

Andanto
@Ciekawa

Nie wolno mi niczego sugerować. I tak już za dużo powiedziałem. Poszukaj na oficjalnej stronie UE oraz Bundestagu w zakładce dotyczącej aktów prawnych, a znajdziesz. Nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie. Po prostu oświadczasz podopiecznemu że zamierzasz skorzystać w tego prawa. On MUSI to zaakceptować. Jeżeli będzie Tobie to utrudniał (lub polska agencja), wówczas napisz e - maila do niemieckiej agencji (współpracującej z Twoim zleceniodawcą czyli polską agencją) z prośbą o oficjalną odpowiedź na Twojego e - maila (wymaga to formy pisemnej, tak, abyś miała dowód na piśmie) o udzielenie Tobie odpowiedzi ile należy się Tobie czasu wolnego. Napiszą Tobie to, co jest wyżej napisane. Niemiecka agencja nie będzie kłamać, zwłaszcza pisemnie i potwierdzi to, co już powyżej zostało napisane na ten temat. Jeżeli nie odpiszą Tobie (czasem stosują Taką taktykę ignorowania), wówczas raz jeszcze poproś e - mailowo o odpowiedź. Jeżeli nie odpowiedzą Ci, wówczas brak odpowiedzi potraktuj jako potwierdzenie tego i po prostu korzystaj ze swojego czasu wolnego bez względu na to czy komuś się to podoba, czy nie. Polska agencja nie może Ci tego zabronić, gdyż doskonale wie, że prawo w tej kwestii jest po Twojej stronie. Ja zawsze twierdziłem, że konsultowałem się w tej sprawie z radcami prawnymi. Postaw ich przed faktem dokonanym. Efekt murowany :-)

Agnieszka

@Zosia Czy sugerujesz, że firma zastrasza osoby pracujące jako opiekunki? Jeśli tak to jakie zachowania na to wskazują? Na forum publicznym, na jakim jesteśmy, nie należy rzucać nieuzasadnionych oskarżeń, tylko rzeczowe informacje. @Hakata56 a jakie jest Pani zdanie na temat pracy? @Waldi wszelkie dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej firmy pod tym linkiem: http://veritasdp.pl/kontakt/

Waldi

Może podpowiecie jak nawiązać kontakt z firmą?

Błyskotliwy
@Waldi

Wyszukać w Google. Jak tu wszedłeś, to stronę firmy w Google też znajdziesz i w zakładkę "kontakt" też wejdziesz.

Krysia

Złote zasady (przestrzegaj ich, a dobrze na tym wyjdziesz): 1) Wszelkie formalności załatwiaj jeszcze PRZED wyjazdem za granicę. NAJPIERW umowa, POTEM rezerwacja transportu (NIGDY odwrotnie). 2) NIGDY nie podpisuj umowy w pośpiechu. Choćby się waliło i paliło, choćbyś nie wiem jak potrzebował/a pieniędzy, choćby pracownik/ca firmy wywierał/a na Tobie presję "mamy już niedużo czasu, już prawie weekend, żeby nam oferta nie uciekła", nigdy, ale to przenigdy nie podpisuj niczego (zwłaszcza umowy) w pośpiechu. ZAWSZE jeszcze przed wyjazdem poproś o przysłanie Tobie opieczętowanej i podpisanej, zaparafowanej na każdej stronie umowy wraz z poleceniem wyjazdu służbowego oraz szczegółami zlecenia (tutaj: aktualnym na dany dzień opisem stanu podopiecznego), czy to e - mailem czy pocztą tradycyjną do Twojego domu (NIE do domu podopiecznego, gdy już będziesz za granicą). To, że przysłano Tobie umowę, to jeszcze wcale nie oznacza, że musisz ją podpisać. NICZEGO nie musisz. Dopóty, dopóki nie podpisałeś/aś umowy, nie masz ŻADNYCH zobowiązań wobec firmy. 3) Usiądź w CISZY i SPOKOJU i bardzo SZCZEGÓŁOWO zapoznaj się z treścią umowy. Jeżeli zauważysz, że firma stosuje tzw. finansowe KARY UMOWNE w stosunku do zleceniobiorcy/pracownika, a w stosunku do siebie (firmy) nie, oznacza to, że firma jest nieuczciwa. Odpowiedz sobie na podstawowe pytanie: dlaczego Ty w razie jakiegoś Twojego przewinienia (faktycznego lub wymyślonego przez firmę) masz być karany/a finansowo, a firma w razie jej faktycznego przewinienia (zaniedbania, skrzywdzenia) wobec Ciebie ma nie być karana finansowo? Wtedy od razu widać, że firma próbuje uzyskać znaczącą przewagę nad Tobą, tak, aby w razie czego wygrać, depcząc po Tobie. Firma to nie jest instytucja charytatywna i jest nastawiona na szybki zysk na zasadzie "po trupach a do celu". Nie podpisuj takiej umowy. To tak, jakbyś podpisywał/a sam/a na siebie wyrok śmierci. 4) "Kochajmy się jak bracia, a liczmy się jak Żydzi". Stare, złote, mądre słowa do których już najwyższy czas zastosować się. Zapoznaj się z psychologicznymi technikami manipulacji ludźmi i nie daj się na nie sam/a nabrać. To, że ktoś (pracownik/ca firmy) jest sympatyczny/a w stosunku do Ciebie i że tak ładnie zdrabnia Twoje imię np. "pani Krysiu", nie oznacza wcale, że jest człowiekiem uczciwym i że ma dobre intencje. Musisz patrzeć głębiej, dalej, szerzej. Pamiętaj, że pozory mogą mylić i niekiedy mylą (zwłaszcza w biznesie) i że ludzie potrafią grać prawie tak samo dobrze, jak w Hollywood, a niektórzy nawet jeszcze lepiej. 5) Nie daj się wykorzystać NIGDY i NIKOMU. Szanuj siebie i jasno wytyczaj granice. Jeżeli sam/a nie zadbasz o siebie, nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Słuchaj swojej intuicji.

miła
@Krysia

Chciałabym dodać, Veritas ubezpiecza o kwoty ok 200 zł.( 50 euro),więc na ubezpieczenie emerytalne wpływa ok. 30 zł. za miesiąc płacąc przy tym wyższe stawki jak w innych agencjach w granicach 50- 100 euro więcej. Można skorzystać z drugiej wersji ubezpieczenia od kwoty ok. 600 zł.(150 Euro), ale ta kwota jest odjęta od Waszych zarobków, wtedy na ubezpieczenie emerytalne wpływa ok. 100 zł. Zarobki w euro już nie są wyższe jak w innych agencjach, nawet niższe , a na emeryturę odkładają niewielka kwotę. Opiekunki pytajcie o kwotę na Waszą emeryturę. Są agencje , które ubezpieczają od najniższej krajowej, wtedy na emeryturę wpływa 400 zł. miesięcznie , a zarobki za opiekę nie odbiegają od tych co proponuje Veritas. Są również agencje , które ubezpieczają od średniej krajowej to jest ok. 4000 zł. Zalecam rozwagę przy wyborze agencji, teraz 100 euro więcej, czy zabezpieczona przyszłość.

selwie
@miła

Czy można przez pewien okres odprowadzać sobie 50e a potem przejść na 150e ?

Azja
@miła

4000 € potracone na skladki a wynagrodzenia 800€

Hakata56
@Azja

składki ZUS emerytalno -rentowe od umowy- zlecenia , naliczone prawidłowo czyli od średniej krajowej tj. ok. 4443zł wyniosą łącznie / z dobrowolnym chorobowym/ ok. 600 zł + zdrowotne z podatkiem ok. 300 zł. To są wszystkie koszty jakie ponosi za nas agencja . Składki w takiej wysokości mają znaczący wpływ na ewentualną czy już pobieraną marną emeryturę. To nasza przyszłość i warto dziś o tym pomyśleć. teraz nie liczą się lata pracy do wysokości emerytury, ale odprowadzone składki.

Agnieszka

@anonymous, nasz wątek jest poświęcony firmie VERITAS. Proszę o zamieszczanie opinii i informacji dotyczących tej firmy. @Pracuje z Veritasem, Twoja opinia wniosła sporo do wątku. Ile trwa jednorazowy wyjazd? Czy Waszym zdaniem warto przed podjęciem pracy w charakterze opiekunki odbyć kurs lub jakieś szkolenie przygotowujące do tego zawodu?

syli

Czy któraś z Pań pracuje z tej firmy u rodziny w UK ? Jeżeli ktoś się znajdzie to bardzo proszę o info jak to tam wygląda ze składkami na kontrakcie, nie self employed.

@syli

Pracuję jako Opiekunka w UK od 5 lat, legalnie, jestem zatrudniona przez firmę, nie agencję, składki zdrowotne i podatki są odciagane od pensji, plus dodatkowo na emeryturę wieksza skladka, jak chcesz się dowiedieć więcej dawaj na priv anulaxxl@hotmail.com Moge pomóc w znalezieniu pracy (free) bez opłat.

Zostaw merytoryczną opinię o GRUPA VERITAS Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GRUPA VERITAS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 143, z czego 62 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GRUPA VERITAS Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GRUPA VERITAS Sp. z o.o.