Opinie o Polskie Porty Lotnicze S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Polskie Porty Lotnicze S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Polskie Porty Lotnicze S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polskie Porty Lotnicze S.A. w Warszawa

Niezdecydowana

Sol jak wyglada praca? Mam miec testy ostcholigiczne ale nie wiem czy jest sens zaeracac sobie nimi glowe. W jakim systemie sie pracuje? Daja wolne weekendy na studia?

Pracownik cuuuudownego ppl

Niestety to co piszą inni to prawda. Ta firma zeszła na psy. Kierownictwo w ogóle się nie interesuje pracownikiem. Jedyne co jest ważne to paseczki, słupki i comiesięczne "odezwy do narodu" pana prezesa... Ile to my pasażerów nie obsłużyliśmy, jaki wspaniały port bo A350 do nas przyleciał i potrafimy sobie poradzić w każdych warunkach. Szkoda tylko, że pasażer jest ostatnią osobą o którą ktokolwiek się tu martwi (a chyba dla nich tu jesteśmy). Ewidentnie widać, że jedyne co się liczy to gierki polityczne i pchanie pieniędzy w inne "znane" polskie lotniska (te istniejące jak i jeszcze nie wybudowane ;) ). Nastały takie czasy, że nie liczy się umiejętność pracownika, tylko ile kasy można na nim zaoszczędzić. Doprowadziło to do tego, że firma cieszy się kiedy z pracy odejdzie osoba z 10 letnim stażem a na jej miejsce przyjdzie stażysta za 2700 brutto. Głowa do pracy jest, a ppl zaoszczędził trochę kasy... Aktualnie jesteśmy w trakcie "wartościowania" co oznacza, że pensje zamiast podnosić to obniżają chociaż prezes przedstawia je jako "transparenty i nowoczesny system wynagradzania i premiowania" czyt. Uciąć dodatki za świętą, nocki, staże pracy, tak zamotac w tych dokumentach, że ludzie będą dostawać dużo mniej niż mają teraz po 15-20 latach w tej firmie. Kierownicy w ogóle się nie interesują swoimi podwładnymi, trzęsą portkami przed szefami służby i dyrektorami żeby nie stracić cieplej posadki i łykają każde polecenie jak pelikan. Zdecydowanie odradzam zatrudnianie się w tej firmie, chyba że chcecie się cofnąć do PRL-u. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak tu jest polecam serial czarnobyl, idealne odwzorowanie tego co tu się dzieje "-wybuchl reaktor -nie prawda, to nie był wybuch reaktora -ale widziałem rozsypany grafit -nie widziałeś rozsypanego grafitu" Wystarczy zamienić temat rozmowy i mamy dokładnie to co się u nas dzieje :) ja po 2 latach pracy tutaj, zadnej szansy na dalszy rozwój i wizji bycia młodszym specjalista przez następne 15 lat rezygnuje z tego syfu.

dziadzio
@Pracownik cuuuudownego ppl

Zgadzam się z przedmówcą. Dodam jeszcze od siebie że morale pracowników bardzo niskie, polecenia zarządu sięgają szczytów absurdu (oczywiście nie będę rzucał przykładami ale zainteresowani wiedzą o co chodzi). Wartościowanie jak kolega napisał to pic na wodę w stylu jak udać że daje więcej dając mniej. Z drugiej strony chciałbym zobaczyć miny zarządu gdy okaże się że nawet te 20 czy 30% nie podpisze nowych umów, to co wtedy? Zatrudnicie nowych ludzi bez szkolenia doświadczeń i dojdzie do katastrofy czy lotnisko stanie bez utrzymania czy inżynierii? Chodzą też plotki że ludzie chcą się przenosić do handlingu bo tam po pierwsze są wyższe zarobki, jest premia i możliwość robienia nadgodzin. Lepiej ładować walizki niż brać odpowiedzialność za ludzkie życie za marne pieniądze.

J.....
@Pracownik cuuuudownego ppl

To co sie tam dzieje pr,ypomina" wczesna epoke pary i wegla"...czyli (usunięte przez administratora)wyzysk.

@J.....

Będę wdzięczna, jeśli opiszesz obecną sytuację w Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze w nieco bardziej rzeczowy sposób. Dlaczego uważasz, że w tym miejscu pracy panuje wyzysk? Uzasadnij proszę.

Niepokojące informacje zamieściliście na forum, tylko czy to ma coś wspólnego z rzeczywistością?

Er
@Karolina

Niestety tak

Brawo

Jeszcze kilka lat temu to było fajne miejsce pracy to co się dzieje ostatnio to monty python. Brak zaufania do pracowników, kolejne dziwne rozporządzenia. Wszędzie pensje rosną a prezes PPL stwierdził, że je obniży i da warunki pracy jak na taśmie w fabryce - praca na akord. Jest coraz gorzej, w IT większość osób szuka innej pracy.

Aplikowałeś na stanowisko Dyrektor Biura Zakupów oferowane przez firmę Polskie Porty Lotnicze S.A.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
olka

Po 10 latach pracy odprawa to 3-letnie wynagrodzenie (np. 9200 zł średnia miesięczna x 36 miesięcy czyli można dostać średnio ponad 300.000 zł odprawy). To jest super firma - popracujesz 10 lat za 9200 miesięcznie i jak cię zwolnią dostaniesz dodatkowo pond 300 tys. A potem do innej pracy. Tak to można żyć!

p
@olka

nawet nie do innej a tej samej! Zbierasz okrągła sumkę za odprawę, odpoczywasz parę miesięcy, a później wracasz do PPLu i to na wyższy stołek niż zajmowałeś i znowu zgarniasz miłą pensyjkę -> patrz: obecny zastępca dyrektora naczelnego... I pewnie nie tylko on. Firma wielce rodzinna.

Real
@olka

Z jakuej bajki wyrwałaś te brednie

Mariola

A prosze powiedzcie ile brutto zarabia mlodszy specjalista na takim podstawowym stanowisku? Widze ze są rekrutacje ale nie wiem czy skladac i czego sie spodziewac

Taki właśnie nick
@Mariola

A jak myślisz, dlaczego są wolne etaty? I drugie pytanie, a gdzie jeszcze są wolne etaty? Podpowiem, Lidl, Biedronka.. A dlaczego tam są wolne etaty? No właśnie, więc tu jest tak samo.

Follow me

Mniej więcej ile trwa czas odpowiedzi w kwestii prowadzonych rekrutacji? Aplikowałem na stanowisko Koordynatora Ruchu Lotniczego Naziemnego.

Taki właśnie nick
@Follow me

2900 brutto, jakikolwiek błąd i masz prokuratora na głowie. Pasja pasją ale zdrowy rozsądek też jest potrzebny. Do przemyślenia..

PPL

Brak stabilizacji i normalności, wszyscy przełożeni i Ci co zarabiają od 5k w górę chodzą w pampersach, mają dużo do stracenia dlatego też nigdy nie wstawia się w obronę podwładnych gdyby tak zrobili od razu P. Szpikowski wyrzuca na bruk. (usunięte przez administratora) liczne łamania praw pracowniczych na porządku dziennym a Państwo na to przymyka oko i przyzwala aby tylko się kręciło. Firma nastawiona tylko na własne zyski sytuacja załogi w ogóle prezesa nie interesuje najważniejsza teraz jest budowa lotniska w Radomiu! Kto może niech omija szerokim łukiem strata czasu

Zgaduj
@PPL

Niestety, ale to jest prawda... prezesa w ogóle nie interesują pracownicy... i jest to przykre.

Ilona

Chcę dodać od siebie, że firma rzeczywiście jest porażką.... Zwolniono mnie dyscyplinarnie za "nieobecność w pracy". Potrącili mi kwotę. Zagubili mój urlop i żeby się pozbyć, podali przyczynę na podstawie art. 52 par. 1 pkt. 1 KP. Złożyłam wyjaśnienie Byłam na stażu w SOL przez 8 miesięcy. Zdałam wszelkie niezbędne uprawnienia do podpisania że mną umowy, dostałam promesę ze Straży Granicznej. Zbliżał się termin podpisania umowy (31 maja br.) i cisza....Ja z kolegą nie mogliśmy pojąć, co się dzieje. Nikt nic nie mówił, nabrali wodę w usta...W dniu 30 mają zaprowadzono mnie do pokoju jak na przesłuchanie i w obecności 3 osób (Kosiarek, Nawrocki, Misiak) przeczytano mi pismo o ciężkim naruszeniu podstawowych obowiązków pracowniczych....Kolegą również nie dostał przedłużenia umowy bez podania przyczyny... Ja i kolegą jesteśmy po 50 roku życia. Mobbing i nierzetelność, (usunięte przez administratora) wobec pracowników.

marianna

totalna porazka nie polecam tej firmy, mobing,przesladowanie pracownikow,ciagle kontrole pod kontem zwolen, PAN dyrektor postawil sobie wizje ze bedzie wymienial ludzi jak ryba w akwariu na odrazy wszystki na raz tylko najpier 30% , a potem nastepne 30% i tak do wymiany calej zaloi, bo wszystko co zle stare jest zle , stary pracownik ma glos, cos moze mu sie nie podobac , a mlody nic nie powie bo umowa na czas okreslony a po czasie okreslonym astalawista i szukaj sobie nowej pracy ....napewno nie dostaniesz na stale , bo wkotce za duzo bedziesz wymagal, zarobki osob operacyjnych czyli obsluga ruchu naziemnego, wozkowi, bagazowi, utrzymanie lotniska 3 tys zl do reki z malym kawalkiem, specialisci od wszystkiegio i niczego nawt 10 tys zl , kierownicy, 15 tys i w zwyz, parodia pracy nie polecam pracowalem tam 10 lat i nigdy bym tam nie chciala wrocic,,,,,przestrzegam przed ta praca, mobing zastraszanie pracownikow, zmuszanie do prszychodzenie do pracy niezgodnego z grafikiem,ciagle zgrywanie materialow ze za duzo chodzisz do kibla itd....a najnowsza bron naczelnego to zwalnianie z art 52 za byle co, nawet za zle spojzenie i niepowiedzenie np dyrektorowi dzien dobry

@marianna

Trochę czasu już spędziłaś w Przedsiębiorstwie Państwowym Porty Lotnicze w Warszawie. Z tego, co opisujesz, wynika jasno, że atmosfera w pracy nie jest zbyt dobra. Czy jest jednak coś, co - Twoim zdaniem - mogłoby ją nieco uzdrowić, aby pracownicy byli bardziej zadowoleni z pracy w tym miejscu?

Elo
@Ewa

Prywatyzacja jak wszystkie państwowe zakłady pracy.

Dorman
@marianna

Sama prawda. Tak się dzieje gdy za rządzenie bierze się ktoś kto ma ludzi za (usunięte przez administratora). Pensje w wysokości 3-4 tys. niedługo przejdą do lamusa. Właśnie szykowane są obniżki. Tak się właśnie zastrasza pracownika- co tydzień "obiecując" kolejną obniżkę pensji. A oficjalnie w firmie co miesiąc kolejny rekord,kolejny sukces...

Cezary

Normalna spoko firma, może dla niektórych nie jest odpowiednim miejsce do pracy?

Hmm...
@Cezary

Zmieniłeś teraz zdanie na ten temat? Chyba wiesz co się teraz dzieje

Panna

Uwaga na Panią (usunięte przez administratora) Wyrzuca ludziom jedzenie z lodowek do smietnika!

Niepowiem

Prezez leci w kulki na całej linii. Zero premii, obcinanie pensji. - prawdopodobne zejście to bardzo niskich i śmiesznych pieniędzy w ciągu roku lub dwóch. Powodzenia na rozmowie!

Szanowni Państwo, czy Firma obecnie prowadzi rekrutacje ?

@Adam

@Adam, zawsze warto pytać i sprawdzać w różnych miejscach - tutaj na forum na przykład pracownicy Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze mogą mieć wiedzę na temat prowadzonych obecnie rekrutacji. Ja znalazłam aktualne oferty na stronie www - https://ppl.bip.gov.pl/search/joboffers/ . Czy któraś z nich Cię zainteresowała?

@evie, dlaczego masz takie zdanie na temat pracy w Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze? Czy mogłabyś napisać coś więcej, może jakieś konkrety? W tym momencie Twoja opinia jest dość ogólna. @Justyna, a jakim stanowiskiem jesteś zainteresowana? Zdecydowałaś się aplikować do pracy w Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze?

Idealnych firm nie ma tylko ludzie wybierają sobie niewłaściwą pracę i stąd to niezadowolenie!!

evie

nie polecam tego miejsca pracy. Zmarnowany czas i tyle.

Justyna

Może wiecie czy firma prowadzi rekrutacje?

Zainteresowany pracą

Witam, mam dwa pytania do byłych/obecnych pracowników: 1.Na jakie zarobki może liczyć specjalista ds. zakupów(zamówień publicznych)? 2. Jakie są benefity poza płacowe? (Karta multisport,pakiet luxmed)? Z gory dziękuję za odpowiedzi, zastanawiam się nad zlozeniem papierów ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o zarobkach.

Zainteresowana

Szkoda, że nikt z obecnych pracowników nie znalazł czasu żeby napisać kilka wskazówek.

Zostaw merytoryczną opinię o Polskie Porty Lotnicze S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Polskie Porty Lotnicze S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polskie Porty Lotnicze S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polskie Porty Lotnicze S.A.?

Polskie Porty Lotnicze S.A.