counter
3 22 30 5 1
coSieTutajDzieje

Przepraszam ale wydawało mi się że dodałem w miarę pozytywną opinię, a została skasowana. Dlaczego macopedia nie umie się pogodzić z opiniami zawartymi tutaj i je kasuje zamiast coś zmienić albo przyznać rację? Wystarczy odpisać, że się z czymś nie zgadza i jest inaczej i opisać to. Mamy "ludzi" od marketingu. Wiem, że czytacie wszystkie opinie, więc: - prosiłbym o nie wprowadzanie w błąd pracowników obietnicami bez pokrycia oraz mówieniu o rzeczach, które nie miały miejsca - to samo dotyczy się firm z którymi współpracujemy - nie podoba mi się to, że obiecujemy firmom coś czego nie robiliśmy albo nie mamy doświadczenia w tym i potem zostaje z tym developer pomimo tego, że uprzedzał że czegoś nie umie zrobić albo nawet nie został spytany o to czy da się coś zrobić - wyceny robione przez osoby które nie mają o tym pojęcia nie są dobre - rozumiem wyceny robione przez osoby bardziej doświadczone ale nie podoba mi się to że potem oczekuje się od osoby mniej doświadczonej że zrobi to w tym samym czasie albo tylko troche wolniej - na webinarach ludzie są wprowadzani w błąd rzeczami które niby robimy albo zrobliśmy Powinniśmy mówić o tym, że czegoś nie umiem zrobić albo nie zrobiliśmy. Według mnie to nie jest złe. Ludzie zrozumieją to że coś robimy pierwszy/drugi raz i nie mamy w tym doświadczenia

Jaki jest wkład kierownictwa Macopedia Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Czy Macopedia Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Kandydat Nowy wpis
Kandydat

Firma nieprofesjonalna, a zachowanie w trakcie procesu rekrutacyjnego to jakieś żarty. Otrzymali moje CV, rozwiązałam pierwszy etap, którym były zadania do odesłania z powrotem. Kolejnym etapem była rozmowa z liderką zespołu, z którą rozmawiałyśmy o firmie oraz moich kwalifikacjach i doświadczeniu. Liderka wydawała się być bardzo zadowolona z moich kwalifikacji. Następny etap to była rozmowa jeszcze raz z liderką i jednym z założycieli firmy. Po tym wszystkim dostałam maila, że JEDNAK nie są zainteresowani współpracą ze mną o czym zaważył brak znajomości SEO. SERIO?! To trzeba było przejść przez wszystkie etapy rekrutacji, żeby to stwierdzić?! Kpiny jakieś. Kompletny brak szacunku do potencjalnych kandydatów, NIE POLECAM.

No Nowy wpis
@Kandydat

... ale jaja

Waldemar Nowy wpis

Dla mnie dobry pracodawca , szanują ludzi, zarobki również przyzwoite a generalnie firma osiąga coraz lepsze opinie.

@pracus nie powinieneś tak pisać, teraz "kierownictwu" może być przykro. Wkopałeś tym wszystkich bo pewnie liderzy będą musieli przeprowadzić rozmowy 1:1, a w gorszym przypadku połowa kierownictwa stwierdzi, że też będzie chciała 1:1 lub na łikli wszystko wyjaśni, że jest super. Zgadadzam się z Twoją opinią ale do pracy idziesz pracować i zarabiać a nie marudzić. Jesteś programistą, więc zawsze możesz zmienieć pracę. Chyba, że jesteś jedną z tych osób co za dużo zarabia na swój poziom wiedzy i może nie być tak łatwo gdzie indziej;)

Odpowiedz2
@Pytanie

Nie wiem czy zdążyłeś przeczytać ale została dodana bardzo trafna odpowiedź na Twoje pytanie. Nie wiem dlaczego została skasowana bo była napisana dobrze i trafnie. Myślałam, że da to do myślenia i zostanie poruszona jakaś dyskusja albo zmiany ale chyba lepiej było ją skasować i udawać, że wszystko jest dobrze. Piszę tylko jakbyś się zastanawiał o co chodzi z odpowiedzią dla Pracusia. Ta odpowiedź nie narusza regulaminu, więc raczej nikt jej nie skasuje. (usunięte przez administratora) Ogólnie firma nie jest aż taka zła ale nie spodobało mi sie to, że został skasowany kogoś komentarz. Było napisane mniej więcej to, żeby brać z przymrużeniem oko to co jest mówione i prosić o pomoc kolegów i liderów (bo są pomocni) - specjalnie to skróciłam i napisałam ładniejszymi słowami, żeby nie można było się przyczepić.

rakieta2.0
@Odpowiedz2

Ta sytuacja idealnie pokazuje to, co dzieje się w firmie - pracownicy muszą wyrażać swoją opinię w tym serwisie, bo w firmie nie mają na to szans. Krytykę możemy albo przyjąć i rozważyć, albo odrzucić i się nie przejmować. W Macopedii natomiast namierzamy osobę krytykującą i zmuszamy ją do zmiany sposobu myślenia (albo się na nią obrażamy), później już tylko klepiemy się po plecach, że jesteśmy super. Nie wróżę firmie sukcesu. Krytyczny komentarz zniknął, ale problem pozostał. Tak nie buduje się silnego, zgranego zespołu, a tylko pogłębia już istniejące podziały i konflikty.

SuperHero
@Odpowiedz2

Nie wiem o co chodzi w tym serwisie, ale moja pozytywna opinia też została skasowana, więc to chyba nie Macopedia tym zarządza. Przynajmniej nie widzę sensu (usunięte przez administratora)pozytywny słów, a zostawiania negatywów. Chyba admin serwisu szaleje.

nick
Klient
@SuperHero

a co napisałeś? i kiedy?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Tymek

Czy może mi ktoś podpowiedzieć o ewentualnej rekrutacji w firmie? Jakieś wskazówki mogą być pomocne.

Hej
@Tymek

Hej, wszystko znajdziesz tutaj -> https://career.macopedia.com -> zapraszamy

Użytkownicy czekają na odpowiedź 128 dni.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Macopedia Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

coSieTutajDzieje

ehh
@coSieTutajDzieje

Widzę, że nic się nie zmieniło :( To po co te ankietki co chwilę w firmie, badające nastroje pracowników? Nikt w nich nie jest szczery, bo musi się później tłumaczyć, czemu dał niższą notę. Dla świętego spokoju leci więc pozytywna ankietka, a później elaborat do pracodawcy na goworku. Niezdrowe to jest, bardzo niefajne i współczuje że tkwicie w tym klimacie. Może, zamiast tych ankietek, spece od komunikacji powinni przenieść się tutaj? A może wysyłajcie szefom anonimowe maile z randomowych skrzynek, żeby nie mogli Was namierzyć i tam wylewajcie swoje żale? Podpowiadam już, bo przykro się patrzy na te wołania o pomoc i zmianę (która podobno nastąpiła).

J
Kandydat
@coSieTutajDzieje

Sprzedawanie czegoś czego się nie robiło wcześniej jest ok. Jak firma ma się rozwijać? Wyceny również nie zawsze są miarodajne. Jeśli wycenia senior, a pracę dostaje junior to trzeba wziąć przelicznik na godziny i tyle.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Macopedia Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

@Pytanie

Zawsze był normalnym dniem pracujący jak nie weźmiesz urlopu. Dlaczego miałby być wolny? Wszystkie dni które powinny być wolne są wolne, a pracujące są pracującymi.

Były

niestety wiele obietnic, a jak przychodzi co do czego mało realizacji tego, co się naobiecywało zarówno klientom jak i pracownikom, ale bywa sympatycznie, szczególnie między pracownikami, a między szefostwem a pracownikami wiele tematów zamiatanych pod dywan i udawania, że nie ma problemu... Szkoda bo ludzie ogólnie fajni.

NaSzczescieJuzBylyPracownik

Pracuje się jako tako. Były trafniejsze opinie ale chyba naruszały regulamin, więc zostały skasowane. Wydaje mi się, że pracownicy podzieleni są na dwie główne grupy. Jedni pracują i narzekają wiedząc, że się nic nie zmieni, a drudzy pracują i mają nadzieje że się coś zmieni i ciągle powtarzają, że jest lepiej i pewnie będzie lepiej bo x czasu temu (lat temu) ktoś coś powiedział że się zmieni i nadal z nadzieją na to czekają. Nie spotkałem się w pracy z nikim kto by powiedział, że pracuje się tutaj super. Na rekrutacji przedstawiają firmę zupełnie inaczej niż to jest w środku, mówią że dużo rzeczy można ale tak na prawdę potem się okazuje,że te rzeczy mogą robić tylko wybrane osoby lub za jakimś pozwoleniem o które musisz się prosić a nie tak jak było przedstawiane na rozmowie, że to norma. Wiem, że trochę nieskałdnie napisałem ale nie wiem jak to opisać dokładnie, żeby nie było wiadomo kim jestem. Najlepiej zadawać krótkie pytania a ktoś na pewno odpisze na nie. Krótkie, dlatego żeby odpowiedź była krótka i na temat i była mniejsza szansa że skasują odpowiedź.

byly_pracownik

To będzie pozytywny komentarz, więc możecie odetchnąć z ulgą, nie będzie dramy. W takich miejscach raczej wylewa się swoje żale, niż chwali. Dopóki jest dobrze nikt tego nie komentuje, a jak coś się zaczyna psuć to wtedy wszyscy są ekspertami. Łatwo jest krytykować, trudniej znaleźć optymalne rozwiązanie. Jestem byłym pracownikiem, nie podobało mi się w firmie wiele rzeczy, część z nich została już tutaj umieszczona (część jest moją prywatną sprawą i nie będę tego teraz wywlekać). Ludzie w firmie znają historie i powody odejścia innych osób, co też budzi w nich frustrację, nawet jeżeli nie dotyczy ich osobiście. Ale miało być pozytywnie :) Firma jest idealnym wyborem, jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z IT. Szefowie mają talent do wybierania na rekrutacjach osób z dużym potencjałem i bardzo zaangażowanych. Nawet jak ktoś na początku nie ma wiedzy, to szybko robi postępy. Zawsze może liczyć na pomoc ze strony innych developerów, czy pmów. To buduje zaufanie i przywiązanie. W firmie nie brakuje poczucia humoru, wielu aktywności poza pracą (imprezy, wyjazdy integracyjne), które jeszcze bardziej przywiązują do tego miejsca. Jeżeli chodzi o zarobki to myślę, że nie można narzekać. O wszystkim można porozmawiać z CEO i dogadać się na dogodne dla siebie warunki. W firmie wydaje mi się, że jest kilku złych doradców, którzy podpowiadają szefostwu nie do końca sprawdzające się rozwiązania. Nikt nie ma jednak złych intencji i nie chce zaszkodzić firmie. Cały zespół stara się, żeby ten statek płynął. Podsumowując - firma jak firma. Zawsze są jakieś plusy i zawsze minusy. Zawsze jest sporo fajnych osób i zawsze kilka, które robią kwasy. Zawsze coś Ci się podoba i coś Cię denerwuje. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto podjąć tutaj pracę - spróbuj! Ja spędzonego w Macopedii czasu, mimo wszystko, nie żałuję.

pijany

moja opinia nie miała być odpisaniem na opinie trola, nie ogarnąłem i nie wiem jak się to zmienia:)

trol

Opinie o Macopedii w sam raz do porannej kawki:) Warto wejść na goworka /faq_pracodawcy i sprawdzić jak się postępuje z opiniami, z którymi możemy się nie zgadzać. Czy macopedia nie ma osoby zajmującej się marketingiem? W faq jest taki punkt: 4. Nie mam czasu wypowiadać się samemu. Co mogę zrobić? W dzisiejszych czasach warto położyć większy nacisk na komunikację w internecie. Jeśli nie mają Państwo czasu samodzielnie zajmować się danym wątkiem, radzimy wydelegować do tego zadania specjalną osobę, najlepiej zajmującą się marketingiem internetowym lub Public Relations. Radzimy również, aby była to jedna, konkretna osoba, a nie ich grupa. W internecie bardzo ważne jest wypowiadanie się jednym głosem, bowiem zdecydowanie ułatwia to unikania konfliktujących się wypowiedzi. Oraz punkt 5: (...) b) jeśli okaże się, że opinia nie jest uzasadniona: skasowanie opinii jest zawsze najgorszą opcją. Jak wskazaliśmy wcześniej, nie prowadzi to do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie. Radzimy raczej zastanowić się moment, przemyśleć odpowiedź, być może nawet skonsultować się z kimś niezaangażowanym w konflikt, a następnie umieścić swoją odpowiedź. Kluczowym elementem jest tutaj spokój i zachowanie dystansu do wypowiedzi negatywnej. Pracodawca, który nie ma sobie nic do zarzucenia, nie musi posługiwać się argumentami ad personam czy zarzutami zwrotnymi. Zdecydowanie lepiej jest umieścić konkretną, wyczerpującą odpowiedź na zarzuty, ze wskazaniem w których miejscach dyskutant nie ma racji. To pokaże pozostałym użytkownikom forum, że zależy nam na pokojowym rozwiązaniu sporu oraz na wyjaśnieniu zagadnień spornych. Przerzucanie się inwektywami na pewno nie poprawi dobrego imienia firmy – może mu tylko zaszkodzić. (...) Po opiniach widać, że nikt nie chce zaszkodzić i oczernić firmy. Są tylko rzeczy, które się nie podobają.

Nick

Nie polecam, dla osób z backendu bardzo słaby rozwój. Pozytywy: Programiści są koleżeńscy i pomocni:) A teraz negatywy: Firma lansuje się jakby nie wiadomo co robiła. Wielki chaos w projektach. Niby praca w scrumie, ale wymyślonym przez firmę. PM tak na prawdę nie są PMami, co najwyżej scrum masterami. Nie znają się w ogóle na swoich projektach. Są bardziej od kontaktu z klientem. Ale jeżeli chodzi o kontakt koleżeński to wszystko jest ok:) Dużo osób odchodzi, nie ma stałych pracowników. Przekaz wiedzy między projektami jest słaby, ponieważ ludzie którzy w nich pracowali poodchodzili. W firmie jest trochę jak w polskiej polityce - dużo obiecują

BB
@Nick

Możesz rozwinąć coś na temat rozwoju? Czego ci zabrakło?

Dawid

@Nick Firma z dobrą opinią pracodawcy więc dla mnie to bardzo niesprawiedliwa ocena

Ktoś
@Dawid

@Dawid skąd masz informację, że firma ma dobra opinię o pracodawcy? pracujesz tam i masz inną opinię? czy może jesteś kimś z firmy kto musiał to napisać, żeby poprawić opinię? Ja mogę się zgodzić w 90% z opinią @Nick'a. W 90% ponieważ moja jest gorsza.

Beata

Jakie macie aktualne opinie o tym pracodawcy? Polecacie tego pracodawcę? Podzielcie się opiniami, aby pomóc innym znaleźć odpowiednią pracę. Jak wygląda sam proces rekrutacji?

rgtf

hej hej moze ktos z was bylby zaintwresowany praca jako front-end developer u nich szukaja do Poznania i Krakowa oferuja umowę o pracę lub B2B,atrakcyjne wynagrodzenie 5000 zł - 10 000 zł netto

Czy Twoim zdaniem w firmie Macopedia Sp. z o.o. panuje dobra organizacja pracy? Zachęcamy do komentowania na naszym forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Macopedia Sp. z o.o. - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Macopedia Sp. z o.o.
3/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Jana Matejki 11A