Viessmann Climate Solutions Legnica

Opinie o Viessmann Climate Solutions Legnica

B R A V O X2

Co Ty kobieto piszesz ? Ja tam pracuję i mnie żaden żal nie ściska, tylko nerwy. Jak lubisz być wynagradzana za swoje poczynania ciastkiem zamiast finansowo to współczuję nastawienia. Oddaj wypłatę a ja Ci kupię całego torta co miesiąc. Myśl trochę, to nie boli

Iza
@B R A V O X2

Serio ciastka dostajecie? To w formie premii, raz w miesiącu czy jak to wygląda? Mówisz tu o dodatkowych obowiązkach, że nie doceniają?

Spinanie włosów „Pompy „

Spotkała mnie dziś przykry incydent a mianowicie pękła mi gumka i przez moment miałam rozpuszczone . Wiem ze nie można mieć i biorę sobie to do serca ( stosuje się do regulaminu oraz zasad BHP. ) Spielam je spinka pożyczona od koleżanki . Kierowniczka jednej ze zmian na pompach Tetiana w ogóle ich nie spina co wskazuje na to ze są równi i równiejsi. O co tu chodzi kierownik winien świecić przykładem a nie się lansować .

Odpowiedź
@Spinanie włosów „Pompy „

Ja myślę że skoro pracodawca nakazuje nam wiązanie włosów to powinien nam dostarczyć środki ochrony indywidualnej a mianowicie gumki do włosów. Czy ktoś się ze mną zgodzi?

Już nie wiedzą co wymyślić. Prześcigają się w durnych pomysłach. Włosy związane, nie, jednak za mało związane. Jeszcze chwila będą czepki jak w mleczarni. Albo rękawice na stanowiskach, gdzie do niczego nie są one potrzebne. Albo zakaz używania wentylatorów. To po co je kupowali ? Co z tego, że nowy zakład taki nowoczesny, klimatyzowany a tlenu brak. A może i oddychać tym samym powietrzem co oni nie można.

@Spinanie włosów „Pompy „

Spinanie włosów obowiązuje tylko na stanowisku pracy , przy maszynie , lutowaniu i tak dalej .

@Pracodawca kiedy poprawicie komunikację z pracownikami na form ??? Kiedy zaczniecie odpowiadać na postawione pytania ? ,Kiedy zaprzestaniecie kasowania postów , które są zgodne z regulaminem pracodawcy i administratora strony GO WORK.PL ? Kiedy zaczniecie zachowywać się jak Europejczycy ??

@Andrzej

A dlaczego pytania nie mogą być zadawane osoba tam pracującym i bezpośrednio zainteresowanym ? Forum to forum, a przy normalnej rozmowie zostaną rozwiane Twoje wątpliwości.

Kto
@…

Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. Było już dużo osób które zgłaszały na "górę" swoje problemy i myślisz że się ktoś tym przejął. Forum chociaż przeczytać może potencjalny przyszły pracownik i się dwa razy zastanowi zanim przyjdzie tu do pracy. Viessmann kiedyś a Viessmann dziś to dwa światy.

Emilia

Zwalniają się ludzie, którzy przepracowali w firmie pół życia i nawet byli na stanowisku kierownika wiec o czymś to chyba świadczy. Brak szacunku do człowieka- tym kieruje się firma VIESSMANN :) Usunęli nawet komentarz na Facebooku jak napisałam, ze bezpłatne konsultacje to powinni psychiatryczne zapewnić niektórym pracownikom tej firmy. Prawda jednak boli. To fakt. Podsumowując do wszystkich nowych pracowników! Jeszcze 2-3 lata temu warto było przyjść tutaj pracować, teraz firma spadła na (usunięte przez administratora). Ludzie z wiedza i pojęciem sami odchodzą.

Nn
@Emilia

Zgadzam się. Jeszcze 3 lata temu sam polecałem ludzi do pracy a teraz w życiu bym tego nie zrobił, wręcz odradzam tą firmę. Przykro patrzeć co się tu dzieje.

Przebieg rekrutacji byłby dobry, Gdyni nie fakt że rekrutowany byłem przez 3 panie azda z osobna. Mam wrażenie że żadna nie wiedziała o czym rozmawiała poprzednia. Nie byłem nigdy na rekrutacji w firmie o tak rozbudowany działem zatrudnień, ale to wprowadza w przypadku Viessmann a tylko bałagan (zdaje sobie sprawę że szukają wielu ludzi, ale to nie tlumaczy)

Głównie motywacyjne, mało kierunkowych, odnośnie stanowiska, przyszły niedoszły szef, pytany o organizację zespołu, skład, obowiązki, nic nie wie, wczoraj dowiedziałem się że... nie może powiedzieć... Albo faktycznie nie wie jak to będzie wyglądać jak się rozkreą, albo nie chce przerazić obowiązkami jakie nadejdą. Tylko jeżeli okaże się że pracy jest za wiele do zarobków, to w moim przypadku z moimi kwalifikacjami i stażem, roboty jest full, więc 4 tygodnie i mnie w viessmanie nie będzie.

Operator cnc

Cześć, na jakie realne stawki na rękę mogą liczyć operatorzy?

@Operator cnc

Niecałe 4000 na rękę bez sobót.

@ktos

Chyba masz kłopoty ze wzrokiem ja ja nie widzę ubrana jak na dyskotekę , a że dba o porządek to chyba lepiej a nie wiecznie (usunięte przez administratora) był zostawiany i nikt tym się nie martwił , teraz przynajmniej jak zgłoszę to jest reakcja , jak się robić Ci nie chcę to szukasz nie wiadomo czego

@pik

Skoro tak Ci źle zmień zmianę , a jak z innej zmiany jesteś to się nie wypowiadaj . W końcu ktoś coś zaczyna robić , od wspierania procesów są odpowiednie osoby . Przecież jak Ci nie pasi zmiana możesz ją zawsze zmienić nikt tu siła nie trzyma nas . Bądź odważny i powiedz to w twarz tej blondi

Praca

Czy ktoś łaskawie poinformuje ludzi co się dzieje . Prawie już zniknął jeden z działów kabli a nikt nic nie mówi. Człowiek przychodzi do pracy i nie wie co z nim będzie. Rzucają nas jak (usunięte przez administratora) na inne działy bez żadnego uprzedzenia. Czy nie należy się nam chociaż informacja co z nami będzie?

Miśka23

Czy ktoś się wypowie kto pracuje w biurze? Jak wygląda praca? Jakie minusy?

Bambi

Świeżak: Jak będę ciężko pracował, starat się i zostawał po godzinach to kierownik to zauważy, doceni i da mi podwyżkę. Starzy pracownicy: hahahahahahahahahahahhahahah. Nie w tej firmie. Prawda jest taka świeżaku że będziesz miał więcej na głowie, za tą samą stawkę. Zapytaj starych pracowników ile podwyżki dostali za swoje zaangażowanie i umiejętność pracy na wszystkich stanowiskach działu.... NIC. Zarabiają tyle co pan czy pani co pracuje od kilku miesięcy na jednym stanowisku. Pracowałem kilka latek ale się pożegnałem jakiś czas temu. Pozdrawiam kolegów i keleżanki. Nie pozdrawiam firmy.

Zofia
@Bambi

Tak właściwie to jakie to stawki? Na rekrutacji nie da się wynegocjować jakiejś lepszej kwoty na początek, skoro potem ciężko o podwyżki?

Dadi
@Bambi

Jaka jest najważniejsza lekcja jakiej nauczyłeś się w pracy? Wydajni pracownicy są karani większą ilością pracy X4

Gl

Pracuje w firmie Viessmann od pół roku. Mogę powiedzieć tyle że jest dużo lżej niż a Automotive. Czy jestem zadowolona Tak.Wiadomo wszędzie trzeba robić. Jeżeli o mnie chodzi to pozytyw

pełny nadziei

Cześć. Aplikowałem na operatora do nowej fabryki która powstaje. Czy warto ? Wiadomo kiedy ma ruszyć produkcja? Stanowiska kierownicze już obsadzone? Pozdrawiam

Rozczarowany

Widzę że nowy zarząd firmy skutecznie dąży do tego aby VTG podzieliła taki los jaki firma z której większość nowej kadry kierowniczej przyszła. Wynagrodzenia za Lipiec to już jest jakaś kpina (premia wakacyjna była to z wypłaty sobie odbijają).Atmosfera coraz gorsza, liczy się tylko to żeby ktoś przyszedł na wszystkie nadgodziny i może dopiero wtedy zostanie doceniony. Im bardziej podliże się przełożonemu tym szybciej awansuje.Nie liczy się niestety czy dana osoba jest kompetentna na danym stanowisku, ważniejsze jest to że ślepo wykonuje obowiązki nawet takie które zakrawają o naruszenie zasad BHP. Nie liczy się nic poza tym żeby produkcja szła i sztuki się zgadzały.

Małgosia

Chętnie poznam jakieś głosy o pracy w firmie, bo zamierzam aplikować i totalnie nie wiem, na co się nastawiać. Chodzi o ogłoszenie na magazyniera, które jest w sieci. O co chodzi z tą zasadą "FIFO" wymienioną w ofercie? Pierwszy raz słyszę to określnie. I czemu jest napisane, że system jest 2 albo 3 zmianowy, można sobie wybrać, jak się chce pracować? Bardzo proszę o pomoc.

Natalis
@Małgosia

Ja zrezygnowałam jakiś czas temu z tego pracodawcy. Nie wiem jak jest teraz ale wiem jak było 6 miesięcy temu. W okresie mojego zatrudnienia było bardzo ciężko i bardzo nie przyjemnie. Na minus - płaca - norma (ciągle wzrostowa) - kierownictwo. Na plus + wpółpracownicy (z polski jak i z ukrainy). Z tego co mi jeszcze koleżanka mówiła to dużo ludzi szuka innej pracy nawet Ci co się dopiero co zatrudnili. Chcesz to się przyjmij na jakiś czas i zobaczysz czy zostać czy zrezygnować, łatwo jest znaleźć pracę gdzie indziej. Ja byłam wycieńczona po każdym dniu dlatego nie czekałam długo ( jakoś rok pracy) i mam teraz prace o podobnej płacy bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym i fizycznym co zauważyli nawet najbliżsi. Pozdrawiam

Magda
@Małgosia

Ja też stąd niedługo uciekam. Szkoda nerwów. Firma niby z wieloletnia tradycją a mam wrażenie że dopiero się uczy podstaw produkcji i zarządzania ludźmi. Jak nie chcesz być zmuszana do nadgodzin i bycia traktowana jak pacynka to nie polecam

A mnie interesuje sprawa parkowania. Część parkingu ogrodzona , to gdzie mamy parkować ? Zaznaczam, że jestem spoza Legnicy i nie mam możliwości dostać się do pracy inaczej niż własnym autem. Pewnie takich osób jest dużo więcej niż miejscowych. Zakładowe komunikatory milczą. Jak to będzie wyglądało w poniedziałek? Przyjadę, pokrążę i wracam do domu ? Dobrze wiemy, że normalnie ciężko jest z miejscem. Ponieważ nie ma żadnej kontroli nad tym kto tam parkuje.

Były (na szczęście) pracownik

Pamiętam, jakoś w styczniu - na stołówce, akurat cała 'góra' miała nasiadówkę w sprawie LAYOUT'u sprzętów na nowej hali. Z urzeczeniem słuchałem jak gryzipiórki, którzy w życiu nie dotknęli żadnej maszyny ani rurki, na wielkiej tablicy projektowali co gdzie ma stać i jak będzie najlepiej. Nie było wśród nich NIKOGO z produkcji. Serio.

Były (na szczęście) pracownik

@T Od początku czułem się tam jak niechciany intruz i potencjalny sabotażysta, który nie przyszedł do pracy, tylko żeby zaszkodzić firmie. Praca nie tyle ciężka, co frustrująca ze względu na wszechobecne czepialstwo o bzdury. Kasa bardzo taka sobie. Myślę, że Viessmann przespał moment, w którym czwórka na rękę to przestało być coś i ludzie godzili się na różnej maści upokorzenia dla takiej pensji. Teraz przy byle regipsach dostaniesz szóstkę na rękę, a komfort psychiczny nieporównanie wyższy. Im - w tych biurach - się ciągle wydaje, że ta praca jest atrakcyjna i że ludzie będą się jej trzymać do upadłego. Mylą się.

Gosia
@Były (na szczęście) pracownik

Ludzie będą tutaj pracować bo warunki są lepsze niż w każdej innej firmie na strefie. Jak robię lepiej w tynkach to śmiało idź????.Jest tutaj naprawdę czysto bez smarów na podlogach itp. Ja polecam Viessmana mam porównanie i jestem bardzo zadowolona z pracy tutaj.

Wyrobek

Te szafki śniadaniowe, to trzeba było w ogóle na drugą halę wyrzucić. Po co tracić pół przerwy na dotarcie do szafki, a potem na kanapy? Możemy tracić całą przerwę. Po co nam ona?

Piotruś Pan

Firma spadła na psy... Czy to kable, czy to pompy poprostu jeden (usunięte przez administratora) Cyfra cyfra cyfra. Ludzie padają jak muchy ale kierownictwo ma to gdzieś daleko.... Na twoje miejsce jest kilku w kolejce hahahah

Młoda

Jestem zaproszona na rozmowe o pracę u was . Jak to jest z nowymi pracownikami i terminem ich urlopu?Czy jest tak jak w większości firm, że nowi nie mogą liczyć na urlop w sezonie? Słyszałam, że cała firma ma jeden termin urlopu, czy to prawda??

Prawda

To prawda, ani plakaty ani reklama na autobusach wam nie pomogą. Pieniądze wyrzucone w błoto. Firma straciła dobre imię, renomy już dawno nie ma. Wracając z pracy autobusem ludzie z innych firm się z nas i z was śmieją. A większość ludzi przed podjęciem pracy czyta forum.

Korporacyjny wyzysk

Pracownicy. To ja wam coś wytłumaczę bo nie każdy tego rozumie. Jeżeli od wyrobienia normy zależy Twoja premia to wiedz że pracodawca będzie tą normę powoli podnosił. Im wyższa norma to tym ciężej i szybciej musisz pracować aby osiągnąć premię. Pracodawca będzie podnosił normę tak długo aż dojdzie do tego momentu że Ty jako pracownik goniący za premią nie dasz rady tej normy już wyrobić. Jest to proces najbardziej korzystny dla pracodawcy ponieważ Ty mimo że pracujesz na pełnych obrotach kosztem zdrowia przestaniesz wyrabiać cel jaki dał Ci pracodawca a co za tym idzie zarobi na Tobie nie dając Ci premi. Jeśli będziesz z czasem pytać gdzie premia to pracodawca odpowie Ci "gdzie norma?". Pamietaj... że jeżeli kierownik mówi Ci "od tego zależy Twoja premia" to miej to gdzieś. Nie daj sobie założyć homonta i zakuć w łańcuchy... zdrowie jest ważniejsze... zachowaj energie dla rodziny. Praca jest ważna ale NIE kosztem garba... nie jest warta tego żeby nie mieć po pracy siły dla siebie dla rodziny. Podsumowując: Fg jest tylko po to abyś Ty pracował na pełnych obrotach nie mogąc dogonić celu a pracodawca zarobił na nie daniu Ci premi.

Zostaw merytoryczną opinię o Viessmann Climate Solutions Legnica - Legnica

• Jak się pracuje w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Zobacz opinie na temat firmy Viessmann Climate Solutions Legnica tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 345.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 282, z czego 25 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 102 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Viessmann Climate Solutions Legnica?

Kandydaci do pracy w Viessmann Climate Solutions Legnica napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Viessmann Climate Solutions Legnica