Lorica Iuris

Opinie o Lorica Iuris

ktoś

Szczerze odradzam wszystkim potencjalnym klientom "usługi" tej kancelarii. Omijajcie szerokim łukiem.

yout

wszystko jest możliwe ...

bubaaa

hahahahaha ile?

AG

Szukam kancelarii, która mogłaby się zająć sprawami mojej firmy.Jedną z wytypowanych przeze mnie BYŁA Lorica Iuris. Z powyższych komentarzy(za które bardzo dziękuję)na pewno nie wybiorę tejże. Pozdrawiam AG.

Matka

Z obowiązków pracownika zarabiającego 1800 zł: "pracownik winien stawiać się do pracy w garniturze, koszuli i krawacie w stonowanych kolorach, w skórzanym obuwiu i ze skórzaną teczką. Powyższe wyposażenie pracownik nabędzie ze środków własnych" (a teraz koszty które poniosłam na rzecz Syna w przybliżeniu: garnitur 1500 zł, teczka 500 zł, 5 koszul wątpliwej jakości około 500 zł, krawat po 100 zł sztuka, 2 pary butów 500-700 zł) "Uchylenie powyższemu stanowi ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych" - czyli zwolnienie dyscyplinarne. Kogoś tu chyba zdrowo posoliło.

były pracownik

Odradzam, omijajcie tego pracodawcę z daleka!

adaś_niezgódka

Pluskwa noworoczna zaatakowała?

Malina

Tym razem pod most Grota. Tam jest ścisłe centrum i duży ruch.

gość

Podobno znowu się przeprowadzają, ciekawe gdzie tym razem

medyk

Moja metoda jest taka umawiam się z łachem na spotkanie i na spotkaniu mówię, że sobie nie życzę więcej telefonów w sprawie oferty. Mina łacha jest bezcenna. Skaranie boskie z tymi ludźmi ale inaczej zamęczą tymi telefonami.

Marek

Ciagle do mnie dzwonią i pytają czy czegoś nie potrzebuję, czasem to nawet dwie różne osoby jednego dnia. A ja nie potrzebuję i nie potrzebuję a oni proszą i proszą. Jaja kwadratowe! Chyba jakiś kryzys dopadł tę branżę.

Ygagjc

Dobrze że nie napisał art 299 ksch

Malina

A co to za nowy tryb postępowania przewiduje art 299 ksh? Co to za nowomowa prawnicza "pod odpowiedzialnością karną" Takiego "prawnika" to ja bym wywalił w trybie natychmiastowym.

""

Poniżej raport który moja firma otrzymała od doradcy z tej "kancelarii" zaznaczę, że wydałem już na te sprawy kilka tysięcy w nadziei na odzyskanie pieniędzy i oto co mi napisano: "zgodnie z ustaleniami przesyłam Państwu aktualny raport ze spraw prowadzonych przez naszą kancelarię. Większość ze spraw znajduję się na etapie egzekucji komorniczej, bądź niedługo trafi do komorników. Wszędzie starałem się podać Państwu bieżącą informację z sądu lub od komornika. W kilku sprawach należało by podjąć dodatkowe czynności w celu wyegzekwowania należności od dłużników. W treści raportu starałem się wprowadzać odpowiednie sugestie. Chodzi mi tu w szczególności o sprawy: 1.XX - otrzymaliśmy wyrok z uzasadnieniem oddalający nasze powództwo - proponuje złożenie apelacji od wyroku, 2.XX - egzekucja przeciw spółce bezskuteczna - proponuje rozszerzenie egzekucji o członków zarządu z ich prywatnego majątku w trybie art. 299 KSH , 3.XX - otrzymaliśmy postanowienie o bezskutecznej egzekucji - proponuje złożenie do sądu wniosku o wyjawienie majątku pod odpowiedzialnością karną, 4.XX - otrzymaliśmy postanowienie o bezskutecznej egzekucji - proponuje złożenie do sądu wniosku o wyjawienie majątku pod odpowiedzialnością karną, 5.XX - windykacja na etapie polubowna bezskuteczna - proponuje skierowanie sprawy do sądu, 6.XX - windykacja na etapie polubowna bezskuteczna - proponuje skierowanie sprawy do sądu. Proszę o informację czy są Państwo zdecydowani na podjęcie kolejnych kroków w w/w sprawach. Jeśli tak proszę o informację, a przygotuje dla Państwa konkretną ofertę" Wmawia mi się, że takich mam dłużników ale innym kacelariom idzie jakoś lepiej, tutaj tylko wyciąganie kasy a efektów brak.

byly pracownikkk

buahahaha a mi najbardziej się podoba jaaad wylwany na forum :)czaaad

haha, no prosze ile opinii teraz wskoczyło, ale ja oceniam na plus firme

ahaha

ostatnie komentarze pisałem ja, jedna z trzech osób :P

boss

Śmiesznie to wygląda jak 2-3 osoby trzaskają komentarze od roku na temat kancelarii, w której pracowali. Powiedzcie kto normalny ma w to wszystko uwierzyć ?????

Chuck Norris

Lorica Iuris - najbardziej znana i komentowana kancelaria na świecie..nawet ja nie nadążam...

ja

Cholera jasna, Lorica Iuris to najpopularniejsza instytucja w całym internecie. Nawet Chuck Norris nie nadąża z komentarzami :P

dura

to wszystko ten informatyk!!!

Zainteresowany

Nie, jak się wybiorę do Warszawy to spojrzę oczywiście...:) Ale ta ich strona internetowa jak już się pojawiła to coś jakby nieaktualna... http://loricaiuris.pl/

Apoco?

Jeżeli aż tak bardzo Cię to interesuje, to zajrzyj do ich siedziby na Bielany i sprawdź czy budynek nie zniknął. Strona ostatnio często się nie otwiera, czyżby były informatyk robił złośliwie masowe wejścia i celowo ją wykrzaczał?

@Apoco? 18.08.2014 22:44

Trochę mnie to interesuje stąd pytam... Poza tym co i rusz czytam jak jakiś były pracownik a to ich do sądu pozywa, a to im klientów podbiera, a teraz znowu informatyk-sabotażysta... Ci źli byli pracownicy osaczający kancelarię...

Apoco?
@Zainteresowany 19.08.2014 00:12

No i jak? Patrzyłeś? Stoi jeszcze ta buda?!

Zainteresowany

Wiadomo co z nimi ? Bo słyszałem, że mieli kłopoty finansowe, dziś nie można wejść na ich stronę www.loricaiuris.pl

szczęściarz

Pan (usunięte przez administratora)już w kancelarii nie pracuje ( na szczęście dla pozostałych pracowników). Nie ma czego podziwiać, to był człowiek który stosował różne metody mobbingu i nie należy go chwalić totalnie nie będąc w temacie. Fakt trzeba Panu (usunięte przez administratora)przyznać niesamowitą zdolność odkręcania kota ogonem, ale ciężko powiedzieć czy to jest powód do dumy.

Tomasz

Szanowni Państwo, Oświadczam, że nie mam nic wspólnego z chamstwem widniejącym powyżej. Swoje opinie w szczególności te negatywne zawsze podpisywałem imieniem i nazwiskiem. Na temat Kancelarii nie mam zdania i powstrzymuję się od jakichkolwiek ocen. Uważam jednak, że zarówno pozytywne jak i negatywne opinie na temat tego podmiotu oraz jego pracowników są przesadzone. Osobiście przykro czyta mi się ten język i obserwuje ten poziom dyskusji. Tym bardziej, że wszyscy ciężko pracowaliśmy na odbudowanie o/Warszawa i dobre imię kancelarii. Wygląda to długofalowy skutek inwestowania w bardzo młode kadry. Cenna lekcja na przyszłość. Moje relacje z Pracodawcą mogę uznać za poprawne i na tym poprzestanę. Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów w pracy, Tomasz, PS. Do "Przyjemniaczka" który na mnie szczeka. Cisną mi się wulgaryzmy na usta, kiedy czytam to co napisałeś ale nie będę Cię oceniał. Przemyśl sobie swoje zachowanie i sam siebie oceń. Szkoda że nie miałeś odwagi na takie opinie i zaczepki w cztery oczy. Widocznie była jakaś przyczyna. Mając skalę porównawczą pokaż co potrafisz pracując w terenie zarówno samemu jak i kierując zespołem. A gdy cel ten osiągniesz, zapraszam na tatami. Dalsze słowne i anonimowe zaczepki będę ignorował.

wojciech

Jak już skończycie sobie słodzić to może ktoś odpisze na mojego maila. Pieniądze wzieli a działań brak! Nawet odpisać klientowi nie raczą.

karol z niemiec

Tomasz daj już spokój...ten monolog już się zrobił nudny. Napisz jakiś nowy. Pozdro dla kumatych :P

Mojżesz

Siódme przykazanie mówi "NIE KRADNIJ"

jurek

Jak masz do nich blisko to możesz spróbować. Na początku jest bardzo miło i wszyscy są koleżeńscy. Dopiero po pół roku przestają udawać i poznajesz tę firmę na prawdę. Zarobisz tu 1,6 - 1,8 - jak dla mnie to ŻEEE-NUUUU-AAAA. Jak trafisz do pionu prawnego będziesz kserował i dzwonił do sądu, jak do windykacji to będziesz wydzwaniał do złodziei i prosił się o dobrowolną spłatę a jak nie daj boże trafisz do sprzedaży to już cię odmóżdży totalnie - telefonowanie i oferowanie usług prawnych (tak jak zapałek, ubezpieczeń i papieru toaletowego). Odpowiedz sobie na następujące pytania: czy to właśnie chciałbyś robić, czy za te pieniądze, w tak nieuprzejmej atmosferze, bez szansy na jakąkolwiek ścieżkę kariery, na umowie śmieciowej. Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco to jest to właśnie to czego szukałeś!!!

jurek

Ej baby, wy to sobie jednak umiecie dokopać!

jurek

Nie wiem Żabciu czy dobrze kumasz. Dobra praca to taka, w której zarabiasz dużo pieniędzy lub taka w której zaczynasz zarabiając mniej ale masz jasno wytyczoną i długą ścieżkę kariery (np. w banku). Nie wiem czego można nauczyć się w lorica iuris, pewnie czegoś można. Temat ścieżki kariery zostawmy w spokoju. Wysokie zarobki włóżmy między bajki. Jeżeli się odnajdziesz to będziesz szczęśliwy, jednak zwracam uwagę, że zawsze należy mieć plan B (np. grać w totolotka).

jurek

Praktyki nie są płatne. Robi się sprawy, które zlecają ci prawnicy. Kiedy je wykonasz rozliczasz się z tego co zrobiłeś a potem przekazujesz im do sprawdzenia. Czasem zadania są mądrzejsze a czasem mniej mądre, czasem zwykłe kserowanie i telefony do sądu. Może zaproponują ci pracę, kokosów raczej się nie spodziewaj. Na awans nie licz bo inni tu czekają w kolejce od lat. Stanowiska doradcy klienta ci nie polecam, chyba że twoją ambicją jest wykonywanie telefonów, płaszczenie się przed klientami i umawianie spotkań, to najniższa półka w kancelarii. Stąd awansu do pracy prawniczej nie ma. Co prawda najłatwiej jest się tu dostać ale to kanał. Reasumując. Spróbować można, na początku zawsze jest bardzo miło. Można też przezimować z braku lepszego pomysłu. Nie życzę jednak nikomu robienia tu życiowej kariery.

hipster

No i co eks-kierowniku zatkało kakało ?

poszukujący

Ej no powiedzcie jak jest na tych praktykach na prawdę i nie róbcie sobie jaj. Czy te praktyki są płatne? Jakie konkretnie sprawy robiliście dla klientów i czy jest szansa na awans.

A.

Czyżby poprzedni nieudolny kierownik,zdobywca białego pasa w karate kid miał za dużo wolnego czasu na bezrobociu?

cinek

Pracuję jako doradca klienta w tej kancelarii. Gdy moja sprzedaż spadła poniżej planu zostałem ukarany i zostało mi potrącone 10 proc. z wynagrodzenia podstawowego. Gdy w następnym miesiącu moja sprzedaż przekroczyła plan trzykrotnie, zostałem poklepany po plecach. Liczyłem na jakieś wyrównanie ale się nie doczekałem. Podejście do pracownika jest tu bardzo instrumentalne.

hermann

Mam rozumieć, że w tej kancelarii pisma procesowe, odwołania i umowy są pisane nieodpłatnie przez praktykantów, którzy nawet nie skończyli studiów?!! To by wiele tłumaczyło w mojej sprawie...

Anka

'Kierowiec' jest, musisz dobrze nim potrząsnąć na dzień dobry i masz gościa co rano u progu. Panienki spoko, gładkie i chętne do zawierania znajomości. Lecą nawet na skodziarzy! Mecenas biega za ciebie po sądach, dzwoni o terminy i jak mu każesz to kseruje i liże znaczki. Praktykant u nas to jest GOŚĆ. Każdy dostaje tablet, smartfona i własny gabinet. Z tymi obiadami to był kit ale kebab jest obok i hot dogi ze stacji.

Zainteresowany

Jak mam zasuwać za darmochę to chyba moge czegoś w zamian oczekiwać. Obiad to dobry pomysł i te panienki. Lepiej żeby się okazały gładkie. Bo z paszczurami nie będę sie kisił zamiast wypoczywać w Hiszpanii na plaży. Masażyście podziękuję nie lubię męskiego dotyku. Czy dostaniemy samochody służbowe żeby nimi jeździć do domu? Czy może jakiś kierowiec będzie podjeżdżał? Te standardy stosują już inne kancelarie i miałem kilka propozycji ale rozumiecie byle czego nie wezmę.

być może

Czyli w ogłoszeniu podali "umowa o pracę" a jak cie przyjeli to sie okazała śmieciówka? Czyli po polsku.

test123dupa123

daje ogromnego plusa za miłą atmosferę w pracy i super współpracowników/kierownika, DUUUUUŻY minus za nieodkurzaną wykładzinę i grzyba na suficie oraz niejasne warunki zatrudnienia

chu/du/cycki
@test123dupa123 03.07.2014 21:45

co masz na myśli pisząc niejasne warunki zatrudnienia i jaki limit jest na tej tajemniczej karcie na drobne wydatki

test123dupa123
@chu/du/cycki 03.07.2014 22:48

w ogłoszeniu z ofertą pracy było jasno napisane "Rodzaj umowy: Umowa o pracę" na rozmowie nie było mowy o innej formie zatrudnienia, więc uznałem że ta kwestia jest oczywista. Tłumaczenie ,że inni też mają taką a nie inną umowę jest dla mnie conajmniej śmieszne. (usunięte przez administratora)

Być może zainteresowany

A czy są jakieś panienki do parzenia kawy praktykantom? Kiedy zostanę wrzucony w wir pracy prawniczej wolałbym mieć jakąś fajną asystentkę. Kserowanie, kawa te sprawy. Jeżeli mam pracować za darmo to oczekuję jakiegoś komfortu. Czy każdy ma swój gabinet? Bo nie chciałbym siedzieć z jakimiślamusami z marketingu.

jaśmin
@Być może zainteresowany 02.07.2014 14:16

Jest jedna asystentka na cały pion prawny ale jest strasznie zabiegana i ciągle ma muchy w nosie. Musisz ją sobie na wstępie dobrze "ustawić" to będziesz miał z niej pożytek.

pomocny
@Być może zainteresowany 02.07.2014 14:16

Oczywiście, są panienki do parzenia kawy praktykantom, każdy ma osobny gabinet. 3 razy w tygodniu przychodzi masażysta (oczywiście w ramach praktyk) i co najważniejsze....codziennie obiady dowożone z najlepszych restauracji.

przerażona

Robią dyktando na rozmowie rekrutacyjnej?!! O RETY!!!

Stódent

Mam dysleksję, moge pisać jak chce!

Student

Ale jak to? Ja myślałem ze pszyjde tu na praktyki, poczóje się jak prawdziwy mecenas, dobrze mnie zapłacą i odlorze coś na wakacje. No i ze tyle sie tu nauczę ze na studiach juz będę miał same piątki bez nauki.

obiektwyny

Ciekawa dyskusja wywiązała się na tym forum. Obiektywnie jednak patrząc przy zarządzaniu ludźmi w tej kancelarii popełniane są rażące błędy i tego ukryć się nie da. Skoro 90% ludzi odchodzących z tej kancelarii ma negatywne uwagi wobec byłego pracodawcy to znaczy, że są to...frustraci, ale jak 90% obecnych pracowników ma negatywne zdanie to znaczy, że jednak jest coś nie tak. Dlatego moim zdaniem zarząd? powinien się jednak mocno zastanowić nad swoimi działaniami i spróbować dojść do wniosku, że nie tędy droga. Szkoda wizerunku kancelarii...

konkurent

Przypomnę panu, że sąd był po mojej stronie. Podobnie jak pańscy byli pracownicy, którzy pana opuścili. Radzimy sobie razem już kilka lat i nie żałujemy tej decyzji.

konkurent

Ja pracowałem dość długo w tej kancelarii i mogę powiedzieć, że gdyby gość, który zarządza tą kancelarią miał minimalne pojęcie o prowadzeniu takiej działalności to kancelaria ta byłaby topową na rynku. Niestety ale zarząd wydaje się, że bladego pojęcia nie ma jak prowadzić taki biznes. Popełniają szereg błędów, które wymienione są w każdym elementarzu dotyczącym zarządzania ludźmi. Niestety ale z taką wiedzą to co najwyżej można prowadzić stoisko na bazarku. Wszystko ratują nie którzy ogarnięci ludzie, podejrzewam jednak, że też do czasu.

gość
@konkurent 25.06.2014 22:36

Nazywanie siebie konkurentem KPLI w pańskim przypadku uważam za całkowicie nieuprawnione. Zwracam Pańską uwagę, że byłem poważnym przedsiębiorcą, który dał Panu pracę gdy chodził Pan w dziurawych butach i jeździł komunikacją miejską. Zaufanie jakim Pana niewątpliwie obdarzyłem zaowocowało moimi kłopotami, szczęśliwie przejściowymi. Radzę Panu dobrze, żeby przestał Pan mówić bzdury, bo znów spotkamy się w sądzie. Tę śmieszną konkurencję zbudował Pan podstępem, nadużyciami i kłamstwem. Pozostawił po sobie mnóstwo smrodu. Więc niech mnie Pan nie poucza z łaski swojej, nie życzę sobie.

tymon

Ja idę w przyszłym tygodniu na rozmowę o pracę. Mam nadzieję, że przyjmą mnie bo z pracą w tej chwili na rynku jest ciężko, a kancelarię polecono mi. Poza tym czytam opinie w internecie i widać, że sporo osób chwali sobie pracę w Lorice Iuris. Po rozmowie postaram się napisać jakie były wrażenia ;) Mam nadzieję, że będą pozytywne :P

Zostaw opinię o Lorica Iuris - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lorica Iuris