Aluplast Okna (Aluplast Sp.Z O.O.)

Opinie o Aluplast Sp.z o.o.

Amanda

Czy na stanowisku Pracownik produkcji w dziale oklejania pracują jakieś panie? Nie jestem pewna, czy się zgłaszać z tego ogłoszenia i czy dam radę, bo nie wiem co tam się nawet dokładnie robi. Potrzeba dużo siły, są jakieś oddzielne prace i normy dla kobiet i mężczyzn?

Chętny do pracy

Witam, widzę, że pozmieniały się stawki na ogłoszeniach na lepsze, czy podpowie ktoś gdzie najlepiej aplikować? Młodszy operator extruzji czy oklejania?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Bartosz Beszterda

26.07.2023 06:07

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Chciałem przestrzec przed firmą Aluplast. Chciałbym, żeby osoby starające się o wakat w tej firmie miały świadomość, jak się tam pracuje.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Pracowałem na stanowisku Team Leadera (operatora maszyn). Obsługiwałem maszyny, szkoliłem operatorów, nadzorowałem zespół w realizacji dziennego planu do wykonania.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

5000-6000 zł netto.

Micro

Myślę, że to dobra stawka na rękę po 5 latach, uwzględniając stanowisko. ok 7600 brutto

Wow, widzę że jednak pracodawca poważnie traktuje pracowników skoro są takie wynagrodzenia. Myślę że wymagania są wysokie bo wynagrodzenia są wysokie ale tak powinno być.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Łącznie 11 lat. Przed odejściem z firmy miałem 5 lat ciągłości zatrudnienia.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Niestety nie. W firmie panuje wszechobecny wyzysk, niedocenianie pracowników oraz stawiane cele są nierealne do zrealizowania. Cele realizowane są codziennie, jako dzienny plan do wykonania, który trzeba wykonać z określoną tolerancją, uwzględniając kilka aspektów dotyczących produkcji, które są wliczone w czas pracy. Niestety jest całe mnóstwo nieuwzględnionych czynników, które wpływają na pracę i zaburzają proces dziennego planu, co odbija się na produkcji, przez co - my pracownicy - jesteśmy podejrzewani o sabotowanie maszyn. Zarzucano nam, że to my wpływamy na czynniki produkcyjne, co powoduje spadek wyników. Między innymi ten aspekt jest czynnikiem wpływającym na niemiłą atmosferę w miejscu pracy. Wyzysk ze strony pracodawcy polega na tym, że pracownicy mają nieadekwatne wynagrodzenie względem umiejętności stażu pracy i zaangażowania. Wieloletni pracownicy zarabiają tam niegodziwie względem nowych pracowników, którzy przychodząc do firmy, mają oferowane bardziej korzystne wynagrodzenie - wyższe lub takie samo jak pracownicy z długim stażem pracy. Jest tajemnicą, kto dokładnie ile zarabia, mimo iż miało być to unormowane i oficjalnie dostępne. Oczywiście mimo braku jawności wynagrodzeń, pracownicy wymieniają się spostrzeżeniami na ten temat.

Roby

Wyzysk to jest za 4000 brutto, ale nie 6000 na rękę

Co najbardziej lubiłeś, a czego nie lubiłeś w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Czynności, które wykonywałem były mało monotonne, co przekładało się na brak rutyny w pracy i było to na plus. To co było na minus to toksyczna atmosfera, którą wprowadzają bezpośredni przełożeni, o czym wspominam wyżej.

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Nie było dla mnie możliwości rozwoju. Swoje maksimum osiągnąłem, próbując awansować do innego działu na stanowisko szefa ekstruzji. Zostałem obrzucony oszczerstwami przez moją bezpośrednią przełożoną - miało to miejsce w obecności kierownika działu, do którego rekrutowałem, w wyniku czego nie udało mi się awansować. Złożyłem CV na stanowisko szefa bez konsultacji z przełożoną, co przyczyniło się do w/w sytuacji i na dodatek szefowa powiedziała mi, że chyba nie myślałem sobie, że ona ot tak znajdzie sobie kogoś na moje miejsce, jeśli bym awansował.

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Odbywały się różne szkolenia. Natomiast jeśli chodzi o przyuczenie do stanowisk to wygląda to tak, że ciężko jest kogokolwiek wyszkolić, gdyż jest presja planu do wykonania, a pracownicy często zastępują osoby na innych stanowiskach niż są zatrudnieni. Po prostu nie ma ludzi do pracy - ciągle się ktoś zwalnia, w firmie od lat jest ciągła rotacja.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Bartosz Beszterdaikona wywiad

W całej firmie (pod koniec mojej pracy) była toksyczna atmosfera na skutek: za dużej presji, dużej liczby zwolnień i demotywacji. Kierownictwo w imieniu pracodawcy rzadko zwalnia, ponieważ każde ręce są potrzebne w tej pracy, natomiast mówią głośno, że jeśli się komuś nie podoba, nie będą trzymać go na siłę. Z przykrością muszę stwierdzić, że z mojego działu po mnie odeszło 5 osób, co przyczyniło się do tego, że w końcu zainteresował się tym prezes. Prezes dopiero teraz zaprasza pracowników na spotkania i pyta, co może zrobić, żeby zostali. Ze mną nikt nie rozmawiał na taki temat, nikt nie próbował mnie zatrzymać, ani żadnego z kolegów, którzy odchodzili po mnie - wiem to z rozmów z tymi kolegami. Dla mnie oznacza to, że kadra zarządzająca na niższych szczeblach psuje firmę od wewnątrz takimi zagraniami. Ja osobiście chciałem porozmawiać z dyrektorem, natomiast nie było go w siedzibie firmy w dniach, w których postanowiłem rozwiązać umowę. Rozmowa ta miała dotyczyć moich kolegów i koleżanek, którzy zostali i którym będzie trudniej już znaleźć pracę na rynku z powodu zbyt słabych kwalifikacji lub wieku.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Pracodawca zachęca dobrymi stawkami na starcie, które potem nigdy nie są zwiększane. Wynagrodzenie od lat jest takie samo, jeśli się nie szkolisz, a że na szkolenia nie ma czasu, jest to błędne koło.

Bartosz Beszterdaikona wywiad

Przyjrzeć się osobom, zarządzającym działami, w których jest duża rotacja, np. dział oklejania. W dziale oklejania pracownicy skarżą się na przełożonych poszczególnych zmian.

Dzień dobry. Ktoś poniżej napisał, że widełki płacowe podane w ogłoszeniach to nie prawda i pensja wynosi brutto około 4 tys.+. Czyli do ręki będzie to około 3 tys.+. To nie jest zbyt dużo. Dlatego mam pytanie do pracowników. Ile mniej więcej na rękę się wychodzi w systemie 4-brygadowym. Potrzebuję realnej kwoty. Widełki chociaż, byłoby miło. Z góry dziękuję. No i drugie pytanie: czy trzeba za..p... jak dziki arab, aż kręgosłup się złamie czy jest raczej spoko i da radę wyrobić 12 godzin (w sensie czy jest dużo dźwigania powyżej powiedzmy 10 kg??)

Małgorzata
@Kandydat

Zrobiłeś mi dzień tym porównaniem. Możesz dać znać czy już aplikowałeś? Byłeś na rozmowie i możesz dać znać o co pytają? I czy przedstawiają warunki od razu. Byłabym wdzięczna

@Małgorzata

Na 4 brygadach jest płaca na poziomie tych 4 tysięcy na rękę natomiast nie jest to praca ewidentnie dla kobiet ciężkie warunki gorąco w cholerę i trzeba przez 8 h przerzucać profile które wyjeżdżają z wytłaczarkę na kilku liniach jedna osoba to nie praca to kierat proszę przyjść miedzy zmianami pod firmę zapytać bezpośrednio pracowników ze wrzyciu by tej pracy znajomemu nie polecili

Buu

Jak to jest z zfśs? Są wczasy pod gruszą lub dodatek wakacyjny? Paczki na święta lub premia świąteczna?

Ojć

To co w takim razie pracodawca finansuje z zfśs?

@Ojć

Nic nie finansują oprócz pikniku integracyjnego raz w roku tak są tylko pożyczki dla pracowników na nisko procent

Czy w Aluplast Sp.z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Irmina

Operator wytłaczarki na ile godzin jest potrzebny dziennie? Nie widzę aktualnego ogłoszenia, ale wiem, że mieli. I czy ewentualne nadgodziny są kwestią wolnego wyboru?

KK
@Irmina

praca w ruchu ciągłym https://www.aluplast.com.pl/operator-maszyn

Może nowy pracownik.

Od 2-3 lat ciągle widnieje oferta że szukacie ślusarzy. Nikogo przez ten czas nie znaleźliście? Miałem składać tam CV ale patrząc na to mam wądpliwosci

Emilia
@Może nowy pracownik.

Męża też właśnie interesuje praca tutaj jako mechanik. Mają takie ogłoszenie obecnie ale szczerze to nie wiem czy wcześniej też wisiało. Ktoś wie jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc zarabiać tą wyższą stawkę miesięczna z widełek jaką podali? Oni z każdym indywidualnie ustalają wysokość wynagrodzenia?

Małgorzata

Jak to się ma do warunków w firmie? Zarobki są na poziomie minimalnej? Z tego co piszesz to tak by wynikało. Możesz dać znać na jak długo jest podpisywana pierwsza umowa i czy można liczyć na umowę o pracę?

Wanda

Chciałabym złożyć swoje cv na produkcję w dziale oklejania, czy to również praca dla kobiet, posiadam doświadczenie na produkcji? Na stronie podane jest, że inwestują w pracowników i zapewniają szkolenia, czy na początek zatrudnienia też są przewidziane jakieś kursy , chociażby takie żeby się wdrożyć?

Witam jestem zainteresowany pracą na stanowisku mechanika utrzymania ruchu wiadomo jak wygląda praca i wynagrodzenie?

Hmm
@Kandydat

Widełki płacowe podane są w ogłoszeniu, system 4-brygadowy

Rafał
@Hmm

Pewnie nie zauważył, że to od 6 do 7,5 tyś zł brutto. Widzę, że 7 osób szukacie. Skąd takie zapotrzebowanie się u Was wzięło i czy w związku z tym skłonni jesteście przyjąć również kogoś bez doświadczenia, mimo, że w ogłoszeniu jest to jedno z wymagań?

M.

Oferty non stop wisza, a odrzucają aplikacje fachowcow z doswiadczeniem. I tak juz nie chce kandydatura stara, ale o co tu chodzi?

Sebastian
@M.

Twoją odrzucili? W ogóle byłeś na rozmowie czy na poziomie wysłania CV cię nie zaakceptowali? Na jakie stanowisko aplikowałeś?

kp
@M.

witam serdecznie jak wyglada etat na ur za mechanika bardzo prosze o szczere odp

Mat

Witam zastanawiam się czy warto złożyć cv do tej firmy na dział operator CNC i czy warto ogólnie i jakie wynagrodzenie i jaka stawka na start chciałbym się dowiedzieć czy jest warto iść tam ??

NowyNowy

Witam Pytanie do Pracodawcy Dlaczego w ogłoszeniach ,które są na różnych portalach proponowane stawi dla nowych pracowników to na przykład od 6000 do 9000 brutto a jak dochodzi do podpisania umowy to proponowana stawka to poniżej pięciu tysięcy i jakaś premia która nie ma żadnych zasad. Dlaczego na wstępie Państwo wprowadzacie ludzi w błąd. Mowa o premiach do 35 procent a jak dochodzi co do czego to premia wychodzi śmieszna.

PracoZbawca
@NowyNowy

To normalna praktyka w cywilizowanej Polsce. Wszyscy tak robią, robimy także i My! Stawki są wysokie w ogłoszeniach, aby przyciągnąć zainteresowanych pracą. Stajemy na głowie i wydajemy pieniądze (i to niemałe), aby atrakcyjne treści ogłoszenia przyciągnęły jak najwięcej kandydatów. Jak już mamy kandydata, mówiąc kolokwialnie, odkrywamy przed nim karty. Czyż to nie wspaniałe? PracoZbawienie to nasza misja!

Produkcyjny

Czy w tym roku będzie jakąś podwyżka inflacyjna, firma bije rekordy produkcji, może coś dostaniemy?

Marco
@Produkcyjny

Czy wiadomo coś o tej podwyżce inflacyjnej, czy będzie jak w zeszłym roku?

Gabriela

Hej, szukam pracy i widziałam tylko stare oferty, ale weszłam na stronę i tam faktycznie jest coś. Ktoś coś więcej wie o pracy kontrolera jakości? Zauważyłam, że nie podali, czy praca hybrydowa wchodzi w grę, wie ktoś?

Mich
@Gabriela

Praca hybrydowa nie jest możliwa na stanowisku kontrolera jakości. Oferta, która w tej chwili jest aktualna dotyczy pracy w systemie 4-brygadowym.

Jakie godziny pracy obowiązują w Aluplast Sp.z o.o.?

KK

To wszystko zależy od stanowiska: administracja pracuje w przedziałach 7-16, produkcja ruch ciągły 4-brygadowy, okleina III zmiany PON-PT i inne. O jakim stanowisku mówim?

@KK

można się czegoś dowiedzieć o praktycznej organizacji pracy kontrolera jakości w firmie? Że na 4 brygadówce jest to akurat jasne ale co dalej?

xyz
@KK

Proszę o info jak wygląda system 4-brygadowy w Aluplast.

ZZZ
@xyz

System 4- brygadowy oznacza pracę wg harmonogramu: 7 dni roboczych- 2 wolne- 7 roboczych- 2 wolne- 7 roboczych- 3 wolne. W systemie wolny jest jeden weekend w miesiącu. Grafik jest znany na cały rok, można więc przewidywać dni wolne i planować urlopy.

NowyNowy

Ojciec Tadeusz

Panowie W poniedziałek odbędzie się audyt. Proszę aby wszystkie puszki z piwem, paczki z papierosami, oraz ewentualne flaszki trafiły do kalosza, który umieściłem pod biurkiem w kantorku mistrza produkcji. Na wierzchu, proszę wypchać kalosza gazetami dla niepoznaki. Nocną zmianę, proszę O zebranie wszystkich puszek do aluminium, zwłaszcza po piwach. Nie daj Boże jak na audytorium znajdzie się jakaś małpka, albo flaszka, łeb ukręce własnoręcznie i skończy się to El dorado! Koniec!

Kinia

Jak firma rozlicza nadgodziny na stanowiskch biurowych?

Krzysztof
@Kinia

Kinia mi nic nie płacą

@Krzysztof

Ja jak będę odchodzić to albo dogadam się w sprawie nadgodzin albo sąd pracy.

@Krzysztof

Jak mogą niczego nie płacić? Na jakiej umowie jesteś i jak te nadgodziny tak konkretnie wychodzą / wyglądają?

Noname
@Aneta

Nigdy nie płacili.

@Noname

jeśli to prawda to proszę o wyjaśnienie, co po pierwszym miesiącu pracy wynagrodzenia miałoby nie być? jak to u Ciebie wyglądało, że tak stwierdzasz?

Ciekawski
@Aneta

Bzdury gość wypisuje - są normalnie wypłacane nadgodziny albo stosuje się równoważny czas pracy. Na pewno nie nikt nie pracuje po godzinach za darmo

Nikola
@Ciekawski

Ciekawski jakoś siedzę po godzinach i nie ma płacone dodatkowo

Nikola
@Nikola

W innych działach bywa różnie z tym. U mnie się to zdarza.. Firma ma pozytywy, ale też minusiki stabilność, niezła kasę, fajnych ludzi w firmie, jest co robić, ale poruszona sprawa nie jes uregulowana w biurowcach... człowiek daje swój czas, który mógłby przeznaczyć na zabawę z dzieckiem i słowo dzień dobry kogoś z firmy tego nie zrównoważy... Firma godna polecenia, ale pewne sprawy można uregulować...

@Nikola

jak w każdej firmie raczej są miejsca na poprawki ale pytane czy wy tutaj macie na to jakąkolwiek sposobność? chodzi mi o to czy pracownicy mają wpływ na decyzyjność i czy możecie zgłaszać swobodnie jakieś uwagi czy też zastrzeżenia?

Zostaw merytoryczną opinię o Aluplast Sp.z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Aluplast Sp.z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aluplast Sp.z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aluplast Sp.z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aluplast Sp.z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aluplast Sp.z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aluplast Sp.z o.o.