Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

many

Witam,mam pytanie czy z pbsz-u mozna się dostac pod kopalnie?Bo słyszałem różnie.

Stary ryl
@many

Można, jak masz załatwione, mijasz cały sig i od razu pod JSW.

JA
@Stary ryl

a masz pomysł gdzie można próbować uderzać o takie przejście? albo chociaz zeby przejść pod sig?

jakieś plotki były że wezmą cały PBSZ pod JSW myślicie że jest to możliwe?

Stary ryl
@ja

Nie możliwe. Po co JSW ma płacić więcej jak może zapłacić mniej werbusom z firmy.

Proszę o odpowiedź. Czy firma wykonuje też roboty górnicze o charakterze przygotowawczym? Chodzi mi o ,,przodki,, i jaką metodą ,,kombajn chodnikowy,, / ,,na strzał,, w jakiej obudowie jedzie i czy ,,cykiel,, na ,,1,, czy ,,2,, ? Pracowałem 2 lata w PRGiBSz Rybnik-KWK-Chwałowice jako ,,śleper,, z racji że jestem kumaty i mi się chciało pracowałem w przodku. Na jakich kopalniach firma wykonuje takie roboty? Gdzie i z kim można się kontaktować w sprawie zatrudnienia na podobnym stanowisku.

@Zainteresowany

A i jeszcze 1 bo tak narzekacie jak źle i nie dobrze jak komuś za ciężko na dole to może ja napiszę żeby miał porównanie... Zjazd na dół poz.500,nastepnie do K.M.M.W.po 40kg.Amunitu w Bani 15kg.i 3kilometry z buta do przodka na poz.700. Powiesić i zabezpieczyć strop. Wybrać urobek a często bywało tak że hercówa w łapy i ręcznie się wybierało przodek do skata bo łożysko albo gąsienica lub siłownik uszkodzony w ładowarce. Ręcznie wybrać tyle skały,macie pojęcie. Zabudować szłapy a obudowa ,,V32,, na plecach po 200,300 metrów do przodka a cykiel na ,,2,, :) I nie w siatce tylko betony 1.30m. Wiertnicy nie bylo,gabloty się rozwijało,luft,woda,stopka,wiertaa w łapy,świder na 1.40m czerwoną taśmą zaznaczony i go lecimy z otworami,później wszystko wydmuchać,nabić Amunitem,uważać żeby zapalnika nie uszkodzić dobić ,,kluskami,, powiązać i strzałowy musiał strzelić i tak zawsze,a później banie do komory odnieść jeszcze i pod szyb zalecieć na wyjazd z tego 700 na 500 łącznie 3kilometry upaduwami a nie fedrowali jeszcze wtedy tak że gumą nie szło wyjechać wszystko z buta... No,tak było i za 1700 się tyrało +21 kartki za 23,99 kartka sadexo do Tesco...tak że nie narzekać bo chyba za dobrze wom.

sztygar
@Zainteresowany

chyba mało ambitny życiowo jesteś jak za 1700 robiłeś...ale cóż niektórym kopalnia zycie uratowała, poza nią koniec :)

Tytuś
@Zainteresowany

Chłopie, ogarnij się...u nas jest to samo jeśli chodzi o intensywność pracy. Są dniówki, że nie ma sił iść pod szyb...czyli człowiek robi prawie do 'utraty' sił. W górnictwie robią ludzie, nie roboty! Każdemu się należy godne wynagrodzenie jak tego nie rozumiesz to nie wiem po co się odzywasz...takie mądrości lepiej zostaw dla siebie.

Były
@Zainteresowany

Chłopie, nie warto. Odradzam PBSz każdemu. Niby JSW ale jest tragedia z zarobkami. Lepiej idź do SIGu. Przynajmniej masz szanse dostać się pod kopalnie i jako tako zarabiasz. Nie wchodź do tego bagna

@sztygar

dobrze gadasz brak mu ikry i kopalnia tepemu rylowi zycie uratowała bo po to sie idzie do pracy by za wykonana prace płacili nalezycie

Ryl
@Zainteresowany

Pisz trolu bajeczki dalej. Taki zaradny i robotny jesteś, a nie umiesz telefonu znaleźć na stronie żeby zadzwonić i pogadać?

Jarzabek
@Zainteresowany

Przeczytałem Twój tekst dwa razy.Chciałem mieć pewność.O Chłopie te noszenie Amunitu w Bani,strzelanie przodku do obudowy V32.Wybieranie ręczne urobku.O jej..

Żona
@Były

A z PBSzu nie ma opcji przejścia pod kopalnie JSW?

@Były

Zalezży kto uważa ile za dużo a ile za mało . Jak pracujesz to masz ok 40 procent premii , plus dodatki , za sobotę więcej itd . Na początek 6tysi z bonami to chyba ok

Suszi.
@sztygar

No jak. Chłop pisze cykiel to co się Dziwisz...

@Ktoś

40% premii? Za co aż tyle? Jakie są wytyczne tej premii?

@Sylwia

Pracownicy, którzy dają coś od siebie dostają premie uznaniową większą kosztem tych którym na każdym kroku trzeba mówić co mają robić. W każdej branży 60-70% ludzi przychodzi do pracy po prostu 'przepracować'. Są pracownicy co mają i więcej niż 40% premii i nie narzekają na każdym kroku, że znowu mały przelew ????

Joanna
@Nowy

bo większość ludzi pewnie uważa że premia powinna byc wszystkim po równo nie patrząc na ich zaangażowanie w prace ... kto decyduje w tej firmie o wysokosci premii, bezpośrednio kierownik sam ocenia ile kto sie stara?

@Joanna

Największy wgląd w pracowników na rano ma kierownik, a na zmianach sztygar zmianowy. Także jest to dzielone według opinii dozoru. Wiadomo czasem któryś z pracowników nie zostanie doceniony tak jak powinien albo na odwrót, ale często gołym okiem widać kto zasługuje, żeby go dostać coś więcej, a komu należy się zdecydowanie mniej.

@Nowy

A premie są co miesiąc czy co kwartał

@Tytuś

brawo

@N

Co miesiąc. Wysokość jest uzależniona od wykonu przez cały miesiąc.

Mark
@Były

Racja co z tego że zarobki do góry jak wiadomo potem zależy od premi a poza tym i jak ktoś ma tylko jedną drogę w życiu czyli kopalnie i firmy to może pracować a każdy z nas idzie tam gdzie lepiej bo co z tego że pracujesz a pieniędzy nie ma i ja też szukam gdzie indziej

@N

Co miesiąc. Premia w sumie robi wypłatę

Ale
@Żona

Pod pgg się dostaniesz

Loki
@Żona

Mozesz przejsc sie pod kopalnie. Kazdy kto pracuje na kwk codzien przychodzi pod kopalnie

!??

Jak wyglada robota na Knurowie

Grzmoty

Piczucha

elektryk

PBSz ma lepsze warunki niż SIG to co narzekacie

TSW
@elektryk

Ale z PBSz nie przejdziesz pod JSW i jeździsz po całym świecie.

Oleh

Pracując w kopalni doskonalił swoje umiejętności spawania rur i konstrukcji metalowych w szybie kopalnianym. Zdobyte umiejętności w zakresie prac wysokościowych, montażowych na głębokości 1115 metrów w szybie Kopalni. Pracując w kopalni i wykonując skomplikowane prace, nabył wiedzę z zakresu działalności budowlanej. Zawsze gotowy do nauki i zdobywania nowej wiedzy i doświadczenia

Aaa

Ile można zarobić na start jako Górnik

Grzegorz
@Aaa

Ale co konkretnie chcesz robić? Jakiekolwiek doświadczenie masz?

@Aaa

3200 +premie jak tak to na jakie premie można liczyć

Witam ile można zarobić na początek jako ślusarz

piotr

Miedź czy węgiel?

Xyz

Witam. Młody,silny i szybko się uczący chłopak. Pracujący 4 lata ciężko fizycznie na hucie w Austrii ma szansę się dostać do pbszu?

Hajer

Jakieś opinie o pracy na niemieckich kopalniach ? Widzę że ogłoszenie o pracę jest. Jaki system pracy ? Co ile zjazdy do Polski ?

Szyszunia

Ktoś coś może powiedzieć jakie zarobki dla nowo przyjętych jako ślusarz i czy na umowie jest tyle ile mówią czy jest mniej

@Szyszunia

Jeśli Ci się chce pracować i nie lecisz w kulki, zrobisz kilka sb i nd to zarobisz sporo więcej niż na umówię, firma jeśli chodzi o zarobki jest bardzo przyzwoita, chociaż wiadomo że do JSW dużo brakuje.

Mark

Ale czemu mam pracować w sobotę i niedzielę i przecież pracować rowerów co jest w miesiącu i zarobić i każdy z nas ma też swoje życie i sprawy i jesteśmy w Polsce a nie za granicą żeby cały miesiąc pracować i zarobisz i potem wydasz na lekarza i nikt nie jest z żelaza które rdzewieje i jak umierasz nawet majtek nie zabierasz

Pracuje ktos na knurowie i dojezda z bytomia lub okolic?

N

Na jakie stawki można liczyczyc na start

Proszę o informacje na temat pracy w biurze w TG. Na co można liczyć?

@Karolina

Uh, biuro jest dość "przestarzałe" mówiąc delikatnie. Baniaki z wodą, mikrofalówka na 1 piętrze i to w zasadzie koniec "zaplecza socjalnego" - należy mieć własne talerze sztućce kubki itd. Pensja to podstawa + premia, chyba że ustalisz na rozmowie kwalifikacyjnej inaczej. Atmosfera jest dość luźna, nie ma ciśnienia i presji ani nadgodzin.

@Alison

Dziękuję @Alison za odpowiedz. Pensja brutto sięga w granicach 4tys czy można sie ubiegać o więcej?

@Karolina

No w dzisiejszych czasach to chyba oczywiste :) Natomiast na rozmowie dokładnie zapytaj o warunki wynagrodzenia i sposób jego wypłaty, aby potem nie było zdziwienia. Ogólnie praca dość lekka, naprawdę nie ma stresu, ale moim zdaniem mało rozwojowa - pytanie czego szukasz. W grudniu barbórka, ale skoro zatrudnisz się ok. sierpnia/września to zapytaj, czy będzie Cię to obejmować i w jakiej wysokości.

@Alison

Jeśli uważasz, że praca jest mało rozwojowa, to czy to oznacza, że nie ma jakichś szkoleń, awansów? :/ Czy bardziej chodzi o czynności które się wykonuje?

@Sylwia

O ścieżkę awansu warto spytać na rozmowie - być może dla niektórych stanowisk istnieje taka możliwość. Co do szkoleń to ciężko powiedzieć, raczej zależy od przełożonego. Najlepiej przygotować sobie pytania przed rozmową kwalifikacyjną :)

Żona górnika

Czyste kpiny. Człowiek robi i nie wie za ile robi.. Co miesiąc zmieniacie systemy premiowania. Kpina. Nie ma szans na doliczenie się wypłat. Liczysz na jedno, dostajesz drugie. Góra odbija sobie wypłaty premii, na PBSZ i innych firmach. Zapominając, że Panowie na nich też pracują! Wstyd! Żeby człowiek nie wiedział, czego się co miesiąc spodziewać. A może brak u was ludzi pracujących w biurach z kompetencjami i najwyższy czas zająć się nimi.

Janek
@Żona górnika

Co Pani opowiada za brednie? Ja w każdy miesiącu jestem w stanie oszacować swoje wynagrodzenie minimalne. Czasem dojdzie parę stówek za lepszą wypracowaną premię.

@Janek

Niech mi Pan powie, jak to Pan robi. Jeśli ma Pan pewną premię, to owszem. Jeśli komuś zmieniają systemy premiowania dwa razy w miesiącu i nie informują jaki jest nowy system, to życzę powodzenia :)

@Janek

Wynagrodzenie minimalne wynika z umowy zawartej z firmą, więc generalnie żadna sztuka sobie je wyliczyć. :) Problemem jest ciągle zmieniany system premiowania. Gdyby człowiek miał żyć z samej podstawy, to życzę powodzenia. A umowy są konstruowane tak, aby nie było, że robisz za słabą stawkę, to wpiszemy Ci plus premia (czytaj jak się kierownikowi uzna).

Janek
@Żona górnika

Do wynagrodzenia podstawowego dochodzą różnego rodzaju dodatki(operator, przodowy, sanitariusz, 'wegiel', dojazd do pracy). Trzeba również zawsze brać pod uwagę godziny nocne, święta, nadgodziny. Także mnie się udaje zawsze mniej więcej oszacować kwotę wypłaty.

Alojz z szczyg
@Janek

chyba ty jak pracujesz w biurze w TG

@Janek

Janek przyjdą na borynia to zobaczysz

Franek z Budryka
@Żona górnika

Widac że chop Cie ciulo na kasie, dobre premie są na kotwieniu, ale trza zadupiać. Jak ktoś jest dobry to zawsze zarobi, lenie niech idą po 500 plus. Wiadomo ile płacą za kotwe, pytej sie dziennie ile zrobił i sie doliczysz...

Wesoły Genek
@Żona górnika

Czlowiek wie za ile robi jeśli potrafi liczyć, widocznie nie chodziłaś na matematyke...he he

@Franek z Budryka

Ciężko o ciulanie na wypłacie jak widać wpływ na konto ;) Swoją drogą inteligencji widzę brak, nie każdy może chce i korzysta z 500 plus. Jak Ty żyjesz, mnie nie interesuje. P.S. jak kotwisz na rejonach, gdzie robota idzie łatwo , to elegancko, rób ile wlezie :)

@Wesoły Genek

Ciężko doliczyć się wypłaty, jeśli nawet księgowe po weryfikacji robią korektę:) Ale dobrze, wiedzieć, że na tej grupie samce to Alfy i Omegi :)

Robol
@Janek

To węgiel jest do wypłaty ile co miesiąc ? Się dostaje i na jaką stawkę może liczyć na początek z górnikiem

Petrus

Witam mam pytanie czy firma robi tylko na kopalniach JSW czy na kopalniach ROW też.

Colsztok
@Petrus

Na Jankowicach mają pracę szybowe.

Henryk

Witam kiedy w pbszu będę wypłacane premie tak jak w jsw a nigdy bo jsw jest tylko w nazwie hehe tu nie ma pieniędzy

Były

NIGDY

Zapoznany
@Henryk

PBSZ- Pieniędzy będziesz szukał ????

@Były

Jak to nigdy? Dlaczego? Wiesz coś w tym temacie?

@Zapoznany

Piechotą będzie szybciej

Zapoznany
@Ktoś

Tak jak mówisz

Zadowolony
@Henryk

Ja jestem zadowolony, ślusarz z papierami na spawacza tig i mag 3600 z 1 sobota i obniżonym podatkiem, w Biedronce dostał bym z 400 zł mniej bez soboty. Ale przecież mam dojazdowke 15 zł , dodatek przodowego, dodatki za zjazd srazd i (usunięte przez administratora) wie co jeszcze , sami se (usunięte przez administratora) róbcie za 3 tys, ale w Tarnowskich planistka planistki i parzikawa parzikawy, jak później masz zarobić jak masz na utrzymaniu 20 pracowników nieproduktywnych. JSW to tylko jest jak chcesz przejść pod kopalnie albo podpadniesz, jak chcesz coś dostać, jakiś dodatek, premie , wypłacony zysk , to nie jesteś JSW spółka akcyjna, tylko grupa kapitałowa, a mało która kopalnia ma takie biurowce jak PBSz.

Lidia
@Zadowolony

Ale te 3600 to na rękę masz czy mówisz o kwocie brutto?

do pracownika "SPRAWDŹ". Na stronie internetowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w zakładce "o nas" wymienione są zakłady JSW S.A. Tam przeczytamy, że nimi są Borynia-Zofiówka, Budryk, Jastrzębie-Bzie, Knurów-Szczygłowice, Pniówek, ZWP. Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. wśród w/w zakładów nie zostało wymienione, ponieważ nie jest Jastrzębską Spółką Węglową S.A. Zrozumiałe, że wypłacone premie wzbudzają dużo emocji. Jednak zgodnie z obowiązującym prawem są one wyłącznie dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Podstawą do ich wypłacenia jej jest rekordowy wynik spółki JSW S.A. za 1 kwartał wynoszący netto 1 mld 700 mln złotych. Każda osoba zawierająca umowę o pracę np. w PBSz S.A. wyraźnie ma napisane, że jest ona z Przedsiębiorstwem Budowy Szybów S.A. i warunki wynagrodzenia określa Układ Zbiorowy Pracy dla Przedsiębiorstwa Budowy Szybów S.A. W umowie nie ma słowa o Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. a GRUPA JSW S.A. to są różne akty prawne w których każda ze Spółek Grupy działa wg. kodeksu spółek handlowych. Koledzy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej mieli to szczęście, że ceny węgla poszybowały w górę i dzisiaj można na produkcji węgla dobrze zarobić. Nie oznacza to, że w pozostałych Spółkach Grupy JSW S.A. są gorsi i nic nie wnoszący pracownicy. Pech chce, że ich Pracodawcy nie są w stanie wypracować tak potężnego zysku. Myślę jednak, że i w pozostałych Spółkach warto o dodatkowe pieniądze dla ich pracowników powalczyć. Serdecznie wszystkich pozdrawiam

@Paweł

Prawda jest taka że skoro premie mają być wyplacane górnikom z kapitału spółki JSW to dlaczego spółki z grupy kapitałowej są traktowani gorzej? Oni też pracują na zysk kopalń... tym bardziej że są to duże firmy a nie firemki po 10pracownikow...

@.

no własnie dlaczego my tez pracujemy na zyski

3200 podstawy , ok 40 procent premii , może być więcej albo mniej . 30 zł od zjazdu (w bonach ) 190 zł deputat węglowy , 10 zł dziennie za dojazdy , za dzień swiateczny tj . Święta i soboty 300 zł dniowki plus 30 za zjazd i dycha za dojazd . Tak jest przynajmniej na miedzi

Dawid
@Tomek

Dodatek dojazdowy jest w wypłacie czy osobno na pasku?

Grzegorz
@Tomek

E to wcale nie jest tak źle! Jak rośnie podstawa jeśli chodzi o coraz wyższy staż? Co jaki czas są podwyżki?

xD
@Tomek

3200 brutto plus węgiel plus premia plus dodatki i dojazdowa = 3300 Netto ????????

@xD

Na konto jakieś 5400 ( z 4 sobotami ) plus 750 z w bonach żywnościowych. 3750 podstawy bo podnieśli plus 35-45 procent premii , 30 zł dodatku w bonach do każdego zjazdu, 10 zł za dojazdy dziennie , 190 zł deputat węglowy .

@xD

Jako świerzak nie zarobiłem ( z bonami żywnościowymi licząc ) mniej nie 6 tys na rękę . Tylko trzeba w soboty pracować żeby zarobić . Praca po 6 godzin . Chłopaki mówią że Barbórka to trochę więcej niż średnia pensja z ostatnich 3 m-cy.

PBSZ DALCZEGO

Witam dlaczego PBSz posiada logo JSW a nigdy nic nie dało to dlatego ludzie się zwalniają i ida do SIGU bo tam chociaż mają perspektywę pracy pod jsw a tutaj nic teraz w jsw płacą premie a pbsz nic śmieszne podwyżki z 3350 na 3750 śmiech chociaż by zatrzymali bonusami a teraz tylko ludzie się zniechęcają bo oni dostali a my nic pozdrawiam zarzad

Ciekawski
@PBSZ DALCZEGO

A z PBSzu nie ma opcji przejścia pod kopalnie?

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 426.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.